Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

(a) może by tak wrapper?

Zaczęty przez Szopler, 07 Styczeń 2011, 19:34

Szopler

Mamy zdolnych kolegów od DNETC, Enigmy... ciekaw jestem czy ktoś się pokusi o połączenie Folding'a z BOINC'em?

Troll81

z tego co wiem sesef próbował...

lolek

Poszło chyba o olbrzymią ilość danych jaką trzeba by przesyłać

Ufol

#3
Czy w ogóle są jakieś realne szanse na przyłączenie Folding@home do boinc? Cała sprawa przypomina mi trochę kłótnię dzieciaków w piaskownicy. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć tą dziwaczną rywalizację pomiędzy uniwersytetami?

Troll81

nie wytłumaczysz tego racjonalnie. Po prostu Folding był opracowywany gdy o obliczeniach na GPU nikt w świecie BOINC nie myślał. WCG tez kiedyś było odrębną platformą (do dziś mają podwójna punktację i inny system rejestracji). Ale chłopaki z WCG zmądrzeli a ci z F@H jeszcze nie.

kret

wg mnie to raczej nie kwestia "zmądrzenia" (bo to kwestia względna ;P) a ewolucji..nie wszystko musi być zjednoczone pod banderą Boincową :) a że jest to rozsądne i płynie z tego sporo korzyści to już inna kwestia  ;)

Karlik

Cytat: lolek w 07 Styczeń 2011, 19:45
Poszło chyba o olbrzymią ilość danych jaką trzeba by przesyłać
Nie za bardzo potrafię znaleźć czy gdzieś o tym pisał. To była kwestia danych z próbek (danych startowych i wyników) czy raczej spodziewany problem ilości użytkowników?
Tak, wiem, jestem archeologiem w tym wątku :dunno:

lolek

Chodziło o ogólną ilość danych która musiała by być przesyłane. Zarówno WU jak i aplikacja F@H są dosyć duże, dodatkowo na projekt rzuciła by się duża liczba liczydłowych. Projekt jako wrapper musiał by również odsyłać później wyniki do serwera F@H, a te o ile dobrze pamiętam do najmniejszych nie należą...

Karlik

Wprawdzie nigdy nie pisałem tego typu rzeczy, ale patrząc na niektóre projekty, które i tak się komunikują z internetem (niezależnie od ściągania/wysyłania próbki) chyba można zrzucić część przesyłu na komunikację bezpośrednią klient<->F@H? Chociaż rozumiem, że zaczęłyby się schody kiedy trzebaby to zwalidować? ;)

Troll81

kwestia przepustowości. We wrocku w niektórych lokalizacjach można dostać symetrycznego gigabita za 150PLN miesięcznie :D

AL

Oj chciałbym takie cudo! Czy w ramach oszczędności łącza nie możnaby początkowo po prostu ograniczyć liczbę użytkowników projektu do np. 100? Jak by się ogarneło wszystko przy 100 - można by otwierać rejestrację dla kolejnych małych grup osób - aż do pojawienia się problemówz wydajnością.

Troll81

w fazie testowej można by. zawsze można kupic dwa taie symetryki. Albo wręcz porozmawiać o sponsoringu.....

Agbar

Jak już kiedyś pisałem, fah@boinc mogłoby działać na takiej zasadzie jak Test4Theory. Być może by mogło. Pomysł z proxy jest kiepski. Biorąc pod uwagę potencjalne obciążenie łącza, przypuszczam, że provider miałby uzasadnione obiekcje: większość umów nie zezwala na stawianie serwerów (przynajmniej nie takich o ruchu "komercyjnym").

Karlik

Sprawdziłem w licencji i nie można rozpowszechniać ichniejszego oprogramowania, w szczególności nie można inaczej pobierać próbek niż przez ich oprogramowanie, więc ew. wrapper musiałby po prostu ściągać/uruchamiać f@h, ustawiać odpowiednią konfigurację i pokazywać postęp. Oczywiście dodatkowo sprawdzać przepracowany czas itp. WU w tym wypadku to byłby odpowiedni config (wielkość próbki, użycie smp itp.).
Chyba, że obeszłoby się to, że na serwerze działa klient, który na żądanie ściąga próbkę, ale jej nie oblicza i przesyła dalej (robi za coś w rodzaju proxy).
W pierwszym wypadku problemem może być sprawdzanie postępu i większa podatność na oszustwa, w drugim wypadku mamy problem z transferem i działamy kompletnie na granicy postanowień licencyjnych.

krzyszp

Można by też adminów poprosić o zgodę...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

to na kij mi gigabit jak nie mogę go wysycić? to moze nich mi sprzedadzą 2mbity i się nie wygłupiają z marketingiem? jak ktoś mi sprzedaje benzyne to nie zastrzega że nie moge na niej wozić towarów moim autem albo że maksymalnie 60 mam jechac.

lolek

Jeśli w regulaminie nie ma żadnych obostrzeń do czego wolno/ nie wolno wykorzystywać łącza to można "wszystko" (oczywiście zgodnie z prawem).

krzyszp

Cytat: Troll81 w 12 Grudzień 2011, 16:30
to na kij mi gigabit jak nie mogę go wysycić? to moze nich mi sprzedadzą 2mbity i się nie wygłupiają z marketingiem? jak ktoś mi sprzedaje benzyne to nie zastrzega że nie moge na niej wozić towarów moim autem albo że maksymalnie 60 mam jechac.
To tak jak z moimi gigabitami w domu, mam "unlimited" pod warunkiem, że nie więcej niż 50GB dziennie :D
Ale fakt, też mnie to wkurza...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka