Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

win vs linux

Zaczęty przez mimeq, 07 Marzec 2011, 16:37

mimeq

Zainteresowalem sie troche ostatnio tym projektem i pytanie:

Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz na Win 7 64bit

10k-11k sek na WU

Intel(R) Xeon(R) CPU E5504 @ 2.00GHz  Debian 64 bit (cloud)

wyniki rozne bo byly po 1xxx-2xxx sek ale srednio moge przyjac 5k sek

Wiec Xeon na Debianie raz szybciej od Q6600 na Win 7. Pytanie czy ta roznica wynika z roznicy proca czy az tak duzy wplyw ma OS ?



Szopler

Oba czynniki mają znaczenie, ale w jakich proporcjach to nie wiem, więc nie będę zgadywał ;)

Peciak

a ja wiem ....  ::)
Linuks w tym projekcie kładzie Winde na łopatki

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

Rumble Fish

Hmm, powiem tak: nie mierzyłem, nie liczyłem, ale subiektywnie na oko przeczuwając, odkąd 2 lata temu przesiadłem się na tuxa to wyniki w oryginalnym kliencie GIMPS skoczyły odczuwalnie w górę na tym samym laptoku  :boing:

Arthusp

Jak liczyłem mersenne przy okazji PM, to na jednej maszynie miałem: 1. windows 7 x64 2. virtual box z ubuntu x64 (hostem system z punktu 1) i w drugim przypadku miałem wydajność lepszą o ok. 33%. Na dwóch testowych maszynach praktycznie ten sam wynik.

Tomasz R. Gwiazda

ale to nie wina systemu tylko tego jak kto app napisze :)

Sebastian M. Bobrecki

No to jednak jest w pewien sposób wina systemu. I z tego co się dowiadywałem w gimps-i też tak jest mimo że sam program był oryginalnie pisany na windows-a a potem portowany na linuxa. Przy takim sposobie wykorzystania pamięci z jakim właśnie mamy do czynienia przy tego typu obliczeniach Linux (z tego co widzę FreeBSD także, jeszcze nie próbowałem na innych) ma przewagę. Jest to związane ze znacznie większym kosztem alokacji, realokacji i zwalniania pamięci w systemie windows.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Tomasz R. Gwiazda

sorki tak z dupy napisalem, chodzilo ze ogolnie jest kwestia tego na co pierwotnie app jest pisane.
Wiec de facto nie jest to wina systemu tylko odgornie przyjetego zalozenia.

To tez tak czasem jest z app dla x32 i x64, ze czasami nie widac roznicy, kwestia jak app zostanie napisana

Sebastian M. Bobrecki

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 02 Czerwiec 2011, 12:02
sorki tak z dupy napisalem,...
spoks, ja nie wziąłem tego do siebie, raczej chciałem objaśnić specyfikę
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 02 Czerwiec 2011, 12:02
chodzilo ze ogolnie jest kwestia tego na co pierwotnie app jest pisane.
Wiec de facto nie jest to wina systemu tylko odgornie przyjetego zalozenia.

To tez tak czasem jest z app dla x32 i x64, ze czasami nie widac roznicy, kwestia jak app zostanie napisana
dokładnie, wszystko zależ od zastosowania i możliwości implementacji
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.