Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

AstroPulse

Zaczęty przez Nietoperek, 09 Maj 2006, 11:58

Nietoperek

CytatMay 8, 2006
Now that enhanced has been released we can get back to work on Astropulse. I hope to have new Astropulse applications and workunits out in the next few weeks. In the meantime we will continue to distribute enhanced work.
SETI@Home Beta

KrzychuP

---------- 14:28 09.05.2006 ----------

Extra, na to czekałem :D

---------- 13:41 17.05.2006 ----------

Ciekawym tylko, kiedy uda im się ukończyć aplikację Astropulse. Z chęcią zacznę liczyć.

krzyku

Dostajecie jakies jednostki z BETY ?
  

Mchl

mam jedną Seti Enhanced 5.15

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyku

juz mi tez jakas zassalo
  

Bober

Ostatnio pojawiła się aplikacja AstroPulse dla Windowsa. I jednostki też są i się ściągają :D
Szkoda, że nie ma możliwości ustawienia pobierania jedynie jednostek ap.

Powstało też forum dedykowane AstroPulse:
http://setiathome.berkeley.edu/beta/forum_forum.php?id=11

D_T_G

Jak to tylko tak, że niby tylko na Windowsa, jak na forum jest topic 'Astropulse for Linux'? ;) Ma toto jakąś wizualizację?


Bober

Cytat: "D_T_G"Jak to tylko tak, że niby tylko na Windowsa, jak na forum jest topic 'Astropulse for Linux'? ;) Ma toto jakąś wizualizację?
A gdzie i kto napisał, że tylko na Windowsa? Na inne systemu to aplikacje już dawno były :P
Nie ma wizualizacji.

MarekZ

Cytat: "Bober"Ostatnio pojawiła się aplikacja AstroPulse dla Windowsa. I jednostki też są i się ściągają :D
Szkoda, że nie ma możliwości ustawienia pobierania jedynie jednostek ap.

Powstało też forum dedykowane AstroPulse:
http://setiathome.berkeley.edu/beta/forum_forum.php?id=11

A dlaczego nie ma takiej możliwości? Powinno wystarczyć wgranie do katalogu odpowiednio napisanego pliku app_info.xml.

<app_info>
<app>
<name>astropulse</name>
</app>
<file_info>
<name>astropulse_4.12_windows_intelx86.exe</name>
<executable/>
</file_info>
<file_info>
<name>libfftw3f-3-1-1a.dll</name>
<sticky/>
</file_info>
<file_info>
<name>ap412.jpg</name>
<sticky/>
</file_info>
<app_version>
<app_name>astropulse</app_name>
<version_num>412</version_num>
<file_ref>
<file_name>astropulse_4.12_windows_intelx86.exe</f ile_name>
<main_program/>
</file_ref>
</app_version>
</app_info>
</app_info>


marekz

KrzychuP

Dostałem wczoraj 1 jednostkę ASTROPULSE  :!:   8)
:D  :D  :D  \:D/  8)

PMG


Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

KrzychuP

---------- 10:24 29.05.2007 ----------

Chciałbym zauważyć, że to była jednostka SETI@home Enhanced.
Ale rzeczywiście ciekawy przypadek:
claimed credit: -10,675,007.73
hehehe  :lol:

Ciekawy też jestem jak ta moja Astropulse zapunktuje.

---------- 11:55 ----------

Na chwilę obecną zostało mi jeszcze jakieś 200h do liczenia  :!:  :?:  8O

sourcerer

Mi jednostke AstroPulse liczy juz 38h33min , przeliczone jest 30.93% jednostki, a zostalo w/g menagera  ok. 35h16min do konca.Jak znam zycie pewno nic za to nie dostane , bo tak jak ostatnio bedzie jakis blad .

KrzychuP

Rozumiem więc sourcerer, że miałeś już jakąś jednostkę Astropulse  :?:

sourcerer

Cytat: "KrzychuP"Rozumiem więc sourcerer, że miałeś już jakąś jednostkę Astropulse  :?:

I to nie jedna, jak narazie to naliczylem ich 7 albo 8. Zreszta : http://setiweb.ssl.berkeley.edu/beta/results.php?userid=4703 zobaczyczie albo po " pending " albo po zerowych punktach , albo po kliencie error.Przyznam ze chyba dwie jednostki padly z mojej winy , tzn. przeinstalowywalem system (linux) i nie zrobilem kopii.

A tak na marginesie obecna jednostka liczy sie juz 62h26min, ma przerobione 47.88% jednostki, a w/g menagera zostalo jeszcze 37h27min do konca obliczen.




Aktualizacja : AstroPulse liczy sie juz 85h35min, przeliczylo 67.95% jednostki, a w/g menagera zostalo 29h17min. Jak tak dalej bedzie to do 2007-06-03 nie uda mi sie przeliczyc tej jednostki:(
Aaa..... i pytanie do tych co licza AstroPulse, ile wam RAM-u zabiera ta jednostka?, bo mi az 145MB RAM-u.

----------------------------------------------------------------


I wykrakalem:((
109h39min liczenia AstroPulse poszlo sie za przeproszeniem " walic ":((
Gdy juz zostalo do konca liczenia ok.13h nastapil " Blad obliczen " no i ...... co czlowiekowi zostaje?.......... Liczyc nastepna i miec nadzieje ze ta sie nie wywali:)

emik

Skończyłem dziś liczyć 100-godzinna próbkę i okazało się, że nie dostałem za nią żadnych punktów. Z tego co widzę to nie tylko ja i zastanawiam się nad liczeniem pozostałych 3 próbek które mam zassane na swym komputerze


AL

Cytat: "emik"Skończyłem dziś liczyć 100-godzinna próbkę i okazało się, że nie dostałem za nią żadnych punktów. Z tego co widzę to nie tylko ja i zastanawiam się nad liczeniem pozostałych 3 próbek które mam zassane na swym komputerze

Myślę, że w tym wypadku prędzej, czy później punkty zostaną naliczone. Na wszelki wypadek zrobiłbym kilka screenów - i jeśli za jakiś czas nie zapunktują - to upomniałbym się o swoje na forum projektu.

bartsob5

ten astropulse to jest jakis podprojekt (tak jak jest w wcg) czy jego jednostki sa rozsylane poprostu pod szyldem seti (zamiast aplikacji interpretujacej dane z radioteleskopu) czy jest losowanie czy sie dostanie jedno czy drugie?

AL

U mnie były raz takie, raz takie - z przewagą tych krótszych. Astropulse bardzo rzadko mi się zdarzała. Astropulse - to poprostu inna aplikacja i liczy chyba trochę inne dane niż seti z tego co pamiętam. Niestety mają chyba mało kasy na jej pożądny rozwój - i ciągle jest w fazie testów. Myślę, że MarekZ będzie lepiej zorientowany.

KrzychuP

Ja przeliczyłem taką ponad 90-godzinną i punkty za nią dostałem. Nie pamiętam po jakim czasie, ale dostałem.

emik

a mi nie przyznali już punktów za drugą jednostkę i jestem prawie 2k pkt w plecy



Sergeant

2 września pobrałem próbkę AstroPulse 5.05. Zauważyłem, że pod koniec liczenia potrzeba więcej niż jeden rdzeń. Gdy liczyłem jednocześnie inne próbki (z innych projektów), to liczyły się oba projekty dość wolno. Teraz końcówkę tej próbki liczę jako jedyną i oblicz normalnie tak jak było na początku liczenia. Miał ktoś taki przypadek?
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

X X X

Takie coś jest np. w projekcie AQUA, w aplikacji typu MT - jedzie na 4 CPU jednocześnie.

Sergeant

Wiem, że takie coś było w AQUA, ale wtedy pisało, że potrzebne jest 1,5 lub 2 CPUs. A tu nic.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl