Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

"Wielki brat rzucił nas na kolana!"

Zaczęty przez S6X, 19 Marzec 2011, 13:10

S6X

Przeczytałem przed chwilą ciekawy artykuł http://biznes.interia.pl/news/wielki-brat-rzucil-nas-na-kolana,1609318
Nie ukrywam że jestem w szoku, jakim cudem w suwerennym państwie może dojść do takiej sytuacji.
Przyznaje się że na PIS nie głosowałem, żeby ktoś mnie nie posądzał o stronniczość. Pisząc tutaj moim celem nie jest wywołanie kolejnej wojenki politycznej.
Polecam przeczytać do końca. Po przeczytaniu zadaje sobie tylko jedno pytanie: "Czy ..." resztę dopiszcie sobie sami.

Krzysiak

#1
No ale co w tym dziwnego

Lepiej mieć lepsze Lepiej jest zabiegać o przyjazne  stosunki z USA i Gabonem ?

Czy sąsiadami po obu stronach granicy ?

A to że jesteśmy uzależnieni od Rosyjskiego Gazu - żadna nowość
i jeszcze długo będziemy a to uzależnienie wzrośnie gdy:

Unia ograniczy nam węgiel i jego spalanie
nie wybudujemy np Elektrowni Atomowej lub innego wydajnego źródła energii  :wth:

Na wiatr wodę słońce bym zbytnio nie liczył bo to dość droga i mało wydajna opcja pozyskiwania energii  :bad:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Niestety, ale muszę się zgodzić.

Dla mnie niezrozumiała jest pogoń naszych polityków do "przyjaźni"  z USA, gdzie przyjmujemy postawę proszącą, a od lat jesteśmy kopani w d... (sprawa wiz), za to nachalnie szarpiemy się z Rosją, która właśnie powinna być naszym ekonomicznym (bo nie militarnym) sojusznikiem.
Dodatkowo, ekonomiczne miernoty systematycznie zawalają sprawy dostaw gazu - nie chcę być reprezentantem teorii spiskowych, ale śmierdzi mi tu sporymi łapówkami...

Innym całkowicie problemem jest znany wszystkim fakt, że żadnemu politykowi nie zależy na rozwiązaniach społeczno - gospodarczych, których pozytywne efekty będą widoczne w dalekiej przyszłości, wszyscy tylko starają się o jakieś pozytywy krótkoterminowe (do najbliższych wyborów) i odsuwają wszystkie poważne reformy na inne ekipy w przyszłości. Ta krótkowzroczność jest oczywista w demokracji, ale niestety na dłuższą metę powoduje (IMHO) oczywistą zapaść gospodarczą. Niestety nie ma chyba na to żadnej recepty (poza wybieraniem dalekowzrocznych, uczciwych polityków - a takich obecnie ja na scenie nie widzę).

Z tych powodów, jeśli ktoś przeforsuje budowę elektrowni atomowych w polsce, to go poprę "obiema ręcami" :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

pszyklejony

Agenci kgb tusk i pawlak okradli nas na miliard dwieście i zamordowali Kaczyńskiego :(

S6X

Cytat20 stycznia odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej EuRoPol Gazu. Zawieszono w pełnieniu obowiązków Michała Kwiatkowskiego i Jerzego Tabakę, którzy sprzeciwili się umorzeniu długów Gazpromowi. Tymczasowym prezesem EuRoPol Gazu został... Aleksandr Miedwiediew - brat prezydenta Rosji, wiceprezes Gazpromu i prezes spółki Gazprom Eksport. Jego zastępcą został Michał Szubski. Aleksandr Miedwiediew był więc jednocześnie wiceprezesem Gazpromu (koncernu wydobywającego gaz), prezesem spółki Gazprom-Export zajmującej się eksportowaniem rosyjskiego gazu i prezesem EuRoPol Gazu, który miał decydować o umorzeniu długów Gazpromowi. Reprezentował więc obie strony sporu. Konflikt interesów był oczywisty. Natomiast po raz pierwszy zdarzyło się, że faktycznym, choć nieformalnym, prezesem spółki o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa Polski został brat prezydenta Rosji.

Jak strona Polska mogła dopuścić by Aleksandr Miedwiediew był wiceprezesem Gazpromu, prezesem spółki exportującej gaz do Polski oraz prezesem EuRoPol Gazu. Dla mnie to jest chore.
Druga rzecz nie wiem skąd autor ma informacje że Aleksandr Miedwiediew jest bratem prezydenta Rosji (wiki mówi że jest jedynakiem ).

A teraz odrobinę teorii spiskowych:
CytatOgłoszono jednak przerwę do 20 kwietnia, ponieważ nie zostało podpisane polsko-rosyjskie międzyrządowe porozumienie o dostawach gazu i zasadach działania EuRoPol Gazu. Reasumując: najważniejsza decyzja w sprawie spółki strategicznej odpowiadającej za tranzyt gazu miała zapaść 20 kwietnia.

10 kwietnia Lech Kaczyński wsiadł na pokład rządowego tupolewa lecącego do Katynia. Ten dzień stał się jednym z najtragiczniejszych w powojennej historii Polski. Oprócz prezydenta, zginęli bowiem najważniejsi przeciwnicy umowy gazowej z Rosją.

Po pogrzebie pary prezydenckiej, odsunięto ostanie osoby które się sprzeciwiały.
CytatWiadomo jednak, że dwa dni później odbyło się ponownie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy EuRoPol Gazu, w trakcie którego wybrano nowego prezesa zarządu. Został nim Mirosław Dobrut. Równocześnie ze stanowiska prezesa odwołano Michała Kwiatkowskiego, a ze stanowiska wiceprezesa - Jerzego Tabakę, którzy nie chcieli umarzać długów Gazpromowi.

1,2 mld zł to kropla w morzu, pewnie umowa która została podpisana do 2037r opiewa (zgaduje) na kilkadziesiąt lub kilkaset mld zł. Co jest w stanie zrobić człowiek dla takich pieniędzy?

Troll81

#5
a mi to śmierdzi az nadto (o bracie prezydenta nie mówię nawet lecz o sugerowaniu powiązań pewnych wydarzeń). Śmierdzi mi to nachalną propagandą. A co się tyczy naszego lizania dupy USA to:
http://www.informacjeusa.com/2011/03/10/putn-do-usa-bez-wiz/
jeśli Rosjanie dostaną ruch bezwizowy a my nie to na miejscu naszych władz w trybie natychmiastowym wycofałbym nasze wojska z jakichkolwiek akcji wspólnych z USA.

Z drugiej strony Rosja i Niemcy już nie raz wjeżdżali na nasze podwórko a Francja i Wielka Brytania już raz pokazały co znaczy sojusz z nimi (i że za Kraków ginąc nie będą). Polska dobrze militarnie wychodziła tylko na sojuszach z sąsiadami typu Litwa itp. Zróbmy unię środkowoeuropejską  :D  :attack: :attack: :attack: :attack:

kotfryc

http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,9246964,Gazowa_prowizorka_na_wieki_zablokuje_Swinoujscie.html

Troll81

a to to akurat już od dawna wiadomo.....

Pilman

Ja proponuję rozszerzenie Grupy Wyszehradzkiej. Tylko na Słowian możemy liczyć. Nie mówię tu oczywiście o Rosji.

Troll81

a zrobić unię litwy,łotwy,estonii,ukrainy,polski,czech,słowacji :D

G

Świetny pomysł - najlepiej ze stolicą poza Wa-wą np. we Wrocku , Rydze albo w Bratysławie ...

 

Ps Estonia - to grupa języków ugrofińskich  :P

Pilman

No to poczytajcie http://online.wsj.com/article/SB10001424052748704433904576212331884145752.html
UE się rozpadnie tak jak przewidział to Jackowski w swoich wizjach?

Troll81

nie sądzę. byłby to znaczny krok w tył. choć euro może się dosyć intensywnie zmieniać. Na pewno nie będzie powrotu do granic celnych itp bzdur. Za dużo europa dzięki temu zyskał. Moze natomiast nastąpic znaczna redukcja biurokracji co zresztą popieram wszystkimi 4 łapami. No i może w końcu pozbędziemy sie parlamentów krajowych w imię parlamentu euro.

Pantarhei

Cytat: Troll81 w 21 Marzec 2011, 13:51
No i może w końcu pozbędziemy sie parlamentów krajowych w imię parlamentu euro.

Ty tak poważnie piszesz?
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

jedyny sens istnienia takiej organizacji jak euro to zmiana w takim kierunku jak USA. czyli jeden parlament i zestaw ministrów, plus lokalne praw regulujące. W USA każdy stan ma prawo stanowe oraz obowiązuje je wspólne prawo federalne. Prawa federalnego broni FBI a prawa stanowego policja stanowa. Jeśli cała europa przemówiłaby jednym głosem to byłaby potęgą. Wyobraź sobie że mielibyśmy jednego ministra spraw zagranicznych dla całej UE. Jedną armię dla całej UE. Jeden budżet dla całej UE. A nie tak jak teraz. Kazy sobie rzepke skrobie. Jesli nie dojdzie do pełniejszej integracji to UE sie rozpadnie prędzej czy później. Nie całkowicie oczywiście. Większość rzeczy pozostanie.

lolek

A ja popieram Trolla w całej rozciągłości. W tej chwili unia unią, a każdy i tak dba tylko o swoje interesy. UE jako federacja była by największą potęgą gospodarczą świata, a tak jej rola jest marginalna w porównaniu z USA, czy Chinami.

Pilman

Jeżeli tak uważasz to wiedz że takie postępowanie przystoi patriocie. Tam w USA to mają wspólny język wywodzą się w większości z przybyszów z Anglii. USA zawiązała się przeciwko koronie. A w Europie to każdy kraj stanowiący odrębność kulturową jak i społeczną, każdy ma swoje interesy. Nie można zburzyć ładu który budowany był na przestrzeni wieków. Posiadamy piękną historię i w życiu się nie wyrzeknę że jestem Polakiem. Ten ostatni incydent w Holandii gdzie koleś zabił młodego kolesie tylko dlatego że bronił naszej Ojczyzny przed oczernianiem. Ty jak rozumiem jeszcze byś powiedział że wszystko w porządku. Nie po to Polska odzyskała wolność po 123 latach nie woli żeby teraz oddawać ją w ręce parlamentu UE, żeby rządził nami jakiś prezydent wybrany w np. Hiszpanii. UE to czyste zło, tylko tego jeszcze nie widzisz Trolu. Już widać kto ma siłę przebicia i rozdaje karty np. taka Francja i hodowane u nich ślimaki tzn. ryba śródlądowa. A i jeszcze jedno Twoje wymowne Breslau myślisz, że nazewnictwo niemieckie  ładnie brzmi.

apohawk

To też sobie ponarudzę na UE, a co!
Wg mnie to Unia Europejska to świetna idea, o ile traktować ją jako bardzo generalną ideę, ale jej aktualne wykonanie to koszmar. Na tą biurokrację po prostu brak mi słów. "Zdobycze" komunizmu mają się w UE doskonale: gospodarka planowana, reglamentacja towaru, przekręty i korupcja na międzynarodową skalę, przepisy na absolutnie wszystko, wszystko tu jest i to na skalę, o której strach myśleć.
No good deed goes unpunished.

Pantarhei

Cytat: Pilman w 21 Marzec 2011, 21:06
Tam w USA to mają wspólny język wywodzą się w większości z przybyszów z Anglii. USA zawiązała się przeciwko koronie. A w Europie to każdy kraj stanowiący odrębność kulturową jak i społeczną, każdy ma swoje interesy. Nie można zburzyć ładu który budowany był na przestrzeni wieków. Posiadamy piękną historię i w życiu się nie wyrzeknę że jestem Polakiem. Ten ostatni incydent w Holandii gdzie koleś zabił młodego kolesie tylko dlatego że bronił naszej Ojczyzny przed oczernianiem.

Tak jest. Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Europy nie można porównywać do takiej federacji jak USA. Być może, w dłuższej perspektywie, narody europejskie stracą swoją... świadomość i tożsamość na rzecz jakiegoś ... Obywatelstwa Europejskiego i wtedy pozwolą rządzić sobą centralnie, ale trudno mi to sobie wyobrazić. Spójrzmy na Wielką Brytanię, w której antagonizmy narodowe do dziś nie pozwalają wyłonić wspólnej reprezentacji w, tak błahej sprawie, jak piłka nożna.
Osobną kwestią jest to czy wspólny parlament i, co za tym idzie, rząd to wogóle dobry pomysł. Właśnie wielu polaków przeżywa szok bo oto po latach stawienia nam zachodu i UE za wzór, odkrywają że to taki sam tylko trochę inny syf jak u nas. Ktoś powiedział że wszyscy mysleli że UE to takie wielkie Niemcy, a okazało się, że UE to taka wielka Grecja.  :facepalm2:

Ps. Nie uważam jednak że UE to "czyste zło".  :)
W związku z powyższym, wnoszę o przyznanie mi renty inwalidzkiej drugiej grupy.

Troll81

#19
Biurokracja w UE to koszmar. Ale jest ona własnie wynikiem tego, ze każdy chce być odrębny i mieć "swoje" interesy. Proponuję się przyjrzeć jak wygląda parlament w takiej belgii (tam tez każdy chce być odrębny) - http://brussels.trade.gov.pl/pl/belgium/article/detail,596,Belgia_-_Parlament.html

Nie widze tez problemu wspólnego prezydenta (dlaczego niby miałby być wybierany tylko w hiszpanii?). Byłyby powszechne wybory na terenie całej unii i polacy mieliby dokładnie taką siłę przebicia jaka mają ludność. Nie widze tu problemu.

Patriotyzm to myślenie o przyszłości swojej ojczyzny. A ja czyję się Wrocławianinem, Dolnoślązakiem, Polakiem, Europejczykiem. Do wrocka przyjechałem 10 lat temu ale pokochałem to miasto mimo jego wielu oczywistych wad. I mógłbym sie czepić dlaczego mojego prezydenta wybierają też ludzie z Krakowa czy Warszawy. A gdyby jednak europa działała wspólnie to np zniknąłby nam problem dostaw gazu (jedna cena dla całej unii i niech rosjanie tylko podskoczą :) ), Zniknałby problem Kolei (po naszych torach jeżdziłyby równie dobrze hiszpańskie jak i niemieckie pociągi), operatorów komórkowych (jakiś roaming?? ), i wieeeeeeelu innych kwestii (np autostrady). Rozpocząłby się proces wyrównywania pensji i zrównywania podatków (za wyjątkiem lokalnych). Zamiast kilkudziesięciu - jeden bank centralny i jedna waluta.

Ja już widzę olbrzymie plusy zniesienia granic celnych (niższe ceny) i administracyjnych (swoboda poruszania się). A powoływanie się na 1000 lat historii wzajemnych mordów, najazdów, okupacji to dla mnie zamykanie sobie drogi w przyszłosć. Może nie pamiętacie ale Polacy też podbijali i najeżdżali ziemie niemiackie i rosyjskie (np wycieczka do moskwy) Niemcy tłukli się z francuzami, francuzi z hiszpanami i angolami, itd, itp. I co mamy teraz wszyscy walnąć focha? Sorki ale jak dla mnie to za 30 lat potęgami będą:
USA
Kanada
Rosja
Chiny
Indie
Brazylia

a europa nadal będzie się zastanawiać czy banan jest prosty, czy slimak jest rybą i ile CO2 można emitować bo ministrowie poszczególnych krajów będą sie szarpać o swoje małe interesiki. To tak jakby w polsce czekać az poszczególni wojewodowie dojdą do zgody w sprawie "w którym województwie przez najbliższe 10 lat budujemy autostrady".
Poznań chce bo ma blisko do Berlina
Wrocław odpowiada że ma juz A4 do Berlina ale chętnie wybuduje do Pragi i jeszcze odcinek by ci z poznania mogli dojechać.
Na co Rzeszów powie że my mamy juz jakies autostrady a ni prawie wcale i że się im nalezy i tak przez n lat sie będą żreć zamiast wybudować w tym czasie cokolwiek.

Pilman

Rozumiem, że włączenie wszystkich państw członkowski unii do organizmu jakim można nazwać ,,super państwo Unia Europejska" pomoże zniwelować biurokrację? Jak dla mnie takie myślenie jest co najwyżej nierealne. Już za czasów Ottona III Europa miała być jednym organizmie oraz wcześniej za czasów wielkiego Cesarstwa Rzymskiego. Ale co z nich zostało oraz jak długo funkcjonowały to widzimy gołym okiem.

Czy dla Ciebie gdy jest napisane np. – ,,na przykład" to jest jednoznaczne z wyrażeniem  jedynie? Dla mnie nie jest. Co oznacz te zdanie ,,Byłyby powszechne wybory na terenie całej unii i polacy mieliby dokładnie taką siłę przebicia jaka mają ludność"? Siła przebicia(?), ale jakiej ludności? O ile mi wiadomo to eurodeputowani są po to by reprezentowali interesy ludności (osób) przez którą zostali wybrani i to oni decydują za nas. Jeżeli miały by być wybory jednego prezydenta tego organizmu, to jak to widzisz? Jakim językiem miałby przemawiać do ludności taki prezydent – by wszyscy go mogli zrozumieć. Czy takie kraje jak Litwa, Węgry, Luksemburg itd. mają szansą na wybranie ,,swojego prezydenta", przy tak małej liczbie ludności?

Właśnie Belgia...  Wiesz jak jest różnica miedzy Walonami a Flamandami?

Dlaczego miałby zniknąć problem dostaw gazu? Nie mówię tu o dostępności ale o kosztach przesyłu oraz wszelkiego rodzaju wydatkach związanych z utrzymaniem rurociągów. Dlaczego Polacy mieli by płacić tyle samo co np. Portugalczycy? UE ustal budżet i ktoś proponuje że w Polsce należy wybudować jeszcze ileś tam kilometrów autostrad na co ktoś inny odpowiada że w Rumuni jest więcej do zrobienia, a kolejna osoba z Niemiec oświadcza że nie będzie łożyć na państwa które mniej wkładają do kasy unii a więcej biorą. Te przepychanki przecież trwając cały czas , a w ostatnich latach coraz bardziej o nich słychać. Bank europejski już istnieje i nosi nawę Europejski Bank Centralny a waluta dla członków strefy euro nosi nawę euro. Dlaczego takie kraje jak Anglia, Dania nie zgodził się na przyjęcie waluty europejskiej? Ja wiem że problem z koleją to się dopiero zacznie bo kolej to będzie Deustche Bahn,  LOT- Lufthansa, a Poczta - Deutsche Post. Niby pięknie szybko, wygodnie ale za jaką cenę?
Wymieniając te państwa zwróciłeś uwagę że większość to grupa BRIC – Brazylia, Rosja, Indie, Chiny. To one będą potęgo bez jakiejś tam unii personalnej walutowej czy czym tam ma być ta unia. Kasa płynie i nikt nie wyznacza kolejnych przepisów że banan taki, ślimak taki a ogórki takie. Każdy się rozwija i nie musi pytać czy może to czy tamto obsiać albo ile wyprodukować.   

Troll81

#21
śmiem twierdzić że Niemcy (a są federacją landów) mają sie całkiem nieźle. Cesarstwo rzymskie też istniało spory czas (czego nie można powiedzieć o unii europejskiej bo dopiero raczkuje toto). Unia Polski z Litwą też raczej świetlanym przykładem jest. Jeśli UE będzie tak potężna jak Rzym i przetrwa tyle czasu co Rzym to jak dla mnie to tylko kolejny argument za. i owszem jeśli zlikwidujemy ministerstwa kilkudziesięciu państw i zastapimy je ministerstwami europejskimi to bedzie mniej biurokracji.

CytatJeżeli miały by być wybory jednego prezydenta tego organizmu, to jak to widzisz? Jakim językiem miałby przemawiać do ludności taki prezydent – by wszyscy go mogli zrozumieć. Czy takie kraje jak Litwa, Węgry, Luksemburg itd. mają szansą na wybranie ,,swojego prezydenta", przy tak małej liczbie ludności?

Takim językiem jak prezydent USA do setek tysięcy hiszpanskojęzycznych wyborców którzy ledwo dukają po angielsku. Jakoś go rozumieją. A nasz prezydent gada po sląsku?. A dlaczego luxemburg ma mieć "swojego" prezydenta? Ja chciałbym aby podobnie jak każdy prezydent był on prezydentem "wszystkich". W polsce Karaimowie, Ukraińcy, Niemcy tez głosują na prezydenta. Czy uważasz że mniejszości narodowe w polsce powinny wybierać jakiegos osobnego prezydenta? Nie rozumiem takiego podejścia. Kaczyński, Komorowski i ich następcy mają być w takim samym stopniu ich prezydentem jak i moim. To też ich obywatele.

Co do Flamandów i walonów to polecam choćby wiki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Walonowie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Flamandowie


Odnosząc sie do dalszej części twojej wypowiedzi.

Cytat
Dlaczego miałby zniknąć problem dostaw gazu? Nie mówię tu o dostępności ale o kosztach przesyłu oraz wszelkiego rodzaju wydatkach związanych z utrzymaniem rurociągów.

Zniknąłby problem gazu gdyż to nie poszczególne kraje negocjowałyby dostawy z Rosji tylko cała unia dostawy dla całej unii. Więc raz że moglibyśmy lepiej negocjować cenę (choćby ekonomia skali) dwa że zniknąłby problem opłat tranzytowych bo unia zostałaby jednym krajem. W tej chwili każdy kraj ma swoje stawki za tranzyt a po połączeniu stawka byłaby jedna.

CytatDlaczego Polacy mieli by płacić tyle samo co np. Portugalczycy?
A dlaczego Wrocławianie płaca tyle samo co Poznaniacy? Wszak opłaty tranzytowe się wyrównują. Występują co najwyżej drobne różnice.

CytatUE ustal budżet i ktoś proponuje że w Polsce należy wybudować jeszcze ileś tam kilometrów autostrad na co ktoś inny odpowiada że w Rumuni jest więcej do zrobienia, a kolejna osoba z Niemiec oświadcza że nie będzie łożyć na państwa które mniej wkładają do kasy unii a więcej biorą. Te przepychanki przecież trwając cały czas , a w ostatnich latach coraz bardziej o nich słychać.
No własnie dlatego trwają bo osobno jest Niemiec, Rumun, Polak....

A jakby osobno był mazur, pomorzanin, ślązak? Tak jak wszyscy jesteśmy Polakami i nie mierzi mnie że w wawie jest metro a we wrocku nie, tak samo zniknie część problemów jak wszyscy będziemy europejczykami. Oczywiście nie wszystkie problemy znikną i zapewne pojawią sie i inne problemy.

CytatBank europejski już istnieje i nosi nawę Europejski Bank Centralny a waluta dla członków strefy euro nosi nawę euro.
Tak. Ale jak dobrze wiesz są tez kraje które nie należą do strefy euro i nadal usiłują ugrywać swój inters na różnicach kursowych (Wielka brytania na ten przykład).W efekcie zamiast dysponować coraz silniejszą walutą UE dopuszcza do sytuacji w których ta waluta można chwiać.

CytatJa wiem że problem z koleją to się dopiero zacznie bo kolej to będzie Deustche Bahn,  LOT- Lufthansa, a Poczta - Deutsche Post. Niby pięknie szybko, wygodnie ale za jaką cenę?
A telekomunikacja juz nalezy do francuzów i jakoś nie jest źle. jak nasze pociągi będą jeździć punktualnie to moga i należeć do rumunów. bylebym nie stal na dworcu przez pół godziny jak ciołek. Jak nasze samoloty będa tak nowoczesne jak te z lufthansy to możemy sprzedac LOT niemcom. Mnie interesuje cena biletu i jakość obsługi pasażera. miałem okazję jeżdzić kolejami za granicą i wyobraź sobie że u nich w kiblu w pociągu jest papier i mydło i że ogrzewają wagony zimą. Czego nie da się powiedzieć o kochanym PKP. Które za to posiada cały bagaż wszelkiej maści związkowców którym co i rusz cos przeszkadza....

Jak zauważyłeś Chiny i Indie maja potencjał i bez unii. Ale maja tez ludność na nieco innym poziomie. Raz to powierchnia dwa to ludność.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_liczby_ludno%C5%9Bci
http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_powierzchni


Nie wiem czy wiesz ale w takich chinach są mniejszości narodowe po kilka mln ludzi.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mniejszo%C5%9Bci_narodowe_w_Chi%C5%84skiej_Republice_Ludowej

Chiny to tak naprawdę dupna unia z bardzo silną ntegracją. indie też nie sa  "jednym narodem".

pszyklejony

#22
ein Volk ein Reich ein Fuhrer!!!
co z tego wyszło, wszyscy wiemy.
Unia jest bezpośrednią kontynuacją tych idei, przez spadkobierców tamtych ludzi. Innymi metodami (administracyjnymi). Kto tego nie wie, jest niebezpiecznym naiwniakiem.

Kret_polny

Cytat: pszyklejony w 22 Marzec 2011, 15:25
Unia jest bezpośrednią kontynuacją tych idei, przez spadkobierców tamtych ludzi. Innymi metodami (administracyjnymi). Kto tego nie wie, jest niebezpiecznym naiwniakiem.
Mógłbyś szerzej opisać?

pszyklejony

http://www.youtube.com/watch?v=jw35QwKuHtc

Reszta samodzielnie, szukać i myśleć a nie powtarzać po głupkach o rzekomych spiskowych teoriach.

Troll81

#25
Słynny Dr Rath  XD

Sorry ale chyba gorszego przykładu nie mogłeś przywołać. Równie dobrze mógłbyś cytować dla mnie misia Yogi. Ten kolo tak manipuluje danymi że nawet nie chce mi się tego komentować. Polecam resztę samodzielnie poczytac i zweryfikować źródła teorii tego pana...

np że witaminami można leczyć AIDS, i ze to nie virus HIV powoduje AIDS
http://www.badscience.net/2007/01/a-new-all-time-low-from-the-nutritionists/

To taki pierwszy z brzegu przykład. A historię IG farben znam. Tak jak i firmy bayer, Beriln Chemie A.G. i wielu innych niemieckich koncernów chemicznych i farmaceutycznych....

pszyklejony

Wrzuciłeś jakiegoś śmiecia nie związanego z tematem i o czym mamy dyskutować?

Troll81

#27
polecam poczytać tego "śmiecia"

a jak nie to polecam zajrzeć do innych źródeł

CytatIn 2005, according to Reuters, Rath's foundation distributed tens of thousands of pamphlets in poor black South African townships, such as Khayelitsha, claiming that HIV medication was "poison" and urging HIV-positive people instead to use vitamins such as those Rath sells to treat HIV/AIDS (pogrubienie moje).[39][40] People with "advanced AIDS" were then recruited by the Rath Foundation and its surrogates for what the Rath Foundation called "a clinical pilot study in HIVpositive [sic] patients"[41] Personnel of the South Africa National Civic Organisation (Sanco) administered the programme in Khayelitsha as "agents for the Rath foundation."[41]

Patients were recruited for the study with offers of money or food,[41] and were instructed to stop taking conventional HIV/AIDS medications.[1] Luthando Nogcinisa, a local Communist Party official, said that Rath agents recruited known HIV-positive individuals, "often with a pack of groceries, and they encourage the person not to take the antiretrovirals, but to rather take the vitamins".[41] Mike Waters, Democratic Alliance health spokesperson, states that Rath gave patients "food parcels to convince them to give up their antiretrovirals and take his vitamin C supplements instead."[42]

Rath Foundation employees reportedly infiltrated HIV/AIDS clinics in Khayelitsha and paid clinic staff to provide them with names of patients.[21] The Guardian described a case in which a pregnant woman newly diagnosed with HIV was visited at home by Rath Health Foundation employees and convinced to stop taking her antiretroviral medication in favor of Rath's vitamins; she died 3 months later.[43] The Rath Foundation disputed that patients were asked to stop taking effective antiviral medication. Rath's lawyers also claimed that the trial was actually a "community nutrition programme" to which Rath contributed vitamins.[44]

Five trial participants stated in sworn affidavits that they were stripped to their underwear, photographed, and had blood drawn without their permission. They were told to take pills containing what were said to be high doses of vitamins, including Rath's VitaCell. Demetre Labadarios, who leads the Human Nutrition programme at Stellenbosch University, questioned the safety of administering high doses of supplements to already-sick patients.[41]

During and immediately following the vitamin trials, "many people died,"[45] deaths attributed by Rath's adversaries to a lack of effective medication.[46] Sanco-Rath clinic workers reportedly instructed patients to return to the clinic in the event of medical emergency, rather than going to hospital.[45]

The Treatment Action Campaign (TAC) and the South African Medical Association (SAMA) took the Rath Foundation to court to prevent further unauthorized trials and to stop the foundation's claims that vitamins could treat or cure HIV/AIDS. Rath's lawyer however said that he had never claimed his vitamin products were a cure for HIV/AIDS, adding that Rath's only involvement in the affair was the donation of vitamins to the South African National Civics Organisation.[47] TAC and SAMA prevailed in court over Rath and the Medicines Control Council on unauthorized trials and advertising of Rath's nutrients as a replacement therapy for HIV.[20]

In September, 2008, Rath was ordered to pay court costs in an unsuccessful libel action against The Guardian (UK) after the paper reported on his foundation's unauthorized drug trials in South Africa.[1]

a szerzej tu
http://en.wikipedia.org/wiki/Matthias_Rath

sorry ale jak dla mnie kolo który twierdzi że AIDS da się leczyć witaminami (i którego "metody" prawdopodobnie przyspieszyły śmierć niektórych pacjentów) nie jest wiarygodny......

Pilman

Napiszę to bardziej zrozumiale.

CytatJeśli UE będzie tak potężna jak Rzym i przetrwa tyle czasu co Rzym to jak dla mnie to tylko kolejny argument za. i owszem jeśli zlikwidujemy ministerstwa kilkudziesięciu państw i zastapimy je ministerstwami europejskimi to bedzie mniej biurokracji.
Rozumiem przez to że mamy się wyrzec suwerennego państwa na rzecz eurodeputowanych  - głupota – wizja dla obłąkanych. Decyzje unii nie są dobre dla całego obszaru państw które przystąpiły do tej wspólnoty a to z uwagi na to że jak już wcześniej pisałem każde państwo ma inne priorytety.

CytatTakim językiem jak prezydent USA do setek tysięcy hiszpanskojęzycznych wyborców którzy ledwo dukają po angielsku. Jakoś go rozumieją.
Tak ma mówić po angielsku... i w urzędach też mamy załatwiać sprawy przy okienku czy tez przez internet  w języku angielskim? No gratuluję. Wizja wspaniała, wręcz cudowna.

CytatA dlaczego luxemburg ma mieć "swojego" prezydenta? Ja chciałbym aby podobnie jak każdy prezydent był on prezydentem "wszystkich"
Jeżeli piszę o swoim prezydencie to mam namyśli że każde państwo wystawia swego kandydata (wersja demokratyczna) który startuje na w wyborach prezydenckich unii. A jeżeli tak jak widzimy to tera tzn. że państwa mające najwięcej głosów w parlamencie przepychają swego kandydata tj. np. taka Francja, Anglia i żadne państewko typu Litwa, Czechy  czy też Węgry nie mają tu nic do gadania.

CytatCo do Flamandów i walonów to polecam choćby wiki
Myślisz że nie wiem co to Wikipedia? To Ty miałeś sobie poczytać na temat Walonów i Falmandów  żebyś zrozumieć kłótnie w parlamencie Brukselski.

CytatW tej chwili każdy kraj ma swoje stawki za tranzyt a po połączeniu stawka byłaby jedna.
Stawka jedna ale proporcjonalnie zawyżona żeby pokryć koszty przesyłko do najdalszych zakątków unii.
No własnie dlatego trwają bo osobno jest Niemiec, Rumun, Polak....

CytatA jakby osobno był mazur, pomorzanin, ślązak? Tak jak wszyscy jesteśmy Polakami i nie mierzi mnie że w wawie jest metro a we wrocku nie, tak samo zniknie część problemów jak wszyscy będziemy europejczykami. Oczywiście nie wszystkie problemy znikną i zapewne pojawią sie i inne problemy.
A w Polsce to cały obszar jest silnie zurbanizowany gdzie wszytko się opłaca produkować, wydobywać? Nie ma podziału na Polskę A, B, czy też nawet C? W Niemczech od czasu zburzenia muru berlińskiego nie ma różnić w infrastrukturze? A Niemcy z RFN-u tak ochoczo patrzą na NRD i łożą kasę na rozwój bo wschodniej części się należy.

CytatNo własnie dlatego trwają bo osobno jest Niemiec, Rumun, Polak....
Tylko że akurat w ludności Niemieckiej jest silnie zakorzeniona przynależność do swojej ojczyzny. To nie to co taki Polaczek który patrzy gdzie lepiej mu zapłacą. Wejdź do jakiegokolwiek sklepu spożywczego w Niemczech i kup produkt na którym nie będzie napisane że wyprodukowano w Niemczech. Teraz gdy jest kryzys to dla Niemca jest oczywiste że musi wspierać gospodarkę niemiecka bo ta daje pracę i jemu i jego rodzinom, także nie pisz bzdur że znikną różnice w finansowaniu regionów (landów) unii. Silny ma zawsze więcej do powiedzenia.

CytatMnie interesuje cena biletu i jakość obsługi pasażera. miałem okazję jeżdzić kolejami za granicą i wyobraź sobie że u nich w kiblu w pociągu jest papier i mydło i że ogrzewają wagony zimą. Czego nie da się powiedzieć o kochanym PKP
Tylko zważ że od 22 lat w Polsce kolej nie był dofinansowana. Takie Chiny w roku 1989 miały kolej na tym samym poziomie co my wtedy. A jak teraz wygląda? Już rząd zapowiedział że część pieniędzy przeznaczonych na kolej  przesunie  na drogi. A swoją drogą to czy te drogi powstaną, czy gdzieś ta kasa się nie upłynni? 

CytatNie wiem czy wiesz ale w takich chinach są mniejszości narodowe po kilka mln ludzi.
Chiny to tak naprawdę dupna unia z bardzo silną ntegracją. indie też nie sa  "jednym narodem".
A w Polsce to nie ma mniejszości etnicznych? Jaki jest ustrój w Chinach, że wszystkie te mniejszości trzyma się w ryzach? Spójrz na przykład – Tybet.

Troll81

Cytować nie ma co, bede odpowiadał po kolei:

Własnie tu jest problem ze "każde państwo ma swoje priorytety". W pełnej unii nie będzie państw, ani innych priorytetów. Znów przywołam przykłąd województw. Czy to że dolny sląsk ma swoje priorytety a mazury swoje cokolwiek kogokolwiek boli? Nie bo zyjemy w jednym państwie.

Jeśli jeszcze nie wiesz to śpiesze poinformowac że w wielu urzędach w USA bezproblemowo dogadasz się po hiszpańsku. Mało to krajów które maja po kilka języków urzedowych? to akkurat nie widze problemu.

A czy każde województwo wystawia własnego kandydata na prezydenta? Każdy stan w USA wystawia własnego kandydata na prezydenta? nie pojmuje twego rozumowania.... Myslałem że prezydent musi mieć poparcie jakiejśc partii. Nie widze problemu by partie były ponadnarodowe...

Ja rozumiem kłótnie w parlamencie belgijskim, Ale czy ty rozumiesz?

Stawka jest uśredniana bo inaczej końcowy odbiorca by się wypiął. Ty mieszkasz bliżej kurka ale płacisz tyle samo za tranzyt co ja. Po prostu sumuje się zuycie gazu w całej unii i koszt utrzymania gazociągów a następnie dzieli przez liczbę odbiorców. Ot i wsio. Jedna stawka tranzytowa w całej unii jest całkowicie realna.

Oczywiście że wystepują różnice regionalne. Jedni mają góry a inni plaże. Jedni węgiel a inni łąki do wypasu owiec. Oczywiście w wielu obszarach różnice zaczna się zacierać, ale to już kwestia czasu...

Nie zarzucaj mi prosze pisania bzdur, bo ani to grzeczne ani nie podnosi poziomu dyskusji. Znam troszkę niemców i znam też polaków. Miałem okazję poznać anglików i hindusów. I zaręczam ci ze odsetek "patriotów" w każym z tych narodów jest mniej więcej taki sam. Gdyby w polsce tak dobrze placili jak w niemczech to tez nikt by nie wyjeżdżał (ja np nie wyjechałem bo mi tu dobrze płacą, choć nie aż tak dobrze jak w UK by mi zapłacili), a jakby w niemczech pensje zeszły do polskiego poziomu to zobaczyłbyś niemców emigrujących za chlebem. Nie myl emigracji zarobkowej z brakiem patriotyzmu gdyż są to całkowicie odmienne rzeczy. Równie dobrze mógłbys zarzucić irlandczykom brak patriotyzmu bo w latach głodu masowo emigrowali do USA. Tylko zarzuć im to głośno w centrum Dublina  XD albo lepiej Belfastu.

Koleje powinny się same utrzymywać a nie być dotowane. Sprywatyzować to w cholerę i skończyć z kolejnymi przywilejami związkowców, swiętych krów. Po prywatyzacji PKSów jakoś nic się nie rozleciało. Po prostu zaczęli funkcjonowac w warunkach gospodarki rynkowej. I skończyło sie jeżdżenie trupami z 5mln przebiegiem. Wciąż jeszcze zdaża mi sie korzystać z usług PKSów i widze same pozytywy prywatyzacji.

Nie tylko chiny mają mniejszości, we francji tez jest ich sporo. Nikty ich za morde nie trzyma. A czują się francuzami. Ja tam nie widze problemu być polakiem i obywatelem unii. Tak jak nie widze problemu uwazania siebie za dolnoślązaka i obywatela Polski.

Puma

Nie lepiej poczekać aż Prof.Rossi uda się opatentować swój wynalazek i kupować moduły generujące prąd po 25 KW. http://kodczasu.pl/viewtopic.php?t=1109

Troll81

#31
opatentowany juz dawno
http://www.wipo.int/pctdb/en/wo.jsp?WO=2009125444

i jakoś bez echa :D

Puma

Jak opatentowane to znaczy że działa to tylko zamawiać  :facepalm2: