KLUB TOP 10 głosowanie na projekt nr 8 - Ankieta

Zaczęty przez Agbar, 02 Kwiecień 2011, 22:08

Jaki projekt powinien być kolejny w TOP10?

ABC@home (20)
1 (6.3%)
AndrOINC   (12)
3 (18.8%)
AQUA@home (15)
2 (12.5%)
BOINC Alpha Test (23)
0 (0%)
BURP (31)
0 (0%)
Chess960@Home (21)
0 (0%)
Climate Prediction (12)
0 (0%)
Collatz Conjecture (14)
0 (0%)
Cosmology@Home (12)
2 (12.5%)
DNETC@HOME (19)
3 (18.8%)
Docking@Home  (14)
1 (6.3%)
DrugDiscovery@Home (22)
0 (0%)
EDGeS@Home (18)
1 (6.3%)
Einstein@Home (14)
5 (31.3%)
Gerasim@Home (22)
0 (0%)
GPUGRID (24)
0 (0%)
Hydrogen@Home (13)
0 (0%)
IBERCIVIS (31)
2 (12.5%)
Leiden Classical (22)
0 (0%)
LHC@Home (19)
1 (6.3%)
Luxrenderfarm@home (15)
0 (0%)
Magnetism@home (15)
0 (0%)
MindModeling@Home (15)
0 (0%)
NFS@Home (12)
1 (6.3%)
Orbit@Home (11)
0 (0%)
POEM@HOME (17)
0 (0%)
PrimeGrid (17)
4 (25%)
QMC@Home (19)
1 (6.3%)
Quake Catcher Network (11)
0 (0%)
Renderfarm.fi (25)
0 (0%)
RNA World (11)
0 (0%)
Rosetta@Home (11)
3 (18.8%)
RSA Lattice Siever (2.0) (16)
0 (0%)
SETI@Home (23)
2 (12.5%)
SETI@Home Beta (21)
0 (0%)
SIMAP (15)
2 (12.5%)
Spinhenge@home (18)
0 (0%)
Sudoku@vtaiwan (18)
0 (0%)
Superlink@Technion (24)
0 (0%)
The Lattice Project (29)
0 (0%)
UCT Malaria (31)
0 (0%)
uFluids (11)
0 (0%)
WEP-M+2 Project (12)
0 (0%)
World Community Grid (33)
4 (25%)
yoyo@home (17)
1 (6.3%)
DNA@Home
3 (18.8%)

Głosów w sumie: 16

Głosowanie skończone: 16 Kwiecień 2011, 22:08

Agbar

Ankieta na kolejny projekt TOP10. Dałem możliwość głosowania na 3 projekty, bo mało osób głosuje i inaczej jest duża szansa na remis;)
Dałem też czas na 14 dni, żeby trwała co najmniej do 15 kwietnia, zgodnie z tym co napisał legis1.
Projekty i pozycje z BOINCStats2 w stanie na teraz P-).

Oczywiście bezmyślnie przepisałem wszystkie, w których jesteśmy poniżej 10. miejsca. Dodałem też DNA, którego BS jeszcze nie wyświetla :(

Miłego głosowania :whip:

Tobas


mimeq



eclipse99


Cyfron

a może ktoś poreklamuje jakieś projektu - jakie, co robią, na którym miejscu, ilu liczących teraz, jaki brak do top 10 ?

Tobas

Ja zmieniam głos na:

WCG - bo to mój ulubiony projekt i jako drużyna jesteśmy daleko w lesie

Simap - bo się kończy i warto wysoko go zakończyć

DNA - bo projekt naukowy (IMHO sensowny) i co ważne w zespole jest Polak - prof. Bolesław Szymański, prawdopodobnie dzięki temu projekt jest ładnie opisany w naszym języku.

Pozdr.
Tobas

eclipse99

Ale w DNA nie jesteśmy poza pierwszą dziesiątką, co więcej jesteśmy aktualnie na 3 miejscu.
http://dnahome.cs.rpi.edu/dna/top_teams.php?sort_by=total_credit

Tobas


[B@P] MSW

W Prime Grid robimy 4 miliony dziennie jesteśmy na 17 pozycji, zespoły przed nami robią po 7 milionów, parę zespołów za nami jeszcze nas dogania. Musimy skoncentrować nasze liczydełka na froncie PG inaczej poza 20 wypadniemy

Agbar

Cytat: eclipse99 w 03 Kwiecień 2011, 12:16
Ale w DNA nie jesteśmy poza pierwszą dziesiątką, co więcej jesteśmy aktualnie na 3 miejscu.
W regulaminie TOP10 :wacko: jest napisane, że możemy liczyć też nowe projekty.

eclipse99

IMO Ideą Kubu Top 10 było liczenie projektów, w których jesteśmy poza pierwszą dziesiątką (w tym nowych jeśli spełniają ten warunek)

Agbar

Cytat: eclipse99 w 03 Kwiecień 2011, 18:06
IMO Ideą Kubu Top 10 było liczenie projektów, w których jesteśmy poza pierwszą dziesiątką (w tym nowych jeśli spełniają ten warunek)
Absolutnie nie chcę się sprzeczać, dołączyłem chyba w okolicy 6. projektu. Będzie trzeba w końcu przeczytać archiwalne wątki.
Jednak myślę, że w nowych projektach dość łatwo być wysoko, bo nie trzeba do tego wielu punktów. Wniosek: warto zrobić trochę na zapas :attack:

Pigu

jeżeli wybierzecie WCG, obiecuję wesprzeć  :attack:

Gargul

#13
Cytat: Cyfron w 03 Kwiecień 2011, 08:49
a może ktoś poreklamuje jakieś projektu - jakie, co robią, na którym miejscu, ilu liczących teraz, jaki brak do top 10 ?

Einstein@Home

http://www.geo600.org/
http://www.geo600.org/documents/video-files
(wymienione publikacje dotyczą jedynie załogi GEO 600. Istnieją jeszcze amerykańskie LIGO)

http://www.youtube.com/watch?v=RzZgFKoIfQI

Posiada cechy, których brakuje w większości aktualnie aktywnych projektów:
- efekty pracy są jawne
- posiada duzą wartość naukową
- regularnie publikuje w cenionych naukowych periodykach
- ważną jego częścią jest europejskie labolatorium GEO 600
- licząc wspomaga się m.in. europejską naukę i uczelnie
- projekt jest stale rozwijany (skuteczniejsze algorytmy i metodologie badawcze)

B@P znajduje się aktualnie na 14 miejscu, od lat mozolnie pnąc się w górę. Aktualny RAC klasuje nas na 13 miejscu. Do 10 miejsca brakuje 15kk pkt. Zadanie wiec do łatwych nie należy. Jednak każdy dodakowy zastrzyk punktów, pomoże nam poprawić pozycje (przynajmniej w perspektywie). Punktacja CPU jest na poziomie SETI.

Osób, które zapunktowały w ostatnim miesiącu jest ~350
RAC > 100 posiada 200 liczydłowych
RAC > 1000 posiada 53 liczydłowych
(wdł.  BOINCstats)

Edit:
LHC@Home od miesięcy nie posiada próbek. Ze 2 lata mineły od ostatniego ich większego wysypu. Idea projektu się wyczerpała, wraz z uruchomieniem LHC. Trwają prace nad LHC++, są one jednak na bardzo wczesnym etapie.

gregre

jakby nie było to i tak Einsteina liczę :)

Agbar

Tym co jeszcze nie głosowali przypominam, że jutro kończy się ankieta.
No i ten post pojawi się w "Ostatnich wiadomościach" na Głównej :ph34r:

Agbar

Wygląda na to, że liczymy Einsteina. Teraz trzeba ustalić target.
Według boincstats mamy 12. RAC, jedną pozycję za darmo (University of Wisconsin[...] akutualnie nie liczy). I prawie 16M do 10. miejsca.


Agbar


krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

[B@P] MSW

Można prosić na tej stronie wykresik z enigmy z postępem  ;D

gregre

przydałyby się tutaj Nvidie w ruchu, liczę 21h (arecibo) a na grafie i cudach pójdzie w 2h

Gargul

Binary Radio Pulsar Search nie warto uruchamiać na CPU, jedynie Global Correlations S5 HF search.

Agbar

Cytat: Endi w 18 Kwiecień 2011, 22:03
Binary Radio Pulsar Search nie warto uruchamiać na CPU, jedynie Global Correlations S5 HF search.

Duża jest różnica w punktacji?

Gargul

Konkretnych wartości juz nie przywołam, ale różnica jest naprawdę duża. Przynajmniej była. Jak by co, wszystko wyjdzie w "zadaniach".

gregre

a więc Arecibo liczę do 21h (jak nic nie korzystam z 19h) i dostaję 500pkt
Globala liczę niecałe 6h i dostaję 250pkt
tak więc różnica jest całkiem sporawa...

Agbar

To wygląda, jakby było jakieś ograniczenie na liczbę punktów do 500. Bo za BRPS dostaję dokładnie 500, a za GC trochę ponad 250.
Przykładowo:
GC:
claimed 74.98, granted 251.17
BRPS:
claimed 331.07, granted 500.00

eclipse99

Liczymy Einsteina ale w statystykach jakoś tego nie widać



A propos

Cytat: Endi w 08 Kwiecień 2011, 16:11
(...) Edit:
LHC@Home od miesięcy nie posiada próbek. Ze 2 lata mineły od ostatniego ich większego wysypu. Idea projektu się wyczerpała, wraz z uruchomieniem LHC.(...)

- dzisiaj dostałem próbki.

Agbar

Cytat: eclipse99 w 22 Kwiecień 2011, 17:01
Liczymy Einsteina ale w statystykach jakoś tego nie widać

Trudno zobaczyć zmianę trendu, kiedy może ona obejmować najwyżej 5-6 ostatnich słupków, średni RAC wynosi 240k, a w głosowaniu brało udział 16 osób. I nie wiadomo ile przestawiło się na Einsteina.
Sam zrobiłem przez ten czas 2500; mogłoby być więcej, ale zassałem trochę próbek z PG (kończący się 321, oczywiście się pomyliłem i zassałem LLR, zamiast sieve :shame:)

A propos

Cytat: Endi w 08 Kwiecień 2011, 16:11
(...) Edit:
LHC@Home od miesięcy nie posiada próbek. Ze 2 lata mineły od ostatniego ich większego wysypu. Idea projektu się wyczerpała, wraz z uruchomieniem LHC.(...)

- dzisiaj dostałem próbki.
[/quote]

Próbki są bardzo rzadko:
Cytat: http://lhcathome.cern.ch/lhcathome/server_status.php
Results ready to send   0
Results in progress   6,730
Cośtam się cały czas liczy, ale strasznie trudno trafić :wth: Ostatnio udało mi się w grudniu.

Wycofuję, właśnie dostałem 1WU:D

mimeq

Tez liczylem konczacy sie 321 Sieve oprocz PM, moze teraz po osiagnieciu brazu policze cos Einsteina.


eclipse99

Ja też jeszcze w Einsteine nie zapunktowałem bo najpierw Constellation do 10k, potem 321 Sieve do brązu a teraz LHC i Mersenne, ale próbki ściągnięte i czekają.

3891mike

a ja wale cały czas einsteina i na niektórych mocniejszych kompach jeszcze cpdn ale grafiki dobrej brak więc nie mam zbyt spektakularnych wyników :(


Troll81


Agbar

Teraz z powrotem liczą się WU z Einsteina. Jakieś punkty nawet ostatnio dostałem. W pendingu mam dwa taski, po ~74 czyli dostanę za nie ~250;) No i w kolejce 5 zadań (dziwnie mało, ale nie chcę gwałcić teraz BOINCA, bo znowu naciągnie jakiegoś dziadostwa.)

Agbar

Nawet pomijając dzisiejszy pik, chyba już widać poprawę?

Sebastian M. Bobrecki

Na porocu liczę Mersenne-a ale grafą was wspieram i będę wspierał (no może z krótką przerwą na PG w boinc-pentathlon)  :attack:
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.