Deadline - tylko dla orłów??

Zaczęty przez bubiontko, 17 Listopad 2010, 19:03

bubiontko

Liczyłem już 3 próbki. Czas zakończenia przekroczyłem za każdym razem o 1-4 doby.  Rozumiem, nie mam najmocniejszego sprzętu (Q6600@2.4) ale inne projekty mieszczą się w swoim czasie i jeszcze olbrzymia rezerwa czasu zostaje. Rozstaję się zatem z tym projektem przynajmniej na czas jakiś, szkoda mocy procka i prądu.
Pozdrawam

Wojtek
Ciężko jest lekko żyć ...


Tomasz R. Gwiazda

poczytaj forum projektu


PS: ten projekt jak i wg mnie climate to jedne z trudniejszych

Troll81

Dziwne bo ja z próbkami w deadline się mieściłem i tez mam q6600 z tym ze podkręcone

bubiontko

Tak, czytałem już wcześniej forum. Teoretycznie po wysłaniu "przeterminowanych" próbek powinni przysyłać kolejne z przedłużonym deadlinem ale tak nie dzieje się (jak piszą na forum lattice inni też mają z tym problemy). 
Ciężko jest lekko żyć ...


Szopler

Ostatnio złapałem 2 próbki na X6 1055T @ 3.5GHz no i niestety mimo że liczyły tylko 2 rdzenie i trwało to ponad 100h to musiałem anulować bo spóźnił bym się odpowiednio o 1.5 i 4h.

Tomasz R. Gwiazda

ja pamietam ze jakies "walniete" probki przed wakacjami liczylem i zaliczali pkt po deadline

bubiontko

Nie mogę znacząco podkręcić, bo mam tylko 2G szybkiej pamięci i dwa wolniejszej, czyli razem 4G. Po wyjęciu wolniejszej pamięci z 2 slotów, kręcić się daje, ale znów projekt ma za mało RAMu. Dziwna jest ta filozofia projektotwórców, zważywszy na to, że inne projekty liczą się bez problemu, najfajniej chyba GPUGRID. Nawet celowo je zatrzymałem, żeby zdążyć z Lattice, ale się nie udało. A może to próba "wysępienia" mocy obliczeniowej? Goście liczą, wysyłają przeterminowane próbki a punktów nie dostają ;-)).
Ciężko jest lekko żyć ...


bubiontko

Cytat: Szopler w 17 Listopad 2010, 19:28
Ostatnio złapałem 2 próbki na X6 1055T @ 3.5GHz no i niestety mimo że liczyły tylko 2 rdzenie i trwało to ponad 100h to musiałem anulować bo spóźnił bym się odpowiednio o 1.5 i 4h.

A u mnie już myślałem raz że zdążę, ale zatrzymaało się na 99% i zakończyło po 2 dobach. Dobrze, że są inne projekty. Łaski bez, jak mówią dzieci.
Ciężko jest lekko żyć ...


Tomasz R. Gwiazda

no pewnie ze sa inne projekty, powiedzialbym ze dla niektorych to nawet za duzo bo czasem problem cos wybrac :)

Ja obecnie polecam Sudoku@vtaiwan, nie ma problemow z nim, wu krotkie, wszystko pieknie i gladko
no i mlody projekt wiec mozna byc wysoko w rankingu

Troll81

CytatA może to próba "wysępienia" mocy obliczeniowej? Goście liczą, wysyłają przeterminowane próbki a punktów nie dostają ;-)).

Mało prawdopodobne. Przyznawanie kredytów nic ich nie kosztuje więc po co mieliby to robić? lepiej już dawać wyjątkowo dużo kredytów bo na dojne projekty rzucają się ludziska by se staty podbić :D To jest dopiero metoda na wyłudzanie mocy obliczeniowej. Przyznajesz jakieś wirtualne i nic nie znaczące kredyty (za wyjątkiem kolesi co się tymi punktami radują) a zbierasz moc obliczeniową.

bubiontko

Cytat: Troll81 w 17 Listopad 2010, 20:01
CytatA może to próba "wysępienia" mocy obliczeniowej? Goście liczą, wysyłają przeterminowane próbki a punktów nie dostają ;-)).

Mało prawdopodobne. Przyznawanie kredytów nic ich nie kosztuje więc po co mieliby to robić? lepiej już dawać wyjątkowo dużo kredytów bo na dojne projekty rzucają się ludziska by se staty podbić :D To jest dopiero metoda na wyłudzanie mocy obliczeniowej. Przyznajesz jakieś wirtualne i nic nie znaczące kredyty (za wyjątkiem kolesi co się tymi punktami radują) a zbierasz moc obliczeniową.

Dlatego, że mało prawdopodobne, dałem dwa smile i "oczko". Ale może kredyty na projekt przydziela jakaś komisja, jak granty na uczelniach na badania naukowe, a to już są prawdziwe (i duże) pieniądze.
Ciężko jest lekko żyć ...