Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

procesy

Zaczęty przez Tom, 25 Wrzesień 2005, 00:18

Tom

pytania:
na kompie mogą być przetwarzane dane tylko z jednego projektu, czyli jeśli jestem przyłączony do dwóch projektów i mam przydział zasobów ustawiony  50% na 50% to BOINC bedzie liczył najpierw połowe jednej próbki z jednego projektu a potem drugą z drugiego, czy tak :?:  czyli  w im większej liczbie projektów biore udział tym czas przeliczania jednej próbki danego projektu się wydłuża, czy tak :?:  zatem nie ma takiej sytuacji że przeliczane są dwie próbki jednocześnie? a czy karta graficzna może brać udział w przetwarzaniu danych :?:
prosze o wyrozumiałość :)
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=885bc8da28246e545e08fa0942ddc60d][/url]

matti_tm

1. W DANYM MOMENCIE mogą być przeliczane próbki tylko z jednego projektu. Jeśli na danym kompie jest zarejestrowany więcej niż jeden projekt, to przeliczane są naprzemiennie. Wyjątkiem są maszyny wieloprocesorowe oraz procesory z technologią HT, które system operacyjny widzi jako dwa procesory. Liczone są tedy JEDNOCZEŚNIE próbki z dwóch projektów.

2. 50% na 50% nie oznacza przeliczenia połowy próbki. Procenty pozwalają oszacować proporcje czasu procesora, które zostaną poświęcona na każdy z projektów. 50%/50% oznacza, że na każdy z projektów pójdzie tyle samo czasu. Gdyby były trzy projekty 50/50/50, to na każdy z nich poświęcone by było 1/3 czasu procesora (ale na każdy tyle samo). Przy dwóch projektach i proporcjach 100/50 na jeden projekt idzie 2/3 czasu, a na drugi 1/3, itd. Dokładne informacje o podziale czasu podaje kolumna "przydział zasobów" w zakładce projekty. Liczba tam podana zawiera informacje z konfiguracji projektu, a liczba w nawiasie - efektywną część czasu procesora, która będzie poświęcona danemu projektowi.

3. Oczywiście, im więcej projektów na jednej maszynie, tym dłuższy czas przeliczania jednostek, gdyż czas procesora jest dzielony na projekty. Wyjątkiem są tu maszyny wieloprocesorowe. Np. na dwóch procesorach (ale na rzeczywistych dwóch, a nie na jednym z HT) przeliczanie dwóch projektów trwa niemal tak samo długo, jak przeliczanie dwóch na dwóch komputerach z takimi samymi procesorami.

4. Procesor karty graficznej nie bierze udziału w przeliczaniu jednostek.
Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą. (Iz 54,10)

Sprawdź:
www.koinoniagb.pl/
www.bialystok.koinoniagb.pl


OxyOne

matti_tm powiedz mi gdzie sie znajduje ten ów "kolumna "przydział zasobów" "?. jest możliwość aby ostawić zamiast 50% na projekt na 100% czy to jest możliwe? Dla przykładu na 4 czy na 2 rdzeniowcu mam w menadżerze zadań w kolumnie CPU na x2 50/50 a na 4x 50/50/50/50 a ja bym chciał mieć na 2x 100/100 a na 4x 100/100/100/100 to co mam zrobić? Chciałbym mieć tak jak na 1x tam jest zawsze 100% użycia CPU.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

krzyszp

Ale właściwie to jaki ma sens? Próbki przecież dostają tyle samo czasu procesora w obu przypadkach...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

OxyOne

yhy myślałem ze po 50% a reszta sie marnuje. myslałem tez ze kazdy procesor ma od 0- 100 ze jest traktowany osobno a nie łacznie.
dzieki za odp.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]