Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

AMD Phenom X4 9850 2.5GHz (HD985ZXAGHBOX)

Zaczęty przez krzyszp, 14 Luty 2011, 13:36

krzyszp

No, to sprawiłem sobie prezent (może być na walentynki;) )

Co sądzicie o tym procku?
Pójdzie na płycie ASUS M2N-MX?

Jakie ma osiągi i czy da się go łatwo podkręcić (do jakich wartości)?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

w okolice 3ghz podkręcisz

CytatI have just recently replaced a motherboard in one of my computers because the V-Regs burned up. It was a Phenom x4 9850 BE and overclocked to 3.1ghz on an Asus M2N-MX SE Plus Motherboard which has the same basic capabilities as your board: no 125-watt CPU support for good reason. You will burn it out inside of 6 months, very likely less even with excellent air cooling. the Voltage Regulators were just not designed with these proc's in mind.

CytatI overclocked my 9850 to 3.0ghz on an ASUS M2N-MX-SE Plus (BIOS: 0503), then ran Prime95 without any issues for 8+hours set to extreme settings.

krzyszp

2.8 już mnie zadowala :)

A teraz podstawowe pytanie - jakiego chłodzenia do tego użyć (w miarę możliwości budżetowego)...

Troll'u - dzięki znowu :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mimeq

#3
Mi kiedyś polecono to:

www.proline.pl/?p=AC+FREEZER+7+PRO+R2

i na Q6600 z ~72`C mam teraz niecałe 49-50`C w stresie ofc ...

Chociaż do next proca czeka już Mugen  ;D

www.proline.pl/?p=SCY+MUGEN+2+REV+B[/url]


phobos

Jeżeli chcesz go podkręcać to raczej musisz wyposażyć się w solidne chłodzenie bo te procesory są w 65nm, niezłe grzałki. Ale prawdę mówiąc zalecałbym ostrożność z podkręcaniem, ta płyta główna ma dość licho wyglądającą sekcję zasilania, na której dodatkowo nie ma nic co by odprowadziło ciepło... Co więcej producent nie wymienia tego procesora w liście wspieranych cpu, a żaden z wspieranych procesorów nie ma tdp większego niz 65W, twój cpu ma 125W. Na moje oko nie wygląda to rózowo z tą płytą, kupiłeś ją już ? Jeżeli nie to radziłbym wziąć coś innego
A co do procesora to nie jest źle, 4 rdzenie piechotą nie chodzą :]

Co do chłodzenia, polecam Silentiumpc fortis, u mnie chodzi na phenomie II x4, przy 3,7ghz jest ok 60 stopni, a przy 3,3 50 stopni, na prawdę ciche i wydajne. Tylko czy masz 130zł na chłodzenie ?

krzyszp

Płytę już mam - obecnie jest w niej AthlonXP 4200+. Dlatego właśnie idę w AMD, bo nie zmieniają gniazd za często...
Podkręcanie nie jest priorytetem - i tak powinienem dostać niezłego kopa.

Kwestia chłodzenia... Generalnie potrzebuję czegoś w miarę cichego, a jak pisałem, podkręcanie jest ok, ale nie konieczne. Natomiast wentyl z XP4200 nie da rady z tym prockiem.

Najbardziej martwiła mnie płyta, bo chociaż wiem, że procek powinien pójść, to pewności nie miałem. Z czasem i tak pójdzie na wymianę (jedno USB już w niej padło i miewa swoje humory).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

jako chłodzenie cokolwiek co ma 3 lub więcej ciepłowodów i 120mm wiatrak najlepiej by jeszcze dmuchało na sekcję zasilania.

krzyszp

Co sądzicie o tym:
http://uk.thermaltake.eu/product_info.aspx?PARENT_CID=C_00001387&id=C_00001388&name=ISGC-200&ov=n&ovid=#02

Przypominam, że zakupy muszę zrobić w UK, więc ProLine raczej odpada...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

phobos

Wentylator 90mm i do tego między radiatorami, czyli ten przed wentylatorem prawie nie pracuje... jeżeli założyłbyś drugi wentylator to może byłoby ok, ale tak jak jest to obstawiam że będzie głośne i niezbyt wydajne. Najlepsze w cena/jakość są klasyczne konstrukcje, 120mm i jeden duży radiator

Tomasz R. Gwiazda


Troll81

#10
http://uk.thermaltake.eu/product_info.aspx?PARENT_CID=C_00001391&id=C_00001392&cid=C_00000010&name=ISGC-400&ov=n&ovid=

ten ci będzie dmuchał na sekcję zasilania.

krzyszp

36 funtów... 8 więcej i jest mugen :(
Cholera, trudny wybór


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

zawsze możesz powyginać finy tak by powietrze było kierowane na sekcję zasilania. Ewnetualnie doklej tam jakiś radiator.....

krzyszp

Koniec końców, okazało się nie ma prawa chodzić... Płyta jest AM2, a nie konieczna AM2+...
Więc kupiłem inną płytę, do tego nowe CPU x3 i 4GB ram'u :)

Teraz szukam taniej płyty AM2+, żeby tego procka wykorzystać dla dobra BOINC'a z jakimś starym dyskiem z demobilu (mam ich kilka) i ramem z poprzedniego kompa...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

Poleciłbym ci dobry sklep ale ty pewnikiem na wyspach juz jesteś.....

krzyszp

Trollu, pewnikiem jestem, jakoś od 7 lat  ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

apohawk

Ale co z tego, że AM2, a nie AM2+. Mam GA-MA69G-S3H, socket AM2 z Phenom II X4 945 95W. Ograniczeniem bardziej był prąd, a nie socket. Chociaż wg listy obsługiwanych CPU X6 nie na niej obsługiwane niezależnie od prądu. Na tej płytce uruchomiłbyś Phenom X4 9850 jeśli byłby 95W
No good deed goes unpunished.

GRID

M2N-MX ta nazwa kojarzy mi się z awarią. I co nadal działa ten zestaw ?

goofyx

Cytat: krzyszp w 14 Luty 2011, 14:09
2.8 już mnie zadowala :)

A teraz podstawowe pytanie - jakiego chłodzenia do tego użyć (w miarę możliwości budżetowego)...

Troll'u - dzięki znowu :)
Z podkręcaniem trzeba uważać bo skończysz tak jak ja.
Ja miałem i7-930 podkręconego na 4GHz, podczas stresu miał 90 stopni non-stop przez ponad rok.
2 miechy temu komp po prostu nie chciał się załączyć.
Po rozkręceniu okazało się, że piny w gnieździe były tak wysmażone, że zaczęły się giąć i robić zwarcie.
Dzięki temu straciłem mobo ud9 i moją i7 <- choć proca mam dostać z reklamacji, ale z płytą jest walka bo wszystkie serwisy twierdzą że to jest uszkodzenie mechaniczne spowodowane przeze mnie.
Ogólnie nie polecam płyty gigabyte ud9 <- firma dobra, ale produkt trochę zepsuty.

krzyszp

Cytat: apohawk w 28 Marzec 2011, 09:36
Ale co z tego, że AM2, a nie AM2+. Mam GA-MA69G-S3H, socket AM2 z Phenom II X4 945 95W. Ograniczeniem bardziej był prąd, a nie socket. Chociaż wg listy obsługiwanych CPU X6 nie na niej obsługiwane niezależnie od prądu. Na tej płytce uruchomiłbyś Phenom X4 9850 jeśli byłby 95W
1. Ty masz "X2", tamten to zwykły Phenom (125W) - niewiele płyt obsługuje 125W.
2. Moje dwie płyty AM2 w ogóle nie startowały z tym prockiem i nie znalazłem żadnego modelu AM2 (bez plusa), który go obsługuje. Domyślam się, że dopiero standard AM2+ uwzględnia tak wysokie "waty".


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka