Poszukujemy programistów do projektu [ OLD ]

Zaczęty przez Szopler, 19 Kwiecień 2011, 00:00

Szopler

Poszukiwany / poszukiwana:

Osoba (max. 4-5 osób) posiadająca doświadczenie w programowaniu procesorów ATMEL AVR i/lub programowej obsługi portu USB na tych procesorach (V-USB).
Najlepiej język C (np. pakiet WinAVR / dopuszczalny BASCOM AVR).
Zapewniamy jeden egzemplarz hardware do oprogramowania oraz satysfakcję z udziału w projekcie BOINC - Radioactive@Home.

Jak również osoby (nieograniczona ilość) potrafiące oprogramować USB od strony PC w następujących systemach operacyjnych:
- Windows (od XP do 7)
- Linux
- MacOS

Zgłoszenia w tym wątku!

Tobas

Z doświadczenia wiem, że tutaj nie znajdziecie, ale mogę coś polecić.
Zainwestujcie w ogłoszenie na dlastudenta.pl.
We Wrocławiu jest mnóstwo młodych ludzi (studentów) którzy uczą się tego.

Przy okazji można tak stworzyć ogłoszenie że będzie to reklama dla B@P

krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kotfryc

Cytat: krzyszp w 19 Kwiecień 2011, 09:45
A na zleceniaprzeznet?
To za kasiorkę :)

A czy nasze podupadłe nieistniejące Stowarzyszenie  ;D nie mogło by się jedyny raz wykazać czymś w swoim żywocie  i dać ogłoszenie na http://ogloszenia.ngo.pl/organizacja_szuka_wolontariusza ??

krzyszp

Pięknie, muszę podać adres stowarzyszenia, a w żaden sposób go nie moge teraz wyciągnąć...
Dawajcie Mchla.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81


Cyfron

www.gumtree.pl
www.krakow.gumtree.pl
www.nbb.agh.edu.pl

Dwie tablice ogłoszeń - tam można coś wrzucić i czaić za studentami
Pierwsze dwa to to samo, tylko że drugie to konkretnie Kraków jest, więc dużo studentów :)

Michal Stanislaw Wojcik

#7
Witam. Mam chobbistyczne doswiadczenie z prgramowaniem ATMega32. Mam jedno pytanie. Jezeli urzadzenie ma obslugiwac USB bez konwertera (np FT232RL) to znaczy, ze trzeba USB obsluzyc programowo. Gotowy software V-USB zaiwiera wedlug http://www.obdev.at/products/vusb/index.html conajmniej 1150 bajtow. Skoro w urzadzeniu ma byc uzyty procesor ATiny 2313 mamy do dyspozycji tylko 2KB, czyli na program sterujacy obsluga urzadzenia zostanie mniej niz 1KB. Nie mowie, ze nic sie nie da wcisnac, szczegolnie jesli cala obrobke danych zostawimy dla PC, ale czy nie wartobyloby przemyslec w tej fazie projektu uzycia albo wiekszego procka, albo konwertera, co spowoduje, ze wiecej pamieci zostanie nam na wlasciwa obsluge urzadzenia - co oczywiscie podrozy koszty urzadzenia i to moze sie okazac zbyt duzym minusem.  

Szopler

Myślę, że na tak proste czynności jak liczenie impulsów na jednym pinie procesora oraz przeliczanie tego na wartość mocy dawki + obsługa wyświetlacza, brzęczyka i ew.przycisku nie powinno zająć zbyt wiele flash'a.
Po za tym żeby uprościć maksymalnie obsługę od strony PC, zrobimy urządzenie typu HID - nie wymaga zewn. sterowników, a komputer widzi to jak klawiaturę albo myszkę.

Michal Stanislaw Wojcik

Czyli jak rozumiem program na mikrokontrolerze bedzie sam przeliczal (ilosc impulsow/czas) -> wartosc mocy dawki, wyswietlal ja na LCD i przesylal do PC - reszta zajmie sie juz aplikacja dzialajaca po stronie PC. Ok, wyglada prosto na tyle, ze 1KB powinno wystarczyc. Rozumiem, ze uklady beda kalibrowane, czyli w jakis sposob trzeba bedzie potem (po napisaniu programu) wprowadzic jakas wartosc (wspolczynnik, ktory bedzie uzywany przy przeliczaniu). Czy program, ktory bedzie na mikrokontrolerze ma zakladac dodatkowo mozliwosc dokonywania kalibracji w trakcie jego pracy (np. wielokrotnej), czy kalibracja bedzie polegala na tym, ze wprowadzi sie w pewnym momencie program z podstawionymi odpowiednimi wartosciami?

Szopler

Jeżeli się zmieści coś takiego, że przesyłamy dane kalibracyjne z komputera po USB i procesor je sobie zapisuje w wewnętrznym EEPROM (w ATTiny2313 jest 128bajtów) to chyba tak będzie najlepiej.

Michal Stanislaw Wojcik

#11
Takie techniczne pytanie, jesli mozna. Porty INT0 i INT1 wykorzystuje sie (przynajmiej ja tak robilem) do pisania przerwan uruchamianych przez stan na tych portach (Chyba dla innych portow nie da sie tego zrobic, prosze poprawic mnie jesli sie myle), Rozumiem ze schematu, ze INT0 bedzie wykorzystany do komunikacji z PC, a INT1 do "komunikacji" z lampa Gaigera-Mulera ... tak rozumiem to "GM-SUPPLAY", ale na schemacie odchodzi od niego linia, ktora sie urywa ... to w sumie gdzie ona idzie, troche sie gubie (nie jestem zaawansowany w odczytywaniu schematow).

OK. Widze, ze przeskoczyly mi linie i do INT1 dochodzi raczej PULSE z tym, ze dalej nie wiem skad ... 

Szopler

Z wyjścia wzmacniacza operacyjnego na dole - też podpisane jako PULSE.

Michal Stanislaw Wojcik

No i wszystko jasne :-) nie wiem jak moglem przeoczyc ... Dzieki

Troll81

Witam cię chalmi na forum i zapraszam do działu wizytówki :D

Rysiu

U... Kompletnie nie znam się na programowaniu takich zabawek więc nie pomogę  :(

Cyfron

i jak chalmi - coś walczycie z tym programowaniem?
Mamy jakiś programistów?

krzyszp

Cytat: Cyfron w 27 Kwiecień 2011, 17:59
i jak chalmi - coś walczycie z tym programowaniem?
Mamy jakiś programistów?
To może ja odpowiem :)

Program do mikrokontrolera, przetestowany "na sucho" działa (w praktyce też powinien). Została do zrobienia komunikacja na USB i... aplikacja BOINC, ale z tym musimy poczekać na dostawę gotowej płytki detektora...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka