Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Jak dostać SETI@home Enhanced?

Zaczęty przez Mchl, 05 Maj 2006, 19:10

Mchl

Wielu z was pracuje na zoptymalizowanycj aplikacjach w SETI@home. W takim wypadku na wasze komputery nie zostanie ściągnięta nowa aplikacja SETI@home Enhanced, gdyż nie zezwala na to plik app_info.xml dostarczany wraz z optymalizacją.

Jeżeli nie używasz zoptymalizowanej aplikacji, nie musisz nic robić.

Na forum SETI@home podano kilka rozwiązań tego problemu, z tym że żadne nie zostało potwierdzone jako 100% skuteczne (no dobra, jedno - najbardziej radykalne). Niemniej jednak poniżej podaję sugerowane rozwiązania.

Rozwiązanie 1.
Skasuj plik app_info.xml z katalogu projektu (nie zapomnij o kopii na wszelki wypadek) i zaktualizuj projekt. Przy odrobinie szczęścia to wystarczy. Stare jednostki będą liczone przez zoptymalizowaną aplikację, a gdy zajdzie potrzeba zostanie ściągnięta nowa.

Rozwiązanie 2.
Zrobiłeś kopię pliku app_info.xml prawda? ;)
W takim razie otwórz go w notatniku i przed ostatnią linią ( </app_info> ) wstaw poniższy kod:

<app>
<name>setiathome_enhanced</name>
</app>
<file_info>
<name>setiathome_5.12_windows_intelx86.exe</name>
<executable/>
</file_info>
<file_info>
<name>libfftw3f-3-1-1a.dll</name>
<executable/>
</file_info>
<app_version>
<app_name>setiathome_enhanced</app_name>
<version_num>512</version_num>
<file_ref>
<file_name>setiathome_5.12_windows_intelx86.exe</file_name>
<main_program/>
</file_ref>
<file_ref>
<file_name>libfftw3f-3-1-1a.dll</file_name>
</file_ref>
</app_version>


Ponadto do katalogu projektu wrzuć te poniższe pliki:

http://setiboincdata.ssl.berkeley.edu/sah/download_fanout/setiathome_5.12_windows_intelx86.exe
http://setiboincdata.ssl.berkeley.edu/sah/download_fanout/libfftw3f-3-1-1a.dll
http://setiboincdata.ssl.berkeley.edu/sah/download_fanout/seti512.jpg
http://setiboincdata.ssl.berkeley.edu/sah/download_fanout/setiathome_5.12_AUTHORS
http://setiboincdata.ssl.berkeley.edu/sah/download_fanout/setiathome_5.12_README
http://setiboincdata.ssl.berkeley.edu/sah/download_fanout/setiathome_5.12_COPYING
http://setiboincdata.ssl.berkeley.edu/sah/download_fanout/setiathome_5.12_COPYRIGHT

(Tak naprawde niezbędne są tylko dwa pierwsze, ale cała dystrybucja obejmuje wszystkie siedem podanych plików)

Rozwiązanie 3.

Bardzo proste, ale z jedną wadą. Pozbędziesz się starej zoptymalizowanej aplikacji.
Odłącz się od projektu i ponownie się doń przyłącz. Potem cierpliwie czekaj, aż dostaniesz nową aplikację. Jeżeli chcesz to zrobić elegancko, przed odłączeniem możesz wstrzymać pobieranie nowych jednostek i poczekać aż wszystkie jednostki w kolejce zostaną przeliczone.

To tyle co udało mi się dowiedzieć. Żadnego sposobu nie testowałem osobiście. Dlatego czekam na wasze sprawozdania z bojów o nową, lepszą aplikację ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

a jak juz sie dostanie takowa jednostke mozna ja policzyc  aplikacja crunch3r'a

Mchl

Oczywiście w przypadku otymalizowanej aplikacji Enhanced, cały powyższy cyrk zastępujemy instalacją optymalizacji ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

zas jak juz sie ma sciagniete jednostki z oryginalna aplikacjia 5.12 to przyda sie pliczek app_info.xml z taka zawartoscia <app_info>
   <app>
       <name>setiathome_enhanced</name>
   </app>
   <file_info>
       <name>setiathome_5.11_windows_intelx86.exe</name>
       <executable/>
   </file_info>
   <app_version>
       <app_name>setiathome_enhanced</app_name>
       <version_num>511</version_num>
       <file_ref>
           <file_name>setiathome_5.11_windows_intelx86.exe</file_name>
           <main_program/>
       </file_ref>
   </app_version>
   <app>
       <name>setiathome_enhanced</name>
   </app>
   <file_info>
       <name>setiathome_5.12_windows_intelx86.exe</name>
       <executable/>
   </file_info>
   <app_version>
       <app_name>setiathome_enhanced</app_name>
       <version_num>512</version_num>
       <file_ref>
           <file_name>setiathome_5.11_windows_intelx86.exe</file_name>
           <main_program/>
       </file_ref>
   </app_version>
</app_info>

sprawdzone i dziala - usuwa calkowicie oficialna aplikacje

i drugi wzor z forum SETI
<app_info>
   <app>
       <name>setiathome</name>
   </app>
   <file_info>
       <name>setiathome_4.11_windows_intelx86.exe</name>
       <executable/>
   </file_info>
   <app_version>
       <app_name>setiathome</app_name>
       <version_num>411</version_num>
       <file_ref>
           <file_name>setiathome_4.11_windows_intelx86.exe</file_name>
           <main_program/>
       </file_ref>
   </app_version>
   <app>
       <name>setiathome</name>
   </app>
   <file_info>
       <name>setiathome_4.18_windows_intelx86.exe</name>
       <executable/>
   </file_info>
   <app_version>
       <app_name>setiathome</app_name>
       <version_num>418</version_num>
       <file_ref>
           <file_name>setiathome_4.11_windows_intelx86.exe</file_name>
           <main_program/>
       </file_ref>
   </app_version>
</app_info>
<app_info>
   <app>
       <name>setiathome_enhanced</name>
   </app>
   <file_info>
       <name>setiathome_5.11_windows_intelx86.exe</name>
       <executable/>
   </file_info>
   <file_info>
       <name>libfftw3f-3-1-1a.dll</name>
       <executable/>
   </file_info>
   <app_version>
       <app_name>setiathome_enhanced</app_name>
       <version_num>511</version_num>
       <file_ref>
           <file_name>setiathome_5.11_windows_intelx86.exe</file_name>
           <main_program/>
       </file_ref>
       <file_ref>
           <file_name>libfftw3f-3-1-1a.dll</file_name>
       </file_ref>
   </app_version>
   <app>
       <name>setiathome_enhanced</name>
   </app>
   <file_info>
       <name>setiathome_5.12_windows_intelx86.exe</name>
       <executable/>
   </file_info>
   <file_info>
       <name>libfftw3f-3-1-1a.dll</name>
       <executable>
   <file_info>
   <app_version>
       <app_name>setiathome_enhanced</app_name>
       <version_num>512</version_num>
       <file_ref>
           <file_name>setiathome_5.11_windows_intelx86.exe</file_name>
           <main_program/>
       </file_ref>
       <file_ref>
           <file_name>libfftw3f-3-1-1a.dll</file_name>
       </file_ref>
   </app_version>
</app_info>

tego nie sprawdzalem czy dziala
--
zeby nie zasmiecac tutaj mozna te 2 posty polaczyc i ten wpis usunac:)

UFO

a jezeli ja nie mam w zadnym katalogu pliku  app_info.xml , i na BM wyswietla mi sie setiathome_enhanced, to znaczy ze sciagnelo mi sie automatycznie ?

Sebastian M. Bobrecki

Jeśli po prostu (zgodnie z instrukcją na stronie) podłączyłeś się do projektu to nie będziesz miał takiego pliku i wszystko będzie działać jak trzeba. Plik ten jest zawiera informacje które instruują menadżer boinc jak ma używać niestandardowych aplikacji (zoptymalizowanych, testowych, ipt). Jeśli chciałbyś używać aplikacji zoptymalizowanych czyli liczących szybciej i przez to generujących więcej punktów w seti to tu są dostępne odpowiednie instalatory dla Windows (założyłem, może nie słusznie, że używasz tego właśnie systemu) :
32bit - http://lunatics.kwsn.net/index.php?module=Downloads;sa=download;id=203;mirror=1
64bit - http://lunatics.kwsn.net/index.php?module=Downloads;sa=download;id=206;mirror=1
Najlepiej też przed instalacją sprawdź za pomocą programu cpu-z jakie twój procesor obsługuje instrukcje żebyś wybrać najlepsze aplikacje:
CPU-Z - http://www.cpuid.com/download/cpuz/cpuz_153_setup.exe

Jeśli podczas instalacji optymalizacji będziesz miał jakieś pakiety które już zaczęły się liczyć to mogą one zostać przerwane z komunikatem błędu. Najlepiej jest przed instalacją ustawić żeby nie pobierać nowych danych z projektu. Następnie wstrzymać wszystkie jeszcze nie rozpoczęte jednostki. Dokończyć obliczanie już rozpoczętych i dopiero jak skończą się liczyć to zainstalować optymalizacje. Po instalacji wszystko z powrotem odpalić jednostki i ściąganie nowych danych.

P.S. Przy zoptymalizowanych aplikacjach nie ma grafiki (wygaszacza ekranu) aplikacji.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

UFO

#6
Ooooo dzięki bardzo na taką podpowiedź czekałem heh, z tego co już zauważyłem to mam system 32bitowy, ostatnio udało mi się ściągnąć jakąś optymalizacje nawet dla seti, i chyba działa, bo widze napis setiathome_enhanced podczas przetwarzania, a procesor obsluguje MMX i SEE (1,2),  więc chyba działa ta optymalizacja i mam seti_enhanced... jak uważasz ? ? ?  Więcej nie będe narazie kombinował na tym starym kompie, dobrze że to działa co jest. :)

Sebastian M. Bobrecki

To że ci się wyświetla seti_enhanced nie oznacza że masz optymalizację ponieważ obecnie wszystkie wysyłane próbki są tego typu.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

UFO

Ale pamietam ze sciagalem taka optymalizacje i intalacja przebiegla pomyslnie, wiec chyba mam .... a jak mozna sie upewnc ze naprawde ja mam ?

lolek

jaka jest pełna nazwa aplikacji wyświetlanej  przez BM?

apohawk

Sprawdź w jakimś menedżerze zadań nazwę pliku, który jest wykonywany.
No good deed goes unpunished.

UFO

Pełna nazwa tej aplikacji to: setiathome_enhanced 6.03 , gdzieś czytałem że jak się ściągnie optymalizacje to nie działa grafika projektu, i zauważyłem u siebie napis na BM "Graphics Available"... więc już sam nie wiem  czy jest dobrze czy źle...

A druga sprawa to: założyłem konto na BONICstats i chciałem uaktualnić dane poprzez dodanie numerku telefonu, i wpisuje numer w odpowiednie okienko, zatwierdzam, i widze napis "adres e-mail juz używany", a przecież według instrukcji powyżej nie mam potrzeby wpisywac ponownie adresu e-mail, ani hasła, jesli sie ich nie zmienia, tylko wystarczy numer telefonu dla powiadomień sms, jeśli wcześnije go nie było. Czemu tak się dzieje ? ? ? :(

lolek

Nie liczę seti, ale chyba pracujesz na domyślnej aplikacji.

UFO

#13
A jeszcze jedno pytanko. Punkty projektu seti pokazane na BM to, 1074,53, natomiast na stronie projektu to, 1,075 , wiec ktore sa prawdziwsze wyniki, te pokazane na BM, czy te na stronie proektu na moim koncie ? ? ?

Sebastian M. Bobrecki

A jak jest twój numer konta w seti?
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

UFO

Masz na myśli ten siedmio cyfrowy Identyfikator uczestnika używany przy funkcjach społecznościowych ? ? ?

Sebastian M. Bobrecki

Tak o ten choć u mnie to on nie ma 7-iu cyfr  :)
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

UFO

#17
Mój numer w seti to : 8780170 , bede wdzieczny za podpowiedz, gdzie sa rzeczywiste i poprawne wyniki podane, czy te na BM 1074,53 , czy na koncie seti 1,075

lolek

Przecież to jest ten sam wynik ::) Tylko że Seti go zaokrągla, ten przecinek jest po tysiącu. Masz 1075 pkt.

Sebastian M. Bobrecki

Jeśli używasz zoptymalizowanej aplikacji to na liście zadań w kolumnie "Application" będzie widniał napis "Anonymous platform". Jeśli będzie tam coś w stylu "SETI@home Enhanced v..." to znaczy że używasz zwykłej aplikacji. Niestety masz ukryte kompy więc ja tego nie zobaczę, ale sam możesz sprawdzić.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

UFO

to jednak uzywam zwyklej aplikacji, bo mam napis: setiathome_enhanced 6.03, a BM sciagnalem z oficjalnej strony. a optymalizacje  z tego co czytalem sa tylko dla niestandardowych "klientow".

Czyli jednym slowem (bo juz sie gubie) mam aplikacje liczaca seti_enhanced ? ktora automatycznie zostala pobrana przez BM ?

emik

http://www.boincatpoland.org/wiki/Optymalizacje

optymalki musisz ściągnąć ręcznie i nadpisać nimi istniejące pliki


UFO

Ale nadal nie wiem do końca, czyli mam wreszcie zwykłą aplikację liczacą , która się nazywa setiathome_enhanced 6.03 , która automatycznie zostala pobrana przez BM ?

Pigu

jeżeli zrobiłeś wszystko zgodnie z przepisem instalacji optymalek, to w logach zaraz po odpaleniu boinca powinieneś zobaczyć coś w stylu

2010-03-10 17:52:30|SETI@home|Found app_info.xml; using anonymous platform


możesz również zobaczyć w managerze zadań jak nazywają się procesy

UFO

Aha, no ja nie sciagalem nigdy zadnych optymalek, sciagnalem BM z oficjalnej strony, i przystapilem do liczenia seti, i mam w zadaniach nazwe aplikacji setiathome_enhanced 6.03, i tylko chcialbym wiedziec co to wreszcie dokladnie jest to setiathome_enhanced 6.03 ? Bo tu na tym forum glownym tematem jest :(Jak dostać SETI@home Enhanced? ), a u mnie juz sie to wyswietla  i nie wiem wreszcie o co kaman juz , czy jestem przylaczony automatycznie przez BM, czy nie, bo kilka osob roznie pisalo mi :(

lolek

w skrucie:
optymalki trzeba pobrać i zainstalować według instrukcji (pobierze się razem z opto)- warto instalować, sporo szybciej liczy się WU
Jak się podpinasz do SETI to możesz wybrać 3 rodzaje próbek Enhanced- próbki poszukujące kosmitów; enhanced cuda - poszukują kosmitów, ale obliczenia są wykonywane na GPU NVidia od serii 8; Astropulse- poszukuje pulsarów, WU są baaardzo długie (wyboru dokonujesz w ustawieniach konta na stronie projektu, domyślnie chyba wszystkie trzy są zaznaczone)

apohawk

Bo wskrzesiłeś temat z przed 4 lat, to co takiego dziwnego, że jest nieaktualny ? :P
"SETI@home Enhanced" i optymalki to dwie bardzo różne sprawy. Ten "enhanced" to po prostu rodzaj zadań rozsyłanych przez SETI, a optymalki to najczęściej aplikacje kompilowane pod określone instrukcje rozszerzone wybranych procesorów, np. pod SSE, MMX, czy co tam jeszcze wymyślą.
No good deed goes unpunished.

Pigu

Cytat: Marcelino w 10 Marzec 2010, 18:00
Aha, no ja nie sciagalem nigdy zadnych optymalek, sciagnalem BM z oficjalnej strony, i przystapilem do liczenia seti, i mam w zadaniach nazwe aplikacji setiathome_enhanced 6.03,

to polecam - swego czasu byłem oddany setowcem i powiem, że użycie odpowiednich optymalek znacząco przyspiesza obliczenia, a im więcej przeliczymy, tym szybciej zielonych znajdziemy  :parrrty:


Cytat: Marcelino w 10 Marzec 2010, 18:00
i tylko chcialbym wiedziec co to wreszcie dokladnie jest to setiathome_enhanced 6.03

aplikacja licząca seti  %) konkretnie to licząca tą część seti odpowiedzialną za szukanie obcych - są jeszcze jednostki typu astropulse - ich celem są inne zagadnienia astronomiczne
http://www.boincatpoland.org/wiki/SETI%40home
CytatWyboru pomiędzy aplikacjami SETI@home Enhanced oraz Astropulse można dokonać na stronie preferencji projektu.
http://www.boincatpoland.org/wiki/AstroPulse

Cytat: Marcelino w 10 Marzec 2010, 18:00
? Bo tu na tym forum glownym tematem jest :(Jak dostać SETI@home Enhanced? ), a u mnie juz sie to wyswietla  i nie wiem wreszcie o co kaman juz , czy jestem przylaczony automatycznie przez BM, czy nie, bo kilka osob roznie pisalo mi :(

w seti można liczyć 2 typy jednostek: enhanced i astropulse
jeżeli nie dokonałeś wyboru które chcesz liczyć ( tutaj: http://setiathome.berkeley.edu/prefs.php?subset=project )
SETI@home Enhanced: yes
Astropulse: no
Astropulse v5: no

to seti domyślnie (tak się mnie zdaje) ustawia wszystkie na yes co skutkuje pobieraniem i takich i takich jednostek (wedle jakiegoś widzimisie serwera i dostępności)

mam nadzieję, że wszystko już jasne? jak co to pytaj  :parrrty:

UFO

OK dzięki bardzo, już kumam, nigdy wcześniej się tym nie interesowałem, po prostu pobrałem BM i wybrałem SETI i liczyło sobie, nie zwracałem uwagi na nazwy aplikacji itp itd, dopiero jak wszedłem niedawno na to forum, zauważyłem że tu tyle wszystkiego i zaczęło mnie zastanawiać to i owo, jak to jest na moim kompie i co jest liczone i przez co, itp. Ale OK już kumam  ;)

W ściąganie optymalizacji nie będe sie bawił narazie, bo raz że mam słabego kompa, a dwa za trudne to jak dla mnie aby sie w tym połapać. Może kiedyś, narazie ważne ze coś w ogole licze, już od ponad dwóch lat  :)

Troll81

Im słabszy sprzęt tym bardziej się optymalki opłacają...

lolek

Spróbuj je zainstalować, a jak nie będziesz czegoś wiedział to wal śmiało. Postaramy się pomóc  :)

UFO

#31
Jeszcze jedno pytanko i nie zawracam więcej głowy.
Ktoś mi napisał że " Jeśli używasz zoptymalizowanej aplikacji to na liście zadań w kolumnie "Application" będzie widniał napis "Anonymous platform". I własnie wszedłem na konto na stonie SETI i widze że jest taki napis "Anonymous platform" , i pamiętam że keidyś siągnąlem jakąś optymalizacje i się zainstalowała, czy to oznacza ze ona działa i jest aktywna ?


Pigu

czy w katalogu C:\BOINC\data\projects\setiathome.berkeley.edu\app_info.xml (tudzież adekwatnym - zależy gdzie instalowałeś) posiadasz app_info.xml? jeżeli tak, to jaka jest jego treść?

UFO

#33
To sie samo instalowało, juz nie pamiętam, ale postaram się znaleźć  ten plik i wkleje wygląd konta gdzie jest napisane "Anonymous platform", może to coś podpowie Ci. Chwila.

No niestety nie moge znaleźć tego pliku na kompie app_info.xml , dlatego mnie zastanawia "Anonymous platform", , tak jak bym miał aktywna jakąś optymalizacje ? Ponizej jest link to obrazka na którym to widac (zaznaczone) to o czym pisze. Co o tym sądzisz ?

http://solarsolaris.wrzuta.pl/obraz/11HOHJ2HhfO/apl

UFO

Wiesz, zrobilem tak jak napisales, wstrzymalem pobieranie danych, te ktore byly przetwarzane zakonczyly sie, i zainstalowałem optymalizacje o nazwie: Lunatics_Win32v0.2_AP505r168_AKv8b_CudaV12.exe , ponownie uruchomilem projektm zaktualizowalem je, i nie dzialaja teraz wcale, dostaje wiadomosc SETI@home|Message from server: (Project has no jobs available) , nie wiem co sie dzieje, a wszystko zrobilem tak jak pisales, wiec czmeu to nie dziala ?  ???

Troll81

#35
Może dlatego że nie ma WU na chwilę obecną

http://setiathome.berkeley.edu/sah_status.html

UFO

A co to jest to WU , i jak dlugo trzeba na to czekac ?

apohawk

Work Unit - jednostka pracy. Jak nie ma, to nie ma. Nie wiem kiedy będzie, ale nie śledzę SETI zbyt dokładnie.
No good deed goes unpunished.

UFO

Rozumiem, dzięki.

Zastanawiam sie czy tylko ja mam takie problemy, czy są jeszcze gorsi ode mnie  :(

Troll81

Każdy kiedyś zaczynał, każdy kiedyś miał problemy. Od tego jest forum by problemy rozwiązywać...