Druga zbiórka chętnych na zakup akcelerometru

Zaczęty przez Troll81, 16 Styczeń 2011, 14:06

Troll81


Szopler

Cała paczka jako gift a w PL się to porozsyła (Cyfron porozsyła)

lolek

Jeśli to nie przejdzie jako gift, to nie przejdą też pozostałe "składniki" paczki dla Cyfrona.

AXm77

CytatKolega AXm77 siedzi w stanach i będzie wysyłał paczkę do polski więc mógłby do niej dorzucić akcelerometry. Przynajmniej tak to zrozumiałem.

Dokładnie o tym myślałem, bo sam mam zamiar kupić "trzęsisława". A jak jest z cłem na "prototypy" albo "wzorce" - "sample" ?

kret

a jak ja mówiłem, że będę tydzień w stanach to nie było chęci na przesyłkę..oj nieładnie kamraci

_Aleksander_

@kret
Przecież nie ma żadnej wartości dodanej w fakcie sprowadzenia akcelerometrów z USA, zamiast z Niemiec. Sprzęt jest ten sam. Cena jest prawie taka sama (około 1 USD różnicy), ale w przypadku transportu spoza EU, może się przytrafić "nieoczekiwana" opłata celna. Szkoda czasu i zachodu...

Szopler

Cytat: AXm77 w 28 Styczeń 2011, 16:02
QCN sprzedaje gotowe za $49.00.

Te z Niemiec trzeba zmontować, więc $50 + koszt czyjejś pracy.

_Aleksander_

No tak ktoś musi przylutować cztery przewody do płytki i włożyć płytkę do pudełka. Ostatnio ja to robiłem i wyceniłem swój wkład w chińskim stylu na 0 PLN  XD

kret

no dobra dobra..ja chciałem tak drużynowo po prostu zagrać ;) w ramach rekompensat za wolne liczenie i rzadkie wizyty na forum ;)

_Aleksander_

Drużynowo to mógłbyś mi jakieś zestaw srebrnych ćwierćdolarówek przywieść  ;D A ja za Ciebie polutuję te akcelerometry z Germani  XD
I wyjdzie na to samo ;)


AL

Cytat: Cyfron w 30 Styczeń 2011, 12:42
no to jeszcze jacyś chętni na akcelerometr ?

No to na chwilę obecną chyba wykorzystaliśmy forumowy limit chętnych. Czas zawiesić info na głównej (jutro postaram się przegryźć z tą wiki i postaram się coś sklecić - to chyba byłby mój pierwszy news na wiki, a zatem i pierwszy od dosyć dawna...).

Cyfron

no to czekamy na news'a - ja niestety się trochę z nimi wypaliłem, a inna sprawa, że trochę słabo z czasem stoję..

gigi2000

Rozmawiałem kilka dni temu z kumplem z pracy, nosił się właśnie z zamiarem kupienia akcelerometru, wspomniałem mu, że od czasu do czasu u nas jest zbiórka i przy zakupie większej ilości wychodzi taniej... W związku z tym że akcja jest wznowiona zapytam go jutro konkretnie, byłaby wtedy jedna osoba więcej...


kret

ja zgodnie z początkową deklaracją nadal jestem chętny..tak, żeby uściślić w razie co :)

Troll81

1.Karol007       1.szt.
2.Mateusz007  1.szt.
3.kret             1.szt.
4.mimeq          1.szt.
5.GONZO         2szt.
6.Tobas          1szt.

jeszcze tylko 3sztuki...

gigi2000

To ja biorę jeden, proszę dopisać mnie do listy. jak wygląda temat od strony formalnej? Kiedy i do kogo wpłacać kasę?

Karol007

Cytat: gigi2000 w 31 Styczeń 2011, 10:41
To ja biorę jeden, proszę dopisać mnie do listy. jak wygląda temat od strony formalnej? Kiedy i do kogo wpłacać kasę?

Szczegóły dot. kasy i przesyłki będą kamraci na priva rozsyłać jak tylko dobijemy do 10 sztuk.


Aktualna lista:
1. Karol007        1 szt.
2. Mateusz007   1 szt.
3. kret              1 szt.
4. mimeq           1 szt.
5. GONZO          2 szt.
6. Tobas           1 szt.
7. gigi2000        1 szt.

Jeszcze 2 sztuki... końcowe odliczanie:)

AL

Cytat: Cyfron w 30 Styczeń 2011, 12:58
no to czekamy na news'a - ja niestety się trochę z nimi wypaliłem, a inna sprawa, że trochę słabo z czasem stoję..

No niestety złośliwość rzeczy martwych - padł mi wczoraj wieczorem komputer (prawdopodobnie zasiłka i mobo) i teraz na szybciocha piszę z pracy, więc newsa póki co nie będę miał jak wystukać.
Cyfron - może jednak uda Ci się wyłuskać chwilkę na tego newsa?


Troll81

czyżby jeszcze dwóch chętnych sie zgłosiło?

Cyfron

ja miałem na myśli, że zrobiłem art na wiki :)

a zgłosili się ?  P-)

Pilman

To jak jest potrzeba to ja bym tez wziął jeden. To by taki akcelerometr liczył w Wielkopolsce-Swarzędz.

Paudys

Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

lolek


Cyfron

no to proszę tutaj grzecznie zarządzać, informować zainteresowane osoby o kontach i kwotach wpłat oraz zamawiać czujniki - niech liczą ku chwale B@P oraz Polski!!  :arrr:  :attack:

Kret_polny

A można się jeszcze doczepić, czy już raczej poczekać na zbiórkę #3?  %)

Karol007

Jest więcej chętnych. Proponuję po publikacji newsa odczekać ze 2-3 dni, żeby mogło więcej osób zareagować:)

Aktualna lista:
1. Karol007        1 szt.
2. Mateusz007   1 szt.
3. kret              1 szt.
4. mimeq           1 szt.
5. GONZO          2 szt.
6. Tobas           1 szt.
7. gigi2000        1 szt.
8. Pilman           1 szt.
9. Paudys          1 szt.
10. Kret_polny    1 szt.

Czyli razem 11 sztuk.

Troll81

Witam cię Pilman na forum i zapraszam do działu wizytówki :D

Województwo juz podałeś, chcesz być zaliczony do rankingu województw?

Pilman


Pilman

#71
Tylko że w pojecie boinc liczę pod pseudonimem roger83. Ale myślę że to nie powinno sprawić problemu?

Od moda: zainstaluj sobie słownik w przeglądarce (ja też nie znam się na ortografi  ;) )
Ps. błędy już poprawiłem a co do pytanie to to żaden problem.

_Aleksander_

Skoro mamy już listę chętnych na nawet 11 akcelerometrów, to mogę zacząć procedurę zamawiania.
Kupujemy zestaw 10 sztuk do samodzielnego montażu (http://www.codemercs.com/shop/index.php?page=product&info=26).
Dokładnie ten, który zamawiałem ostatnio w zbiorowym zakupie. Lista chętnych wygląda następująco:

Lista podstawowa:
1. Karol007        1 szt.
2. Mateusz007   1 szt.
3. kret              1 szt.
4. mimeq           1 szt.
5. GONZO          2 szt.
6. Tobas           1 szt.
7. gigi2000        1 szt.
8. Pilman           1 szt.
9. Paudys          1 szt.

Lista oczekujących:
10. Kret_polny    1 szt.

Dla przypomnienia, żeby formalności stało się zadość przypominam koszty:

10 akcelerometrów = 290 EUR + 55,10 EUR (19% VAT) = 345,10 EUR
Transport             = 18,5 EUR + 3,52 EUR (19% VAT) = 22.02 EUR

To daje w sumie: 345,10 + 22,02 = 367,12 EUR
Licząc z niewielkim zapasem kurs Euro (1EUR = 4PLN) przy dziesięciu osobach : 1468PLN / 10 = 146,80 PLN
Koszt wysyłki w Polsce to 10 PLN.

Teraz sprawy formalne. Do każdego z listy napiszę PM z numerem konta do przelewu i prośbą o podanie adresu do wysyłki.
Domyślnie przyjmuję, że każdy preferuje otrzymać zestaw już zmontowany i przetestowany. Jeżeli ktoś chciałby sam go zlutować - proszę o informację i wyślę zestaw nie zmontowany. Jak dostanę komplet informacji od 10 chętnych, to złoże zamówienie w sklepie i o statusie będę informował na bieżąco w tym wątku.

Troll81

#73
http://boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=qcnalpha&co=&st=0&or=8

jak juz tyle trzęsisławów będzie liczyć dla teamu to mamy szansę na 3 miejsce w odległej perspektywie :D

w tej chwili tabela wyprzedzeń wygląda tak

Will be overtaken by BOINC@Poland:
    Team Name   Days to overtake    P
1     Crunching Family   36    
2     BOINCstats   41    
3     CANAL@Boinc   105    
4     UK BOINC Team   111
5     BOINC@Heidelberg   275

http://boincstats.com/charts/chart_uk_qcnalpha_compare_credits_teams_16;17;29;66;168.gif

mamy spore szanse namieszać :D

Paudys

A ja się spytam jeszcze dla pewności - czy akcelerometr będzie widoczny pod Win7 64bit?
Marcin
BOINC@Poland - liczymy na Ciebie!

Cyfron

Na SKB@P jest Windows 7 Prof. 64bit i bardzo ładnie wykryło czujnik i liczy :)

kret

Cytat: _Aleksander_ w 03 Luty 2011, 10:31
Dla przypomnienia, żeby formalności stało się zadość przypominam koszty:

10 akcelerometrów = 290 EUR + 55,10 EUR (19% VAT) = 345,10 EUR
Transport             = 18,5 EUR + 3,52 EUR (19% VAT) = 22.02 EUR

To daje w sumie: 345,10 + 22,02 = 367,12 EUR
Licząc z niewielkim zapasem kurs Euro (1EUR = 4PLN) przy dziesięciu osobach : 1468PLN / 10 = 146,80 PLN
Koszt wysyłki w Polsce to 10 PLN.

Teraz sprawy formalne. Do każdego z listy napiszę PM z numerem konta do przelewu i prośbą o podanie adresu do wysyłki.
Domyślnie przyjmuję, że każdy preferuje otrzymać zestaw już zmontowany i przetestowany. Jeżeli ktoś chciałby sam go zlutować - proszę o informację i wyślę zestaw nie zmontowany. Jak dostanę komplet informacji od 10 chętnych, to złoże zamówienie w sklepie i o statusie będę informował na bieżąco w tym wątku.
czekamy na PMki :)

Troll81


_Aleksander_

PM rozesłałem, czekam teraz na potwierdzenia i jak dostanę komplet to zrobię zamówienie - najpewniej na początku przyszłego tygodnia.

Cyfron

bo my tu niecierpliwie czekamy na skok RACu  :arrr: