Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Stare wersje artykułów na wiki

Zaczęty przez GRID, 20 Luty 2011, 17:40

GRID

Witam. Ostatnio siedzę nocami i zmieniam stare wersje artykułów. Aż szok że BOINC@Poland szczyci się swoim WIKI, raczej osoby które jej nie czytają. Bo min 10% artykułów to chyba były aktualne w 2005 roku.
Czasami są takie brednie wypisane że mam nadzieje że ludzie tego nie czytali.
Przykład LHC@home jeszcze do nie dawna to była wersja napisana min 3 lata temu. Przypomina to sytuację artykułu o LHC (zmienię go niebawem)
gdzie już pierwsze zdania śmieszą

CytatWielki Zderzacz Hadronów (Large Hadron Collider - LHC) to akcelerator cząstek budowany w CERN, Europejskim Centrum Badań Jądrowych, największym na świecie laboratorium fizyki cząstek. Gdy zostanie uruchomiony w roku 2007, będzie najpotężniejszym instrumentem przeznaczonym do badań własności cząstek, jaki kiedykolwiek zbudowano.
Tylko że on już  od dawna jest, a mamy rok 2011.

Aby zmienić istniejący artykuł nie trzeba wiele zachodu, bo zawsze najgorzej zacząć, uchwycić kontekst a gdy artykuł jest wystarczy go trochę zmodernizować.

Kolejnym przykładem jest artykuł Lista projektów która aktualizowana była ostatnio w 2008 roku. Dużo nie działających linków, miejsce w rankingu dawno kłamliwe. ( na szczęście po odrobinie modyfikacji obecna wersja to 20.02.2011.

I jeszcze jeden o BOINC/LINUX - już dawno są wersje na procesory x86 i x 64, a instalacja wcale nie jest taka trudna po niewielkiej edycji tego artykułu. (i to nie tylko mojej bo chwilę po mojej edycji ktoś [obstawiam na Krzysp] dodał coś od siebie.

I tu apel do osób które wyszukają nie aktualne artykuły. Jeżeli nie macie czasu na edycję, lub macie go tylko na pierdoły, proszę o wiadomość na priv o nie aktualnym artykule na naszej WIKI

Kociak

Jest jeszcze szablon {{Nieaktualne}}, który można wstawiać do takich przestarzałych artykułów.

kotfryc

Cytat: Kociak w 20 Luty 2011, 21:04
Jest jeszcze szablon {{Nieaktualne}}, który można wstawiać do takich przestarzałych artykułów.
No to można bez większego ryzyka wstawić na wszystkie strony wiki (np w stopce  :fright: ), zmodyfikowałbym lekko tylko na:
"Informacje w tym artykule są być może nieaktualne."

Troll81

A ja uwazam że takie arty powinno się aktualizowac :D oczywiście po wczesniejszym powiadomieniu newsmanów ze jest robota do zrobienia. Naprawdę mamy braki w nowych newsach i w innych rzeczach że nie starcza czasu na aktualizowanie wiki.

Arthusp

Cytat: Rafał M. (1w) w 20 Luty 2011, 17:40
(...)

Kolejnym przykładem jest artykuł Lista projektów która aktualizowana była ostatnio w 2008 roku. Dużo nie działających linków, miejsce w rankingu dawno kłamliwe. ( na szczęście po odrobinie modyfikacji obecna wersja to 20.02.2011.

(...)

Właśnie wczoraj wieczorem nieco zaktualizowałem ww artykuł.  :)
Zgadza się: szczycimy się swoją WIKI, ale mało ludzi ma zapał, a jeszcze mniej znajduje czas, aby coś zrobić. Sam też chciałbym tyyyle tam dopisać/uzupełnić/uaktualnić, ale znajduję tylko parę chwil w tygodniu, aby ogarnąć PM, a naprawdę jest święto, jak znajdę czas na taką edycję, jak właśnie drobne uzupełnienie listy projektów...

Tak czy inaczej: z racji swoich realnych możliwości stosuję następujące podejście: drobnymi kroczkami...

GRID

tak widziałem twoje edycje. Członków B@P jest wielu jak każdy zrobi mały krok to B@P zrobi ogromny.

Troll81

#6
zapraszam do wątku "godzina dziennie" czy jakos tak :D

http://www.boincatpoland.org/smf/zespol-boincpoland/godzina-dziennie/


moze być nawet i 15 minut. byleby regularnie..... jak 150 osób połozy codziennie małą cegiełkę to za miesiac mamy solidny mur a za rok zamek :D