Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

dziwne zachowanie na maszynach 64bit

Zaczęty przez krzygaj, 22 Maj 2006, 07:09

krzygaj

Witam
Ostatnio obserwuje w logach na 2 serwerach 64bitowych, że nie mają co robić i nie liczą nic. Natomiast serwerki 32bitowe ciągle mają nawał pracy i sobie liczą, a najmocniejsze maszyny nie mają nic do roboty :(. W logach zauważyłem coś takiego np:
2006-05-22 06:57:27 [boincsimap] No work from project
2006-05-22 06:57:27 [boincsimap] No work from project
lub
2006-05-22 06:57:37 [Predictor @ Home] No work from project
2006-05-22 06:57:37 [Predictor @ Home] No work from project
Jako klienta używam crunch3r.
I teraz mam pytanko czy takie sytuacje są możliwe czy może ja coś mam nie tak skonfigurowane?
Odpalenie crunch3ra wyglądało tak, że do zwyklego klienta BOINCowego przegrałem 2 pliczki crunch3ra i odpaliłem zmodyfikowanego klienta.
Może coś gdzieś sknociłem po drodze?
Liczę pod konsolą w linuxie.
Dzięki za pomoc

Szerpa

Moze to przejsciowe problemy bo wyraznie server "mowi" ze nie ma pracy w tym projekcie.
podlacz sie do innego projektu ktory caly czas wysyla jednostki np einstein@home i zobacz co sie dzieje.

krzygaj

no tak mówi wyraźnie :) ... ale tylko tym 2 serwerom 64 bitowym  pozostałe 3 32bitowe cały czas pracują - jeżeli rzeczywiście niebyłoby pracy to stałyby wszystkie.
No nic może rzeczywiście nie miały roboty. Poobserwuję kilka dni i zobaczę co się bedzie działo.

Szerpa

te 64 mogly szybciej przeliczyc sciagniete jednostki a teraz serwer nie rozdaje jednostek sprawdz na 32 kiedy ostatnio pobrałyjednostki.

KrzychuP

U mnie czasem pomagało zresetowanie projektu. Chwilę po tym zaczął ściągać nowe jednostki.

krzygaj

właśnie też tak zrobiłem i o dziwo znalazła się robota ;)
Pewnie wkradł się jakiś błąd
No nic ważne, że idzie dalej
Dzięki za pomoc i wsparcie

KrzychuP

Na zdrowie  :D  I na liczenie 8)