Boty i spam

Zaczęty przez emik, 10 Grudzień 2010, 20:49

GRID

to trzeba coś jeszcze , więcej
to może te pytanie ? co lata w polu ?

Kuba135

Przeszedł użytkownik który rejestruje się z miar normalnym loginem czy jakieś "klsdu"

P.S.

Można by wziąć jakiś słownik losować słowa i losować literę którą trzeba wpisać.

Mchl

Co lata w polu?  |-?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

Ja tez nie wiem co lata w polu  :shame:

kret


Mchl

Chłopaki... może my jesteśmy botami?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzyszp

Wypraszam sobie!
;D


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Kuba135


krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda


Kuba135

Nie róbcie sobie jaj.
Jak Mchl powiedział że pierwszy już przeszedł to od razu sobie w myślach dodałem "bot". :shame:

GRID

jak nie znacie odpowiedzi na to pytanie to na pewno jesteście botami albo nie jesteście polakami

Co lata w polu? >> Bąk  XD

Pigu

bąk to lata w majtkach %)

emik

po co bąka trzymać w dupie - niech se lata po chałupie ;)


GRID

#54
Ok teraz na poważnie
jeżeli jakiś bot przejdzie naszą captcha to proponuję ją zmienić na pytanie, ponieważ obecna captcha jest trochę nie najlepszej jakości.
Często trzeba odświeżać obrazek żeby odczytać napisy. Jestem pewien (to zostało sprawdzone (przez laików)) że czasami nie które osoby nie kumają o co w tym biega i rezygnują.
Można zadać pytanie lub postawić jakiś inne captcha lub jakiś jeden obrazek z do przepisania.

lub chociaż dodać info mówiące że trzeba przepisać obrazek z tekstem do linii poniżej, że to jest zabezpieczenie przed spamem

A do tego ten tekst po angielsku poniżej zmienić na polski mówiący o wielkich celach B@P (boinc, polska nauka itp ), o  regułach (czyli zero tego i tamtego bo moderator skasuje itp)
o Dziale wizytówki, itp (można założyć wątek co napisać w tym miejscu)

Troll81

Słuszne uwagi kolega poczynił  :respect:

Mchl

Zauważyłem że ludzie dzielą się na 10 typów. Takich którym reCaptcha nie sprawia żadnych problemów i takich dla których jest to największa porażka od czasu papieru ściernotoaletowego :D

Z tego co wiem, boty przechodzą reCaptchę z prawodpodobieństwem rzędu 10E-6. Podejrzewam, że większość naszych spamerów, to jednak jak najbardziej żywi Chińczyc, co najwyżej korzystający z jakigoś softu, który im ułatwia hurtową obsługę forów.

Po wprowadzeniu poprawki Kuby, częstotliwość rejestracji nowych spamerów spadła. Trudno po dwóch dniach orzekać o skutku i przyczynie, ale na razie wygląda to nieźle.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

proponuję walnać pytanie nieprzetłumaczalne w sposób prosty na chiński :D

kotfryc

#58
Nowy XRumer podobno radzi sobie bez większych problemów reCaptchą, więc nie podejrzewałbym chińczyków  |-?   pozostają zabezpieczenia  niestandardowe :book:

Z tego co pamiętam niezłe rezultaty dawała również zmiana nazw pól w formularzu + zamiana ich miejscami (np pierw trzeba podać hasło, później mail). Można także dodać ślepe pola niewidoczne dla użytkowników, jednak ich wypełnienie automatycznie odrzucało by formularz. Czyli po prostu zabawa z formularzem...
No i oczywiście standardowo pytanie+odpowiedź  :)
Jeszcze jedno ...  ;D losowe zadanie matematyczne a pod nim tekst wyjaśniający po polsku i angielsku  że należy podać/przepisać pierwszą liczbę występującą w zadaniu, a nie rezultat zadania - gwarantuje że miało by to bardzo wysoką skuteczność :D i myślę że można by zrezygnować wtedy z reCaptchy  :fright:



apohawk

Cytat: kotfryc w 14 Luty 2011, 03:28
Jeszcze jedno ...  ;D losowe zadanie matematyczne a pod nim tekst wyjaśniający po polsku i angielsku  że należy podać/przepisać pierwszą liczbę występującą w zadaniu, a nie rezultat zadania - gwarantuje że miało by to bardzo wysoką skuteczność :D i myślę że można by zrezygnować wtedy z reCaptchy  :fright:
Wylejesz dziecko z kąpielą. Ludzie nie czytają regulaminów i informacji przy rejestracji, ludzie się rejestrują. Wkurzysz 50% nowo rejestrujących się osób. Formularz rejestracji jest po to, aby się rejestrować, a nie wkurzać ludzi. Ubijając boty pamiętajmy o podstawowej funkcjonalności tego formularza - rejestrować.
No good deed goes unpunished.

Troll81

ukryte dla usera pole które wypełnione powoduje zonka dla bota :D

Mchl

Cytat: kotfryc w 14 Luty 2011, 03:28
Nowy XRumer podobno radzi sobie bez większych problemów reCaptchą, więc nie podejrzewałbym chińczyków

To musiałby mieć lepszy soft do OCR, niż to co stosuje Google.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

GRID

w takim razie w kwestii anty-spam możemy poczekać.
Ale można by się już zabrać za napisanie nowego tekstu poniżej ( taki który by informował, zapierał dech w piersiach i motywował do współpracy przy boinc, forum, wiki i B@P Tech)

kotfryc

Cytat: Mchl w 14 Luty 2011, 09:34
Cytat: kotfryc w 14 Luty 2011, 03:28
Nowy XRumer podobno radzi sobie bez większych problemów reCaptchą, więc nie podejrzewałbym chińczyków
To musiałby mieć lepszy soft do OCR, niż to co stosuje Google.

Mogą to być też dziury w skrypcie forum, lub gdzie indziej, to bez znaczenia, z punktu widzenia użytkownika liczy się efekt.
Tutaj temat pokrewny na forum gdzie się tym ludzie zajmują na co dzień:
http://www.forum.optymalizacja.com/index.php?showtopic=91936&st=0
także problem dotyczy nie tylko tego forum.

I jeśli ktoś czyta wykop:
http://www.wykop.pl/link/100220/xrumer-5-0a-google-captcha-zlamane/

Swoją drogą skąd ta pewność że jak coś jest od Google to musi być w 100% niezawodne i bezpieczne?  %) Mało w wyszukiwarce jest spamu?
Re-captcha jest tak samo produktem jak Win7, Mac, Firefox itd... i tak samo musi się "sprzedać".

Cytat: apohawk w 14 Luty 2011, 09:19
Wylejesz dziecko z kąpielą. Ludzie nie czytają regulaminów i informacji przy rejestracji, ludzie się rejestrują. Wkurzysz 50% nowo rejestrujących się osób. Formularz rejestracji jest po to, aby się rejestrować, a nie wkurzać ludzi. Ubijając boty pamiętajmy o podstawowej funkcjonalności tego formularza - rejestrować.
Apohawk  masz rację, ale czasem trzeba się zdecydować na jakiś kompromis. Widziałem już zabezpieczenia w stylu przepisz kombinację znaków w odwrotnej kolejności itp... i z mojego doświadczenia jest to łatwiejsze i mniej stresujące niż Re-captcha którą często odświeżam kilka razy, ale  moje odczucia są oczywiście subiektywne.
Trzeba też pamiętać o możliwych konsekwencjach spamu i nie jest to tylko cała masa pseudo użytkowników. Bo gdy będzie za dużo linków wychodzących do witryn o niskiej wartości to wyszukiwarki mogą zacząć wyciągać konsekwencje... Wtedy będzie mniej użytkowników się rejestrować nie ze względu na zabezpieczenia, ale dlatego że strona poleci w wynikach na dół (choć nie wiem jaki tutaj jest ruch z wyszukiwarki hmmm ?? ). |-?


Kuba135

Na przyszłoś jakby trzeba był coś zmienić/dodać w kodzie jestem do usług :attack:

buninek

Cytat: Mchl w 14 Luty 2011, 09:34
Cytat: kotfryc w 14 Luty 2011, 03:28
Nowy XRumer podobno radzi sobie bez większych problemów reCaptchą, więc nie podejrzewałbym chińczyków

To musiałby mieć lepszy soft do OCR, niż to co stosuje Google.
Musi być naprawdę dobra, aby nie poddała się.

Ot choćby wiele osób korzysta z JDownloadera. Pewnie są nieświadomi, że ktoś im automatycznie rozwiązuje catchpę  :D (SimpleCaptcha for java). Jedynie hotfile opiera się i trzeba ręcznie uzupełnić.

Można samemu pobawić i spróbować złamać metodą chałupniczą imagemagick + tesseract XD
~

Mchl

Cytat: kotfryc w 14 Luty 2011, 12:40
Swoją drogą skąd ta pewność że jak coś jest od Google to musi być w 100% niezawodne i bezpieczne?  %) Mało w wyszukiwarce jest spamu?
Re-captcha jest tak samo produktem jak Win7, Mac, Firefox itd... i tak samo musi się "sprzedać".

Nikt nie twierdzi, że w 100%. Natomiast swoje zaufanie w ten mechanizm opieram (może niesłusznie) w metodzie na jakiej się opiera. Dwa, podobno najwyższej jakości programy do OCR muszą nie poradzić sobie z danym słowem żeby trafiło ono do reCaptchy.

Co do linka z Wykopu: Google Captcha to nie reCaptcha.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Troll81

ja z niektórymi tez sobie nie poradzę :D to już wolę policzyć równanie :D

Mchl

Gdzieś mi zostały szybkościówki z rachunku całkowego. Mogę zeskanować i wrzucić.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

dziubas

Łomatko! Mój wrodzony program ocr też się na niektórych z tych przykładów wywala, a całki to byłby gwóźdź do trumny.  :shame:
Jakie szczęście, że już nie muszę sie zapisywać.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Troll81

ale już równanie z 3 niewiadomymi odfiltrują nam nie tylko boty ale i dzieci neo :D

Nawiedzony

Cytat: Troll81 w 14 Luty 2011, 19:12
ale już równanie z 3 niewiadomymi odfiltrują nam nie tylko boty ale i dzieci neo :D

Co się będziemy szczypać - idąc tą drogą dajmy jakieś równia różniczkowe II-go rzędu to będziemy dobrą filtracje mieć  ;)

Puki co to najsensowniejsze z tego co czytam, to były by te niewidoczne pola, bo mimo iż nie miałem na razie z nimi większego problemu, to te 'wykręcone' słowa są irytujące przy rejestracji ;)

lolek

Jak już utrudniać ludziom życie to może zróbmy konieczność akceptacji przez admina  ;D

A tak na poważnie to jakieś proste pytanie typu "czwarta planeta od słońca" (ciekawe ilu wpisałoby że to ziemia  XD ).

Pigu

Cytat: Rafał M. (1w) w 14 Luty 2011, 11:42
w takim razie w kwestii anty-spam możemy poczekać.
Ale można by się już zabrać za napisanie nowego tekstu poniżej ( taki który by informował, zapierał dech w piersiach i motywował do współpracy przy boinc, forum, wiki i B@P Tech)


podpisuję się - zróbmy teraz to co umiemy i czerpmy korzyść, na resztę przyjdzie czas  :attack:

kotfryc

Cytat: Mchl w 14 Luty 2011, 18:20
Co do linka z Wykopu: Google Captcha to nie reCaptcha.
Lol niedoczytałem, Mchl masz rację.  :shame:

Tak czy inaczej wygląda na to, że robota Kuby nie poszła w las  :respect: i można zająć się innymi sprawami jak pisał Pigu i kolega wyżej.  :)

Troll81

to kto czysci userów??

Szopler

Mogę poczyścić (trochę) jak mi OZ nada odpowiednie uprawnienia...

Troll81

dzis znów sie jakiś bot przedarł

kotfryc

ja też mogę poczyścić od czasu do czasu...

Troll81, ale i tak jest lepiej niż przed 2011-02-11:
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?action=mlist;sort=registered;start=0;desc
Trzeba by było jeszcze przy formularzu pogrzebać i by gitara grała, chyba że te ostatnie niedobitki to boty-biologiczne  %)

Szopler

No i co z tymi uprawnieniami.
Aż mi się myszka pali do kasowania kont ;)