Najwyzej punktujący projekt !

Zaczęty przez Szerpa, 28 Maj 2006, 15:55

tito

Cytat: "Bober"A z ostatnich obserwacji wielu osób wynika, że teraz najlepiej punktuje QMC (z kategorii projektów, które przyznają niezależnie od bechmarka). Nie wiem czemu, ale nie ma go w powyższej tabeli  :-k

Fakt. Oprócz zoptymalizowanego klienta SETI(chociaż po przejściu na wersję chicken 2.4 może to być nieakualne), QMC nalicza najwięcej (przynajmniej jeśli chodzi o C2D, na innych CPU może być inaczej).
Na przykładzie core2duo 1,66 obliczyłem mniej więcej, że w ABC aby otrzymać 1 kredyt należy pracować koło 220 sekund, w rossecie koło 290, einstein to 240 sekund. LHC to już 400 sekund. A teraz faworyt: SETI (oczywiście ze zoptymalizowanym kodem) - 120 sekund zaś QMC na 1 kredyt potrzebuje koło 141 sekund.

bartsob5

ja tylko dodam ze qmc daje mi o 50% wiecej punktow niz powinienem dostawac...

Bober

Cytat: "tito"
Fakt. Oprócz zoptymalizowanego klienta SETI(chociaż po przejściu na wersję chicken 2.4 może to być nieakualne), QMC nalicza najwięcej (przynajmniej jeśli chodzi o C2D, na innych CPU może być inaczej).
Na przykładzie core2duo 1,66 obliczyłem mniej więcej, że w ABC aby otrzymać 1 kredyt należy pracować koło 220 sekund, w rossecie koło 290, einstein to 240 sekund. LHC to już 400 sekund. A teraz faworyt: SETI (oczywiście ze zoptymalizowanym kodem) - 120 sekund zaś QMC na 1 kredyt potrzebuje koło 141 sekund.

tito witamy na forum  :D
Właśnie SETI ma teraz gorzej punktować, o ile - tego nie wiem.

bartsob5

Cytat: "Bober"
Właśnie SETI ma teraz gorzej punktować, o ile - tego nie wiem.

szkoda ze seti to 20% racu naszego zespolu... przydalaby sie wieksza dywersyfikacja...

PanStaszek

U mnie w S@H po przejściu z "lunatyka" v2.2 na v2.4 spadek średnio licząc o ok. 20%  , jednakże pozostaję wierny temu projektowi i dalej liczę poszukując zielonego luda.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

AiDec

Aktualnie najlepiej u mnie punktuje Cosmology. Dane na podstawie 10 probek:

Czas obliczania probki podany przez Cosmo to srednio: 4h50m
Faktyczny czas obliczania probki srednio: 48m

Zadane kredyty za probke srednio: 12.6 pkt.
Przyznane kredyty za probke: 50 pkt.


Jesli o3mywalbym zadane kredyty, to na godzine mialbym zaledwie 15,75 pkt/rdzen i wtedy na pewno nie nazwalbym tego projektu dobrze punktujacym. Ale dzieki Cosmo mam 62,5 pkt/rdzen na godzine :). Polecam :).


PS. Gdyby ktos chcial wiedziec w jakich `warunkach` probki byly liczone:

Komputer dzialajacy w `normalnym` trybie (odpalone: Outlook, GG, Skype, FF (przegladanie stron w toku), AV, Firewall, troche roznego innego softu):
Benchmark results:

2647 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
5306 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

Wylaczony niepotrzebny soft (gdy odchodze od kompa na np. godzine czy dwie), czyli odpalony jedynie AV, Firewall itp.:
Benchmark results:

2841 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
6276 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

Komputer dzialajacy w nocy (bez AV, Firewalla itp.):
Benchmark results:

2843 floating point MIPS (Whetstone) per CPU
6349 integer MIPS (Dhrystone) per CPU



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Albertwap

Jaki jest teraz najlepiej karmiący projekt? słyszałem o primegrid lecz jakoś mi słabo wychodzi na milky na optymalkach mam ok 1300 RAC z procka AMD x2 4200 2,1GHz@2,34GHz wiec na czym moge zbić wiecej?

MarcinG

#47
Tak Prime liczy szybko na x64bit, milky + optymalki , jeszcze simap ( to sa u mnie 3 najbardziej punktujace projekty). najprosciej i najszybciej to sprawdzisz jak pociagniesz sobie probki z kazdego projektu .. przeliczysz i podzielisz sobie czas liczenia na ilosc granted credit i bedziesz mial mial na ile sekund dostaniesz 1 credyt :). Im mnie tym lepiej wiadomo.  U mnie najlepiej prime probki 321 sieve. Inne probki Prime daja mniej kredytow mimo ze szybciej sie je liczy. Duzo zalezy od systemu na jakim liczysz.   Pingwin pozdrawia .  :)

sesef

Przez ostatnie kilka godziń najlepiej punktującym projektem było Gerasim@Home jednak już się skończyło a szkoda :( fajnie wyglądało to 3,4k/h/core

OxyOne

Szkoda ze nam mordy od koryta tak szybko oderwali a było być tak pieknie... wywaidy, spotkania w zakładach pracy...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]