Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

DNETC@HOME - Przerwa

Zaczęty przez sesef, 05 Kwiecień 2011, 21:33

Troll81

żeby wystąpić o adresy IP muszą mieć już konkrety, a nie niejasne podejrzenia. Poza tym podejrzewam że mogło pójść o coś innego. wszak eni tez ma sporo połączeń a do TJM jakoś niebiescy nie pukali. Poza tym łatwo sprawdzić co na danym serwerze jest i ze ruch idzie głównie po porcie takim a takim i że jest to serwer projektu. Myślę że trzeba mieć mocniejsze podstawy do uzyskania nakazu. Policja od tak sobie nie włazi do ludzkich mieszkań. Na razie jednak oxy i sesef milczą w sprawie powodów. więc i ja się wypowiadać nie zamierzam. poczekajmy i zobaczymy....

ichmis

Cytat: Troll81 w 09 Kwiecień 2011, 20:08
Policja od tak sobie nie włazi do ludzkich mieszkań.

Ojjjj tutaj różnie bywa. To tylko kartka papieru podpisana przez prokuratora (i to też nie zawsze musi być)  ;D

mpaweu

Panowie..
z nieprzyjemnego doswiadczenia wiem ze bez adwokata jest kibel na maxa..
Papuga musi byc :)
i kosztuje okolo 3 tysiaki za rozprawe.. ale w tym przypadku chyba bedzie taniej bo idzie o kompy a nie o smierc czlowieka..
wiec zbiorka na papuge jest jak najbardziej sensowna..
i wiem ze na przeslauchanie tylko z papuga isc.. calkiem inna rozmowa ze strony niebieskich.. traktuja cie jak czlowieka..
wiec Oxy.. polecam papuge.. naprawde.. on juz bedzie wiedzial jak zagiac gliniarzy...
no chyba ze sprawa jest blacha. ale
jak otrzymasz wezwanie jako "podejzany" to tylko z adwokatem...
pro fide rege et lege / volenti non fit iniuria

TJM

Cytat: Troll81 w 09 Kwiecień 2011, 20:08
żeby wystąpić o adresy IP muszą mieć już konkrety, a nie niejasne podejrzenia. Poza tym podejrzewam że mogło pójść o coś innego. wszak eni tez ma sporo połączeń a do TJM jakoś niebiescy nie pukali.

Nie zapominaj, że połowa mojego serwera stoi w USA a druga połowa nie sieje połączeniami do wielu IP, łączy się *tylko* z jednym - właśnie tym w USA.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

ale bez jaj. To nie tak ze gieniu se umyśl i złożyć donos. papierek musi być. A prokuratura na byle co papierku nie wystawia.

stasieks

Cytat: Troll81 w 10 Kwiecień 2011, 01:26
ale bez jaj. To nie tak ze gieniu se umyśl i złożyć donos. papierek musi być. A prokuratura na byle co papierku nie wystawia.

Dokładnie tak. Dopóki nie zostaną podane fakty dotyczące zatrzymania serwera lepiej nie angażować się w jakikolwiek sposób (chyba że prywatnie). Ucierpieć może na tym dobre imię zespołu i ogólnie Boinca. Z doświadczenia wiem że nie ma tylko rzeczy czarnych lub białych, możliwe że prokuratura jednak miała rację.

G

#46
3mcie się kamraty!

 

JaRa

#47
Witam.
Dawno tu nie zaglądałem a widzę ciekawe tematy.

Miałem podobną sprawę.

Sprawa w sądzie 7 razy odraczana.

Dysk po 22 miesiącach w domu.

Skończyło się na ~ 4k.

Pozdrawiam.



krzyszp

Cytat: JaRa w 18 Kwiecień 2011, 22:09
Skończyło się na spłaceniu "firmy" prawniczej ~ 4k.
Nie skończyło się. Pogrzeb w sieci.
Dostałeś tak naprawdę karę na 4k - przegrałeś sprawę karną. Za rok, albo dwa wystąpią z powództwa cywilnego, jako podstawę oskarżenia podając ten wyrok/ugodę... I wtedy wtopisz.

Obym był złym prorokiem.
Szukaj w sieci na hasła związane z mapami (dawno to przeglądałem, ale na pewno coś znajdziesz).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

TJM

Najlepiej nie czekaj tylko uciekaj za granicę %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

sesef

http://dnetc.net znowu żywe. Jutro ruszamy z rozsylaniem wu.

Troll81

 :parrrty: :parrrty: :parrrty:

w międzyczasie tak zwanym ruszył Moowrapper

tito

 :parrrty:
Mam nadzieję, że cała, niemiła sytuacja się wyklarowała.

G

#53
Mi zostało około 400k przeliczonych próbek denatki. Da się to teraz odesłać?
Bo nie wiem czy szukać tego dysku, czy tylko cieszyć się , że projekt rusza.

Edit:
Tak w ogóle to kuknąłem na 4um, bo zauważyłem u siebie AndrOInc'a, którego jeszcze nie liczyłem, a który podaje tyle samo punktów , co denatka ...

sesef

Zadania (o ile ktoś jeszcze jakieś posiada, i załapały się one jeszcze na backup z bazy) można już odsyłać, bo daemon od schedulera i fuh-a działają.

G

OK! Dzięki ! - jutro od rana buszuję po półkach  ;D

aborek

 :p_arr:
Swoje próbki właśnie odesłałem

G

Też odesłałem , ale do teraz- nie zostały zaraportowane.  :no:
Spróbuję za kilka godzin - ponownie ustawię poganiacza denatki na 5 min - może zatrybi.

TRZECIAK

Czy ktoś wie co się dzieje z projektem , bo od tygodnia leży ?


sesef

Podobna sytuacja jak w AQUA, wcięło nam pliki konfiguracyjne apache/mysqla do tego baza się posypała. Na szczęście wszystko, albo prawie wszystko udało się odzyskać więc lada dzień powinno wszystko wrócić do normy na starym serwerze, który w między czasie wrócił z komendy.

Troll81

 :parrrty: a jak tam sprawa na komendzie? o co właściwie was ścignęli?

Cyfron

oo - ciekawe. Jest szansa na jakieś szczegóły? Bo jak na naszą władzę, to wydaje mi się, że szybko wrócił.

AiDec

Polecam na przyszlosc 3manie systemu, lub tego co `najwazniejsze` na iRAMach, ACARDach itp. :). I niech przychodza zabierac kompa  :whistle:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tobas

Cytat: AiDec w 30 Czerwiec 2011, 11:10
Polecam na przyszlosc 3manie systemu, lub tego co `najwazniejsze` na iRAMach, ACARDach itp. :). I niech przychodza zabierac kompa  :whistle:

Możesz to rozwinąć?
Bo nie bardzo rozumiem co to zmieni?
Przecież dane i tak muszą być zapisane na dysku.

AiDec

#64
iRAM jak rowniez iRAM BOX = Dysk zbudowany z pamieci RAM.

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Jak_uruchomic_Windows_w_6_sekund._Testy_Gigabyte_iRAM-847/strona/2179.html


Pamieci RAM zamiast talerzy. Pamieci musza miec podtrzymywane napiecie. Jak chca zabrac kompa, to musza odlaczyc wtyczke z gniazdka... a ze mam podtrzymywanie bateryjne jakies 10-15 minut, to heja wszystko z dysku C... i heja historia przegladania... i heja wszystko spod uTorrenta ;). I zdziwko jak komputer dowioza na komende  %).


ACARD = to samo co iRAM, tylko na wieksza skale: http://www.acard.com.tw/english/fb01-product.jsp?idno_no=270&prod_no=ANS-9010&type1_title=%20Solid%20State%20Drive&type1_idno=13




@Tobas: Wczesniejszego posta pisalem `pod sesefa i Oxy`, bo Oni wiedza o co kaman. Stad brak bardziej szczegolowych informacji.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

sesef

Cytat: Cyfron w 29 Czerwiec 2011, 21:39
oo - ciekawe. Jest szansa na jakieś szczegóły? Bo jak na naszą władzę, to wydaje mi się, że szybko wrócił.

Oxy mocno walczył o te kompy, trochę się chłopaczyna nabiegał za tym bo głownie walczył o domowe "biuro" niż o serwer dneta.
Cytat: AiDec link=topic=5219.msg145820#msg145820

date=1309425035

Polecam na przyszlosc 3manie systemu, lub tego co `najwazniejsze` na iRAMach, ACARDach itp. :). I niech przychodza zabierac kompa  :whistle:

To nic nie da, nie chodzi o informacje bo maszynę i tak zabiorą bo jest papier :/ Nie ważne czy jest tam dysk czy chodzi czy nie chodzi zabierają bo jest dowodem w sprawie, możesz mieć maszynkę bez dysków i odpalać ja na livecd np ubuntu a i tak zabiorą bo ci co zabierają nie są technikami tylko zwykli policjanci mają nakaz pakują do wora i tyle.

AiDec

No kompa zabiora, chodzilo mi bardziej o to ze nigdy do niczego sie nie doczepia. Bo nigdy nie bedzie do czego. Jak tu sie doczepic do kompa na ktorym nie ma zadnych danych, nie ma systemu, ba nie ma partycji zalozonych i komp nie wstaje. Nie ma danych, nie ma podstawy do sprawdzania zawartosci prze kogokolwiek, bo po prostu zawratosci nie ma.


Kumplowi z UK postawilem takiego na czterech iRAMach `pod` uTorrenta, bo strachliwy jest :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

z torrentem to jeszcze mozna NAS'a miec w innej lokalizacji :D

sesef

Czy system będzie czy go nie będzie i tak wszystko legalne, serwer na linuxie wszystko na darmowych aplikacjach, nawet wrappery dla windowsa kompilowane w 100% legalnym kompilatorem Microsoftu wiec w takim wypadku drożej wyszłoby to niż zwykle HDD, do RAID5 kilka tych iramow byłoby potrzebnych.

Najbardziej mnie ciekawi jaki inteligent wymyślił tego nielegalnego Adobe Photoshopa, skoro wszystkie kompy włącznie z serwerem DNETC stały na Debianie/LDME/Ubuntu. Cała sprawa rozchodzi się o nielegalne wykorzystanie produktów Adobe :(, które podobno Oxy użytkował...

Ufol

Jeżeli projekt znów działa, to należy zmienić jego stan na liście projektów. Figuruje tam bowiem obecnie jako zawieszony.