Radioactive@Home - co to jest?

Zaczęty przez krzyszp, 15 Kwiecień 2011, 13:56

Sergeant

To i ja się wpisuję na testowanie prototypu.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

Hani

Też bym potestował :)
Jakie koszty mniej więcej za sprzęt?


krzyszp

Cena czujnika jeszcze nie jest dokładnie określona z kilku powodów:

1. Czujnik wciąż jest w fazie prototypu.
2. Nieznana jest jeszcze skala produkcji, a jak wiadomo, cena jest mocno uzależniona od skali.
3. Istnieje bardzo poważne temat dostępności tub Geigera, a od zapewnienia ich dostępności cena również jest mocno zależna.
4. Aby móc w ogóle rozprowadzać czujniki w większej ilości (a tylko wtedy to ma jakiś sens) należy założyć fundację i rozliczać się z US... To może generować dodatkowe koszty, ale też możliwe będzie uzyskanie dofinansowania. Na razie nie możemy określić jaki to będzie miało wpływ na cenę czujnika...

Na dzień dzisiejszy cena oscyluje pomiędzy 100-150pln.

Odbyliśmy kilka rozmów na temat drugiego modelu czujnika zawierającego moduł GPS, ale to na razie luźne rozmowy, więc proszę sobie niczego nie obiecywać :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

#123
http://allegro.pl/odbiornik-gps-usb-dongle-skytraq-venus-6-agps-7878-i1638430156.html

krzyszp

Nie Troll'u, chodzi o sam chip, podczepiany bezpośrednio pod port programatora. Takie cudo można dostać za ok 60pln, lub przy większym zamówieniu za kilka $ w Chinach...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Na chwilę obecną prototypy się skończyły i więcej się nie przewiduje. Wciąż nie mam programu na którym mógłbym porównać tuby SBM-20 z STS-5, czyli takiego zliczającego powiedzmy przez 6h po czym zatrzymującego pomiar.

Troll81

#126
http://www.trioda.com/forum/viewtopic.php?f=6&t=19696

krzyszp

Z przyjemnością informuję, że dzięki współpracy b0b3r'a i Michała mamy program zapisujący dane z czujnika. Obecnie walczymy z przystosowaniem programu do pracy jako aplikacja BOINC.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

drWarlock

SUPER!
GRATULACJE :) ! :respect:

krzyszp

Do gratulacji, to jeszcze droga daleka :)
Ale... robimy postępy :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka


Troll81


Svistak

Trzymajcie tak dalej  :p_arr:  ... a jak coś trzeba pisać śmiało :) ....

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

krzyszp

Ogłaszam wszem i wobec, że dzięki ciężkiej bracy kolegi b0b3r'a aplikacja linuksowa działa (przynajmniej u mnie)!!!  ;D ;D ;D

Wyślę ją dziś do TJM i zaczynamy pierwsze testy :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

 :parrrty:

zdrowka dla mistrzow

Pilman

Również gratulacje. Widzę że kolejny kroczek pokonany. :arrr:

Troll81


aborek

No Panowie, wielki :respect:

drWarlock


kotfryc


krzyszp

Jednak mamy dość poważny problem...

Mianowicie aplikacja chodzi ok. jeśli sam ją uruchomię (tzn wpisując komendę z linii poleceń), niestety dostarczona przez serwer i uruchamiana z managera generuje błąd braku uprawnień...

Oczywiście nadal walczymy :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

drWarlock

ty mi tu nie mów o problemach ale o rozwiązaniach :D

kotfryc

krzyszp, myślę że pingwiniarze byliby w stanie przeboleć taką niedogodność, gorsze rzeczy się w terminalu robiło... :)

Troll81

pingwiniarze tak. gorzej z windziarzami....

krzyszp

Cytatty mi tu nie mów o problemach ale o rozwiązaniach Cheesy
Aplikacja działa po zwiększeniu uprawnień dla managera i podejrzewam, że ten problem w ogóle nie będzie występował na lufcikach...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

drWarlock


Troll81

ale i tak trzeba poprawić app bo BM nie powinien działć ze zbyt dużymi uprawnieniami.....

krzyszp

Problemem jest fakt, że BM w Ubuntu działa właściwie bez żadnych uprawnień (chyba we wszystkich "debianowatych"), dlatego koniecznie trzeba mu ręcznie nadać uprawnienia aby mógł czytać USB. Tego chyba nie da się ominąć (choć nie muszą to być oczywiście uprawnienia root'a).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

TJM

W/w przypadek zachodzi jedynie, kiedy instaluje się BOINCa jako pakiet z dystrybucji.
Osobiście olewam te pakiety i zawsze instaluję z oficjalnych BOINCowych instalek - wtedy jest trochę inaczej: można mieć wiele managerów poinstalowanych w różnych miejscach (ponieważ zainstalowane są lokalnie) a na dodatek startują z takiego usera, z jakiego życzy sobie użytkownik.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

pszyklejony

Już ponad 1400 drużyn jest zarejestrowanych  :ph34r: niektóre nawet mają punkty  :fright: . Chyba sami sobie robią czujniki  :fright:

Tomasz R. Gwiazda

chyba przed oficjalnym startem czeka czyszczenie bazy :D

Troll81

ano. ale jakim cudem maja punkty?

krzyszp

Wcześniej TJM pisał o problemie z validatorem, który niestety wszystkim dał punkty :)
Ale obecnie jest ok.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

TJM

Sporo userów dostało jakieś punkty (głównie groszowe) przez problemy z validatorem.
Wszystkich punktów które wpadły z tego tytułu jest może z 1500, co jest raczej śmieszną wartością nawet w skali jednego użytkownika, więc nie widzę powodu do resetowania bazy.
Już prędzej powodem do resetu może być to, że B@P jako jedyna drużyna zdobywa punkty mając kilka uruchomionych sensorów.
P.S. Jedyny eksport statsów z Rad@H jest obecnie u Neila na Mundayweb (to te statsy z mojego siga).

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

AL

Cytat: TJM w 18 Lipiec 2011, 13:52
Już prędzej powodem do resetu może być to, że B@P jako jedyna drużyna zdobywa punkty mając kilka uruchomionych sensorów.

Hmm, to może by np. zacząć przyznawać po 0,1 pkt za każdą odesłaną z sukcesem Wu (mam na myśli te Wu z komputerów nie wyposażonych w czujniki)? Nie wiem czy jest to możliwe od strony technicznej - ale wtedy byłby i wilk syty i owca cała, a w końcu siedzi to to na kompie i coś tam sobie sprawdza przez te kilka godzin (wiem, że cpu nie używa - ale jednak coś sprawdza i pośrednio pomaga projektowi chociażby od strony obciążeń serwera). 0,1 pkt to nie wiele - a przynajmniej by człowiek wiedział ile Wu przewinęło się przez jego PC.

TJM

Ile WU przewinęło się przez kompa to i tak widać, od dawna serwery BOINC mają zakładkę gdzie jest takie info nawet z podziałem na wersję aplikacji.
Natomiast co do przyznawania kredytów za puste zadania, to trochę bez sensu, bo może zakończyć się podłączaniem tłumów pecetów po to żeby nachapać po parę punktów, co nie przynosi żadnych korzyści a kończy się tylko marnowaniem miejsca i zasobów na serwie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

Ano. Zaraz jakis odpowiednik piga postawi pierdyliard wirtualek :D

AL

To była tylko taka propozycja. I tak uważam, że ta aplikacja minimalnie kompa i łącze obciąża - nie to co np. słynna aplikacja testowa upperCASE którą nałogowo stosują admini większości projektów we wczesnej fazie rozwojowej.

TJM

Uppercase jednak obciąża kompa "trochę" bardziej bo faktycznie wykonuje obliczenia, w przypadku Rad@h zazwyczaj zadanie po 6 godzinach kończy się z czasem CPU rzędu 0,1s lub mniej, nie używając przy tym nic innego (nic nie jest przesyłane, nawet pliku wejściowego nie ma).
Obecnie bardzo przydałaby się większa ilość czujników - aplikacja i zaplecze serwerowe śmigają dość sprawnie.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Szopler

No to ja powysyłam te 4 pozostałe czujniki jak tylko Michal mi oprogramowanie do wersji 2.0 hardware podeśle... bo nie chcę zostać całkiem bez sprzętu ;)