DNETC@HOME - Przerwa

Zaczęty przez sesef, 05 Kwiecień 2011, 21:33

sesef

Jak na razie projekt będzie miał przerwę w działaniu na czas bliżej nie określony z przyczyn wyższych...


Troll81


mimeq

 :( Czyzby znow sprawa sie rozbijala o $ ??


sesef

Cytat: mimeq w 05 Kwiecień 2011, 23:05
:( Czyzby znow sprawa sie rozbijala o $ ??

Nieeee.....

I raczej to będzie dłuższa przerwa.

dziubas

to znaczy że wyścigu nie będzie?
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Tomasz R. Gwiazda

strony leza i kwicza

gdzies jest jakis oficjalny news dla swiatka BOINC dostepny w tym temacie?

lolek

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 06 Kwiecień 2011, 11:07
gdzies jest jakis oficjalny news dla swiatka BOINC dostepny w tym temacie?
na BOINC  XD

GRID

Jakbyście wchodzili czasem na irca to byście wiedzieli co nieco. Na razie wszyscy sympatycy DNETC@HOME czekają na rozwój zdarzeń.

Tomasz R. Gwiazda

mnie to az tak nie podnieca zebym musial wiedziec :)
ale takie tajemnice zalatuja sekciarstwem :)

lolek: wybacz na tej stronie tez jest gowno wyjasnione :)

lolek

@Rafał to może zdradź nutkę tajemnicy  ;)
@Tomek wiem że "gówno" tam jest - po coś tą buźkę na końcu zdania wstawiłem

sesef

Powiem tak w obecnej chwili serwer pojechał na "urlop" na czas bliżej nieokreślony. Sprawa dotyczy Oxego więc jak będzie chciał to sam coś napisze.

andy101fah

Coś mi tutaj pachnie "urlopem" serwera w zakładzie zamkniętym. "Życzliwi" czuwają. Mam dziwne wrażenie, że co ma z tym wspólnego Motorolla.

phobos

andrOINC leży z tych samych przyczyn ?

Troll81

a ja tam nie kumam o co snuć insynuacją. Skoro chłopaki z PNT nie uważają za celowe pochwalić się o co kaman to ich sprawa. Dobrym zwyczajem było publikowanie takich newsów na BOINCSTATS. Ale wszak nie jest to obowiązkiem a raczej tylko dobrą wolą adminów projektu.

Androinc sie zakończył bo przekazał zadania innemu projektowi

Agbar

Na szczęście zostały mi tylko dwie próbki w DNETC.
Gorzej s AndrOINC:( dopiero dołączyłem.

OxyOne

We wtorek tj. 6 kwietnia 2011r w godz. 16-17 przyszli panowie z policji kryminalnej i przykleił im się serwer dnetc@home przy okazji inne komputery. Wg. paragrafów z protokołu chodzi o... lewe oprogramowanie, prawa autorskie i wszystko co koło tego się kręci.
Wiec rzucili się na Debian 5, MySQL, Apache, BOINC Server oraz na noteboku był LMDE - Linux Mint Debian Edition. Teraz jest skierowane postępowanie karne wiec o denacie mozecie dłuuugo zapomniec. To jest juz nie pierwszy atak na denata i dziekuje temu co sie do sprawy przyczynił. Tym razem oprócz mojego zaangazowania musze angazowac swoja rodzine i prywatne srodki pieniezne które nikt mi nie zwróci. Dlatego jak wróci serwer a moze to trwac bardzo dlugo to sie zastanowie z Sesefem czy chcemy dalej w to sie bawic bo mamy same klopoty. Sa jeszcze 2 opcje sprzedac denata albo przekazac np SETI Germany czy CNT.

Podziekujcie życzliwkowi... wstyd na caly swiat.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Cyfron

na prawdę ręce opadają ...

andy101fah

#18
No cóż mundurowi też wspierają BOINC.

http://pl.boincstats.com/stats/boinc_team_graph.php?pr=bo&id=28394

Mój skromny apel do stróżów prawa: Proszę o zapoznanie się z projekami BOINC oraz ideą Wolnego Oprogramowania.

apohawk

A jak mówię ludziom, że to jest chory kraj, to mi się dziwią. W normalnym kraju albo miałbyś święty spokój albo policja odwiedzałaby cię z konkretnymi dowodami bez instrukcji od "życzliwych".

To chyba jeden z powodów, aby korzystać z zewnętrznego hostingu.
Trzymaj się Oxy, mam nadzieję, że się z tego szybko wygrzebiesz.
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Po prostu...

TO JEST CHORY KRAJ!

Myślę, że tę sprawę należało by opublikować, Oxy - nie masz ochoty napisać w tej sprawi do Vagli? On lubi takie rzeczy, a i ja bym chętnie trochę smrodu narobił.
Nie interesuje mnie, co do Ciebie mają, ale bezpodstawne zamykanie serwerów śmierdzi indolencją i niewiedzą... Takie rzeczy należy piętnować!


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

a co niby za prawa autorskie łamie dnetc? wszak jesteście tylko wrapperem do distributed net....

Tomasz R. Gwiazda

glupota ludzka nie zna granic...
jak sie palanty nie znaja to najlepiej przyjsc i nakleic naklejke
Oxy jest czysty ale ile czasu, nerwow sie zmarnuje na wojowanie z wymiarem sprawiedliwosci to szok

Trzym sie

krzyszp: Vagla to dobry pomysl

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 08 Kwiecień 2011, 10:38
krzyszp: Vagla to dobry pomysl
Wysłałem do niego wiadomość, może się zainteresuje...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

OxyOne

Na razie idzie to swoim tokiem. Dopiero po moge podac prokature z powództwa cywilnego - co uczynie.
W tej chwili mam dosyc rozgłosu, zrobie dym dopiero jak dostane komputery.

Pewnie sie zastanawiacie dlaczego nie widze serwer denata w B@P - kilka przesłanek:
1. nie moze byc w chorym kraju jak Polska
2. admin musi byc powazny i sie znac na robocie
3. admin nie moze porzucic serwer bo go "przerasta" i po 2 msc chce oddac/sprzedac

Kolejna sprawa jest taka ze mam bardzo zaborczą żonę... mowi teraz - specjalnie nie odda serwer bo zbyt duzo serca włozyliśmy.
Także mam kilka frontów na których toczę bitwy.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

[/url]

Szopler

O! ku*#$...
Żal dupę ściska jak się to czyta... co za ciamajda-donosiciel... :bad: :whip: :attack: :deadman: :fright:

ichmis

Nie chce być złym prorokiem, ale zanim znajdą jakiegoś biegłego który będzie w ogóle wstanie zrozumieć co jest na tym komputerze to raczej bym się spodziewał go po latach, a nie miesiącach. Co do odszkodowania to też jestem raczej ostrożny bo będziesz musiał udowodnić straty które nastąpiły na skutek zabrania sprzętu. Coś mi się kojarzy, że powinieneś mieć 7 dni na napisanie odwołania albo pisma udowodniającego, że sprzęt jest ci niezbędny do pracy czy do innych czynności "niezbędnych do życia". W podobny sposób padło wiele firm. Tak naprawdę jedyną szansą dla ciebie jest 4 władza. Dochodzenie odszkodowania  (jeżeli w ogóle będzie zasadne) potrwa latami i będziesz musiał przejść całą drabinę sądownictwa. Ostatniego mojego zdania możesz być pewien bo akurat doświadczenie w sądzeniu się z ministrem finansów to ja mam :) Na pocieszenie muszę ci powiedzieć, że sprawa po 9 latach została rozstrzygnięta na korzyść podatnika.

emik

podpierdalacze wypierdalać z BOINC'a - psujecie całą ideę


lolek

Trafił się DEBIL w chorym kraju...
Ja bym to nagłośnił gdzie tylko się da! Inaczej może to potrwać dłuuugie lata :(

Troll81

a mnie wciąż nurtuje kwestia - w czym dnetc łamał prawa autorskie. już prędzej androinc....

Peciak

CytatWg. paragrafów z protokołu chodzi o... lewe oprogramowanie, prawa autorskie i wszystko co koło tego się kręci.
Wiec rzucili się na Debian 5, MySQL, Apache, BOINC Server oraz na noteboku był LMDE - Linux Mint Debian Edition
To że się na to rzucili nie oznacza że tego szukali...
szybkie łącza, dużo danych (w tą i w drugą stronę), mnóstwo adresów IP
krótko mówiąc najprawdopodobniej ktos podpierdolił że jest tam serwer p2p
dziwię Ci się że nie czytasz
CytatBOINCSTATS
tam przecież wszystko jest napisane - zgodnie z
CytatDobrym zwyczajem
:whistle:

,,Z szanowania wzajemnego wypływa moc wielka w chwilach trudnych."

sesef

Ja powiem tylko tyle wstyd i to wielki wstyd...

Chcemy jakoś dorównać zachodowi, mieć własne projekty, pokazać, że my też potrafimy. Niestety nasz system skutecznie to utrudnia.

33oliver

#32
Proponuję zainteresować tą sprawą TVN:

Po 1 - 4 władza zawsze przyspiesza działanie przeróżnych organów, boją się TV jak ognia.

Po 2 - może po emisji takiego programu znalazł by się, sam zaoferował swoją pomoc, jakiś prawnik pro bono. Idea BOINC jest bezinteresowna, więc to bardzo prawdopodobne.

Po 3 - będzie to rozpropagowanie idei BOINC bo będą musieli wytłumaczyć zwykłym zjadaczom chleba co to, jak to i po co...

Po 4 - może znaleźli by się ludzie, których zainteresowałby ten temat i wspomogły by poszkodowanego w odbiciu się od dna w postaci wsparcia dalszego rozwoju projektu/ów - mowa tu o firmach, nie koniecznie wyłącznie komputerowych, które zwietrzyłyby możliwość pójścia na fali promocji w tym kierunku.

Zawsze trzeba upatrywać w każdej sprawie pozytywnych elementów, wiem, że to ogromny stres, niepotrzebne nerwy ale jestem zdania, że za każdym zakrętem może być piękna prosta, zawsze należy siłę fali wykorzystać z korzyścią dla siebie a nie walczyć przeciwko niej - czyli walczyć umiejętnie, nie wyniszczając własnego zdrowia. Jak w Ju-jitsu - chcąc pokonać silniejszego, słaby nie powinien mu stawiać oporu.

Oxy - zainteresuj sprawą TVN - minimum wysiłku, maksimum skuteczności - media załatwią wszystko za Ciebie a donosiciel będzie srał w pory, że zaszkodził Ci jedynie na chwile a Ty obróciłeś całą sprawę jedynie na swoją korzyść.

Waldi

Coprawda nie znam Oxy, ale liczyłem w jego projekcie - proponuję zrzutkę na Adwokata.
Nie dam rady tego zoorganizować, ale zapewne ktoś się podejmie.
Myślę, że to sie koledze należy, bo w tej materii będzie miał potrzeby.

ichmis

Cytat: Waldi w 09 Kwiecień 2011, 15:08
Coprawda nie znam Oxy, ale liczyłem w jego projekcie - proponuję zrzutkę na Adwokata.

Według mnie szkoda pieniędzy na adwokata. Po pierwsze z tego co zrozumiałem nie ma prowadzonego żadnego postępowania, wiec jedyne co to pozostają skargi na opieszałość policji czy prokuratury. Najpierw trzeba poczekać na analizę sprzętu po tym, prawdopodobnie za miesiąc dwa przyjdzie do niego wezwanie na komisariat w charakterze świadka i zostanie przesluchany, protokół za kolejne miesiące wezwanie do stawienia się w sadzie... rozprawa (no tutaj to ja już nie wiem co będą na niego mieli bo nie wiem co tam znajda). Po rozprawie ewentualna apelacja i dopiero tutaj tak naprawdę możne przydać się adwokat. Na tym etapie na którym się znajdujemy pan adwokat powie ci to samo co ja, a najprawdopodobniej nawet mniej.

Cyfron

ja poważnie bym sobie skrobnął maila i wysłał go do kilku stacji i programó typu "uwaga" etc - nie kosztuje za dużo pracy, a jak zrobi się szum wokół tego to i jeszcze może będzie lepiej (tak jak pisano powyżej).
Myślę, że nie ma co tutaj się na razie palić z adwokatem - na razie TV, a jak się nie zainteresują, to trudno.

Troll81

Spokojnie, Rozprawy jeszcze nie ma, zarzutów chyba też jeszcze nie postawili, nawet nie wiemyna jakiej podstawie policja wlazła..... spokojnie. Jak będziemy wiedzieli na czym stoimy to wtedy zadziałamy.

TJM

Przez tę akcję mam chęć pozbyć się swojego serwera z chaty, bo nie mam czasu, ochoty ani pieniędzy na ewentualne użeranie się z niebieskimi. Problem w tym, że najbardziej realną opcją pozbycia się go jest wyrzucenie przez okno  XD

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

przekazanie dobrej duszy pod opiekę :D

ichmis

Według mnie to sprawa najszybciej dotyczy androinca. Nie wiedzieli jak go ugryźć to znaleźli paragraf na pirackie oprogramowanie bo najszybciej i najłatwiej. Nie wiem co tak naprawdę jest w nakazie  także póki co wróże z fusów. Internet jest monitorowanym medium tak jak komórki także tysiące ip łączące się do serwera mogło zwrócić uwagę i podejrzenie o udostępnianie plików nawet samego usługodawcy internetowego... właśnie sobie skojarzyłem, że policja pewnie zażąda od usługodawcy adresów ip łączących się z serwerem, a to wydłuży okres postępowania.