Problem z napędem CD/DVD po złożeniu nowego kompa

Zaczęty przez 33oliver, 26 Listopad 2010, 20:07

33oliver

Miałem kompa, wszystko było ok, wymieniłem w nim płytę główną i mam problem z instalacja Windows 7 ponieważ instalator wymaga zainstalowania sterowników dla napędu CD/DVD - pierwszy raz się z tym spotykam... znajduje jedynie w sieci bios/firmware do mojego napędu - LG GSA - H12N ale nawet jeśli go nagram na płytkę i włożę do tego napędu, żeby wgrać to plik niestety nie jest widoczny...

Co możecie poradzić?

Troll81

Ten napęd ma feler w firmware. trza wgrać nowszy na kompie z winXP

33oliver

na jednej płycie ma feler a na drugiej nie... - wątpię

33oliver

Po włożeniu innego napędu sytuacja ta sama wiec wyglada na to, jakby plyta nie posiadala sterownikow do obslugi napedu na IDE, moze ma jedyni zainstalowane na SATA? Może być co takiego?

JaRa

A taśmę zmieniałeś ??
Ja ostatnio miałem przypadek, że rw restartował kompa po włożeniu płyty i wystarczyło odpiąć kabelek rw -> karta muzyczna.



pszyklejony

Co bios pokazuje? Może coś tam trzeba zmienić.

33oliver

#6
nie, taśmy nie zmieniałem, komp się nie restartuje, chodzi w pewnym momencie jedynie wyskakuje info, ze nie posiada sterów do obsługi napędu...
na tej samej taśmie tylko z inna płyta napęd chodzi bez zastrzeżeń, dodam ze chodzi o napęd ATA
napęd jest widoczny w biosie....
instalacja W7

pszyklejony


33oliver


pszyklejony

Nic nie znalazłem, jedyna nadzieja w Trolu :). Próbowałeś zostawić tylko jedną kość pamięci, odpiąć wszystko, nawet dysk?

33oliver

Nie, bo nie widzę w tym sensu - po co odpinać dysk jak muszę na nim postawić system? Kość pamięci mam jedną - 2GB.

Robię pena bootowalnego - może tak da rade zainstalować system a później będę kombinować z napędem.....

pszyklejony

Dysk dlatego, bo może coś czytać z niego, jakieś wcześniejsze konfiguracje, no próbuj.

33oliver

Instalacja z pena ruszyła, jak dam znać co będzie z napędem po instalacji.....


33oliver

System postawiony z pena bootowalnego, taśma wymieniona - wszystko śmiga - niestety nie jestem w stanie stwierdzić czy winna była taśma czy coś innego bo taśmę wymieniłem w trakcie stawiania systemu ponieważ były problemy z restartem kompa podczas instalacji systemu - wiec przypuszczalnie to wina taśmy ponieważ napęd wraz z dyskiem były/są na złączu ATA....

pszyklejony