Mobo z 2xPCIe pod S-775 - najtańsza z możliwych

Zaczęty przez 33oliver, 12 Listopad 2010, 20:43

33oliver

Poszukuję najtańszej mobo z s-775 z 2xPCIe by móc włożyć do niej 2xGPU.

Obecnie posiadam GIGABYTE GA-P31-DS3L z 1xPCIe - to z tego kompa, na którego zamieniłem mojego jednego staruszka Durona 1,2GHz na płycie ECS z AGP z dopłata 350zł z prockiem E6500 2,93GHz.

Co możecie polecić? A może ktoś ma taką z 2xPCIe na s-775 na zbyciu?

Troll81

#1
http://www.komputronik.pl/index.php/product/49728/Podzespoly_PC/Plyty_glowne/Asus_P5N_D_nVidia_nForce_750i_SLI.html

33oliver

Droga.... poza tym tu się nie zmieści 2xGPU 3 slotowe.

Troll81

nie wspominałeś o 3 slotowym chłodzeniu....

płyty z dwoma pci-ex będą drogie chyba że używane, a tu ceny potrafią się mocno różnic....

3Rni


33oliver

A co powiecie na Foxconn P35A-S - http://www.morele.net/plyta-glowna-foxconn-p35as-147630/

mam możliwość zakupu używanej za 134zł razem z KW, pełny box, wszystko to co w nówce ze sklepu.

Troll81


3Rni

za mały odstęp -- nie bierz absolutnie odradzam

33oliver

W tych proponowanych przez Ciebie wcześniej odstęp jest przecież identyczny....

3Rni

w p5q-e sa 3 sloty pcix - dajesz w pierwszy i trzeci

w faxconnie wejdą 2x59 w acc ale pierwsza karta będzie się gotować ponieważ prawie ze dotyka drugiej i wentyle pobierają gorące powietrze..

idealne rozwiązanie to slot pcix potem 3 wolne sloty i następna karta...

oczy pisze tylko i wyłącznie o chłodzeniu accelero na 2x59

ps tu masz przyklad jaki bedzie w faxconnie jedna karta juz siedzi i zobacz jak blisko jest drugi slot


33oliver

A no tak, ten sam problem mam u siebie w kompie z Asusem P5e deluxe, ale... przy p5q-e sa 3 sloty pcix ale gdzie jest ten 3 :) przy tej płycie trzeba mieć automatycznie nie co większa obudowę aby to drugie accelero miało gdzie wejść... myslę, że jak bym przystawił w miejsce styku 2x59 z accelero 2 lub 3 x Noctua NF-P12 to rozwiązałoby problem grzania się jednej z kart...

3Rni

czarny slot na skraju --  XD

Cytat: 33oliver w 13 Listopad 2010, 23:57
... przy tej płycie trzeba mieć automatycznie nie co większa obudowę aby to drugie accelero miało gdzie wejść...

obudowa ? to jeszcze ktoś tego używa w boinc  XD XD XD


33oliver

Powiedz/pokaż, że masz kompa bez budy w domu?