[Pomysł] Podstrona ze statystykami indywidualnymi

Zaczęty przez kejonasz, 27 Kwiecień 2006, 14:29

kejonasz

Zgłaszam do administratora chęć stworzenia podstrony na osobnym serwerze, tu mialby się planowo znajdowac do niej tylko odnośnik. Pomysłem moim jest stworzenie prostej podstrony z wszystkimi statystykami aktywnych uczestników naszego zespołu na zasadzie: nazwa uzytkownika, komputery na jakim/ch pracują i tabelke z boincstats. Napewno każdy sledzi swoje wlasne statystyki na wlasna reke ale osoby odwiedzajace tą strone nie wiedzą jak wyglada ta kwestia i jak radzą sobie osoby tu nalezące. Ponadto podstrona taka była by o tyle dobra ze kazdy kto jest w grupie mialby od razu w jednym miejscu wglad w to jak pracują koledzy, co mogloby sie przelozyc na wprowadzenie wybierania np. uzytkownika miesiąca, czy top 10 liczydłowych. To oczywiscie dodatkowo. Swoje wlasne statystyki i kolegow ktorych poprosilem o pomoc w zespole ogladam na swojej stronie, zeby nie krazyc po boincstats posrod zbednych liczb i wykresow. Prosze o rozpatrzenie. Trzeba rozwijac grupe bo w koncu kiedys bedziemy nr 1 na swiecie !   8O

P.S. zalozylem adres podstrony ktory jeszcze nie dziala, w kazdym razie  wygladałby nastepujaco: http://boincatpoland.nazywo.pl , jesli chodzi o wyglad strony, to zapraszam na http://kejonasz.hardcore.pl -  ewentualnie osoby ktore mialyby miec takie swoje miejsce na stronie musialyby same wyrazic na to zgode i przyslac wiadomosc, poniewaz jest posrod nas mnostwo osob nie liczacych ktorych nie ma sensu dodawac. Oczywiscie prosze nie zrozumiec moich pomyslow w sposob taki, ze zalezy mi tylko na cyferkach, chociaz nie ukrywam są one odzwierciedleniem wkladu naszej pracy w projekt, tak jak oceny w dzienniku dla ucznia (chociaz z tym roznie).

Pozdrowienia dla grupy
img]http://www.boincstats.com/signature/user_711320_banner.gif[/img]

Mchl

Na początek można zorganizować coś takiego. W planach mam zrobienie włsanych statystyk, muszę tylko zadbać o dwie rzeczy.
1) Namówienie Willyego na udostęonieni pliku ze statami naszego zespołu (bo ściąganie ponad 50MB pliku ze wszytkimi userami BOINC nie bardzo mi się uśmiecha)
2) Opanowanie PHP na tyle, żeby coś z tego wyciągnąć.

Wtedy każdy dostałby pole do profilu do wpisania CPID i można by zrobić moduł ze zbiorczymi statystykiami, jak i bajer typu ilość kredytek pod awatarem na forum.... No ale to na razie dalsza niż bliższa przyszłość.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

to mialoby tak wygladac? hm... myslalem o czyms bardziej "tabelkowym" aczkolwiek rozumiem, ze zeby osiagnac cos takiego jak na boincstats trzeba byloby miec porzadny serwer, wiec raczej odpada...

Mchl

Serwer mamy porządny...(przynajmniej żeby generować statystyki dla jednego zespołu) gorzej z miesięcznym limitem transferu.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kejonasz

mialem bardziej na mysli cos takiego obrazkowego jak u mnie na stronie na ktorej sobie dogladam swoje wyniki bo nie chce mi sie ciagle wchodzic na strony. nie jestesmy zespolem gdzie jest 1000 czy 2000 uzytkownikow, lecz jedynie ponad 500 a ze polowa nie liczy to polowa odpada. Zrobienie kazdemu takiego malego miejsca z podstroną na wyniki automatyczne z wykresami itd. to niewiele pracy, a serwer ktory mam jest darmowy, bardzo rzadko wyswietla jakas reklame - ale ma 500 mega miejsca a limitu transferu nie ma ! mozna to wykorzystac dla samej wygody naszych czlonkow. na stronie glownej bylyby statystyki tabelkowe i wykresowe zespolu, ponizej alfabetyczna lista uzytkownikow wg ksyw z boinca, dzieki czemu kazdy mialby swoja identyczna podstronke.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_711320_banner.gif[/img]

Mchl

No to zbieraj w takim razie chętnych i organizuj imprezę, a jak będzie co pokazać, to podepniemy linka. ;-)

Nie wiem tylko, czy Willyemu się spodoba, że podbieramy mu taki sposób wykresy... Trzeba będzie dać wyraźny odnośnik do BOINCstats.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

przy czym dobrze aby było "szybkie wyszukanie" samego siebie.... bo jak mam przewinąć klika metrów ekranu aby znaleźć siebie to wole kilka kliknięć na ulubione i mam staty :)

http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=113369

AL

Fajna sprawakejonasz z tymi statystykami na osobnej stronie. W dodatku wszystko w jednym miejscu i nie trzeba tyle klikać, żeby sobie wszystko sprawdzić.

jack78

Jestem za. Myśle że to dobry pomysł. :D

kejonasz

Cytat: "Juras23"przy czym dobrze aby było "szybkie wyszukanie" samego siebie.... bo jak mam przewinąć klika metrów ekranu aby znaleźć siebie to wole kilka kliknięć na ulubione i mam staty :)

czy potrzebne jest wyszukiwanie skoro jest nas nieco ponad 500 osob w grupie z czego polowa w ogole wlacza boinc i liczy ? chodzi o stworzenie takiej podstrony gdzie kazdy user bedzie mial wszelkie mozliwe staty pod swoją ksywką, wykresy kołowe, slupkowe czy wszelakie tabelki a nawet komputery na jakich liczy i kazdymi informacjami. napewno jest to ciekawsze o wiele, niz ocean suchych cyferek i procentow.

CytatNie wiem tylko, czy Willyemu się spodoba, że podbieramy mu taki sposób wykresy... Trzeba będzie dać wyraźny odnośnik do BOINCstats.

w koncu po cos jest strona boincstats a na niej czy tego chcemy czy nie (bo generowana automatycznie) - tabelka z wynikami. skoro chodzi o transfer i limit, to wydaje mi sie ze mniej transferu zje pobranie tabelki na innej stronie niz wejscie na strone Boincstats i wczytanie calego morza tekstów i bannerow. Przede wszystkim uwazam, ze najlepiej byloby na Boincstats przejrzec dokladnie cala liste userow naszej grupy i usunąć wszystkich, ktorzy w rubryce Last Month mają zero i ogolnie same zera, wtedy stworzenie i rozwijanie takiej podstrony będzie rzeczą stokroć łatwiejszą, będzie ograniczała się do skopiowania tabelki i podlinkowania kilku obrazkow. Rowniez otworzy to mozliwosc taką, że nie trzeba będzie czekac na zgloszenia od osob ktore chcą sie na owej podstronie znalezc tylko w ciagu 2 dni bedzie mozna wprowadzic cala grupe. Warto zauwazyc ze wtedy byloby nas kolo 300-400 aktywnych userow. Daloby to napewno lepszy efekt wizualny dla osob przegladajacych statystyki grupy, bo poki co tabele te wygladaja jakby na 500 osob 100 liczylo a reszta jest bo jest. czekam na opinie i pomysly.

aa, jeszcze jedno, tak wlasnie wpadlem na to ze po co mielibyscie sie szukac na stronie skoro nie bedzie tu zadnych skryptow, adres do uzytkownikow bedzie przedstawial sie nastepujaco

http://www.stronajakastam.x.pl/users/ksywa.html

takie cos mozna dodac do ulubionych i po sprawie
img]http://www.boincstats.com/signature/user_711320_banner.gif[/img]

bartsob5

Cytat: "kejonasz"
Cytat: "Juras23"przy czym dobrze aby było "szybkie wyszukanie" samego siebie.... bo jak mam przewinąć klika metrów ekranu aby znaleźć siebie to wole kilka kliknięć na ulubione i mam staty :)

czy potrzebne jest wyszukiwanie skoro jest nas nieco ponad 500 osob w grupie z czego polowa w ogole wlacza boinc i liczy ?

zawsze można użyć ctrl+f albo w linku #ksywka


Cytat: "kejonasz"
Przede wszystkim uwazam, ze najlepiej byloby na Boincstats przejrzec dokladnie cala liste userow naszej grupy i usunąć wszystkich, ktorzy w rubryce Last Month mają zero i ogolnie same zera, wtedy stworzenie i rozwijanie takiej podstrony będzie rzeczą stokroć łatwiejszą, będzie ograniczała się do skopiowania tabelki i podlinkowania kilku obrazkow. Rowniez otworzy to mozliwosc taką, że nie trzeba będzie czekac na zgloszenia od osob ktore chcą sie na owej podstronie znalezc tylko w ciagu 2 dni bedzie mozna wprowadzic cala grupe. Warto zauwazyc ze wtedy byloby nas kolo 300-400 aktywnych userow. Daloby to napewno lepszy efekt wizualny dla osob przegladajacych statystyki grupy, bo poki co tabele te wygladaja jakby na 500 osob 100 liczylo a reszta jest bo jest. czekam na opinie i pomysly.

raczej usuwanie userow nie nalezy do polityki swiatopogladowej (ze sie tak wyraze) Ojca Zalozyciela... zreszta, czy nie lepiej byloby publikowac tylko najlepszych i tych co wyrazaja na to chec?

Cytat: "kejonasz"aa, jeszcze jedno, tak wlasnie wpadlem na to ze po co mielibyscie sie szukac na stronie skoro nie bedzie tu zadnych skryptow, adres do uzytkownikow bedzie przedstawial sie nastepujaco

http://www.stronajakastam.x.pl/users/ksywa.html

takie cos mozna dodac do ulubionych i po sprawie

a myslales o jakichs skryptach, ktore ustaiwaly by uzytkownikow od najlepszego do najgorszego?

kejonasz

Cytatzawsze można użyć ctrl+f albo w linku #ksywka

tez wyjscie

Cytatraczej usuwanie userow nie nalezy do polityki swiatopogladowej (ze sie tak wyraze) Ojca Zalozyciela...

tak, to juz wyczytalem w innych postach. bądź co bądź jakis lepszy porzadek musi panowac a bedzie sie nam lepiej pracowalo, a przeciez o to chodzi.

Cytata myslales o jakichs skryptach, ktore ustaiwaly by uzytkownikow od najlepszego do najgorszego?

nie klasyfikuje ludzi od najlepszych do najgorszych, strona nie ma byc rankingiem wynikow ani niczym w stylu top10 a jedynie duzym uproszczeniem i udogodnieniem w kwestii przegladania wlasnych indywidualnych jak i zespolowych statystyk na jednym dokumencie. mysle ze to dobry pomysl, i to bez skryptów. oczywiscie mozna zamiescic tych ktorzy chcą korzystac z podstrony ale to znow bedzie cos na zasadzie 500 ludzi w teamie, zarejestrowanych na stronie 200... tak wiec znow to nic by nie dalo. a zespol to zespol prawda ? wiec wszyscy zgodnie razem i wspolnie
img]http://www.boincstats.com/signature/user_711320_banner.gif[/img]

Mchl

No raczej nikogo nie będziemy wyrzucać. Sam przez jakiś czas nie miałem na czym liczyć, więc musiałbym wyrzucić sam siebie. ;)

Skopiowanie tabelki z BOINCstats to jedno, a podlinkowywanie wykresów, to co innego. Willy niezbyt entuzjastycznie podchodzi do takich działań. Wystarczy spojrzeć na ostani news od niego w sprawie automatycznego ściągania danych.

Mam z Willym na tyle dobre układy, że nie powinno być problemów z przygotowaniem dla nas osobnego pliku XML (ewentualnie za jakąś drobną wpłatą na BS). Kwestia tylko opracowania później tych danych.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kejonasz

CytatNo raczej nikogo nie będziemy wyrzucać. Sam przez jakiś czas nie miałem na czym liczyć, więc musiałbym wyrzucić sam siebie.

wobec tego trzeba by przyjac zgloszenia chetnych na obecnosc w statach

CytatSkopiowanie tabelki z BOINCstats to jedno, a podlinkowywanie wykresów, to co innego. Willy niezbyt entuzjastycznie podchodzi do takich działań. Wystarczy spojrzeć na ostani news od niego w sprawie automatycznego ściągania danych.

owszem, ale prawie kazdy ma na forach i swoich stronach jak zauwazylem sciagnieta tabelke, wiec to nic nie zmieni, tym bardziej ze sami ją mamy pod postami. akurat z boincstats mozna pobrac sensowne 2 grafiki - tabelka + wykres procentowy wynikow. Duzo wiecej mozna pobrac z innych stron

CytatMam z Willym na tyle dobre układy, że nie powinno być problemów z przygotowaniem dla nas osobnego pliku XML (ewentualnie za jakąś drobną wpłatą na BS). Kwestia tylko opracowania później tych danych

jesli mielibysmy dostac samo aktualizujace sie statystyki tylko naszego zespolu jako calosci oraz indywidualnych to bylo by napewno dobrze. ale ja sie wtedy nie podejme opracowania bo sie poprostu na tym nie znam.

podsumowujac, mysle ze jesli na tej stronie bylo by nawet 100 userow, nie zrobi to willemu wielkiej roznicy, w koncu jak wspominalem nasza grupa nie liczy sobie tysiace osob. ewentualnie mozna by autora boincstats prosic o opracowanie takich statystyk za oplatą
img]http://www.boincstats.com/signature/user_711320_banner.gif[/img]

Juras23

Nie negowałem samej ideii pomysłu. Myślałem raczej o umieszczeniu alfabetycznego spisu userów, gdzie po kliknięciu na login miało by się dostęp do statów.

Podoba mi się też pomysł najbardziej punktujących dla naszej grupy userów, nie chodzi o tych co mają najwięcej punktów na dzień w kilku zespołachjak np:  EXATEL S.A. - ale czy da się to wyseparować ? powinno się dać, bo przecież staty dla drużyny są jakoś liczone.

Szerpa

tyle ze bedzie trudno kazdego zadowolic, kazdy z nas patrzy inaczej na statystyki i pod innym kontem je oglada. Trzymam kciuki. A wyseparowanie punktow zdobywanych przez usera tylko dla naszego zespolu to bardzo ciekawy aspekt statow.

kejonasz

tak jak wspomnieliscie i co jest prawdą - ciezko bedzie kazdego dogłaskać tym projektem. dlatego trzeba bedzie to jakos usrednic. moim pomyslem bylo stworzenie jednej strony z wieloma podstronami, po jednej dla kazdego. tam kazdy mialby swoje statystyki łączne dla wszystkich projektów, osobne dla kazdego projektu wykresy graficzne i tekstowe tabelki a nawet wykresy z podziałem na uzywane komputery/hosty dla danego projektu bądz razem. mysle ze to by starczylo, a jak wczesniej wspomnialem zamiast wprowadzac skrypty mozna by poprostu wybrac najlepszego usera miesiąca i nagradzac takiego jakąś gwiazdeczką przy nicku na stronie z owymi statystykami. mozna przeciez wprowadzic system nagradzania gwiazdkami roznego koloru podobnie jak sie to ma na allegro, a najlepsi liczeni by byli za lączną sumę punktow w miesiacu. proste ? po co wiecej. ale kazdy pomysl sie liczy takze czekam na dalsze propozycje.

jeszcze odnosnie nagradzania, napewno milo by bylo wprowadzic ogolny system dotyczacy wszystkich osob w grupie, ktory by mial na celu odznaczac osoby ktore nie tylko są ale jeszcze przykladają sie mocno do spraw grupy, strony, wynikow, postów, pisania artykulow, newsow i tak dalej. takie cos mocno motywuje a tego nam potrzeba i bedzie potrzeba zawsze.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_711320_banner.gif[/img]

Mchl

Dział Top 10 działa i tylko czeka, aby rywalizacja między wysyłającymi newsy się zaostrzyła.

Jak dotąd szczególne osiągnięcia nagradzamy specjalnymi rangami, nadawnaymi wg mojego widzimisię, lub wskutek sugestii innych użytkowników.

I jeszcze w sprawie BOINCstats. Sygnaturki, które mamy pod postami, służą do zamieszczania ich w dowolnych miejscach. Natomiast cała reszta wykresów z BOINCstats - nie.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Gave

Moim zdaniem pomysł kejonasza na stworzenie serwisu, na którym każdy z userów na jednej stronie miałby przedstawione wszelkie swoje statystyki i tak jest wielkim usprawnieniem - jeden klik (na swój nick na zamieszczonej gdzieś liście czy też adres w ulubionych) i widać wszystko jak na dłoni.
A kwestia dodatkowych skryptów, rankingów, nagród, itp. wydaje mi się, mimo wszystko, drugorzędną. Nie jestem może ekspertem w dziedzinie serwisów www  :wink:  więc nie wiem czy jesteśmy w stanie stworzyć odpowiednie skrypty przetwarzające statystyki z uwzględnieniem tylko naszego zespołu (tzn. liczących tylko dla nas, bez wkładu dla innych zespołow, etc.) w przeciwieństwie do globalnych zapewnianych przez BOINCStats.
Swoją drogą zastanawia mnie czy fakt, że w BOINCStats w statystykach zespołów uwzględniane są wkłady userów dla innych zespołów wynika z trudności technicznych (opracowania takich wyników) czy z braku chęci twórcy (bowiem naturalnym wydaje mi się w statystykach zespołu rozpatrywanie dorobku na rzecz tylko tego jednego zespołu).

Podsumowując uważam, że pomysł jest bardzo dobry nawet jeżeli ma polegać 'tylko' na czytelnym zaprezentowaniu wszelkich statystyk opracowanych przez zewnętrzne serwisy na jednej stronie a nie na pełnym opracowaniu własnego serwisu ze statystykami. Poza tym wydaje mi się, że można najpierw stworzyć zbiór tych 'podstron' a później w miarę możliwości opracować rankingi, top10 i user of the... tylko przetwarzając odpowiednio listę odnośników.

Mchl

Problem pod tytułem 'wkład użytkownika do zespołu' jest natury technicznej.
W plikach ze statystykami eksportowanymi przez projekty podana jest tylko informacja, ile punktów ma użytkownik i w jakim aktualine jest zespole. Nigdzie nie jest zapisywana historia jego wędrówek po zespołach. To raz.
W tychże plikach, w statystykach zespołów jest tylko informacja o łącznej ilości punktów w zespole, jego RAC i aktualnych użytkownikach. To dwa.

Jeżeli można z tego wyciągnąć informację, kto ile punktów wniósł do danego zespołu, to ja go nie widzę.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

mi sie system nagradzania najlepszy az tak bardzo nie podoba... bo wiadomo, jest kilku uzytkonikow ktorzy maja do dyspozycji 20+ kompow a inni zadowalaja sie jednym... wiec moze lepiej by bylo, gdyby sie nagradzalo tych, ktorzy wyrobia najwiecej ponad norme...
chodzi mi o to ze, ktos ma RAC 2000, czyli przez tydzien dostaje 14000, a ktos ma RAC 100 i dostraje 700 tygodniowo... jednak jednego tygodnia, uzytkonik pierwszy dostalby 15000pkt a drugi 800, w zwiazku z tym nagrode powinien dostac ten drugi, gdyz wyrobil 114% normy podczas gdy ten pierwszy 107%. byloby to rownie sprawiedliwe a i nawet ci "mniejsi" mieli szanse;)

kejonasz

Cytatmi sie system nagradzania najlepszy az tak bardzo nie podoba... bo wiadomo, jest kilku uzytkonikow ktorzy maja do dyspozycji 20+ kompow a inni zadowalaja sie jednym... wiec moze lepiej by bylo, gdyby sie nagradzalo tych, ktorzy wyrobia najwiecej ponad norme...
chodzi mi o to ze, ktos ma RAC 2000, czyli przez tydzien dostaje 14000, a ktos ma RAC 100 i dostraje 700 tygodniowo... jednak jednego tygodnia, uzytkonik pierwszy dostalby 15000pkt a drugi 800, w zwiazku z tym nagrode powinien dostac ten drugi, gdyz wyrobil 114% normy podczas gdy ten pierwszy 107%. byloby to rownie sprawiedliwe a i nawet ci "mniejsi" mieli szanse;)

i tu pojawiaja sie znow kolejne mozliwosci jak i problemy. mozna zrobic wykresy dla poszczegolnych komputerow uzytkownika jakich uzywa, ale nie wiem czy wg tego w jakim one biora udzial projekcie. ja uzywam 4 komputerow tylko w 3 projektach, w reszcie tylko jednego. dlatego moze faktem jest ze to jak postawic na boisku do kosza czterech 2 metrowych i czterech po metr 20ścia - kto wygra ? szanse mieliby miec takze ci nowi, wiec co do nagradzania trzeba by porobic troche kategorii... wg RAC, wg wyniku ogolnego, wedlug ilosci projektow w jakich sie bieze udzial, wg wkladu w formie ilosci procesorow czy komputerow i tak dalej. mozliwosci jest napewno wiecej niz nas w zespole razem wzietych.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_711320_banner.gif[/img]

bartsob5

hm... juz takie rozdrabnianie nie ma sensu... a na pewno wdrazanie tego odrazu... to widac po naszym rankingu benchmarkow... nachodzi zaraz pelno kolorkow i nie widac o co chodzi... moze lepiej najpierw sie skupic na samej podstronie i jakie staty na niej beda...

Juras23

Cytat: "bartsob5"mi sie system nagradzania najlepszy az tak bardzo nie podoba... bo wiadomo, jest kilku uzytkonikow ktorzy maja do dyspozycji 20+ kompow a inni zadowalaja sie jednym... wiec moze lepiej by bylo, gdyby sie nagradzalo tych, ktorzy wyrobia najwiecej ponad norme...
chodzi mi o to ze, ktos ma RAC 2000, czyli przez tydzien dostaje 14000, a ktos ma RAC 100 i dostraje 700 tygodniowo... jednak jednego tygodnia, uzytkonik pierwszy dostalby 15000pkt a drugi 800, w zwiazku z tym nagrode powinien dostac ten drugi, gdyz wyrobil 114% normy podczas gdy ten pierwszy 107%. byloby to rownie sprawiedliwe a i nawet ci "mniejsi" mieli szanse;)

No a jednak może dzielić wynikł łączny na liczbe hostów, które liczyły w danym miesiącu czy tygodniu czy dniu. Ja mimo, że liczę na około 8-12 maszynach, to jednak nie zawsze kazy z nich co dzień punktuje, ba czasem mam dni z przyrostem o 26 punktów, a innym razem o 4200 punktów. Wszystko zależy od dnia, raz więc bym był na szczycie listy a raz na jej końcu. Osobiście jestem przeciwny kolejnym rankingom według kolorów, bo zapominam ich znaczenia po kilku dniach :)

Kiedy to rusza? Znaczy podstrony?

bartsob5

no ja oczywiscie tez mam takie dni, ze dostaje 5pkt a innymi razy stukam rekordy na poziomie 600-900pkt...

zwazywszy, ze RAC jest bardzop podatny na odchyly dzienne, moznaby zastosowac prostsze obliczanie racu:

ilość pkt
_________________________________________________
(dzien dzisiejszy-dzien zalogowania do pierwszego projektu)

Mchl

A to ja będę miał bardzo niski, bo będzie mi się liczyło SETI@home z 2000r...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Cytat: "bartsob5"no ja oczywiscie tez mam takie dni, ze dostaje 5pkt a innymi razy stukam rekordy na poziomie 600-900pkt...

zwazywszy, ze RAC jest bardzop podatny na odchyly dzienne, moznaby zastosowac prostsze obliczanie racu:

ilość pkt
_________________________________________________
(dzien dzisiejszy-dzien zalogowania do pierwszego projektu)

dla takiego działania ja miałbym:

14392/1422 dni =10,12

troszki mało :(

a no i czemu staty mają  być brane z BoincStats? Przecież np MundayWeb też nam oferuje dane do obróbki, a na BoincStats co chwila sie dzieją dziwne rzeczy....przynajmniej u mnie.....do poczytania obecnie w brudnopisie.

no i nie ma na BS wszystkich projektów.

bartsob5

myslalem o punktacji calkowitej, bo tak, ja bym mial jeszcze mniej...

5268,08
_______    = 7,7358
681

ale juz jak sie liczy caloscia, to jest w miare przyzwoity wynik

65860,65
_________ = 96,71
681


a od kiedy liczyles seti?  a w sumie, to liczylem na to, ze seti rozroznia, kiedy sie weszlo w classic a kiedy przenioslo do BOINC, bo jednostki z classica i tak tutaj nie sa brane pod uwage a mi by to oszczedzilo jakies 90 w mianowniku, wam zapewne jeszcze wiecej, i slusznie!

Mchl

Tylko że to już nie RAC (recent avreage credit), ale AC (average credit) ;-)


Ja tam nie narzucam skąd mają być brane. Bierzcie skąd wygodniej.

Jak będę kombinował z samodzielnie liczonymi statystykami, to wtedy na pewno spróbuję się oprzeć na BS.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Cytat: "bartsob5"myslalem o punktacji calkowitej, bo tak, ja bym mial jeszcze mniej...

5268,08
_______    = 7,7358
681

681


a od kiedy liczyles seti?  


Dla całkowietej nie możemy tego liczyć bo takich jak ja którzy liczyli tylko SETI na początku za sprawą Classic jest więcej niż 2 :)

A przez to mi wynik z całości wychodzi na około 42 (hehe Autostopem przez galaktykę = 42 ) :P no i przez to że mam dużo dni na Classicu sprada mi współczynnik.....jak go nazwaliście?

seti liczę od 5/czerwca/2002

no a liczba punktów u mnie na BS i MW nadal różni się o jakieś 5 tysiaków.

kejonasz

wracajac do tematu podstony, przygotuje co dam rade, mysle ze zawsze to bedzie jakies rozwiazanie kazdy znajdzie tam to czego szuka, lacznie z linkami do stron z tym czego zawrzec nie idzie z powodow technicznych. zgloszenia osob do statystyk personalnych/indywidualnych, zwał jak zwał, beda przyjmowane jak zakonczone zostanie przygotowywanie tych odnosnie zespolu
img]http://www.boincstats.com/signature/user_711320_banner.gif[/img]

jack78

---------- 20:09 30.04.2006 ----------

[align=center]Dziś się trochę pobawiłem i urodziło sie coś takiego http://jack78.klub.chip.pl

W końcu nie muszę wchodzić na kilka stron, aby sprawdzić statsy, ale jeszcze sporo mi brakuje. :?[/align]

---------- 21:32 ----------

Z tego co zauważyłem to stronka źle się wyświetla w IE :oops: , ja korzystam z Firefoxa, więc w trakcie jej robienia tego nie zauważyłem.
Ale po raz pierwszy mi się zdarza, że coś działa w Firefoxie a w IE nie chce, zazwyczaj jest odwrotnie, to własnie IE wybaczał wszystkie błędy podczas pisania. :roll:

Nietoperek

w operce tez guzik predictora cos dziwnie "mruga" po najechaniu na niego ;)

bartsob5

Cytat: "Nietoperek"w operce tez guzik predictora cos dziwnie "mruga" po najechaniu na niego ;)

to samo jest w lisu 1.5.0.2  :wink:

kejonasz

no wiec skoro juz pokazujecie swoje strony to ja pokaze juz to co mam, zatem http://boincatpoland.nazywo.pl  , oczywiscie prace w toku a ze w weekend zjazd byl to nie mialem czasu ugryzc. ruszam dalej od jutra
img]http://www.boincstats.com/signature/user_711320_banner.gif[/img]

jack78

Jak dla mnie rewelacja, jeszcze tylko statsy indywidualne i udostępnienie statystyk z http://stat.4u.pl/?kejonasz

kejonasz

mysle ze statystyki z stat4u sa zbedne, bo to chodzi o ilosc wejsc na strone itd a nie to jest celem calego przedsiewziecia zwiazanego z ta strona, chodzi o to by bylo nam latwiej, pozdro  8)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_711320_banner.gif[/img]

jack78

Statystyki wejść na stronę sa równiez interesujące.

Juras23

Mam pytanie:

Czy ktoś wie jak stworzyć, bo nigdzie nie mogę znaleźć, stronkę na której będą statystyki konkretnego usera ale za np ostatni dzień czy ostatni tydzień. Takie dane są w BoincStats bo są przedstawiane na wykresie, ale nigdzie nie ma informacji, który z hostów lub który projekt punktował najlepiej np: wczoraj i przez ostatni tydzień.

Oczywiście ma to sens gdy liczymy na kilku hostach lub na kilku projektach.

Potrzebne mi to po to by dowiedzieć się, że jakiś host np wogóle nie zapunktował.
Lub, który projekt najlepiej mi punktuje.

kejonasz

oczywiscie jest cos takiego, z tego co pamietam tu sa jakies dane dla pojedynczych hostow danego usera i wykresy - w twoim przypadku:

http://stats.kwsn.net/user.php?proj=all&cpid=eddb95dfef1f215da9189a95f7bacfcd

oczywiscie dane te beda nieco wczesniejsze od tych na boincstats widocznie sa rzadziej uaktualniane, sam nie wiem ale i tak warto sprawdzac. tam jest jeszcze opcja porownywania poszczegolnych hostow i buduje ci to ladna statystyke graficzna dzieki czemu bedziesz wiedzial jak sie przedstawia wklad poszczegolnych komputerow na wynik ogolny

pozdrowki
img]http://www.boincstats.com/signature/user_711320_banner.gif[/img]