Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

FX Quadro 5800

Zaczęty przez 33oliver, 09 Listopad 2010, 16:01

33oliver

Jaką wydajność ma tytułowa karta w przeliczeniu na punkty w danym projekcie GPU w stosunku do HD5970 - czy ktoś kiedysśnatknął się na takie porównanie w necie? Lub ma informacje/zna/pamięta podobne dane w tym temacie?

Troll81

z tego co pamiętam to te karty maja taka wydajność jak i inne produkty NV 5970 skopie im tyłek w dnetc :D

Tomasz R. Gwiazda

tu w sumie nieie ma co porownywac...

33oliver

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 09 Listopad 2010, 17:26
tu w sumie nieie ma co porownywac...

i to jest bardzo konstruktywna wypowiedz przodownika liczydłowego naszego forum.....

Troll81

#4
Z tego co wiem to ona jest na poziomie GTX260
http://forum.pclab.pl/topic/509584-GTX-260-softmod-to-Quadro-FX-5800/

czyli radek 5970 jest o jakieś 70% wydajniejszy

Tomasz R. Gwiazda

33oliver: rozumiem ze to ironia majaca na celu wymuszenie odemnie czegos wiecej ? :)

nic wiecej nie wyciagniesz :D hahah

ale ja jak zawsze uzywajacy kart NV, odradzam wszystkim ktorzy chca liczyc cos i miec z tego godziwe pkt karty ATI
straszne jest to ze karta 4850 od Ati obrobi wiecej niz gtx260 (oczywiscie w konkretnym projekcie) a to przeciez zupelnie inne klasy kart!!!

na 4850 to z graniem w cos nowego to slabo, na gtx260 spokojnie, ale w liczeniu jest zupelnie odwrotnie

33oliver

Pisze, iż karta jest optymalizowana np. pod projekty naukowe/naukowaców więc wydawałoby sie, że będzie bardziej wydajna niż pospolite produkty. Ta karta jest tworem profesjonalnym co ma swoje odbicie w cenie.

CytatRozwiązanie klasy ultra-high-end Quadro® FX 5800 zapewnia geofizykom, projektantom, naukowcom, inżynierom oraz innym profesjonalistom wizualne obliczenia superkomputerowe na ich komputerach typu desktop

Troll81

ma nieco stabilniejsze sterowniki :D i to chyba jedyna różnica. Dlatego NV chce zmusic ludzi do kupowania drogich "profesjonalnych" kart wyłączy CUDA w nowych kartach graficznych i tylko quadro będą mielić....

pszyklejony

Dobry bajer nie jest zły  ;) za coś trzeba brać kasę. Troll, nie jest podobna do 260, ma więcej procesorów, szerszy interfejs pamięci.

lolek

Kochani marketingowcy  :) Zauważ, ze do obliczeń np. jest Tesla, a nie różni się ona prawie niczym od zwykły GeForce`ów przeznaczonych do grania  XD

Troll81

FX 5800    Chip also used in GeForce GTX 285 (240 shaders).

niewiele to i tak zmienia. radek o 50% szybszy...

pszyklejony

Jedna 580 prawie dogania Twojego 5970 a on ma 2 rdzenie.

Raptor77

Cytat: Troll81 w 09 Listopad 2010, 18:25
Dlatego NV chce zmusic ludzi do kupowania drogich "profesjonalnych" kart wyłączy CUDA w nowych kartach graficznych i tylko quadro będą mielić....
NV już obcięła wydajność w double-precision o 1/4 w stosunku do quadro - stad w MW fermi tak słabo licza

http://www.geeks3d.com/20100329/geforce-gtx-480-and-gtx-470-have-limited-double-precision-performance/
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Mchl

Ja mam u siebie Quadro FX580. Jakie daje wyniki możesz popatrzeć (chociaż nie chodzi u mnie 24/7, bo niestety kiepsko się pracuje jak jest obciążona BOINCem).

Sprzętowo jeżeli dobrze pamiętam nie różni się od odpowiednika w segmencie rozrywkowym. Inny jest firmware i sterowniki.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

33oliver

Ok, ale chyba FX580 to nie to samo co FX5800

Mchl

Ale możesz porównać z odpowiednikiem z segmentu rozrywkowego i na tej podstawie ocenić FX5800

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org