Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

LogMeIn - dyskusja na temat.

Zaczęty przez AiDec, 20 Styczeń 2011, 06:52

AiDec

Cytat: 1-www.eu w 19 Styczeń 2011, 09:27
Dla mnie TV jest jak Skype - masz listę komputerów klikasz połącz i tyle.


No dobrze, to ja Ci podam przyklad:

``Sluchaj, mam klopoty z kompem a dokladniej z grafika, co potrzebujesz wiedziec zeby sie do niego podlaczyc i sprawdzic czy np. nie siadly mi stery do grafy? Adres IP? Prosze bardzo 10.0.0.2. A moze moj adres email? Prosze bardzo xxxxx@xx.xx. Lacz sie. Nie znam sie na kompach i nic wiecej Ci nie powiem, bo nie wiem. Slyszalem tylko ze stoje na NATem i sprzetowym Firewallem, ale niewiele mi to mowi. A, mam tez Firewalla na kompie (softwareowego). Starczy Ci tyle zeby sie do mnie podlaczyc (mam nadzieje ze wykazalem sie juz spora wiedza, podajac Ci moj IP).``.


A tak ciut powazniej, to stracilem kiedys prawie caly dzien i nie udalo mi sie uzyc TV nawet w mojej sieci lokalnej miedzy wlasnymi kompami. A ja nie cierpie marnowac czasu. Z LMI jesli chce komus dac dostep, to wysylam zaproszenie na maila i daje akces. Jak chce komus pomoc z kompem, to wysylam mu plik na maila i pisze zainstaluj. Reszte zrobie sam, nie znajac nawet docelowego IP, konfiguracji sieci i nie obchodzi mnie czy ktos ma NATa, czy Firewall zamyka mu wszystkie nieuzywane porty.


Cytat: 1-www.eu w 19 Styczeń 2011, 12:56
Cytat: Troll81 w 19 Styczeń 2011, 10:38
logmein moge odpalić z dowolnego kompa który ma przeglądarkę :D a TV muszę najpierw zassać :D
i to jest właśnie (moim zdaniem) największa wada LogMein.

Dlaczego wada? Ujme inaczej; gdybym korzystal z TV, to idac do pracy, nie moglbym w pracy nigdy podlaczyc sie do zadnego z moich kompow ani do zadnego z SKB@P. Nie dostane pozwolenia na instalacje softu, nie wymaganego do `naszej` produkcji. A w pracy spedzam do 350h miesiecznie.

Albo zalozmy ze jestem u kumpla, przy okazji prosi mnie on o jakis pliczek Excela ktory mam u siebie na kompie, ja lacze sie z Jego kompa z moim, poprzez przegladarke ktora na pewno ma zainstalowana (nawet jak ma Linuxa ktorego nie znam to tez dam rade :P), kopiuje plik i gotowe. A jak Ty bys to zrobil? A jakbys to zrobil jak kolega ma Linuxa, badz OSX?



Przedstawilem jedynie pierwsze duze wady TV. IMHO TV nie jest zadna konkurencja dla LMI.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

podpisuje sie pod tym.
To jest najlepsze ze kompy z prywatnymi IP sa widoczne i mozna dostac sie do nich nie majac pojecia o zabezpieczeniach ect, bez potrzeby zmudnej instalacji i konfiguracji
Tak mozna sie bawic w takie rzeczy jak ktos lubi marnowac czas, jest masochista :)

A dodatkowo od siebie dodam, ze jak potrzeba by w firmie dostepu zdalnego to nie wiem kto sie by bawil w TV ? jak ja mam Terminal serwer (Remote Destop) i do wszystkiego czego potrzebuje zeby sie polaczyc to klient wbudowany w Windows...

Zgoda... do Linuxa sie nie podlacze... ale nie ma takiego bagna z ktorego nie mozna wyjsc :D

Dodatkowo macie komorki ? niektorzy nawet sie lacza do TS przez nie.. na 4" ekranie to nie jest zle, LogMeIn Ignition na Android (Linux taki !!! :P ) jest klient i mozna sie laczyc z kompami ktorymi sie zarzadza przez LogMeIn


Poza tym gdzies to bylo widoczne na stronie ze LogMeIn wywodzi sie chyba z Symantecowego Remote Anywhere

Tomasz R. Gwiazda

a do zarzadzania kompami lokalnymi to ja mam Novell ZenWorks :)   (jakby byl temat ze po lokalu i zarzadzanie wieloma kompami)

apohawk

Krótko, AiDec wziął SKB@P na siebie i to czego używa to jego wybór i jego sprawa. Tak jak z OSem. AiDec woli Windowsa, więc jest Windows i żadne dyskusje na temat wyższości jednego OSa nad drugim nie mają tu zastosowania, jak i dyskusje o wyższości teamviewera nad logmein, etc. To AiDecowi ma być wygodnie.
No good deed goes unpunished.

Troll81



apohawk

No good deed goes unpunished.

Raptor77

Cytat: AiDec w 20 Styczeń 2011, 06:52
Dlaczego wada? Ujme inaczej; gdybym korzystal z TV, to idac do pracy, nie moglbym w pracy nigdy podlaczyc sie do zadnego z moich kompow ani do zadnego z SKB@P. Nie dostane pozwolenia na instalacje softu, nie wymaganego do `naszej` produkcji. A w pracy spedzam do 350h miesiecznie.

Albo zalozmy ze jestem u kumpla, przy okazji prosi mnie on o jakis pliczek Excela ktory mam u siebie na kompie, ja lacze sie z Jego kompa z moim, poprzez przegladarke ktora na pewno ma zainstalowana (nawet jak ma Linuxa ktorego nie znam to tez dam rade :P), kopiuje plik i gotowe. A jak Ty bys to zrobil? A jakbys to zrobil jak kolega ma Linuxa, badz OSX?
AiDec nie zmierzam Ciebie przekonywać do TV - ale 2 wyjścia - dostęp przez przegladarke w TV też jest, 2gie rozwiązanie - wersja portable na penie.

nie wiem jak jest z cenami LogMeIn ale mam 120+ kompów a licencja tv pozwala na obsługę bez limitu komputerów

ostatnio sa wersje TV na linuxa, OSX, Androida, iOS
i7|GTX570|SSD|27" | ATV2|XMBC|3TB NAS|40"|5.1

Troll81

TV ma problem jak jest jakiś upierdliwy firewall po drodze. A nie zawsze admin ci udostępni porty jakie chcesz...

AiDec

Cytat: Raptor77 w 20 Styczeń 2011, 16:10
nie wiem jak jest z cenami LogMeIn ale mam 120+ kompów a licencja tv pozwala na obsługę bez limitu komputerów

Na razie mam tylko 27, ale jak do tej pory nie zauwazylem klopotow z licencja.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

Novell Zenworks jest przynajmniej dla "nas" licencjowany per Server :) wiec mnie ilosc tez nie wzrusza :D
I nie musze specjalnie czegokolwiek instalowac a mam od razu zarzadzanie zdalne stacjami, polisy bezpieczenstwa, dystrybucja softu, inwentaryzacja

przebijcie to :P

Troll81


kaimoon

Podłączę się do tematu (nie bijcie) - w związku z tym, że na święta do Wrocławia jadę i w planach również mam instalację LMI - potrzebuję wiedzieć czy są wymagane do działania odblokowane porty (a jeżeli tak to jakie?) - będę miał tylko 2 dni (między kapustą z grochem a pierogami ;)) z kawałkiem by wszystko tak skonfigurować by po powrocie do Warszawy wszystko działało bez zgrzytów.
Na co jeszcze muszę zwrócić uwagę? Firewall?

Tomasz R. Gwiazda

na nic nie musisz zwracac uwagi, takie to cudo :)

Cyfron

dokładnie - instalujesz program na komputerze do którego chcesz się podpinać zdalnie i nie interesują Ciebie porty, przekierowania, firewalle itd itp - dlatego to kocham  ::)

kaimoon


Troll81

i do tego za darmo i do tego z przegladarki w dowolnym miejscu świata.

krzyszp

Cytat: Cyfron w 24 Listopad 2011, 09:14
dokładnie - instalujesz program na komputerze do którego chcesz się podpinać zdalnie i nie interesują Ciebie porty, przekierowania, firewalle itd itp - dlatego to kocham  ::)
No właśnie dlatego używam TV  XD


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Martin Fox

Tak z ciekawości - skoro to działa nawet nat-nat to znaczy że leci przez serwer pośredniczący... hmmm... nie lubie jak ktoś podgląda mój pulpit :P

Troll81

Tak. leci przez serwer logmein :D

Martin Fox

no to dlatego mi sie nie podoba :P

Tomasz R. Gwiazda

no w centrali sobie siedzia ludzie i ogladaja na scianie tv co tysiace ludzi robi na pulpitach swoich
tak jak w dropboxie czytaja pliki
a w gmail maile :)


Martin Fox

z tym gmailem to bym uwazal :)

Tobas

Odkopuję, gdyż właśnie LogMeIn zażyczył sobie 49$ za dwa kompy.
Jaką proponujecie alternatywę?

krzyszp

Cytat: Tobas w 05 Luty 2014, 12:12
Odkopuję, gdyż właśnie LogMeIn zażyczył sobie 49$ za dwa kompy.
Jaką proponujecie alternatywę?
TeamViewer do celów niekomercyjnych (;))


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

eclipse99

TeamViewer jest też w wersji na Androida w dwóch wersjach, jedna do połączeń telefon -> komputer, druga komputer -> telefon.
Polecam.

stiven


LQG

Cytat: stiven w 05 Luty 2014, 14:11
Pulpit zdalny chrome?

Dobrze rokujące darmowe rozwiązanie ale posiadające poważne wady, m.in.: deaktywacja połączenia w przypadku nie używania Chrome na hoście, brak transferu plików, brak klienta na Androida.

Troll81

jeśli to produkt google to mam poważne obawy przed jego użyciem :(

ostatnio gogle nie słynie z ochrony prywatności....

LQG

Cytat: Troll81 w 05 Luty 2014, 19:56
ostatnio gogle nie słynie z ochrony prywatności....
To zadam pytanie retoryczne: a kto słynie w dzisiejszym świecie? ;)

AiDec

Fakt:
Ze wzgledu na ogromny wzrost cen za uslugi LMI, ze wzgledu na bardzo negatywne zmiany w polityce cenowej LMI, nie bede niestety przedluzal subskrypcji na kolejne miesiace.


Wyjasnienie:
Nie place podatkow w Polsce bo nie chce dawac polskim politykom (czyt. zlodziejom i oszustom) pieniedzy, nie kupuje nic od Apple (z tego samego powodu) i w obecnej sytuacji nie dam rowniez ani grosza ludziom z LMI. Korzystalem z ich uslug przez wiele lat, placilem abonament i oplacalem dodatkowe uslugi, podziekowali mi wczoraj bardzo ladnie - za marzec, za sam fakt posiadania LMI PRO na dwa stanowiska (za kazde kolejne trzeba zaplacic kilkadziesiat USD!) dostalem od nich rachunek na ponad 400pln.

Obecna subskrypcja bedzie aktywna jeszcze przez kilka dni, sadze ze w okolicy wtorku zaczna usuwac dostep do niektorych stanowisk. Zaluje ze nie moglem poinformowac Was o tym wczesniej - sam zostalem poinformowany w ostatniej chwili (a nie zamierzam placic czterocyfrowej kwoty tylko po to, zeby przedluzyc subskrypcje o kolejny miesiac).

LMI bylo swietne. LMI zeszlo na psy. Zycze im szybkiego bankructwa.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

PanStaszek

#31
Ja używam AMMYY i jestem z niego zadowolony. Mały i skuteczny. http://www.ammyy.com/en/index.html


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"