podkrecanie boinca + problem z hostami

Zaczęty przez kejonasz, 25 Kwiecień 2006, 18:39

kejonasz

Witam

przedstawiam wyniki moich 3 testow z managerem, prosilbym o wskazowki czy jeszcze jakos mozna zwiekszyc owe wartosci. druga sprawa to problem z projektami, bowiem po zalogowaniu sie na niektorych z kont projektow na podstronie z hostami mam ich nawet po 6 mimo ze uzywam tylko jednego komputera, nie bardzo wiem o co chodzi.

a teraz testy:

klient boinc bez dokonywania zmian
==================================
2006-04-25 18:19:44||   Number of CPUs: 1
2006-04-25 18:19:44||   1193 double precision MIPS (Whetstone) per CPU
2006-04-25 18:19:44||   1973 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

boinc-5.3.12.tx36
=================
2006-04-25 18:12:31||   Number of CPUs: 1
2006-04-25 18:12:31||   1338 double precision MIPS (Whetstone) per CPU
2006-04-25 18:12:31||   3928 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

Boinc_5.2.13_P3_AthlonXP_SSE
============================
2006-04-25 18:16:45||   Number of CPUs: 1
2006-04-25 18:16:45||   1414 double precision MIPS (Whetstone) per CPU
2006-04-25 18:16:45||   4287 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

a, zapomnialbym... czy mozna na jednym komputerze korzystac w managerze w jednym, danym projekcie na kilku roznych kontach o roznych nazwach ? chociaz z punktu widzenia punktow czy samego liczenia nie ma to wiekszego sensu, ale pytanie dla samej wiedzy, w koncu warto wiedziec wiecej.

ostatnia sprawa - taka ciekawostka. poniewaz pracuje w monitoringu mediow, podczas korzystania z firmowego programu i skanowania dokumentow w 300dpi (duzo zajmują megabajtow) mam wlaczony taki maly program o nazwie PcBOOST. sluzy on do przenoszenia calej mocy procesora na uruchomiony aktualnie program, czyli ten klikniety ze tak to nazwe. podczas pracy dziala, moze przyda sie podczas liczenia probek.

pozdrowienia dla wszystkich boinc'arzy.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_711320_banner.gif[/img]

AL

Cytat: "kejonasz"Witam
druga sprawa to problem z projektami, bowiem po zalogowaniu sie na niektorych z kont projektow na podstronie z hostami mam ich nawet po 6 mimo ze uzywam tylko jednego komputera, nie bardzo wiem o co chodzi.
Czasem tak się zdarza. W niektórych projektach przy każdorazowej próbie połączenia się z nim - pojawia Ci się nowy host.

bartsob5

Cytat: "kejonasz"
a, zapomnialbym... czy mozna na jednym komputerze korzystac w managerze w jednym, danym projekcie na kilku roznych kontach o roznych nazwach ? chociaz z punktu widzenia punktow czy samego liczenia nie ma to wiekszego sensu, ale pytanie dla samej wiedzy, w koncu warto wiedziec wiecej.

az sam musialem sprawdzic z ciekawosci, jednak na moim menadzerze (v5.3.15) jest to nie mozliwe, pisze, ze juz jestem podlaczony do tego projektu.

Cytat: "kejonasz"
ostatnia sprawa - taka ciekawostka. poniewaz pracuje w monitoringu mediow, podczas korzystania z firmowego programu i skanowania dokumentow w 300dpi (duzo zajmują megabajtow) mam wlaczony taki maly program o nazwie PcBOOST. sluzy on do przenoszenia calej mocy procesora na uruchomiony aktualnie program, czyli ten klikniety ze tak to nazwe. podczas pracy dziala, moze przyda sie podczas liczenia probek.

w mojej opini to nie ma sensu, i tak boinc uzywa tylko tyle mocy, ile moze i cala moc, jaka jest w stanie... a tak, to bys musial miec chyba caly czas menadzera wywalone na pulpicie, a to nie jest ani wygodne, ani dyskretne;)