Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] Badges (odznaki) Mersenne@home

Zaczęty przez mimeq, 11 Marzec 2011, 19:00

mimeq

b0b3r moze pomysl o jakis przedzialach punktowych i wprowadz odznaki wzorem PG, WCG czy yoyo. Czesc ludzi lubi "kolekcjonowac" takie rzeczy a wplynie to na ilosc liczacych ? :book:


Sebastian M. Bobrecki

Temat brzmi bardzo ciekawie :) Tylko zupełnie nie mam pojęcia jak to w PG,... działa. W wolnym czasie muszę zrobić rozpoznanie tej kwestii.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

Pigu

tyle, że odznaki na ten moment działają w projektach posiadających podprojekty

goofyx

Teoretycznie można by pomyśleć o naszych własnych odznakach za pkt w poszczególnych projektach, za projekt miesiąca (3 pierwsze miejsca), za klub Top10 itp itd

Tylko potrzeba by graficznej reprezentacji takich odznak (czyt. obrazków) oraz sensownych przedziałów punktowych.

CO wy na to?

drWarlock

w R@H tez mozna by pomyslec

fajnie by było jakby gdzieś na odznace było nasze logo ;)

Troll81

#5
http://1957timecapsule.files.wordpress.com/2010/08/radioactive-symbol.gif

takie coś tylko w kolorkach brąz srebro złoto?

drWarlock

oczywiscie z ladnie wkomponowanym napisem Rad@home oraz B@p

Troll81

jestem za tym by badge nie zawierał logo B@P bo to wiązałoby go nadmiernie z drużyną.

goofyx

Cytat: Troll81 w 26 Czerwiec 2011, 20:11
jestem za tym by badge nie zawierał logo B@P bo to wiązałoby go nadmiernie z drużyną.
hmm, przecież Rad@H jest projektem B@P, a nawet jeśli fundacyjnym, to fundacja jest na razie 100% B@P.
Ja jestem za logiem B@P/fundacji w logu projektu.

GRID

Rad@H i Mersenne@home docelowo ma być promowane na cały świat. Więc ja myślę podobnie jak Troll81 - zero nie potrzebnych treści graficznych związanych z B@P.

Raczej nie widać żadnego logo w odznaczeniach WCG np. Uważam że to lekka przesada ładowania tam napisów/logo B@P.

Pomysł z tym obrazkiem, brązem, srebrem i złotem jest naprawdę trafiony. Może być jeszcze radioaktywny i palący się


Troll81

No to ogień :D pytanie kto się podejmie obróbki graficznej?

Nawiedzony

#12
Jaki wymiar miała by mieć docelowa odznaka z Rad, no i jaką "wagę", format?
w PG mają 16x16 0,42kB
w WCG 28x28 1kB

No i czy jak uda mi się wywalczyć już 3 rodzaje tych odznak brąz, srebro, złoto z zielonkawą poświatą, to rzeczywiście będą użyte, bo nie lubię na marne działać działać  ;)

A no i chcecie, żeby to było brązowe, srebrne... zamiast tego żółtego za łopatkami wirnika, czy jako tło kwadratu w którym będzie ten radioaktywny okrąg?

Troll81

32x32 :D nasze będą większe :D a co :D

ja to widzę że albo tło wiatraka zmienia kolor. Albo kolor pozostaje a zmienia się kolor wiatraka. Wtedy np tło byłoby zielone :D

Nawiedzony

No to 32x32 chyba że ktoś uzasadni lepiej inny wymiar. Wagowo powinno być podobnie do WCG, zobaczy się, jak wyjdzie z konwersją jakości.

Myślę, że zmieniające się tło wiatraka będzie lepsze, złoty będzie przypominał oryginalne oznaczenie  ;) A dopełnieniem do kwadratu będzie zielona (promieniotwórcza) poświata z loga  ;)

Powinno udać mi się to załatwić - no ale 100% gwarancji dać nie mogę... Choć fajnie by było pooglądać nowe odznaki w sygnaturach forum  :)

Troll81

a co z badgami do mersenne? może na różnokolorowym tle dać 2^P-1 :D