Czy mam akcelometr w moim IBM T42

Zaczęty przez GRID, 12 Marzec 2011, 18:50

GRID

Witam.
Jestem zainteresowany zakupem akcelerometra. Ale najpierw chciałbym się upewnić że go nie mam.
Mam  laptopa IBM T42 i T41. (służą mi bardzo dobrze od wielu lat)

Słyszałem że w IBM są takie akcelerometry. Czy w tych modelach są ?

Cyfron

najlepiej podepnij się do projektu
niech ściągnie Tobie WU i jak będzie ją "liczyć" to odpal grafikę i to czy jest czujnik wykrywany przez QCN czy nie, to pokaże Tobie w lewym dolnym rogu tego okna.

Jak nie będzie, to napisze "... demo mode"
a jak będzie liczyć to napisze czego używa :)

Daj znać jakie efekty :)

Tomasz R. Gwiazda

musi chyba tez byc zainstalowany IBMowski soft od czujnika, nie pamietam jak sie to zwalo Thinkcos tam :)

_Aleksander_

Akcelerometr używany jest w Thinkpadach przez Active Protection System.
System APS jest obecny w modelach laptopów IBM wymienionych na dole strony podanej w linku poniżej:

http://www.thinkwiki.org/wiki/Active_Protection_System

Wygląda na to, że T41 i T42 mają akcelerometry i będziesz mógł z nich skorzystać w projekcje QCN.

Troll81

czyzby kolejny trzęsisław na naszej łajbie??

GRID

wydaje mi się że tak, T42 liczy już od 8 godzin. Nie widzę żadnych informacji o braku akcelometra.

Niebawem zobaczę na T41.

mimeq

To ze sie liczy to akurat o niczym nie decyduje   %)
Tak jak napisal Cyfron nie moze byc na grafice (Pokaz grafike w BM) "Demo Mode".


GRID

W końcu znalazłem przycisk pokaż grafikę i okazało się że nie mam zainstalowanego akcelerometra.
Ale po zainstalowaniu Active Protection System mój IBM T42 liczy już jak należy.

Troll81

 :respect: k chwale teamu  :respect:

GRID

Dla informacji mam zamiar zainstalować BM na laptopie mojej dziewczyny (IBM T41), siostry (IBM T42) i siostry ciotecznej (chyba IBM T41p) <- czyli zapowiada się lekki wzrost RAC'u w tym projekcie.  :)

mimeq



Troll81

 :respect: pamiętaj że QCN nie jest projektem który można policzyć raz na tydzień....

GRID

Witam.
Nie będę zaczynał nowego wątku.
Po pierwsze okazało się ze komputerze dziewczyny (T41) nie ma akcelerometru, za to jest w komputerze siostry która ma IBM T42.

Ale ja już mam problem z projektem QCN w swoim laptopie. Od jakiegoś czasu nie mam go w zadaniach.
Jest w zakładce Projekty. Nie mogę wybrać go w zakładce zadania i a następnie sprawdzić guzika pokaż grafikę.

Próbowałem reinstalować różne wersje BM i nic to nie dało.

ps. Wsumie WUProp też nie mam w zakładce zadania, chociaż jest projektach. Tylko rosetta sobie liczy.

krzyszp

Najprawdopodobniej manager nie pobiera Ci nowych próbek.
W zakładce Projekty naciśnij Aktualizacja i w zakładce wiadomości obserwuj komunikaty z serwera projektu.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

i patrz co dostajesz w wiadomościach (bo mi często zwracało brak wystarczającej ilości miejsca na dysku - trzeba było zwiększyć limit)

TJM

Niektóre IBMy serii T41 mają akcelerometry. Przez moje łapy przeszły kiedyś dwa, z czego jeden na pewno miał akcelerometr - razem ze sterownikami do niego była nawet jakaś aplikacja to obsługująca. Drugi chyba nie miał.
Biorąc pod uwagę to, że prawie wszystkie laptopy IBMa mają dość fajną, modułową budowę (wiele płyt głównych zamiennych jest między modelami, modele często róznią się tylko osprzętem i BIOSem) - nie zdziwiłbym się, gdyby akcelerometr był w postaci jakiejś wpinanej małej płytki/modułu.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81


GRID

przeinstalować BM na rekomendowaną wersję, zresetowałem projekt.
Normalnie zaczął liczyć wszystko było ok.

Ale problem jest związany chyba z moim laptopem :D. Bo po jakimś czasie jak wyskoczył komunikat ze nie może znaleźć odpowiedniej lokalizacji i projekt przestał liczyć. Laptop nie posiada 1/10 części które miał na początku, traktuje go coraz gorzej.   :)

Spróbuje raz jeszcze zresetować projekt a jak nie pomorze to albo reinstal Windowsa albo wymiana dysku.

drWarlock

Właśnie sprawdzam czy mój T61 ma czujnik :), jeżeli tak do dołączam

drWarlock


Troll81


drWarlock

Ciekawe, że pokazuje zużycie CPU na poziomie 0.01

Troll81

bo tyle zuzywa.... wszak nie robisz obliczeń tylko monitorujesz urządzenie USB :D

GRID

@drWarlock
Świetna sprawa jak okazuje się ze już to masz .
Ja moje IBM T42 mam dość długo i dopiero teraz dowiedziałem się że mają akcelerometr.



kriu

Witam!
Podłączyłem swojego ThinkPada (T60) do projektu - działa - hi hi. Przetwarzanie na razie 1,8%.
Pojawiła się ikonka laptopa - środek Rzeszowa (ja mieszkam na północnym-zachodzie). Fajne - podoba mi się.
Poza tym mam takie dwa pytania:
1) jak system rozróżnia wstrząsy Ziemi do tych jakie pojawiają się np. podczas pisania na klawiaturze - a są małe widać to na przebiegu odczytów na "grafice" - małe ale są.
2) czy np. jak jeżdżą ciężarówki (ostatnio dużo tego jest obok mojego domu - duża budowa) też coś będzie łapało? Nie wspomnę już o ubijarkach - robią parking.
Poza tym widzę, że zajmuje to ponad 100MB RAM'u !
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

Troll81

charakterystyka wstrząsów sejsmicznych jest inna niż wstrząsów przemysłowych. Z tego co pamiętam to jedynie tąpnięcia są w stanie uruchomić alarm (czyli pojawi się symbol wstrząsu na mapce projektu). Mi firefox z 60 zakładkami zjada 2,2GB ramu :D 4 wątki Albert@home wcinają po 250MB Flash player 150mb explorer 120

natomiast QCN po 20mb

LQG

Widziałem prawdopodobne akcelometry w laptopach HP, np. w serii Elitebook8460p. Sterownik to 3D DriveGuard. Jako ciekawostkę podam że dużo dysków 2,5" ma wbudowany akcelometr, pokazują w SMART ilość przeciążeń. Ale pewnie brak możliwości współpracy z QCN.

stasieks

Ja mam ProBooka HP 450 i jest wbudowany akcelerometr (opisany w grafice HP Laptop Sensor).

LQG

Proponuje stworzyć przyklejony temat z listą laptopów z wbudowanym akcelometrem, na pewno wzrośnie liczba uczestników projektu.

patyczak

W laptopach HP wystarczy sprawdzić pod windowsem czy jest uruchomiony proces accelerometerST.exe, jeśli tak to znaczy, że laptop ma wbudowany akcelerometr i będzie współpracował z QCN.
Skeczu z papugą nie będzie