Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Ankieta

Zaczęty przez krzygaj, 06 Czerwiec 2006, 10:52

krzygaj

Pisze tutaj, bo nie wiem czy ktos przeczyta mój komentarz do ankiety. Otóż sprawa wygląda następująco: jest problem z modułem od ankiety, ponieważ jeżeli już raz zagłosowałem, to przy następnym odświeżeniu strony powinienem widzieć już obrazek z wynikami zamiast formularza ankiety.
Tymczasem moge sobie głosować ileś razy z rzędu - co wypacza trochę wyniki ankiety.
Używam firefoxa - nie wiem jak jest to na innych przeglądarkach

Mchl

Standardowy moduł phpNuke. Dzięki temu mogą głosować zarówno zarejestrowani, jak i goście. Liczę po prostu na uczciwość głosujących. Zresztą te ankiety mają charakter raczej rozrywkowy.
Moduł ankiet na forum jest już pozbawiony tej przypadłości.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

krzygaj

no dobrze, ale informacja czy glosowalem jest zapisywana w cookies przeglądarki
Więc czy jestem zarejestrowany czy nie, to taka informacja powinna zapisac mi się w przeglądarce.
Trzeba chyba poprawić ten moduł.

Mchl

Właśnie nie jest zapisywana ;)

Poszukam, czy jest jakaś rozsądna wersja tego modułu.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

mysle ze mchl ma racje zeby wierzyc w uczciwosc glosujacych... bo jesli ktos bardzo chce to i tak zaglosuje 2 lub wiecej razy...

krzygaj

teoretycznie tak, ale nie każdy jest tak pomycny, żeby wyczyścić cookies z przeglądarki  :twisted:  i głosowac ponownie.
Jeżeli pamiętasz ostatnie przygody z hakowaniem strony, to wiesz, że ne uczciwośc ludzką za bardzo nie ma co liczyć  :wink:

bartsob5

no ale tez nie badzmy za bardzo wyczuleni!!! na podstawie takich ankiet nie podejmujemy decyzji, w ktorym kierunku powinien sie rozwijac nasz team ani nic z tych rzeczy. jak mchl wspomnial, ankiety sa po to, by pokazac ogol pogladow/sytuacji userow/ogladajacych... ankieta jest anonimowa wiec i tak mozna tylko z jej wynikow wnioskowac poszczegolne tendencje, czyli ze np najpopularniejsi, jesli chodzi o dostawcow internetu sa lokalni dostawcy, kablowka i neostrada... i tylko temu to sluzy...

krzygaj

dobrze, dobrze... ale ja i tak obstaję przy swoim, że nie powinno byc możliwe głosowanie drugi raz.
Szczerze mówiąc, to nie widziałem na żadnej ankiecie żeby umozliwiała głosowanie wielokrotne(pomijając fakt czyszczenia cookies przeglądarki). A tu tak się dzieje i może to być odczytane jako źle dopracowana strona co może przyczynić się do zniechęcenia potencjalnego przyszłego członka zespołu.
Na zakończenie dodam, że "diabeł tkwi w szczegółach"  :twisted:
I jeżeli to nie jest zbyt kłopotliwe to wnioskuję o poprawę modułu ankiety.

Mchl

Odwiedź dowolną stronę chodzącą na phpNuke to zobaczysz ;)

A jeśli znajdziesz taką, która chodzi na NUke i ma dobrą ankietę, to daj znać. Podkradnie się stamtąd ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org