Radioactive@Home - co to jest?

Zaczęty przez krzyszp, 15 Kwiecień 2011, 13:56

TJM

Serwer padł w nocy i ok. 3 rano status był taki, że nic nie było wiadomo (nie odpisali na ticketa).
Wrócił na dobre chyba dopiero około 9.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Svistak

To mam takie zapytanie - czy w projekcie mógłby być serwer dodatkowy, który przełączałby się w razie padu standardowego? Bo ja mam od chyba sześciu lat serwer w nazwa.pl - wykorzystuję go stosunkowo niewiele na swoje strony o Prypeci, łączności do satelitów meteo oraz strony pogodowej - nie ma limitu transferu, mam do dyspozycji 40 GB (10GB wykorzystuję dla siebie) - tu specyfikacja - oczywiście dla Ra@H miejsce i wszystko co trzeba za free - najważniejsze by projekt działał bezawaryjnie  :attack:  ...
Jak jest możliwość wykorzystania do naszych celów - to dane dostępu prześlę na pw komu trzeba :) ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

TJM

Serwer BOINC w ogóle nie przewiduje takiej opcji.
Jedyne co może być zapasowe to drugi scheduler i file upload handler, ale i tak muszą być podłączone do tej samej bazy.
Po prostu trzeba przenieść serwer do innego hostingu, ten jest wyjątkowo awaryjny. Dobry serwer w domu ma lepszy uptime.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Svistak

oki... jakby co jestem otwarty na propozycje...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

A klastra failover nie da się postawić na poziomie OS? Albo jeszcze wyżej na poziomie maszyny fizycznej?

Svistak

Cytat: TJM w 23 Listopad 2011, 10:38
Serwer padł w nocy i ok. 3 rano status był taki, że nic nie było wiadomo (nie odpisali na ticketa).
Wrócił na dobre chyba dopiero około 9.
To nie wiem od kogo to zależy - czy od Ciebie czy od usługodawcy - ale czas pobierania próbek i walidowania wyświetla się o trzy godziny wstecz... już myślałem, że znów padł terminal w szkole, ale jak zobaczyłem mój kompek w domu, to zauważyłem, że oba zamiast ok. 16:40 pobrały próbki ok. 12:40 (UTC), czyli naszego ok. 13:40... może to nie jest istotne, ale może jednak - stąd daję cynk :) ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

TJM

Chyba nie jarzę o co chodzi, bo nie widzę na stronie żadnego problemu.
Mówisz że pierwsze zadanie masz pobrane o 13:40 ? Jeśli tak, to chyba po prostu tzw peszek - po dłuższej niemożności skontaktowania się z serwerem narasta backoff time, klient próbuje coraz rzadziej aż do maksimum które wynosi chyba 24h  :dunno:
Na razie na wszelkie niedogodności związane z serwerem trzeba przymknąć oko, ponieważ  obecna maszyna i tak niedługo idzie do piachu.


W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Svistak

Cytat: TJM w 23 Listopad 2011, 17:23
Na razie na wszelkie niedogodności związane z serwerem trzeba przymknąć oko, ponieważ  obecna maszyna i tak niedługo idzie do piachu.
To faktycznie problemu nie ma :) ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Svistak

Kamraci - dziś kolejna chwila radości - popatrzcie na mapkę - mamy czujniki w USA i Kanadzie postawione - no to już międzynarodowo się nam zrobiło  :D  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

Troll81

Propnuję jeden wolontariacko wysłac do fukushimy :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 12 Grudzień 2011, 18:53
Propnuję jeden wolontariacko wysłac do fukushimy :D
A czemu wolontariacko, jak mamy zamówienie już z Japonii? :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81

A z fukushimy? można by się skontaktować z jteam 2ch i spytać czy maja ludzi w okolicy fukushimy :D sposród 15k liczydłowych pewnie ktoś tam siedzi.

Svistak

#252
pad serwera Ra@H czy przeprowadzka na inny?

P.S. i już śmiga aż miło :)

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

TJM

Niestety nie jest ok, serwer dns zwraca dla radioactiveathome.org NXDOMAIN, tak jakby domena nie istniała.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

krzyszp

U dostawcy padło, jego strona też nie działa... Po raz kolejny...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka