Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Boty i spam

Zaczęty przez emik, 10 Grudzień 2010, 20:49

Tomasz R. Gwiazda

2+2*2
wystarczajco skomplikowane dla wiekszosci :D

Troll81

akurat to boty mają opracowane :D

Tomasz R. Gwiazda

chyba ogolnie matematyka jest latwiejsza dla botow niz cos abstrakcyjnego :)

GRID

Dzisiaj dostałem emaila z formularza kontaktowego B@P TEch
o treści:
Cytattresc: Witam, nie mogę do Was znaleźć innego kontaktu oprócz tego formularza, nie wiem dlaczego (bez powodu w wyjaśnieniu) moje konto zostało zablokowane nick: Neon1992. Dołączyłem do teamu i na wieczór konto patrzę zablokowane. Pozdrawiam.
Nikt przypadkiem nie kliknął czegoś ?

Troll81

A aktywował konto?

GRID

odpisałem dzisiaj na emaila, zapytałem się jedynie na jakiego emaila mam założyć mu konto.

Konta niema w poczekalni na aktywację więc pewnie nie w tym problem.

Troll81

na liście użytkowników też nie ma takiego nicka. Tak więc konto nie zostało zablokowane tylko w ogóle go nie ma :(

kempler

#167
Moja wina  :shame: Jak robiłem porządki na wiki z botami to użytkownik neon1992 był pośród całej masy :/ Pojechałem hurtowo. Mój błąd.
Edit: odblokowałem.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Czyli jest szansa ze takich userów jest więcej?

kempler

Nie wiem. Ja uprawnienia do usuwania mam od 2 dni.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Ale kempler masz w tym momencie tylko uprawnienia admina na wiki, więc wniosek z tego, że kolega neon1992 konta na forum w ogóle nie założył.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

No w sumie racja. Ale na wiki go zblokowałem. Musi być weryfikacja bo tak to nigdy nie będziemy pewni czy to bot czy nie.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

GRID

#172
Właśnie dostałem emaila że o wiki chodziło.
A do tego ten pan nazywa się ......  :)
Może będzie coś na wiki pisał.

Edit:
Nieładnie dane podawać...


Troll81

Ktos celowo wrzucił 1493 nowe grafiki do działu media czy nam jakis bot się udziela??

Szopler

Jakbyś zaglądał na IRC'a to byś wiedział :D

Troll81

wybacz ale nie przykleili mnie jeszcze do komputera...

Cyfron

no to dowiemy się dlaczego? czy jest to gdzieś indziej na forum napisane?

GRID

Wystarczy zobaczyć kto jest autorem katalogu. Grafiki wrzuciłem celowo. Docelowo wrzucę jeszcze 6k.

Troll81

o jezu... a po co?

Svistak

miej litość dla nas  :dunno:

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

GRID

Cytat: Troll81 w 10 Styczeń 2012, 12:23
o jezu... a po co?
Każde zdjęcie to oddzielna podstrona, z tytułem nagłówkiem itp. Czyli plus wiele strony więcej, możliwości odnalezienia nas, grafiki same w sobie są przydatne dla ludzi w branży.

Troll81

skoro tak twierdzisz.... może zacznę trollowac w dziale media??

GRID

Tam możesz trolować ile chcesz. Tylko nie rób konkurencji dla YT albo FB.

Troll81

skopiuje fotka.peel :D

G

Cytat: Mchl w 23 Listopad 2011, 16:19
Ale kempler masz w tym momencie tylko uprawnienia admina na wiki, więc wniosek z tego, że kolega neon1992 konta na forum w ogóle nie założył.
Może trzeba zapytać (w ramach weryfikacji) co kolega neon1992 jadł na śniadanie? Jeżeli jest żywy, to odpowie i w nagrodę za smaczną odpowiedź ktoś z adminów założy mu konto...

GRID

Cytat: G w 11 Styczeń 2012, 09:31
Cytat: Mchl w 23 Listopad 2011, 16:19
Ale kempler masz w tym momencie tylko uprawnienia admina na wiki, więc wniosek z tego, że kolega neon1992 konta na forum w ogóle nie założył.
Może trzeba zapytać (w ramach weryfikacji) co kolega neon1992 jadł na śniadanie? Jeżeli jest żywy, to odpowie i w nagrodę za smaczną odpowiedź ktoś z adminów założy mu konto...
ta kwestia już dawno załatwiona

Troll81

Proponuje zablokować możliwość rejestrowania się z podaniem adresu z yahoo. Znacząco ograniczy to ilość spambotów...

oczywiście należy walnąć oczojebną informację o tym na początku formularza rejestracji...

wg moich wyliczeń jakieś 90% spambotów używa yahoo jako adresu

xelexin

obrazek szyfrujacy moze utrudnic?
 


Szopler

Kolejny atak botów na forum... :fright:

Troll81

eh.... jak zwykle

EDU Enthusiast

obrazek mozna zrobic z czerwonymi i zielonymi literami/cyframi kolosiebie czytelne. I na przyklad wpisz tylko zielony albo czerwony. %)

bartsob5

no normalnie az ja sie zainteresowalem, bo chyba z 6 zgloszen dzisiaj dostalem z forum :D

Troll81

trzeba by przeczyścić katalog userów....

Troll81

jest jakaś skuteczna metoda filtrowania tych dzbanów? jakieś zdanie w języku ojczystym które to zdanie należy dokończyć? może np wszystkich userów rejestrujących się z zagranicznych IP weryfikować dodatkowo??

Szopler

Wszystkie posty nowych userów przepuszczać przez moderację ;).
Jeżeli ktoś nie napisze 10 postów z sensem to jego dzieła nie będą nawet trafiać do bazy że o wyświetlaniu nie wspomnę...

ryszard.korczyk

Pytanie, dlaczego wszystkie posty trafiają do tego jednego działu:
http://www.boincatpoland.org/smf/konferencja/

bartsob5

jesli chodzi o rejestracje uzytkownikow, to jak prowadze forum swojego kierunku, najskuteczniejsze sie okazaly pytania dodatkowe... z tym ze ja moglem sobie pozwolic na pytania z wiedzy specjalistycznej, wiec bylo stosunkowo latwiej, ale pytania z wiedzy ogolnej (np, stolica holandii?) powinno wytrzebic 98% tego rodzaju rejestracji. z tego co wiem, aktualny smf pozwala na sporzadzenie calego pakietu pytan, sposrod ktorych dwa sa losowane przy rejestracji.

Troll81

bo ten dział ma łatwy adres.

co do moderowania wszystkich postów to juz widzę tłum chętnych do moderacji......

Szopler

Kto mówił, że wszystkich? Wszystkich pisanych przez nowych użytkowników a tych nie ma znowu tak wielu... chyba że boty się zaczną masowo rejestrować na forum ;).

Troll81

bo sie rejestruja masowo.....