Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Optymalizacje

Zaczęty przez Szerpa, 21 Maj 2006, 15:38

Szerpa

Ze względu na straszne rozproszenie treści o optymalizacjach, popełniłem taką stronkę
http://ekotermpw.webpark.pl/index.htm
I proszę tutaj o ocenę czy to sie do czegoś nadaje, cz dobrze by było u nas to umieścić w formie artykułu czy moze na forum (napewno trzeba będzie to na bierząco aktualizować - wiec sam nie dam rady (praca)
co dodac co ująć.

narazie to forma testowa .

Mchl

Hmm...
Myślę, że można by zrobić tak:
Część opisową wstawić jako artykuł, a na odnośniki założyć temat na forum z aktualizowanym pierwszym postem (tak jak ranking komputerów).

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szerpa

Dobry sposób podoba mi się

Ale nadaje się to do czegoś?
Ewentualne błedy
jestem slaby w seti bo nie licze

Mchl

Ja osobiście w ogóle nie optymalizuję. Trzeb, żeby reszta ekspertów się przyjrzała ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

jesli chodzi o bledy, powinno byc w naglowku TRUXOFT, a nie TRUXSOT

krzyku

Bardzo fajny pomysl, czasem mozna sie pogubic w optymalizacjach a tak jest mala sciaga
  

m2marek

Bardzo przejrzyście zorganizowane. Dzięki.

Szerpa

Cytat: "bartsob5"jesli chodzi o bledy, powinno byc w naglowku TRUXOFT, a nie TRUXSOT
dzieki sliczne juz zmienilem

Wlasnie o to mi chodzi zeby wszystko bylo w jednym miejccu.
łatwiej bedzie sie polapac i nowym liczydlowym tez, co odbije sie kozystnie dla calego zespolu.
mozna dodac tu opisy poszczegolnych aplikaji (instrukcje obslugi)
mozna rozwinac o optymalizacje dla linuxa czy maca jesli bedzie taka potrzeba

Nie wiem czy nie nalezaloby tutaj umiescic tez linku do oryginalnego klienta i instrukcji obslugi, instalacji skoconej) .......

Nietoperek

a skad sie wzial adres do forum czeskiego podany przy pliku kezykowym BS ? :> - dodatkowo wartoby nadmienic iz klient BS rowniez ma kalibracje kredytow - chociaz takowa dziala chyba tylko z ich oprogramowaniem - jeszcze jedno - moze czepialstwo malenkie ;) ale jak lopatologicznie to lopatologicznie - -ewentualnie ściągnij tutaj i podmień w katalogu \BoincStudio\data\languages
pliczek językowy Nietoperka
-uruchom boinc studio (niebieski pliczek)
-prawym przyciskiem myszy kliknij na komputery
mozna dpisac coby jeszcze zmienic jezyk na polski z sekcji "language" bo inaczej program wystartuje w domyslnym "angielskim" jezyku
-tam kliknij na nazwę hosta i wpisz localhost
-następnie kliknij na port i wpisz 31416
rowniez warto nadmienic iz port 31416 dla wersji boinc'a z serii 5.4.x zas dla nizszych uzywac portu 1043 (ewentualnie 1044 przy odpowiednim ustawieniu klienta trux'a)

" krunch3r'a." i "Truxsoft" juz bylo nadmieniane ale nie wiem czy poprawione

następnie kliknij na hasło mozna nadmiecnic iz haslo mozna zmienic na wlasne prostsze do zapamietania i pozniejszego wprowadzenia

dodatkowo co sie tyczy instalacji boinc'a w BS mozna instalowac kazdego klienta boinc kwestia tylko utworzenia i wgrania odpowiednich plikow do katalogu Clients - i tam utworzyc nalezy katalog dla klienta - mozna tez tam wgrywac aktualizacje projektow ale tego dokladnie nie wiem jak zrobic zeby dzialalo poprawnie (instalacja)

Szerpa

Liczylem n a Ciebie Nietoperek :))
zaraz wprowadze stosowne zmiany

A jak juz bedzie wersja finalna (na forum) to dobrze by bylo zeby do mozliwosci zmian miala dostep wiecej niz jedna osoba. A to ze wzgledu na szybka aktualizacje. Lub poprawki, tudzież znajomość tematu.
I sądze ze Nietoperk powinien sie tym zajac przede wszystkim (o ile oczywiscie bedzie chciał)
I to jest pytanie do Nietoperka czy .......?
A do Mchl o takowe mozliwosci techniczne i inne ?


A z tym pliczkiem jezykowym to jakis chochlik chyba :)))

Nietoperek

Cytat: "Szerpa"A z tym pliczkiem jezykowym to jakis chochlik chyba :)))
to chyba jest mega chochlik bo nic sie nie zmienilo ;)
W przypadku aktualizacji na nowszą wersję BoincStudio wystarczy ściągnąć plik z samą aplikacją np. BoincStudio.win32.0.5c, ...wybierz sprawdź (bardziej by tu pasowało aktualizuj) jak juz to BoincStudio.win32 0.5c ;) co zas sie tyczy tutejszej wzmianki wybierz sprawdź (bardziej by tu pasowało aktualizuj) nie mam pojecia co ta opcja robi bo bardzo malo dzialalem na kliencie BS - jesli ta opcja faktycznie "aktualizuje" klienta mozna to zmienic w opisie aczkolwiek w przykladowym pliku jest Check{TPL} co niezbyt pasuje do "Aktualizuj" ;)
CytatI sądze ze Nietoperk powinien sie tym zajac przede wszystkim (o ile oczywiscie bedzie chciał)
moge dogladac - ale na glownego redaktora sie nie pisze
Z  BoincStudio sprawa jest trudniejsza: tu bym sie klocic mogl - jest prostsza - wystarczy utworzyc katalog, wgrac pliki klienta i poprostu wydac komende "instaluj" z poziomu BS'a - dziala rowniez z boinciem w usludze - gdzie reczna aktualizacja boinc'a dzialajacego jako usluga systemowa moze przyspozyc wiecej problemu ;)

Szerpa

to chyba jest mega chochlik bo nic sie nie zmienilo ;)
moze za wczesnie sprawdziles - juz jest dobrze (no chyba ze nie) - u mnie dziala
moge dogladac - ale na glownego redaktora sie nie pisze

Przecież jest zredagowane chyba ze taka forma nie odpowiada i trzeba ja zmienic.

tu bym sie klocic mogl - jest prostsza - wystarczy utworzyc katalog ..............

Ja tak go instalowalem i tak to opisalem jesli znasz latwiejsza forme opisz z checia sam skozystam :)

a jesli chodzi o to sprawdz lub aktualizuj to jeszcze sprawdze moze chodzi  tu o (sprawdz wersje aplikacji - aktualizuj do nowej wersji)

Mchl

To pytanie w takim razie  jak to zrobic?
Czy założyć temat w dziale o menadżerze BOINC, czy może cały osobny dział?
Żeby ktoś mógł się opiekować tematem, muszę go zrobić moderatorem przynajmniej w tym jednym dziale, gdzie jest temat.

Jak myślicie? Potrzebny dział na optymalizacje?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szerpa

---------- 01:24 22.05.2006 ----------

a w naszym konkurencyjnym Teamie jest tak
http://erni.aplus.pl/seti/viewtopic.php?p=2915&sid=b37ce383eb2bf71f5ae9fafc01d42dad

---------- 02:06 ----------

Nietoperek
Napewno jest to aktualizacja mialem menagera 5.2.13 i BS v 5.a
a teraz jest
2006-05-22 02:47:34||Starting BOINC client version 5.4.9 for windows_intelx86
2006-05-22 02:47:34||BoincStudio mod 0.5c

a to tekst po wcisnieciu sprawdz

22/05/2006 02:46: Odświeżanie X2
22/05/2006 02:47: Aktualizowanie boinc-restart.exe na X2
22/05/2006 02:47: Aktualizowanie boinc.dll na X2
22/05/2006 02:47: Aktualizowanie boinc.exe na X2
22/05/2006 02:47: Aktualizowanie boincmgr.exe na X2
22/05/2006 02:47: boinc-restart.exe zaktualizowany na X2
22/05/2006 02:47: boinc.dll zaktualizowany na X2
22/05/2006 02:47: boinc.exe zaktualizowany na X2
22/05/2006 02:47: boincmgr.exe zaktualizowany na X2
22/05/2006 02:47: Restartowanie X2

AL

Cytat: "Mchl"To pytanie w takim razie  jak to zrobic?
Czy założyć temat w dziale o menadżerze BOINC, czy może cały osobny dział?
Żeby ktoś mógł się opiekować tematem, muszę go zrobić moderatorem przynajmniej w tym jednym dziale, gdzie jest temat.

Jak myślicie? Potrzebny dział na optymalizacje?
Ja uważam, że jak najbardziej. Mógłby się na przykład w Menu, w dziale Główne pojawić nowy poddział optymalizacje i kliknięcie na nie powodowałoby przeniesienie na stronę Szerpa (o ile nie miałby on nic przeciwko temu). Natomiast co do forum to i owszem można by założyć temat optymalizacje i tam poprzenosić z pozostałych tematów wszystko to co już było napisane w tym temacie, natomiast robienie listy z najnowszymi optymalizacjami w takiej formie jak Gave robi ranking kompków do mnie osobiście nie przemawia. Znacznie bardziej podoba mi się pomysł z osobną stroną dla tego tematu i tu wielkie brawa dla Szerpa, ponieważ na jego stronce jest to znacznie bardziej przejrzyste niż gdyby to było na forum w formie rankingu. No i jeszcze jedna uwaga, ponieważ nasza drużyna jest bardzo tolerancyjna, otwarta i chętnie pomagamy innym w rozwiązywaniu ich problemów z boincowym światem, absolutnie nie powinniśmy rozwiązywać sprawy dostępu do tych materiałów w taki sposób jak pewna inna (hermetyczna) czołowa Polska drużyna.

Szerpa

---------- 11:50 22.05.2006 ----------

Nie widze problemu jesli wiekszosc uzna ze taka forma bedzie czytelniejsza to mozna zostawic to jako osobna strone.
Mozna nawet zalozyc nowe konto i dac haslo kilku userom do dogladania strony i wprowadzania zmian.
Mozna zrobic podstrony(dlzialy) z dokladnymi instrukcjami obslugi, konfiguracji, instalacji programow.
A na forum mozna prowadzic dyskusje, wyrazac opinie i sugestje, dawac propozycje zmian, itp.
Chyba ze jest jakas inna mozliwosc na stronie boinc@poland ale watpie.

---------- 12:09 ----------

A jesli chodzi o otwarcie naszego zespolu to zeczywiscie, i dobrze ze tak jest
Inne teamy daja odnosniki, nawet do dyskusji prowadzonych przez nas na temat optymalizacji czy inne tematy http://tv_warka.webpark.pl/.

Nasz team przyciagnie ludzi dlatego ze jest otwarty i wszyscy otrzymuja pomoc - a nie wybrancy.

Wszyscy maja rowne szanse.
Może nie jestesmy pierwszym zespolem w polsce jesli chodzi o wartosci punktowe, ale napewno pierwszym jesli chodzi o znajomosc tematu. :)

AL

---------- 02:54 23.05.2006 ----------

Cytat: "Szerpa"
A jesli chodzi o otwarcie naszego zespolu to zeczywiscie, i dobrze ze tak jest
Inne teamy daja odnosniki, nawet do dyskusji prowadzonych przez nas na temat optymalizacji czy inne tematy http://tv_warka.webpark.pl/.
No na tej stronie to akurat taka moja  uboczna działalność informacyjna - stąd tyle odnośników do naszego forum :wink:

---------- 02:58 ----------

Zresztą nawet przed chwilą zamieściłem tam info i odnośnik do Twojej strony o optymalizacjach. Chłopaki są zainteresowani tematem, ale nie mają czasu na przetrząsanie różnych forum w poszukiwaniu informacji - więc Twoja stronka jest dla nich zbawieniem - bo mają wszystko w jednym miejscu.

Mchl

W ramach samego skryptu B@P można zrobić różne rzeczy.

Można tekst wrzucić do Artykułów (może on jednocześnie mieć własny odnośnik w menu głównym), wtedy będą mogły edytować go osoby z uprawnieniami do edycji artykułów (na razie to ja, matti i Gave, ale to nie znaczy, że nie może być ktoś jeszcze).

Można nawet założyć całą nową kategorię artykułów pt, 'Optymalizacje'.

Można go wstawić jako osobny moduł (tak jak na przykład jest z Mapą zespołu, ale wtedy już trudniej z edycją przez wiele osób.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szerpa

---------- 18:43 22.05.2006 ----------

Jestem otwarty na sugestie
ale wiem jedno
napewno bedzie lepiej jak bedzie to gdzies na tej stronie - nie jestem za rozdrabnianiem, choc jesi uznacie ze lepiej na osobniej stronce to nie ma sprawy (juz zalozylem boincapoland.webpark.pl) i mozna dac haslo do stronki kilku osoba by nanosic zmiany.


Napewno wazna jest czytelnosc strony wiec moze i racja ze na forum bedzie to troszke kiepsko wygladalo w takiej formie jak ranking kompow.

Wrzucenie do artykolow to tez dobry sposob z odnosnikiem na stronie glownej (w artykulach mozna uzywac html - chyba
a wtedy w razie zmian mozna wyslac email do Mchl z plikiem html wiec sprawa dostepu rozwiazana.

A o to ze inne zespoly kozystaja z naszej wiedzy nie mam apsolutnie pretensji - boje sie tylko ze jakies bzdory napisze i wiecej osob je przeczyta :)

---------- 18:34 23.05.2006 ----------

Wiec w koncu co z tymi Optymalizacjami

1. Osobna stronka z odnosnikiem na boinc@poland

2. Artykoł z odnosnikiem w menu głównym

3. Inna forma

4. Nie ma takiej potrzeby

Mchl

Ja jestem za wrzuceniem do 'Artykułów'

Będzie łatwiej i zgrabniej

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

KrzychuP

Nie wiem czy to tu można zrobić, ale zgłaszam, że jak próbuję pobrać optymalizację dla Einsteina SSE (S41.07) to przerzuca mnie na stronę www.tvn.hu  :!:

Szerpa

Zaciagnij stad a mchl poprosze o poprawienie w artykule

Mchl

Poprawiłem i zaktualizowałem

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Nietoperek

teraz nalezaloby w aktualizacji wylaczyc wszelkie odnosniki do aplikacji Crunch3r'a, poniewaz zaprzestal udostepniac swoich aplikacji

AL

To może zamieścilibyśmy te optymalizacje na naszej stronie w dziale pliki?
Ja na pewno mam gdzieś na dysku Boinc 5.5.0 Windows SSE2 i SSE - więc mogę podesłać jakby co.

Nietoperek

jak uzyskasz pozwolenie od autora ... co zapewne bedzie malo prawdopodobne ;) - bo co jak co ale musial miec powod coby usunac wszystko z serwera - powod jest zawarty w watku z forum seti@home - link na stronie - i ma jakis zwiazek z aplikacja seti@home enchanced, ktora to miala sprzyjac "oszukiwaniu"

kshonek

moze mi ktos podeslac crunch3ra pod sse2? i pod sse tez jak jest ;) thx kszonowski(at)op.pl
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

AL

Cytat: "kshonek"moze mi ktos podeslac crunch3ra pod sse2? i pod sse tez jak jest ;) thx kszonowski(at)op.pl
Już wysyłam.

Szerpa

---------- 01:46 03.06.2006 ----------

Juz na stronce dzialaja linki do crunch3r'a Boinc 5.5.0. Windows SSE2 i SSE

dziala takze link Windows 5.12_IPP_SSE dla seti

jesli macie
Boinc 5.5.0. Windows MMX

Windows 5.12_IPP_MMX
Windows 5.12_IPP_SSE2
Windows 5.12_IPP_SSE3

to prosze o przeslanie na  server ftp://84.40.183.67
to zamiescimy odpowiednie linki

---------- 16:00 05.06.2006 ----------

Dzieki uprzejmosci Bobra juz dziala link Boinc 5.5.0. Windows MMX
prawdopodobnie wrzucimy tez optymalizacje crunch3r'a pod linuxa narazie tylko dla SSE ale moze inni tez cos znajda :))
u siebie i przsla

Mchl

Zaktualizowałem artykuł

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kshonek

apropo optymalizacji do SZTAKI to mi policzyło około 2x szybciej.... jak u was?
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

bartsob5

sztaki policzyl sie o 75% szybciej

Bober

---------- 18:41 11.06.2006 ----------

A czy nie wydaje się wam, że link na stronę http://boincapoland.republika.pl/ dotyczącą optymalizacji, powinien być też widoczny na stronie głównej??

Mógłby być umieszczony oddzielnie, albo przynajmniej znaleźć się w artykule o optymalizacjach.

W tej chwili ta strona jest aktualniejsza niż sam artykuł, więc może warto ją bardziej wyeksponować niż artykuł.

---------- 01:41 13.06.2006 ----------

Nie wiem czy ktoś zauważył moją sugestię, bo wysłałem to tuż przed tureckim atakiem ( :evil: )

Chcę jednak zwrócić na to uwagę, ponieważ informacje na tej stronce są pomocne, a nie ma odnośnika do niej ani w linkach ani w artykule (przynajmniej nie widzę).
Poza tym nie wszyscy wchodzą na forum, gdzie co prawda coraz łatwiej znaleźć link do strony (podpis Szerpy - dobry pomysł :) ), ale wciąż trzeba na nie wejść.

Także jeśli Mchl-u znajdziesz chwilę, to może pomyśl o tym :wink:

Mchl

OK. Pomyślę ;)

A poza tym nadal szukam chętnego, który zechce się zająć aktualizowaniem artykułu na B@P ze stroną Szerpy ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Szerpa

Oczywiscie jesli moja kandydatura jest odpowiednia
moge aktualizowac artykul
tylko ze jest pewien problem czesto wyjezdzam w delegacje i nie zawsze mam tam dostep do internetu, na stronce to wiem ze jak mnie nie bedzie to Nietoperek wprowadzi odpowiednie zmiany, bo razem ja prowadzimy - a w artykule ..........
a wlasnie jutro rano wyjezdzam

bartsob5

a jaka wiedza jest do tego potrzebna? bo jesli nie ma zadnych wygorowanych wymagan to ja moge...;)

Mchl

Podstawowy HTML. Nadasz się.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

no to moge sie tym zająć :D