DNETC wreszcie liczy jak powinien! :)

Zaczęty przez AiDec, 02 Luty 2011, 10:31

AiDec

Wow! Awesome! Amazing! Stunning! Revolutionary! Brakethrough!

DNETC policzyl u mnie jedna probke  ;D.


Najwiekszym moim zmartwieniem dotyczacym DNETC bylo... nie dzialanie na zadnych moich grafach  XP. Innymi slowy DNETC zawsze wymagal jakichs dziwnych sterow, innych dla jednych graf, innych dla drugich... Z reguly wymagane byly starsze stery, a ja niechetnie odchodze od czegos co dziala, na rzecz starszego, co wcale nie mam pewnosci czy zadziala. DNETC mial przez dlugi okres czasu problem glownie z obsluga graf dwurdzeniowych. Moje dwie 4870x2 i cztery 5970 nigdy nie chcialy zaskoczyc na normalnych sterach bez kombinowania. Nieszczesliwie nie mam innych graf niz dwurdzeniowe  XP. Dlatego dawno temu odpuscilem sobie ten projekt.

Dzisiaj w ramach testu dla nowego kamrata zaciagnalem jedna probke i co ciekawe przeliczylem :). Pozniej przeliczylem jeszcze jedna i jeszcze jedna i wyglada na to ze cos z tego bedzie. Nareszcie :). Jak bede mial chwile to testne na drugim kompie - zobaczymy czy jest tak dobrze jak mam nadzieje ze jest :). Na chwile obecna chcialem Was jedynie ponformowac, ze przez przypadek zauwazylem ze cos sie ruszylo - zatem zachecam do prob kolejne osoby :).



Happy crunching  :attack:.




Oczywiscie za chwile bedzie sto tysiecy pytan `a jak punktacja?`. Zatem uprzedzajac, tak mniej wiecej 50% lepiej niz Milka.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

miales jakis dziwny uodosobniony problem :P
u mnie na 3z4 box DNET lazi i problemu nie mam :D

AiDec

Na dwurdzeniowych grafach?  :P

Nie, nie bylem odosobniony. Nawet w tym dziale o analogicznym problemie pisalem nie tylko ja.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

czyli spodziewać się wzrostu RACu ?  :arrr:


AiDec

Aj, chyba za bardzo pochwalilem. Na drugim kompie (2x5970), niestety same wysypki :(. Ale i tak warto bylo sprobowac.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

ale wysypki WU czy aplikacji zglaszane przez WIN (bo to normalne w konfigach u mnie jak mam 2x5870) i niczemu to nie przeszkadza

AiDec

Troche pocudowalem z tym drugim kompem (2x 5970), pozmienialem stery, wyprobowalem najnowsze (11.1). Niestety nic nie pomoglo - WU wciaz sie sypia. Czyli cos tam ruszylo w DNETC, ale jeszcze nie idealnie.


Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 02 Luty 2011, 14:04
ale wysypki WU czy aplikacji zglaszane przez WIN (bo to normalne w konfigach u mnie jak mam 2x5870) i niczemu to nie przeszkadza

Klasyczne wysypywanie sie WU. Z reguly w czasie 2min30sec - 3min20sec



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

mimeq

Ja licze DNETC normalnie na 5970, no moze prawie ... powiedzmy ze wysypuje mi sie 1 WU na 20 (srednio bo czasem przeliczy i 50 bez problemow)

http://dnetc.net/results.php?hostid=11675


AiDec

Ja na kompie z 5970 tez licze bez problemow (no... 1:25 uczciwie). Ale nie policze na 2x 5970, ani na 2x 4870x2. No nic, moze sie kiedys doczekam - badzmy dobrej mysli :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

X X X

Aplikacja przy 4 GPU sobie nie radzi, jest problem przy 2x59, ale i przy 4x47. Scenariusz zawsze jest ten sam - liczy, liczy i za którymś razem jedno z podzadań wypada z GPU i zaczyna być liczone na... CPU. Oczywiście czas policzenia WU z takim podzadaniem rośnie strasznie, ale gorsze jest to, że to liczone na CPU podzadanie, tak skutecznie zamula kompa, że blokada jest tylko funkcją czasu. Przy identycznym środowisku i ustawieniach, 3x58 chodzi tygodniami bez żadnego problemu. Można oczywiście co jakiś czas ręcznie wywalać ten wadliwy proces z menedżera zadań, ale nie każdy ma tyle czasu.

BTW, ktoś próbował odpalić PG na 2x59?

mimeq

Niektore Wu potrafia byc wkurzajace, 100% pasek postepu i wisi tak 4-5min totalnie zamulajac kompa. Wlasnie trwa wyscig a 2 z 3 WU byly wlasnie takie (srednio 12 min na WU a te 2 - 18 i 20 min ....)