ale numer!!

Zaczęty przez krzygaj, 02 Czerwiec 2006, 22:50

krzygaj

Witam
jest po 22 z kawałkiem siadam sobie do komputera odpalam statystyki(widać na sygnaturce) Boinc i co widze...., że licze tylko w projekcie SIMAP podczas gdy jeszcze rano liczyłem w 4 innych projektach  :? .
Pozycje w rankingu światowym poleciały na łeb na szyję... nie wiem co jest grane.
Czy ktoś ma podobne efekty?
Ciekawe w czym jest problem
I jeszcze jedno w grafikach na stronie widać, że SIMAP jest nieosiągalny podczas gdy strona SIMAP wskazuje, że wszystko jest w porządku i wszystko działa.

AL

Cytat: "krzygaj"Witam
jest po 22 z kawałkiem siadam sobie do komputera odpalam statystyki(widać na sygnaturce) Boinc i co widze...., że licze tylko w projekcie SIMAP podczas gdy jeszcze rano liczyłem w 4 innych projektach  :? .
Pozycje w rankingu światowym poleciały na łeb na szyję... nie wiem co jest grane.
Czy ktoś ma podobne efekty?
Ciekawe w czym jest problem
I jeszcze jedno w grafikach na stronie widać, że SIMAP jest nieosiągalny podczas gdy strona SIMAP wskazuje, że wszystko jest w porządku i wszystko działa.
To się czasem zdaża. Poprostu rozsynchronizowały Ci sie konta. Wystarczy, że zaktualizujesz/pobierzesz przynajmniej jedną próbkę do przeliczenia w projektach w których liczysz, a których teraz nie widać w boincstats. Wtedy, przy następnej aktualizacji boincstats powinno wszystko wrócić do normy. Mi się ostatnio tak z Primegridem stało (wsysło mi na kilka godzin ponad 5k).

Juras23

BOINCStats zgłupiały najwidoczniej.
Mnie tak trzy razy przyłączał oi odłączało w BBC CPDN przez co jednego dnia mi 8000 punktów dodało i mi się staty najlepszych dni zafałszowały przez to.

AL

---------- 23:22 02.06.2006 ----------

Natomiast co do simapa, to strona projektu może byc on-line, ale np. moduł rozsyłający i pobierający próbki off-line. Sam zauważyłem jak dzis kilka krotnie projekt raz był off by za chwilę być on-line.

---------- 23:29 ----------

Choć teraz widzę, że mimo iż pisze iz projekt jest off-line, to pobiera i odsyła próbki, więc może to jakis problem komunikacyjny na lini Projekt SIMAP - strona boincstats.

Mchl

BOS też zgłasza, że SIMAP jestn nieosiągalny, więc najwidoczniej raportowanie statusu po stronie projektu szwankuje.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzygaj

hmmm... godzina 8 rano - kompy liczyly cala noc i nadal nic w statsach nie widac  :?
Zastanawiam się czy to nie wina firewalla, bo skonfigurowałem go, żeby przepuszczał tylko ruch TCP na porcie 80.
Z tego co widzę, to próbki są pobierane i odsyłane prawidłowo więc to chyba nie jest to
Any ideas?  :wink:

na stronach projektów na liście moich kompoterów widzę, że komunikowały się zarówno wczoraj jak i dzisiaj z projektami, więc to chyba nie jest problem z łącznością

Mchl

Poczekaj na dzienne uaktulanienie staystyk. Będzie około dzieietnastej, dwudziestej.
Dopiero w jego trakcie uaktualnianie są CPID użytkowników.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzygaj

Już wszystko wrócilo do normy.
Zmienili mi URL do statystyk  :wink:

bartsob5

ale chyba zgubil ci sie jeszcze jakis projekt, co? wez tam poszperaj, dobrze jest miec na jednym kompie wszystkie projekty, albo przynajmniej zeby sie "zazebialy"

krzygaj

w zasadzie to tak, bo od 2 dni liczę też WCG, ale ani w statystykach na stronie WCG, ani na boincstats nie ma o tym wzmianki :)
Zaczynam się martwić  8O

Na wszystkich kompach liczę to samo

bartsob5

a dostales juz punkty za WCG?

krzygaj

no właśnie nigdzie nie widzę żebym dostał
Na stronie WCG w Results Status widzę, że za odesłane próbki dostaję punkty, ale w statystykach nic nie widać
Może potrzeba trochę czasu, żeby się usaktualniło

bartsob5

a w menadzerze je widzisz?

krzygaj

---------- 15:50 04.06.2006 ----------

ok na stronie WCG już są punkty
Teraz tylko czekam, żeby się pojawiły również w statystykach na Boincstats :)

---------- 16:58 ----------

ok juz jest :)
a mam jeszcze pytanie od czego zależy czy próbki są liczone na wielu procesorach jednocześnie?
Na procesorach, na których mam HT 2 lub więcej próbek(w zalezności od liczby procesorów) są liczone jednocześnie, natomiast na maszynach wieloprocesorowych gdzie procesory nie mają HT liczona jest tylko 1 próbka jednoczesnie
Dodam, że w ustawieniach dałem, żeby na maszynach SMP liczył na 4 procesorach