Nasz zespołowy kanał IRC

Zaczęty przez Cyfron, 17 Luty 2011, 18:06

Tobas

Ja z kolei używam Pidgina bo nie chcę mieć 10 komunikatorów.
Mam na nim:
- gadu-gadu
- ICQ (o ile ktoś pamięta co to jest..)
- google talk
- facebook
- MSN
- Skype
No i właśnie IRC - wszystko w jednym proste, łatwe i czytelne. Polecam

lukaszja

Cytat: Szopler w 26 Luty 2011, 19:56
Nie podawaj żadnego hasła to wejdziesz... XD

Dziękuję! Nie wpadłem, że kiedy pyta się mnie o hasło, należy go nie podawać. Nie nabijam się, dla mnie to nielogiczne.
Pytanie: Czy to ten sam serwer/kanał co podany na początku wątku (tj. irc.ircnet.pl)?

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 26 Luty 2011, 19:59
sarkazm jest ok :)

Jasne. Jeśli jest konstruktywny.

I ponownie. Czemu nie shutbox?

Troll81

Ja pod ubuntu uzywam empathy :D

lukaszja

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 26 Luty 2011, 20:08
ja zainstalowalem sobie dodatek (plug-in) do Firefox o nazwie Chatzilla

Ja też. Podawałem zrzuty ekranu. Nie loguje się na serwer i kropka.
Ale dzięki za pomoc!

lolek

ja używam opery i zero problemów

kotfryc

Właśnie paru osobom pomagam zrobić serwer do Minecraft (nieważne co to).  
My się komunikujemy przez Skype na zasadzie, że jest zrobiony "pokój" który mamy na liście kontaktów. Może to by było jakieś rozwiązanie na przyszłość jeśli irc by większości przestał odpowiadać ?  P-)

lukaszja

Cytat: Tobas w 26 Luty 2011, 20:11
Ja z kolei używam Pidgina (...)
Mam na nim: (...) No i właśnie IRC - wszystko w jednym proste, łatwe i czytelne. Polecam

Dzięki za info. Nie używam komunikatorów to nie wiedziałem, że obsługuje też IRC. Pod moim Mintem mam go domyślnie zainstalowanego. Spróbowałem - nic z tego - brak możliwości zalogowania na serwer.

Trzy pytania:
1. Czy OBECNIE można zalogować się na irc.ircnet.pl? Bo może po prostu serwer padł.
2. Czemu nie shutbox,
3. Czy podany przez Trolla link (http://polchat.pl/chat.php?_room=BOINC@Poland) przekierowuje/to to samo co irc.ircnet.pl?   

Łukasz

Tobas

Ja się loguję przez arch.edu.pl

lolek

A nie lepiej od razu na
irc://irc.ircnet.pl/boinc@poland

apohawk

Cytat: lukaszja w 26 Luty 2011, 19:31
Podaję login i hasło z forum. Dostaję komunikat: Nieprawidłowy login lub hasło. Niniejszym rezygnuję z prób dostania się na IRC. Albo to będzie normalne dostępne dla wszystkich albo tylko dla guru informatyki. A ja jestem humanista.
Nie no, to czysta hipokryzja. Zrób system prawny całkowicie przejrzysty, zrozumiały, użyteczny, przystępny i dostępny dla wszystkich obywateli, a nie tylko dla guru prawa po dziesięcioleciach studiów, praktyki, aplikacji, etc. to będziesz mógł się tak domagać :P
Informatycy przynajmniej nie wtrącają cię do więzienia, za nieznajomość irca :P
No good deed goes unpunished.

lukaszja

Cytat: apohawk w 26 Luty 2011, 20:36
Informatycy przynajmniej nie wtrącają cię do więzienia, za nieznajomość irca :P
Na razie... ;)
Cytat: lolek w 26 Luty 2011, 20:34
A nie lepiej od razu na
irc://irc.ircnet.pl/boinc@poland

Lepiej. Na pewno lepiej. Tylko nie chce działać. U mnie.

Umówmy się - ja będę mieć cierpliwość do IRC a Wy do mnie, OK?  XP

Troll81

po prostu problemmoże leżec po stronie twojegopołączenia do neta
nic specjalnego nie robiłem
IRC mi hula na tym adresie    irc://irc.ircnet.pl/boinc@poland

[INFO] Network view for "irc.ircnet.pl" opened.
[INFO] Attempting to connect to "irc.ircnet.pl". Use /cancel to abort.
[INFO] Connecting to irc://irc.ircnet.pl/ (irc://irc.ircnet.pl/)... [Cancel]
=== *** Looking up your hostname...
=== *** Found your hostname (ip-94-231-224-82.static.tvk.wroc.pl)
=== *** Looking up your ident...
=== Jesli nie mozesz dostac sie na PolNet wlacz w kliencie odpowiadanie na zapytanie CTCP VERSION
=== 0x01VERSION0x01
=== You have not registered
=== *** Ident request timed out.
=== Welcome to the PolNet IRC Network Troll!~chatzilla@ip-94-231-224-82.static.tvk.wroc.pl
=== Your host is norbnet.eu, running version InspIRCd-1.1
=== This server was created 20:10:47 Apr 8 2010
=== norbnet.eu InspIRCd-1.1 BHIRScdhinorswx CFIJMNOPRSTabcefhijklmnopqrstuvz FIJabefhjkloqv
=== WALLCHOPS WALLVOICES MODES=19 CHANTYPES=# PREFIX=(qaohv)~&@%+ MAP MAXCHANNELS=20 MAXBANS=60 VBANLIST NICKLEN=25 CASEMAPPING=rfc1459 STATUSMSG=@%+ CHARSET=ascii are supported by this server
=== TOPICLEN=393 KICKLEN=255 MAXTARGETS=20 AWAYLEN=200 CHANMODES=Ibe,k,FJfjl,CMNOPRSTcimnprstuz FNC NETWORK=PolNet MAXPARA=32 ELIST=MU SSL=*:6697 EXCEPTS=e INVEX=I OVERRIDE are supported by this server
=== SECURELIST NAMESX are supported by this server
=== norbnet.eu message of the day
=== -
=== - ______ Witaj na serwerze sieci PolNet! _______
=== -
=== - Z serwerem mozna nawiazac bezpieczne
=== - polaczenie (SSL) na porcie 6697.
=== -
=== - ______ Zasady ________________________________
=== -
=== - o nie floodzic,
=== - o nie spamowac,
=== - o nie przeszkadzac innym.
=== -
=== - ______ Administracja _________________________
=== -
=== - o Szymek <szymek@adres.pl>
=== -
=== - ______ Pomoc _________________________________
=== -
=== - o Strona www: http://www.ircnet.pl
=== - o Forum: https://forum.ircnet.pl
=== -
=== - o Rejestracja nicka: /msg NickServ help
=== - o Rejestracja kanalu: /msg ChanServ help
=== -
=== - ______ Uwagi _________________________________
=== -
=== - Po polaczeniu z serwerem nastapi skanowanie
=== - Twojego komputera w celu wykrycia zle
=== - skonfigurowanego serwera proxy. Jesli proba
=== - sie powiedzie dostep do sieci PolNet bedzie
=== - zablokowany. Jesli nie chcesz byc skanowany
=== - nie lacz sie z serwerami tej sieci.
=== - (Kazde macanie jest macaniem poznawczym :-)
=== -
=== - Milego ircowania...
=== -
=== -
--- End of message of the day.
=== There are 248 users and 593 invisible on 4 servers
=== 22 operator(s) online
=== 428 channels formed
=== I have 484 clients and 1 servers
=== Current Local Users: 484 Max: 551
=== Current Global Users: 841 Max: 961

kotfryc

Może ktoś by pomógł lukaszja poprzez jakiś zdalny pulpit ?
Ja mógłbym spróbować, ale nie jestem irc-owym ekspertem...

Tomasz R. Gwiazda


GRID

#54
ja mam cierpliwość i czekam na ciebie na ircu  ;D

pszyklejony

Może faktycznie jest problem z siecią, mnie blokowała.

lukaszja

Witajcie!

Mam częściowe rozwiązanie problemu. Problem nazywa się Linux Mint x64.
Wszystkie próby robiłem pod linuxem. Opera, Firefox, Xchat, Pidgin, Emphaty, konsola (!) i co tam jeszcze - nie można się połączyć i już. Kropka, nie będzie działać.
Z desperacji odpaliłem Win 7. Ten sam laptop, ta sama sieć, te same podzespoły. Jedyna różnica - OS. Pod Win 7 działa z palca zawsze i od razu.
Pod Mintem NIE mam włączonego firewalla. Więc co blokuje? Na znalazcę problemu czeka nagroda - piwo przy najbliższym zlocie!
pozdr, Łukasz

Troll81

Przyjmuje że poza IRC normalnie ci net działał...

lukaszja

Cytat: Troll81 w 27 Luty 2011, 12:34
Przyjmuje że poza IRC normalnie ci net działał...

Zawsze było OK, nigdy przez 2 lata nie miałem problemów z netem (ani niczym innym na linuksie).
PS Piwo czeka... ;)

buninek

Z innymi serwerami się łączysz?

irc.freenode.net
irc.oftc.net

Co masz na uwadze, pisząc:
Cytat: lukaszja w 27 Luty 2011, 00:59
Pod Mintem NIE mam włączonego firewalla.

lukaszja

Cytat: buninek w 27 Luty 2011, 13:58
Z innymi serwerami się łączysz?
irc.freenode.net
irc.oftc.net

Tak.

Co masz na uwadze, pisząc:
Cytat: lukaszja w 27 Luty 2011, 00:59
Pod Mintem NIE mam włączonego firewalla.

Że w zakładce Administracja - Firewall mam na OFF.
Żadnych reguł blokujących cokolwiek.

GRID

#61
Top 10 of #BOINC@Poland
<StatServ>  1 TJM              letters: 1032714, words: 176213, lines: 22751, smileys: 224, actions: 383
<StatServ>  2 Sesef            letters: 384260, words: 67307, lines: 10591, smileys: 407, actions: 0
<StatServ>  3 Robert_7NBI      letters: 148827, words: 24892, lines: 2346, smileys: 483, actions: 0
<StatServ>  4 Cyfron           letters: 11757, words: 2080, lines: 288, smileys: 111, actions: 0
<StatServ>  5 GRID             letters: 9136, words: 1477, lines: 301, smileys: 17, actions: 0
<StatServ>  6 Peciak           letters: 6165, words: 1001, lines: 171, smileys: 8, actions: 0
<StatServ>  7 kotfryc          letters: 5779, words: 989, lines: 165, smileys: 34, actions: 0
<StatServ>  8 Karol007         letters: 3877, words: 592, lines: 103, smileys: 22, actions: 4
<StatServ>  9 mike3891         letters: 2442, words: 401, lines: 79, smileys: 13, actions: 0
<StatServ> 10 LOLEK            letters: 2208, words: 339, lines: 70, smileys: 4, actions: 0

Obecnie nie pokonany jest TJM. Widać również że Robert_7NBI jest najbardziej pogodny :D
Zadziwia mnie również pozycja mike3891 który jest krótko na kanale a przecież na naszym kanale jest tak wiele osób. :D, tak ogromna konkurencja piszących.

Cyfron

na to ja wchodze gonić czołówkę ;)

GRID

niczego nie będziesz gonił, bo niebawem spadniesz na 5 miejsce  ;D

Agbar

Pidgin!
Trochę zabawy z konfiguracją ::), ale działa.

Cyfron

dziś na kanale IRCowym był admin projektu yoyo@home i powiedział, że w maju będzie we Wrocławiu (może się jakoś odezwie na forum, aby się z kimś spotkać) no i pytał się o naszą konferencję BOINC :)
opłaca się bywać na naszym IRCU - można nawet potrenować trochę angielski :)

Troll81

WOW. Dawaj na niego jakies namiary. juz kilka razy zdarzała się okazja spotkać z twórcami projektów w Polsce (ja raz miałem okazje we wrocku i wstępnie sie umówilim ale nie wypaliło bo był na konferencji na UWr i nie znalazł czasu.... :( )

GRID

on cały czas na ircu jest, pytał się nawet dla czego policja w Polsce zabiera serwery do BOINC.

Troll81

ale ja juz idę w kimę :( jutro w góry :D

GRID

Wczorajsze TOP 10 IRC BOINC@Poland
<StatServ>  1 TJM              letters: 1221225, words: 208212, lines: 26935, smileys: 243, actions: 457
<StatServ>  2 Sesef            letters: 405343, words: 70934, lines: 11182, smileys: 419, actions: 0
<StatServ>  3 Robert_7NBI      letters: 148827, words: 24892, lines: 2346, smileys: 483, actions: 0
<StatServ>  4 Szopler          letters: 55148, words: 9251, lines: 1290, smileys: 273, actions: 0
<StatServ>  5 krzyszp          letters: 45518, words: 7595, lines: 1016, smileys: 130, actions: 0
<StatServ>  6 Cyfron           letters: 42509, words: 7362, lines: 1127, smileys: 426, actions: 0
<StatServ>  7 RafalM           letters: 41639, words: 6780, lines: 1176, smileys: 77, actions: 0
<StatServ>  8 TJM``            letters: 40856, words: 6958, lines: 959, smileys: 15, actions: 2
<StatServ>  9 krzyszp_         letters: 28396, words: 4512, lines: 603, smileys: 80, actions: 0
<StatServ> 10 b0b3r            letters: 14407, words: 2423, lines: 209, smileys: 17, actions: 0

Pojawili się nowi użytkownicy, czego wpływem są pewnie projekty M@H i R@H.

X X X

Cytat: GRID w 09 Maj 2011, 00:35Wczorajsze TOP 10 IRC BOINC@Poland
<StatServ>  3 Robert_7NBI      letters: 148827, words: 24892, lines: 2346, smileys: 483, actions: 0
Dziwi mnie bardzo moja obecność w tym zestawieniu, bowiem na IRCu... nie byłem od bardzo wielu miesięcy - może mam suflera?  XD

GRID

Twoja przewaga jest jeszcze wysoka ale Szopler goni. Lepiej żebyś nie dał się wyprzedził i napisał coś od czasu do czasu na IRc. A pierwsza pozycja w kategorii najbardziej uśmiechnięty jest również zagrożona. Niebawem najbardziej uśmiechniętym będzie Cyfron. ;)
Zapraszam Cię. :)


ps. irc://irc.ircnet.pl/boinc@poland

Sebastian M. Bobrecki

Czy tylko ja mam dziś problem z połączeniem do serwera irc.ircnet.pl ? Hmm... :(
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

drWarlock

tez to mam

Nieznany serwer ,,irc.ircnet.pl" łączy się z irc://irc.ircnet.pl/ (irc://irc.ircnet.pl/). [Pomoc] Ponowne łączenie za 4 min. [Anuluj]

Szopler


drWarlock

wiadomo ze ciagle nie działa :(

GRID

może założymy własny ?

Szopler

Albo załóżmy kanał na krakow.irc.pl / lublin.irc.pl
Ja teraz siedzę samotnie na kanale #boinc@poland na polska.irc.pl ;).

drWarlock

chyba nie ma wyjscia w tym momencie

krzyszp

polska.irc.pl nie pozwla mi na wejście


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka