Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Zniknąłem z Enigmy

Zaczęty przez andy101fah, 28 Marzec 2011, 19:58

andy101fah

Wczoraj jeszcze byłem a dzisiaj mam inny identyfikator.
tutaj jeszcze jestem
http://pl.boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=enigma&id=23188

a tutaj już mnie nie ma i zniknęło parę tysięcy pkt.

http://stats.free-dc.org/stats.php?page=userbycpid&cpid=889d662ec59fce07fa031d033e0ef09d

co jest grane ?

na stronie enigmy http://www.enigmaathome.net/home.php

mam inny id użytkownika Identyfikator międzyprojektowy: db6db1231ce7e522500b21a2ae860ade

krzyszp

Na BoincStats w swoim profilu masz przycisk do odświerzenia CPID - może go wypróbuj?


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

andy101fah

Prawdopodobnie znalazłem sprawcę. Dołączyłem do nowego projektu cas@home i zauważyłem w tym projekcie inne id użytkownika co ciekawe na takie same zmieniło się id enigmy. Dla wszystkich pozostałych projektów nie wystąpiła żadna zmiana. Wynika z tego że id użytkownika jest losowo generowane dla danego projektu. Czy istnieje możliwość własnoręcznego dodawania id przy zakładaniu konta użytkownika w nowym projekcie?

krzyszp

Są dwa rodzaje CPID - user CPID i computer CPID - nie są one tożsame!

Bardzo często przy podłączaniu nowego komputera (reinstalka BM, nowa maszyna) numer CPID jest generowany ponownie i po jakimś czasie synchronizowany dla wszystkich projektów/maszyn - na taką sytuację trafiłeś...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

TJM

Według mnie jest to jakiś błąd BOINCa, bo takie sytuacje zdarzają się często.
Czasami dołączenie do nowego projektu generuje nowy CPID i zaczyna się on też z automatu zmieniać we wszystkich innych podłączonych projektach.
Dawniej dobrym sposobem na zsynchronizowanie CPID było podłączenie chociaż na jednej maszynie wszystkich projektów w których bierze się udział, wtedy wszystko trzymało się kupy. Niestety nie załatwia to zmiany ID w projektach zakończonych, dlatego nie podoba mi się ten system i co za tym idzie boincstats %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

andy101fah

Dzięki za informację. Jeżeli jedną z metod synchronizacji ID jest dołączanie projektów na 1 maszynie, to jaka jest graniczna liczba projektów jakie mogą być dołączone do klienta? Czy jest to zależne od ilości powierzchni na dysku czy też dostępnej pamięci RAM ? Interesuje mnie też opcja przydziału zasobów na projekt. W jaki sposób przydzielić 100 % zasobów przy przypisanych kilku czy też kilkunastu projektach jeżeli tylko jeden pracuje a pozostałe są wstrzymane.

TJM

Limitu podpiętych projektów nie ma, ale jakiejś szczególnie dużej ich ilości nigdy nie sprawdzałem.
Przydział 100% dla jednego projektu jest niejako z automatu, jeśli reszta jest wstrzymana.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

ja na moim flagowcu mam 90+ projektów jednocześnie :D

andy101fah

W jaki sposób odbywa się wówczas przełączanie pomiędzy zadaniami ? Ustawiasz automatycznie co wyznaczony czas ? Czy też zatrzymujesz wszystkie projekty i przez określony czas liczysz tylko jeden ? W jaki sposób można określić ile zadań zbuforowanych zostało na dysku dla tak dużej ilosci projektów. Obecnie mam zainstalowany ubuntu 10.10 64 bit i sterownik nvidia dla projektów wykorzystujących CUDA. Nie jestem w stanie namierzyc gdzie w ubuntu jest katalog ze zbuforowanymi projektami.

Troll81

zadania sie same przełączają a BM sam zarządza ich priorytetami. Oczywiście w ciągu doby są spore różnice bo niektóre zadania nawet nie drgną ale w skali miesiąca już wygląda to mniej więcej po równo. Poza tym w niektórych projektach nie zawsze sa próbki (LHC). A jak instalowałeś boinc w ubntu? Z repozytoriów ubuntu, z pakietów zassanych ze strony BOINC czy ręcznie instalowałeś?
przy full auto powinno być chyba w /var/lib/boinc-client

TJM

Lepiej nigdy nie mieć więcej niż kilka aktywnych projektów, ponieważ krótko mówiąc manager może się wypiąć.
Liczba nieaktywnych projektów podpiętych do managera znoszona jest łagodniej, zajmują tylko miejsce na dysku.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

andy101fah

Instalowałem automatycznie z repozytorium. Odnośnie aktywnych projektów, jeżeli mam podpięte np kilkadziesiąt projektów i tylko 3 pracują a reszta jest wstrzymana z atrybutem "nie pobieraj nowych zadań" to jak mam rozumieć przydział zasobów ? Podane jest kilka % na projekt. Dotyczy to powierzchni dysku czy też mocy procesora na zadanie ?

apohawk

Mocy procesora lub ilości pobieranych zadań, co przekłada się na podział czasu pracy CPU.
Ustawienia używanej przestrzeni na dysku są globalne, e.g. wszystkie projekty nie mogą zajmować więcej niż 10GB. Nie ma tu rozbicia per projekt.
No good deed goes unpunished.