Trzecia zbiórka chętnych na zakup akcelerometru

Zaczęty przez Troll81, 01 Marzec 2011, 19:48

Troll81

Ponieważ pojawiło się kilka nowych osób na forum i w drużynie więc myślę że można by rozpocząć zbiórkę nr 3

tym bardziej ze :D czyli jeszcze niecałe 3 miechy i wróci kolega Tito z hurtowym zamówieniem dla siebie, co oczywiście wcale nie przeszkodzi nam ruszyć ze zbiórką chętnych.

Cytat: tito w 17 Styczeń 2011, 07:40
Irytujecie mnie  :( poczekajcie 4 miesiace, jak wroce to chce 3 sztuki kupic - teraz nie mam szans.

Quake Catcher Network to projekt który nie obciąża CPU, niestety wymaga tez dodatkowego osprzętu jakim jest akcelerometr. Urządzenie takowe znajduje się w niektórych laptopach (np IBM). Większość z nas niestety chcąc uczestniczyć w projekcie potrzebuje taki akcelerometr zakupić. Takowe cudeńko można zamówić w Niemczech w postaci części do samodzielnego montażu. Zbiórkę organizujemy gdyż tak taniej wychodzi zarówno zakup jak i przesyłka. A Lutowaniem dotychczas zajmował się kolega z naszego forum. On tez zbierał wpłaty i rozsyłał już poskładane urządzenia do użytkowników końcowych. jak na razie reklamacji nie było.Aktualnie nasz zespół zajmuje 13 pozycje na świecie ale nasz RAC sugeruje dosyć szybki awans do pierwszej 10.

CANAL@Boinc wyprzedzimy za 26    
UK BOINC Team wyprzedzimy za 46
BOINCstats   wyprzedzimy za 79
BOINC@Heidelberg wyprzedzimy za 150

Według prognoz długoterminowych mamy szanse nawet na 5 miejsce (albo nawet i 4)

Oczywiście jak to w czołówce, inne zespoły nie będą stać w miejscu z założonymi łapkami i patrzeć się spokojnie jak ich wyprzedzamy. Dlatego już teraz rozpoczynamy zbiórkę. Cena akcelerometru w zależności od kursu euro waha się w okolicy 150-160 zł.

pamiętajmy tez że w tym projekcie jak w żadnym innym liczy się czas. Ponieważ akcelerometru nie da się przetaktować, ani też na szybszym kompie nie policzy się szybciej. każda próbka liczy się 24 godziny i dostaje 50 punktów.

dlatego wyprzedzanie drużyny która ma tylko 6000pkt więcej od nas będzie trwać 26 dni.

Do abordażu marsz  :attack:


Troll81

#1
przypominam że nasze wyniki wyglądają tak :D

http://boincstats.com/charts/chart_uk_qcnalpha_compare_credits_teams_9;16;17;59;118.gif

a mamy szanse na znacznie więcej.

tito

Potwierdzam. Za 2.5 miesiaca wroce i 3 dla mnie. Moze 4, wiec ludzie zastanawiajcie sie. :D
Sorki za brak polskich liter.
Pozdrowienia dla teamu z Trzech rzek - Kanada.

gigi2000

Ja oficjalnie zapisuje się na jedno trzęsiadełko ;)


TERVEPERKELE


Cyfron

sumarycznie:
tito : 3-4
gigi2000 : 1
GONZO : 2

W sumie: 6-7 sztuk - jeszcze potrzebujemy 3-4 sztuki, aby ktoś zamówił :) :ahoy:

tito

Ale pamiętajcie, że ja to dopiero za 2-2,5 miesiąca. Nawet nie ważcie się wcześniej zrealizować sprawy!!

Troll81

spoko :D najwyżej poczekają na ciebie :D wszak możemy kasę założyć :D

kret


Troll81

#10
Łyknelim Canalistów pora na ukboinców :D
http://boincstats.com/charts/chart_uk_qcnalpha_compare_credits_teams_16;17;59.gif

tito

Panowie - jeszcze jakies 3 tygodnie i wracam. Jak tam chetni?

Cyfron

Cytat: Cyfron w 12 Marzec 2011, 07:48
sumarycznie:
tito : 3-4
gigi2000 : 1
GONZO : 2

W sumie: 6-7 sztuk - jeszcze potrzebujemy 3-4 sztuki, aby ktoś zamówił :) :ahoy:

Czy ktoś jeszcze jest chętny? :whip:

aktualizując nasze awanse:


Troll81

jeszcze tylko kilka chętnych i już zupełnie młócimy konkurencję.....

Kret_polny


Cyfron

w związku, że możliwe za jakiś czas jeden z komputerów SKB@P zmieni położenie, to można by zakupić jeszcze jeden czujnik dla SKB@P :)

Troll81

Można i popieram. W tym projekcie baaaaardzo liczy się czas. Szybciej punktów się nie urobi. Jak tylko Tito wróci to proponuję rozpoczęcie kolejnej zbiórki.

Grzes

#17
Cytat: Troll81 w 08 Maj 2011, 22:08
Jak tylko Tito wróci to proponuję rozpoczęcie kolejnej zbiórki.

Mniej więcej, kiedy to może nastąpić?

Szopler

Cytat: tito w 24 Kwiecień 2011, 13:21
Panowie - jeszcze jakies 3 tygodnie i wracam. Jak tam chetni?

Około 16.05 ?

Troll81

małe podsumowanie 3 zbiórki

gigi2000 - 1szt
GONZO - 2szt
tito 3-4szt
Kret_polny - 1szt

czylijakieś 7-8 sztuk juz mamy. Jeszcze jacyś chętni? jeszcze 2-3 sztuki i lecimy z zamówieniem :D

lolek

Jak doliczymy jedną sztukę dla SKB@P to zostanie 1-2...więc jak ktoś chętny to to może być ostatnia okazja  ;)

Grzes

W maju już nie dam rady niestety, może załapię się przy następnej okazji ;)
Już teraz zainwestowałem trochę w sprzęt.

Cyfron

myślę, że można wpisać SKB@P, a jak się pojawi zatrzęsienie osób, to można wtedy zrezygnować z czujnika dla SKBP teraz, bo komputer zmienić lokalizacje może i nawet w wakacje, albo i dopiero po nich :)

Troll81

nie stać z boku tylko dopisywać się do listy  :whip: :whip: :whip: :attack: :attack: :attack:

Sergeant

To wpisuję się i ja na dwie sztuki. Jedna jeszcze dla mnie, a na drugą może brata namówię.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

_Aleksander_

Z przyzwyczajenia mogę zająć się realizacją zbiórki, chyba że ktoś inny ma na to ochotę?
Mamy już 10 chętnych?

Troll81

gigi2000 - 1szt
GONZO - 2szt
tito 3-4szt
Kret_polny - 1szt
SKB@P - 1szt?
sergeant - 2 szt

10 się uzbiera. Teraz czekamy na tito :D

tito

W niedziele bede!! Czekajcie na mnie. :boing:

Troll81

czekamy :D ale chyba już można rozpocząć proces wpłacania kasy :D

Cyfron

a tito bierze ile sztuk?
bo z tego co widze, to jeszcze ma zakres ilościowy..

Troll81

na razie pogonić o wpłaty tych co się zdeklarowali, Jak tito dotrze to zostanie tylko jego wpłata. W tym projekcie jak w żadnym innym liczy się czas....

Cyfron

ale jak się okaże, że brakuje jednego chętnego na jeden czujnik to co wtedy?

Troll81

gigi2000 - 1szt
GONZO - 2szt
tito 3-4szt
Kret_polny - 1szt
SKB@P - 1szt?
sergeant - 2 szt

jeśli tito weźmie 3 sztuki to też mamy 10 :D

_Aleksander_

Karaci!

Kupujemy zestaw 10 sztuk do samodzielnego montażu (http://www.codemercs.com/shop/index.php?page=product&info=26).
Dokładnie ten sam, który zamawiałem w dwóch ostatnich zbiorowych zakupach.

Lista chętnych do zakupu akcelerometru w tej turze:
gigi2000 - 1 szt
GONZO - 2 szt
tito - 3 szt
Kret_polny - 1 szt
SKB@P - 1 szt
sergeant - 2 szt

Dla przypomnienia, żeby formalności stało się zadość przypominam koszty:

10 akcelerometrów = 290 EUR + 55,10 EUR (19% VAT) = 345,10 EUR
Transport             = 18,5 EUR + 3,52 EUR (19% VAT) = 22.02 EUR

To daje w sumie: 345,10 + 22,02 = 367,12 EUR

Licząc z niewielkim zapasem kurs Euro (1EUR = 4PLN) przy dziesięciu osobach : 1468PLN / 10 = 146,80 PLN
Koszt wysyłki w Polsce to 10 PLN.

Teraz sprawy formalne. Do każdego z listy napiszę PM z numerem konta do przelewu i prośbą o podanie adresu do wysyłki.
Wiem, że część z was już podsyłała mi swoje dane w poprzednich zakupach, ale dla porządku prosiłbym o odpowiedź na moją PM.
Domyślnie przyjmuję, że każdy preferuje otrzymać zestaw już zmontowany i przetestowany. Jeżeli ktoś chciałby sam go zlutować - proszę o informację i wyślę zestaw nie zmontowany.
Jak dostanę komplet informacji od 10 chętnych, to złoże zamówienie w sklepie i o statusie będę informował na bieżąco w tym wątku.

_Aleksander_

#34
Status realizacji zamówienia na akcelerometry: Otrzymałem potwierdzenie ilości od wszystkich zainteresowanych składam zamówienie w sklepie.

Dostałem odpowiedzi na PM od:  SKB@P (Cyfron), gigi2000, Kret_polny, tito, GONZO, sergeant.
Czekam na odpowiedzi na PM od:  -

Troll81

#35
Za 4 dni wchodzimy do top 10 w tym projekcie :D

http://boincstats.com/charts/chart_uk_qcnalpha_compare_credits_teams_2;9;17;48;118;189.gif

tito

Dostaniesz potwierdzenie, dostaniesz. Jak tylko sie dowiem, gdzie dokladnie moj brat mieszka  :P. Bo wysylka bedzie na 2 rozne adresy. Chyba, ze potraktujesz ten post jako potwierdzenie?
Najpozniej w niedziele wieczorem wysle Ci adresy.

Troll81

tito ty bierzesz w końcu 3 czy 4 trzęsisławy?

TERVEPERKELE


_Aleksander_

#39
Zamówienie złożone i opłacone.
Kwotę 367,12 EUR przeliczono po kursie 1 PLN = 0,248043 EUR, co dało 1 480,06 PLN.
Czyli na pojedynczy egzemplarz przypada 1480,06 / 10 = 148 PLN

Jak paczka dojdzie dam znać w tym wątku o dalszych postępach.

Aha, tak jak pisałem wcześniej wysyłka pocztą 10PLN. Nieważne czy 1,2 czy 3 sztuki - wejdą spokojnie do koperty bąbelkowej.