FightAIDS@home - ale badziew

Zaczęty przez jabu74 - ekspert, 03 Styczeń 2011, 12:20

jabu74 - ekspert

Witam

Pobrało mi aplikacje FightAIDS@home i z tego co zauważyłem nie zapisuje przeliczonych danych tzn. przy powrocie z innego zadania cofa się, a dane które były przeliczony są stracone

Porażka !

Pigu

aż z ciekawości sprawdziłem (akurat liczę ten projekt) wyłączyłem boinca (upewniając się, że procesy zostały zamknięte) a następnie włączyłem ponownie - jednostki są kontynuowane bez problemu ???

jabu74 - ekspert

#2
to ciekawe bo mnie już 2-krotnie wróciło na 1% - raz miałem ponad 2% to mnie cofnęło do ok 1,5%, drugi raz podobnie z ok. 5% na 1,6%

może jest jakiś błąd w aplikacji - jadę na iMacu z procesorem PowerPC

teraz mi naliczyło 9%  (cały czas na tym samym wątku) boję się ,że jak wyłącze kompa to mnie wróci do 2%

Tomasz R. Gwiazda

to sie nazywa ze aplikacja ma : checkpointy...
zaspisuje stan prac. Jesli ma np. checkpoint co 5% to jak przy 9% wylaczysz kompa, to zaczynasz potem liczyc ponownie od 5%


Nawiedzony

#4
jest opcja ustawienia zapisu np co 60 sekund.


Swoja droga to nie ma jak nazywać projektu badziewiem przez to, że własny sprzęt/oprogramowanie szwankuje  XD XD bo tak się składa, że mi też to liczy bez najmniejszego problemu.

lolek

W WCG czekpointy są dosyć częst, taka rozetta to dopiero "często" zapisuje XD

jabu74 - ekspert

mam ustawione na 60 s ale cofka jest ok 2% - dobrze, że nie cofneło mi 10%  :D

lolek

#7
Ten parametr zapisu to nie wiem czy cokolwiek daje. Ich częstość zależy od tego jak jest napisana aplikacja. Z projektów biochemicznych sprawdź docking, tam są częste zapisy, a bynajmniej przynajmniej tak było kiedyś.

Troll81



lolek

Już poprawione, marudy.

Swoją drogą do czego to doszło żeby poprawiać moda  XD

jabu74 - ekspert

Cofka też jest na sprzęcie x86 czyli na pececie ale przy tym samym projekcie WCG. Co ciekawsze nawet przy pracy ciągłej bez wyłączania/przełączania wątku - przykładowo cofnęło mi z ok 30% do ok 1,5%. Czas ten co jest w kolumnie "Upłynęło" też odpowiednio cofa tak jakby nie liczyło tego 30%. Badziew straszny

Raczej wątpię czy to aby na pewno checkpointy

lolek

A przypadkiem nie masz ustawionego maksymalnego obciążenia procka przy którym przetwarzanie jest wstrzymane? zakładka preferencje lokalne -> użycie procesora-> gdy wykorzystanie procesora jest mniejsze niż XX%

Ps. skoro tak cię wkurza WCG to czemu liczysz ten projekt?  :book:

jabu74 - ekspert

Kolego cofa mi projekt o kilkadziesiąt procent - tu nie ma nic do rzeczy obciążenie procka

Troll81


simonic

Ja miałem podobne problemy gdy eksperymentowałem z mocnym podkręcaniem procesora. W PrimeGrid próbki wywalały błędy a w WCG czasem pojawiał się błąd a czasem po prostu się cofało.



buninek

Pytanie zasadnicze, czy aplikacja prawidłowo realizuje swój podstawowy cel.

Konkretnie czy w tym podprojekcie udało się ukończyć choć jedną próbkę (Work Unit)?

To, że źle działa wskażnik postępu, szacunkowy czas potrzebny do ukończenia jest znacznie zawyżony lub aplikacja błędnie odczytuje stan po wznowieniu, to są detale mniej lub bardziej istotne.

Ufol

Skoro już pojawił się temat zapisywania wyników przez aplikacje wcg, to wiecie może czy wszystkie podprojekty zapisują wyniki co minutę? Co do awaryjności fight aids@home, to radziłbym sprawdzić jakąś inną aplikację z poza Wcg. Licząc w Wcg nigdy nie spotkałem się z jaką kolwiek awarią aplikacji. Stąd moje podejrzenie, iż wadliwie może działać sam manager, lub składnik systemu.    

Troll81

Ja tam z WCG żadnych złych doświadczeń nie mam (a moze przycmiewają je doświadczenia z takimi projektami jak freeHAL) ale ogólnie to WCG ruszało mi z kopyta na wszystkich kompach...

jabu74 - ekspert

Realizuje swój podstawowy cel ale przy tych cofkach końcowy czas jest błędny (jest znacznie dłuższy niż podany na końcu przy 100%)

Troll81

po twoich ostatnich wypowiedziach wnioskuję iż masz problem z właściwym oszacowaniem mocy twojego komputera...

odpal benchmarka na obciążonym kompie (puść film hd albo co)

lolek

Ja za to mam wrażenie że kolega jabu74 pisze o tym samym w kilku różnych wątkach naprzemiennie (na pytanie z jednego odpowiada w innym) i jeśli znów coś takiego zobaczę w dziale projekty to będę usuwał te posty.

Ufol

Pobrałem przedwczoraj próbkę i w nocy się wysypała. Napewno przeliczyło ponad 50% Wyrzuciłem dziś to zadanie, ponieważ wydało mi się wadliwe. Czy zdarzyło się wam coś takiego w tym podprojekcie? Poraz pierwszy miałem taką uszkodzoną próbkę.

emik