Filmy jakie polecają lub odradzają członkowie B@P

Zaczęty przez Tomasz R. Gwiazda, 12 Styczeń 2011, 15:09

Jaki typ filmów lubisz ?

Akcja
5 (16.7%)
Animowane
4 (13.3%)
Biografie
0 (0%)
Dokumentalne
12 (40%)
Dramat
2 (6.7%)
Fantasy
10 (33.3%)
Historyczne
4 (13.3%)
Horror
1 (3.3%)
Komedie
7 (23.3%)
Kryminał
0 (0%)
Przygodowe
2 (6.7%)
Science Fiction
22 (73.3%)
Sensacyjne
8 (26.7%)
Thriller
4 (13.3%)
Western
0 (0%)
Wojenne
4 (13.3%)

Głosów w sumie: 30

emik

Super 8

Spielberg, Abrams - ta para gwarantuje dobre kino i nie zawiodłem się na tym obrazie. Typowe kino familijne nawiązujące do dawnych przebojów ET i Goonies, w sam raz na niedzielne przedpołudnie


Tomasz R. Gwiazda

a ja wczoraj nie najnowszy film (animowany?) Metropia ogladalem.
tez napewno warty obejrzenia

sknd

no, Metropia dobra jest  :)

a ja polecę inną starszą już animację: "Persepolis". Dziewczyna z Iranu wspomina swoje dzieciństwo i dorastanie w Iranie, gdzie dzieje się tymczasem historia...

emik

Cytat: Troll81 w 12 Czerwiec 2011, 23:08
The Adjustment Bureau - kolejny film oparty o prozę Philipa K. Dicka :D kto zna temu już nie trzeba reklamować :D

wreszcie znalazłem czas na obejrzenie i nie żałuję


sknd

Ostatnie tango w Paryżu.  :respect:

AL

Cytat: sknd w 07 Sierpień 2011, 16:22
Ostatnie tango w Paryżu.  :respect:

Popieram. Świetna kreacja Travolty.

emik

Cytat: AL w 07 Sierpień 2011, 23:05
Cytat: sknd w 07 Sierpień 2011, 16:22
Ostatnie tango w Paryżu.  :respect:

Popieram. Świetna kreacja Travolty.

raczej Marlona Brando, gdyż Travolta nie grał w tym filmie  ;D


AL

Cytat: emik w 08 Sierpień 2011, 14:57
Cytat: AL w 07 Sierpień 2011, 23:05
Cytat: sknd w 07 Sierpień 2011, 16:22
Ostatnie tango w Paryżu.  :respect:

Popieram. Świetna kreacja Travolty.

raczej Marlona Brando, gdyż Travolta nie grał w tym filmie  ;D

Widać późna pora była, bo pomyliłem ten kultowy przecież film z czymś z całkiem innej bajki - "Pozdrowienia z Paryża / From Paris with Love"

Troll81

Pozdrowienia z Paryża są fajne :D

AL

Dziś "zaliczyłem film pt. "Zła kobieta". Całkiem niezły nawet biorąc pod uwagę, że nie przepadam za odtwórczynią głównej roli. Przy okazji ostatnio zauważyłem, że już od dość dawna Justin nie stworzył nic ciekawego muzycznie (o ile wogóle coś stworzył) - za to zaczyna się wyrabiać całkiem nieźle jako aktor (dla wtajemniczonych - scena z fałszowaniem w jego wykonaniu jest naprawdę dobra).

emik

ja również jestem po wczorajszym seansie "Złej Kobiety" i nieźle się bawiłem na tym filmie, a Justin był niezły


Troll81

Polecam "Sanctum" fajne filmiszcze pod piwo i chipsy. oraz "Paul" przy którym ubawiłem się do łez :D

AL

Przedwczoraj oglądałem "Salę Samobójców" i jestem pozytywnie zaskoczony. Zaczyna się jakoś tak polskawo i nie mrawo, za to potem akcja się rozkręca. Jak na polski film - całkiem niezły.

Troll81

To moze w końcu go zobaczę....

AiDec

Green lantern - nie warto tracic czasu.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AL

Easy A (Łatwa dziewczyna) - ani strata czasu, ani arcydzieło - ot taki średnio lepszy zapychacz czasu ze słonecznymi klimatami w tle.

AiDec

Potwierdzam. Calkiem spoko, choc bez zadnych rewelacji. Ale czas nie bedzie calkowicie stracony :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

Source Code

http://www.filmweb.pl/film/Kod+nie%C5%9Bmiertelno%C5%9Bci-2011-418967

Troll81

Oglądałem code. Sredni był według mnie...

AL

Dziś Wall Street: Money Never Sleeps. Ciekawe nawiązanie do oryginału, a właściwie to praktycznie jego kontynuacja po latach. Kilka zaskakujących zmian akcji jest niestety po przeplatana przynudnawymi fragmentami (spokojnie z ponad dwu godzinnego filmu można było zrobić półtoragodzinny). Podsumowując: stary dobry M. Douglas, trochę intrygi i chyba nic poza tym. Może oglądanie tego filmu to nie strata czasu - ale pozycja raczej tylko dla wybranych (wielbicieli gatunku i M. Douglasa).

krzyszp

Cytat: Troll81 w 11 Wrzesień 2011, 23:08
Oglądałem code. Sredni był według mnie...
A mi się bardzo spodobał - ciekawe zauważenie "paradoksu dziadka" w tle akcji. Kilka takich smaczków da się tam wychwycić.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

mnie tez sie podobal, bo nie byl szablonowy a i kazdy moze na swoj sposob tlumaczyc zakonczenie i dalsza historie

AL

Z ostatnich dni:
http://www.filmweb.pl/film/Szybcy+i+wściekli+5-2011-560189 - Fast Five - ostatnia część z tej serii i odziwo pomimo sceptycznego podejścia (po obejrzeniu części od 2 do 4) mogę z ręką na sercu polecić ten film miłośnikom gatunku. W tej serii ta część ma u mnie mocne drugie miejsce oczywiście po jedynce.

http://www.filmweb.pl/film/Jestem+Bogiem-2011-548252 - Jestem Bogiem - całkiem niezły film, niezła fabuła i gra aktorska, aczkolwiek pozostaje pewien niedosyt, że z jednego i drugiego można było wyciągnąć więcej.

http://www.filmweb.pl/film/Mamut-2009-438153 - Mamut -film Szweda Lukasa Moodyssona. Każdy jego film jest tak różny od poprzedniego, że nigdy nie wiadomo czego się można spodziewać w następnym. Może nie jest to arcydzieło (strasznie się ciągnie z początku i tu spokojnie coś bym poskracał) - ale czas spędzony na oglądaniu tego filmu na pewno nie będzie stracony.

Tomasz R. Gwiazda

Jestem Bogiem - potwierdzam, niezly. Ciekawy pomysl, ale troszke nie do konca wykozystany.

Thor - za kolorowy
Green Lantern - był złe oceniany, a wg. mnie nawet fajnie wyszedł

Troll81

"Nieściszalni" tudzież Sound of Noise :D

Tomasz R. Gwiazda

Transformers3 - osz kurde ale to dlugie bylo... i puste jak wydmuszka :) ale slowa Optimus Prime to jedyne co wartosciowego w tym filmie sa :)
Michael Bay to ssacz pierwszej wody :D

taktu



Martin Fox

80 milinów - polecam, w zalewie chłamu jeden z niewielu ciekawych polskich filmów ostatnimi czasy. Warto się do kina wybrać.

Krzysiak

#108
Żonka zapowiedziała że na to będzie przykaz iścia  ;D
Może być ciekawie
The Troll Hunter


http://youtu.be/TLEo7H9tqSM

Przeraża mnie tylko rozbieżność w premierach:
23 grudnia 2011 (Polska) 29 października 2010 (Świat)
chyba że błąd na filmweb.pl

Jak umieścić film w oknie ?  %) dobra dałem radę


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

gregre

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 13 Grudzień 2011, 20:24

The Troll Hunter


oglądałem z napisami PL
to jest tak zwany film dokumentalizowany (czy jakoś tak)
ale mimo to całkiem fajny był

Troll81

mam ten film

Tomasz R. Gwiazda

Contagion - Epidemia strachu
http://www.filmweb.pl/film/Contagion+-+Epidemia+strachu-2011-559895

swietna obsada i tyle co mozna o nim powiedziec...
wywoluje zerowe emocje

100x lepszy byl Outbreak z Dustinem Hoffmanem

GRID

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 13 Grudzień 2011, 20:24
The Troll Hunter
Taki Troll Hunter to by się u nas na forum przydał.  :)

Aegis Maelstrom

Cytat: Troll81 w 02 Październik 2011, 12:04
"Nieściszalni" tudzież Sound of Noise :D

Całkiem sympatyczny film (tylko miał w Polsce dwa tłumaczenia tytułu: jedno na Warszawskim Festiwalu Filmowym gdzie dostał zdaje się rok temu nagrodę publiczności, a drugą w późniejszej dystrybucji). Fakt, można było lepiej wykorzystać ten pomysł, dać większy budżet, bardziej zagęścić akcję (zwłaszcza w drugiej połowie)... Ale sam pomysł fantastyczny, a np. sceny dwóch pierwszych koncertów to rewelka.
Na tle chłamu lecącego w takim Multikinie wyróżnia się na plus, i jeszcze można szwedzkiego posłuchać...  ;D

Cytat: Kurozukin
80 milinów - polecam, w zalewie chłamu jeden z niewielu ciekawych polskich filmów ostatnimi czasy. Warto się do kina wybrać.

Mam zamiar się przekonać dziś albo w najbliższej przyszłości, więc trzymam za słowo. :)

taktu

Moneyball - przyjemny niedzielny filmik, podobno na faktach

Warrior - super film, gorąco polecam!
http://www.imdb.com/title/tt1291584/


Aegis Maelstrom

Cytat: taktu w 18 Grudzień 2011, 20:56
Moneyball - przyjemny niedzielny filmik, podobno na faktach

Zgadzam się. Nawet lepiej, niekoniecznie taki niedzielny - nie jest to Wielkie Kino, ale dobrze się oglądało.

Z innych bieżących przyjemnych filmów można pójść na Szpiega (Tinker, Tailor, Soldier, Spy). Ładnie zrealizowany, miły dla ucha podkład dźwiękowy, niezła fabuła: jest parę mocnych scen, a jednocześnie obywa się bez hollywoodzkich kretynizmów. Parę razy miałem niestety poczucie, że scenarzyści wyraźnie skrócili/pocięli oryginał (książkę), ale podobno gdy jest świetna książka nie da się zrobić udanej ekranizacji. :) Tak czy inaczej, sądzę że warto.

Troll81

szefowie wrogowie - fajna komedyjka w sam raz pod piwo...

habemus papam - Ciekawy film ze Szturem.

AL

Cytat: Troll81 w 19 Grudzień 2011, 10:00
szefowie wrogowie - fajna komedyjka w sam raz pod piwo...

habemus papam - Ciekawy film ze Szturem.

Pierwsze widziałem i nawet całkiem spoko, na drugie nie zdążyłem jak w kinie było - więc teraz czekam aż się ukaże na dvd.

sknd

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 16 Grudzień 2011, 13:37
100x lepszy byl Outbreak z Dustinem Hoffmanem

obejrzałem, niezły film, dzięki!

Tomasz R. Gwiazda

a to byl film z 1995 roku :) niezle :)

a tak swoja droga co teraz w 3d to raczej porazka jesli chodzi o scenariusz. Straszne to