Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Boty i spam

Zaczęty przez emik, 10 Grudzień 2010, 20:49

Troll81

najdłuzszy wątek ma juz ponad 1000 stron, na każdej stronie wchodzi 25 postów co nam daje 25000 postów :D zobacz ile z nich jest moich......

Pigu

ilość postów usera można sprawdzić na profilu pod opcją "Lista ostatnich wiadomości tego użytkownika." i przewinąć na ostatnią stronę - np dla Pigulca jest tego na ten moment 10846, dla Trolla 17103 :deadman:

na razie czyszczenia chyba starczy - jak się boty będą aktywować to powybijamy, teraz czas uszczelnić śluzę

btw: co z grupami użytkowników?

Kuba135

Cytat: Pigu w 25 Luty 2011, 16:41
teraz czas uszczelnić śluzę
Myśleć nad czymś jeszcze?

Troll81

#123
kolejni kandydaci do odstrzału

http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?action=profile;u=10002223

http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?action=profile;u=10002225

ichmis

nie mozna zrobic tak, ze np kazdy uzyszkodnik ktory bedzie wysylal spam poprostu dostaje bana? Co do udzielania sie na forum to wedlug mnie jest to kiepski wyznacznik bo np ja nadzoruje ta strone bardzo czesto jednak nie widac mnie w komentarzach.. Niestety w skladkach tez nie.  Bardzo cenie sobie to forum i niechcialbym stracic konta. Otwartosc tego forum jest jego najwieksza wartoscia ktora wedlug mnie powinna byc pielegnowana, a nie zabijana. Nie ma zadnych filtrow antyspamowych? Po co blokowac cale chiny... Zwlaszcza, ze coraz wiecej tam naszych rodakow?

Troll81

po naszej akcji niebiańskiego spokoju to chiny zablokują nas :D

ale tak na serio. jeśli user zarejestrował się w listopadzie zeszłego roku i ostatnio aktywny był 3 minuty po swej rejestracji, a w sygnaturce i stopce ma linki do stron komercyjnych. No to sorry ale jak dla mnie jest to nadużycie.

ichmis

Cytat: Troll81 w 26 Luty 2011, 11:28
ale tak na serio. jeśli user zarejestrował się w listopadzie zeszłego roku i ostatnio aktywny był 3 minuty po swej rejestracji, a w sygnaturce i stopce ma linki do stron komercyjnych. No to sorry ale jak dla mnie jest to nadużycie.

Wtedy to już ma sens. Ja się po prostu przestraszyłem, że poza tymi "kilkoma" aktywnymi osobami wywalicie wszystkich jak leci :)

Troll81

bez przesady, jeszcze mam mózg :D mamy jednego kolesie zarejestrowane od kilku lat, cały czas aktywny, ani jednego postu, w stopce link do strony fanów żuzla w wawie. według mnie nie jest on botem. Takich przypadków jest sporo.... A w sumie doczytania naszego forum nie trzeba być zarejestrowanym :D

ichmis

Ale bycie zarejestrowanym czytelnikiem powoduje u mnie zwiększenie swojego ego oraz spokój ducha nie mówiąc o innych rzeczach  XD

Arthusp

Czy coś się zmieniło ostatnio czy jest cisza przed burzą? Czy po prostu ostatnio nie mam szczęścia na trafienie spamu w dziale PM?  ???

Pigu

były w tym tygodniu, po prostu kasujemy na bierząco  %)

Troll81

#131
czy dałoby się jakoś zainstalować filtr do przeglądania użytkowników? chodzi mi o to by odfiltrować tych co:
nigdy nie pojawili sie na forum (ostatnio aktywny - nigdy)
Nie mają ani jednego posta a mają linki do stron internetowych w profilu albo stopce

ułatwiłoby to czyszczenie naszego forum z martwych dusz i botów

http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?action=profile;u=10002265
http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?action=profile;u=10002258

Szopler

W dziale Projekt Miesiąca znów mamy spambota!

krzyszp

Ja też zauważyłem, ale wykasował go ktoś szybciej ode mnie ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Pstatni0o znów się zaroiło od nowych userów/spammerów....

Troll81

Czy jakikolwiek admin mógłby mi dostarczyć listę userów którzy mają status ostatnio aktywny "nigdy" trza by przeczyścić troszkę listę userów. Przydałoby się też dostac listę userów z adresami www w podpisie. Nie wychwycę wszystkich a na pewno sporo tam jeszcze botów siedzi.

Pigu

Cytat: Troll81 w 12 Maj 2011, 15:51
Czy jakikolwiek admin mógłby mi dostarczyć listę userów którzy mają status ostatnio aktywny "nigdy"
%) ależ proszę, ale jednocześnie zachowaj czujność i nie skrzywdź nikogo

Troll81

już dorwałem drani :D a tak na serio to poszło się kochac w ten sposób kilkadziesiąt kont zakładanych z Yahoo i innych portali o dziwnych domenach.

Teraz poluję na tcyh co mają http w podpisie i ani jednego posta.

krzyszp

Codziennie (prawie) sprawdzam listę nowych i w razie czego leci kasacja ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

http://www.boincatpoland.org/smf/index.php?action=profile;u=10002589

bot?

pszyklejony

Raczej reklama.

aborek


krzyszp

Złapałem go w 10 minut po założeniu konta, jak nic nie będzie czytał i pisał, poleci jako spam z info dla googli :)

GRID - zamierzam tabelę w bazie przechowywać z mailami spamerów i zrobić stronkę z listą tych maili (dla robotów) - co Ty na to?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

maile można zakładać tysiącami. Lepiej wyłapywać do jakich stron prowadzą ich linki.

krzyszp

Niemniej koniecznie trzeba założyć ograniczenie na linki w podpisach dla nowych (min. 25 postów), to odsieje część z nich...
Ps. Jak ktoś ma linka do softu robiącego DDoS na wybrane linki, to ja poproszę na priv ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

GRID

Cytat: krzyszp w 05 Lipiec 2011, 17:01
GRID - zamierzam tabelę w bazie przechowywać z mailami spamerów i zrobić stronkę z listą tych maili (dla robotów) - co Ty na to?

To może być początek nowej ery w walce z spamerami, pokonamy ich, ich własną bronią.


ps. Jak zaktualizuje Forum, to będzie trzeba pomyśleć nad dwoma rozwiązaniami.
1. Możliwość pisania podpisu dla osób które mają więcej niż 50 wiadomości. (to pewniak)
2. Podpis będzie widoczny jedynie dla zalogowanych, więc nie będzie widoczny dla botów.


Troll81

Spamerzy nie odbierają poczty. Mozesz im zapchać skrzynkę a efekt będzie taki że założą nową. Oni się tylko po SMTP łączą i pchaja maile w swiat. Lepiej zebrać adresy stron jakie reklamują i tam ich dopaść.

Krzyszp. do DDoS potrzebujesz armii zombie a to niestety kosztuje. No chyba że założysz odpowiedni projekt BOINC :D

TJM

Do DDoSa wcale nie potrzeba armii zombich - zależy w co się celuje, mniejsze serwery można rozłożyć na łopatki zwykłym pecetem z byle jakim łączem.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

krzyszp

Właśnie myślę nad programikiem wysyłającym ping w pętli, cele pobierając z bazy danych - ciekaw jestem, jaki hosting trzeba mieć, żeby obciążenie z 15 adresów/100 razy na sekundę wytrzymał...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

TJM

Ping %) Podejrzewam że miałbyś trudność ze znalezieniem odpowiedniej ilości hostów żeby położyć jedną biedotę.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Wystarczy ze ktokolwiek wytnie ICMP na serwerze i możesz go pingać wszystkimi hostami świata.

TJM

O rly....
Ciekawe tylko jak ktoś sobie wytnie pakiety przychodzące. To że je blokniesz na firewallu nie oznacza, że nie zapychają łącza.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

z reguły jak ktoś ma hosting to ma więcej niż jeden IP i więcej niż jeden kabelek. A jak poważnie przegniesz to blokną cie u twojego własnego ISP :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 06 Lipiec 2011, 19:34
z reguły jak ktoś ma hosting to ma więcej niż jeden IP i więcej niż jeden kabelek. A jak poważnie przegniesz to blokną cie u twojego własnego ISP :D

Z obserwacji wnioskuję, że fora spamują "bieda firemki" ze stronami na tanim hostingu. Na takim hostingu jak Twoja strona obciąża łącze/bazę to Ci ją wyłączają :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

to do dzieła :D poproś o udostępnienie źródeł projektu DynaPing :D

krzyszp

A to nie wystarczy zrobić "klika" na linku w cli w petli 100k razy w interwale 0.01s? taki skrypt mozna nawet latwo napisac w praktycznie dowolnej powloce i odpalic w nocy... uzywajac jakiegos anonimizera jestes niewykrywalny :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

200 nowych userów to ja nie odfiltruję. Żaden nie ma linku w opisie ani nic co mogłoby byc solidną podstawą deleta.. Dam im tydzień na zalogowanie a potem wytnę tych którzy sa nieaktywni albo mają lnki w pisach do stron komercyjnych. Potem jeszcze trzeba będzie wysłać maile do nowozarejestrowanych. I tu prosiłbym o pomoc. 200 maili to trochę potrwa.....

GRID

200 nowo zarejestrowanych dostało emaila na starcie. Jak chcesz po usuwać to poczekaj tydzień. Pokasuje się tylko te boty które będą coś robić. W następnym kroku te które nigdy nie były aktywne.

Po ustawieniu 2 pytań kontrolnych zamiast reCaptcha ustawiłem emaila który będzie nas informował  kolejnych zarejestrowanych. Mam nadzieje że obecne zabezpieczanie jest ok. Jak uporam się z błędem przy rejestracji, to ustawię jeszcze rozdzielony email tak jak to mieliśmy na starej wersji forum.

Troll81

http://www.boincatpoland.org/smf/profile/?u=10003024

to mi wygląda na bota. a zarejestrował się dziś.

GRID

To chyba bot. Geolokazliacja pokazuje na chiny. Więc muszę jeszcze zmienić sposób wpisywania Emaila.
Może pytania są za proste. Dałem matmę bo anglojęzyczni albo francuskojęzyczni odwiedzają nasze forum.