Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

2x 5970

Zaczęty przez 33oliver, 04 Listopad 2010, 20:27

33oliver

Przerabiałem już ten problem wcześniej ale w nie co innym kontekście - przy dwóch różnych grafach ATI z jednym rdzeniem oraz 1x 2 rdzenie i 1x jeden rdzeń - w sumie 3 rdzenie. Teraz problem dotyczy 4 rdzeniu w dwóch grafach.

W tej chwili włożyłem do kompa 2x 5970 i...

Przy podłączeniu jednej 5970 (obydwie 5970 siedzą w slotach) dwoma kablami liczy na dwóch rdzeniach.
Przy podłączeniu dwóch 5970 po jednym kablu na jedną również liczy na dwóch rdzeniach.

Pytanie: Czy w takim przypadku jest konieczne podłączenie obydwu 5970 na dwóch kablach czy da się ten problem rozwiązać w inny sposób? Na razie nie biorę pod uwagę dummy plugi bo się na tym nie znam, chyba że ktoś byłby w stanie mi to zrobić i podesłać...
Jeśli byłoby konieczne podłączenie na 4 kablach 2x 5970 to miałbym problem ponieważ mój TV posiada jedynie 2xHDMI oraz 1xD-sub i nie miałbym gdzie podłączyć 4 kabla...

Sprawdzałem różne ustawienia z CF, bez CF i niestety ale nie da się uruchomić wszystkich 4-rdzeni.
Jakieś rady?

Tomasz R. Gwiazda

jeszcze masz inne rozwiazanie
spraw sobie dodatkowe 2 monitory i wszystko powinno zadzialac :)

chyba jednak proscies vga-dummy zrobic
http://soerennielsen.dk/mod/VGAdummy/index_en.php

ja sam sobie nie zrobilem, ale dalem koledze z pracy co sie bawi w takie rzeczy jak lutowanie, robienie plytek ect i po 10min mialem

PS: i nie raczej nie zrobi mi wiecej :)

33oliver

ok, to kto mi zrobi vga-dummy? :)

Krzysiak

A mostek CF założyłeś ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

33oliver

#4
Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 04 Listopad 2010, 21:03
A mostek CF założyłeś ?

CytatSprawdzałem różne ustawienia z CF, bez CF i niestety ale nie da się uruchomić wszystkich 4-rdzeni.

Obecnie wyciągnąłem jedną 5970 a ta co pozostała jest w górnym slocie (dalszym od procka) i w CCC nie mam widocznej funkcji Overwrite gdzie można regulować rpm wentyli - można w jakiś inny sposób regulować rpm na GPU?

AiDec

A obsluge CF w sterownikach wlaczyles? Bo samo zalozenie mostka nic nie da, jesli nie wlaczysz CF w systemie - zeby zadzialalo musi byc i mostek i opcja wlaczona. Dummy nigdy nie byly mi potrzebne ani dla 2x 5970, ani dla 2x 4870x2, ani dla 3x 280GTX.

Btw, jaki OS?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

33oliver

Win X P Prof wersja 2002 SP3

Opcja CF była włączona po założeniu mostka, zarówno na włączonym CF jak i wyłączonym nie poszło.

Krzysiak

To jeszcze jedno głupie pytanko - restartujesz kompa po każdym mieszaniu w CCC


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

33oliver

Tak, restartuje.

Ale może zapytam jak kablami powinny być podłączone grafy.

Raz podłączam dwoma kablami jedną 5970 i mam możliwość ustawienia rozszerzonego pulpitu, mostek CF założony, CF w CCC załączone, wykrywa dwie grafy - co mnie dziwi o to, że na obydwu mam włączony wentyl na 100% rpm ale tej z referecyjnym chłodzeniem nie słychać by chodziła na max.

Raz podłączam jednym kablem jedna 5970 i drugim kablem drugą grafę - wówczas nie wykrywa mi obydwu w CCC, pomimo załączonego mostka CF, w CCC CF niedostępne, zaptaszkowane ale szare. Nie ma możliwości włączenia rozszerzonego pulpitu - widzi tylko jedna grafę, po ściągnięciu mostka w tej sytuacji - podłączone obydwie grafy jednym kablem - nic to nie zmienia.

Waldi

Cytat: 33oliver w 04 Listopad 2010, 20:36
ok, to kto mi zrobi vga-dummy? :)

Ja Ci zrobię i wyślę we Wtorek.
Zapodaj adres na PW.

AiDec

Cytat: 33oliver w 04 Listopad 2010, 21:54
Win X P Prof wersja 2002 SP3

Zatem mam odpowiedz na Twoje problemy (trzeba bylo od razu na poczatku napisac jaki OS). Xp nie obsluguje CrossfireX, Obsluguje jedynie Crossfire. Zatem jak chcesz miac poprawna obsluge dwoch graf dwurdzeniowych (czyli czterech GPU) to potrzebujesz OS obslugujacy CrossfireX, czyli W7/Vista.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

33oliver

Ok, dzięki za info. a jeszcze zapytam czy w takim razie GPU Dummy coś na to poradzi czy też nie?

Nie mam teraz czasu na to by zmieniać system ponieważ mam masę innych programów do doinstalowania. Jak przyjdzie od Peciaka procek z diagnostyki gwarancyjnej to w nim z asrockiem będę mógł eksperymentalnie zainstalować W7/Viste i sprawdzić czy wszystko działa poprawnie przy 2x5970.

Napiszcie jeszcze jaki OS byłby najlepszy do układu 2x5970 wraz z phenom`em II X4 810 oraz czy te GPU Dummy coś poradzi przy W X P 32 bit.

Troll81

Zainstaluj sobie win7 64bit. Raz że będziesz miał platforme dla większości projektów, dwa że aplikacje 64 bitowe dadzą czadu 3 nie będziesz sie pałował z jakimis wtyczkami...

Krzysiak

Potwierdzam win 7 64 bity zero problemów


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

apohawk

mam tylko jedną kartę, ale na win7pro64 działa bezproblemowo.
No good deed goes unpunished.

33oliver

Jedna też mi działa bezproblemowo - ale na MW, z CC i denatem mam już problemy.... już postanowiłem, że na nowym kompie z phenom`em wraz z asrockiem postawie W7 i tam sprawdzę jak będą chodzić 2x5970.

33oliver

Nie jestem obeznany w tym temacie więc muszę zapytać.
Czy karta obsługująca CF obligatoryjnie obsługuje również CFX?

Mam Asusa P5E Deluxe

Troll81

nie CF nie jest równy CFX.

natomiast karty obługujące CFX obsługuja również CF

AiDec

Cytat: 33oliver w 06 Listopad 2010, 15:38
Ok, dzięki za info. a jeszcze zapytam czy w takim razie GPU Dummy coś na to poradzi czy też nie?

Nie. Nie chodzi tutaj o dummy, tutaj chodzi o obsluge multigpu przez OS. Xp po prostu nie oblsuguje czterech GPU i tyle - chcesz uzyc czterech GPU, musisz uzyc OS ktory to obsluguje.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

goofyx

Cytat: AiDec w 07 Listopad 2010, 10:50
Cytat: 33oliver w 06 Listopad 2010, 15:38
Ok, dzięki za info. a jeszcze zapytam czy w takim razie GPU Dummy coś na to poradzi czy też nie?

Nie. Nie chodzi tutaj o dummy, tutaj chodzi o obsluge multigpu przez OS. Xp po prostu nie oblsuguje czterech GPU i tyle - chcesz uzyc czterech GPU, musisz uzyc OS ktory to obsluguje.
Polecam Win 7 x64 <- nie pakuj się w Viste ;)

Troll81

Ano. zViśta gorsza Zjeben

Waldi


Troll81

Do mnie dotarło  :respect:

Waldi

>33oliver

Rozumiem, że niestety przesyłka nie dotarła?
Ja złozyłem reklamację.
Napisz , czy dalej potrzebujesz dummmy.

33oliver

Nie, przesyłka nie dotarła.

W jednym kompie poradziłem sobie z uruchomieniem 2x59 bez mostka CF podłączając obydwie do jednego TV pod hdmi oraz d-sub. Jak będzie w przypadku drugiego kompa nie wiem (kupiłem kolejną 59 ale dojdzie do mnie dopiero około wtorku) ale mam już monitor z 2 złączami: dvi oraz d-sub więc nie powinno być problemu, już wiem co i jak zrobić ale...

nie będę robić z gęby przysłowiowych 4 liter, zamówiłem u Ciebie dummy, napracowałeś się, żeby je zrobić, musiałeś coś tam dokupić więc honorowo chcę transakcję sfinalizować - przecież nie będziesz stratny z tego powodu - na to nie mogę sobie chociażby z powodu własnego sumienia pozwolić.

Więc jak tylko dasz znać ile mam przelać to to zrobię, dane mam w skrzynce, więc czekam tylko na info o wysokości przelewu....


Waldi

Spokojnie.
na razie, żaden z nas nie ma tych dummy.

Myślałem o tym aby wykonać Ci nowe i wysłać.

33oliver

Na razie nie ma takiej potrzeby, wstrzymajmy się aż do zakończenia reklamacji lub ewentualnie dostarczenia do mnie przesyłki - czasem cuda się zdarzają i priorytet idzie miesiąc  XD

AiDec

Cud to jest wtedy, kiedy priorytet idzie ponizej miesiaca  XP



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka