Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Volpex@UH

Zaczęty przez emik, 19 Kwiecień 2011, 21:53

emik

Volpex@UH is a research project that uses Internet-connected computers to do research in creating effective parallel computing on multiple volatile nodes.

url: http://129.7.248.104/VCP/

drużynka: http://129.7.248.104/VCP/team_display.php?teamid=28


Troll81


Troll81

Projekt juz obecny na boincstats

Tomasz R. Gwiazda

ciekawe kiedy jakies WU sie pojawia....

AL

Dziwna sprawa, od dawna wu z tego projektu nie miałem. Za to moje konto na którym miałem około 47-48k w ostatnich dniach zdewaluowało się do 120! Słownie "studwudziestu" punktów! Poza tym mam zdublowane przyłączenie do projektu (po tym jak projekt pojawił się na BS - BAM przyłączył mnie z automatu) i oba przyłączenia plują się, że są przyłączone po złym adresie www. Próbowałem w jednym się odłączyć i podłączyć ponownie po ichnim adresie i też lipa - znowu woła o lipny adres.

Slavkoyama

U mnie też zjazd ze 180 tysięcy na 345 punktów. Co więcej, uważam, że jak najbardziej zasłużony - trochę policzyłem WU w tym projekcie, za 20 sekund obliczeń (tyle liczyła się próbka z tego co pamiętam) dostawałem 6000 punktów. Po pewnym czasie dezaktywowałem projekt, bo to nie dawało żadnej radochy. Pewnie na Boincstats wymusili taką denominację, bo to byłoby bez sensu, gdybym nagle dostał 180 K punktów do klasyfikacji generalnej (na które normalnie muszę pracować ponad pół roku).

Tomasz R. Gwiazda

cos tam bylo na forum ze urealnili system pkt
cokolwiek to znaczy

Troll81

cierpieli na syndrom freeHALa

Troll81


Aegis Maelstrom

Tak czy inaczej, patrząc na statystyki oraz forum projektu - czy nie należy go przenieść do aktywnych?

Fakt, jest to poważna alfa, która w dodatku zachowuje się nietypowo (na forum informują o nietypowym podejściu, m.in. mają częste komunikaty o błędach, którymi nie należy się tak przejmować, punkty przyznawane są chyba ręcznie).

Niemniej wygląda na to, że projekt działa, można się dopinać i liczyć na próbkę.

Może ktoś to potwierdzić (Troll? AL?) i przenieść?

AL

Cytat: Aegis Maelstrom w 22 Grudzień 2011, 12:50
Może ktoś to potwierdzić (Troll? AL?) i przenieść?

Przeniesione do aktywnych. Ja osobiście sobie chwilowo odpuściłem ten projekt ale po przeglądaniu statystyk na BS mogę stwierdzić, że coś tam projekt chyba działa. Co prawda punktuje marnie, ale coś tam punktuje rególarnie - więc można uznać, że jest aktywny.

Aegis Maelstrom

#11
Dzięki!

Aha - przez te przenosiny zrobiłeś moją 666. wiadomość na forum.  XD

EDIT
Proszę bardzo  XD

Troll81


Troll81

#13
http://www.boincatpoland.org/wiki/Volpex@UH no i projekt ma już stronę na naszej wiki.

Tobas

Zapraszam kamratów do liczenia tego zacnego projektu.
Nie dość, że jest to projekt z serii tzw. "białkowców", to jeszcze jego liczenie w zasadzie nic nie kosztuje.
Próbki są dość dziwne, liczą się króciutko, źle podają czasy, często wywalają, jednak punktują.
Widać, że admini projektu cały czas się uczą.
Podpiąłem kilka kompów na próbę i widzę, że wcale nie zużywają CPU, coś tam się liczy, ale bez uszczerbku dla elektrowni i budżetu.
Polecam na słabe kompy, notebooki które mają problem z przegrzewaniem.

Zobaczcie na statystyki - zupełnie "za darmo" mam 1 miejsce w drużynie - kto mnie dogoni? - projekt dobrze punktuje!

Można śmiało go wrzucić na wszystkie kompy, nie zdominuje obliczeń, na wielordzeniowcach co jakiś czas zrobi próbkę, jakby mimochodem.

Dla zachęty informuję również, że projekt jest klasyfikowany w Formula Boinc, aktualnie mamy 6 miejsce (8 punktów).
Druga polska drużyna jest na miejscu 1 (25 punktów) i brakuje nam ok 1.5 mln kredytów, natomiast do miejsca 3-go - tylko 160tyś kredytów

patyczak

OK, dołączyłem się ponownie do tego projektu mimo tego, że zapamiętałem go zupełnie inaczej  ;D chyba najdziwniejszy projekt, który liczyłem, no ale może jest rzeczywiście tak jak mówisz  :) będę zwracał na niego bacznie uwagę i dam znać  :)
Skeczu z papugą nie będzie



stiven

Dziwny projekt. Rezerwuje sobie całe jajo, robi nic a potem za to jeszcze punkty daje. Dodatkowo jedna próbka leci do setki osób a deadline ma kilkuminutowy a czasem kilkusekundowy. Nie wiem czy rzeczywiście warto to liczyć.

Szopler

Równie dobrze Rysiu może odpalić podprojekt z aplikacją o kodzie sleep(5000) i dający 1 punkt / WU.
Śmieszą mnie wyścigi w takich nic nie robiących i do tego zbugowanych projektach :bad:
Punktacja tego czegoś w ogóle nie powinna być brana do statystyk...

Tobas

Moim zdaniem coś tam robią, testują.
Może jeszcze nie ma docelowej aplikacji, ale wersje się zmieniają,
zespół naukowy jest dość spory, mają też listę publikacji.

Raczej to nie jest projekt do nabijania punktów ustawiony u kogoś w domu..

Jeżeli ktoś jest zainteresowany i się wgłębi w ich publikacje to bardzo proszę o podzielenie się wnioskami tutaj.

stiven

Cytat: Szopler w 12 Luty 2013, 10:04
Równie dobrze Rysiu może odpalić podprojekt z aplikacją o kodzie sleep(5000) i dający 1 punkt / WU.
Śmieszą mnie wyścigi w takich nic nie robiących i do tego zbugowanych projektach :bad:
Punktacja tego czegoś w ogóle nie powinna być brana do statystyk...

Czy mnie oczy mylą czy przez ostatnie 2 miesiące zrobiłeś tam 10 000 pkt i punktujesz dalej?

Szopler

Tak, zrobiłem checkpoint bo miałem tam kiedyś (jak jeszcze wydawało mi się że to wartościowy projekt) trochę punktów i głupio było tak zostawiać nie okrągłą sumkę.
Jeżeli coś tam dalej punktuje to tylko błąd serwera projektu który dolicza punkty za nic albo schodzą pendingi których oczywiście nie ma na liście WU, więc nie wiadomo - taki to projekt ;)

stiven

Właśnie zauważyłem, że pendingów nie widać a punty się pojawiają z kosmosu. Checkpoint słuszna sprawa ale w tym projekcie odpuszczam. 

Troll81

ja dobiłem do 25k i na razie spokój. Poczekam az zaczną liczyć naprawdę....

Tobas

Zmienili serwer:

CytatWe have just upgraded our BOINC server to the latest version. If you encounter any issue, please try re-attaching to our project.

Trzeba usunąć projekt i podłączyć się pod adres:
http://volpex.cs.uh.edu/VolPEx/

Zapraszam do liczenia. Mamy w tym projekcie 4 miejsce Formuły BOINC i lada chwila wskoczymy na 3-cie.
Walczymy o 1 ;)

Argento

Odłączyłem i podłączyłem. Dostałem WU pod zmienioną nazwą projektu. Nie wszystko chyba poszło po upgrade jak powinno... Deadline WU jest na dzisiaj - 26.03.2013, a czas obliczeń ~147h. Status jednostki, to "Zawieszony (Scheduler wait)". 


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Tobas

Ten projekt tak już miał.

Argento

Nie liczyłem wcześniej tego projektu. Przeliczył pobraną WU, zwrócił błąd obliczeń, odesłał i otrzymałem 94 pkt  XD.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

stiven

Ja nadal nie rozumiem po co uczestniczyć w projekcie, który generuje bezwartościowe wyniki. Punkty w formule boinc? Litości. 

Argento

Hmm, w swoich statystykach masz projekt Volpex...


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

stiven

Całe 81 punktów. Przyłączyłem się testowo i jak zobaczyłem jak to wygląda odpuściłem. Kilka postów wyżej pisałem o tym. Wymazać tego nie mogę i już sobie zostanie w statach. Chcialbym poznać motywację innych liczydłowych czemu akurat ten projekt skoro jest taki zbugowany.

Tobas

Cytat: stiven w 26 Marzec 2013, 11:12
Całe 81 punktów. Przyłączyłem się testowo i jak zobaczyłem jak to wygląda odpuściłem. Kilka postów wyżej pisałem o tym. Wymazać tego nie mogę i już sobie zostanie w statach. Chcialbym poznać motywację innych liczydłowych czemu akurat ten projekt skoro jest taki zbugowany.

Bo ma białkowe założenia i liczę na to, że teraz testują, uczą się i poprawiają aplikację.
Jak widać coś się dzieje, zmieniają serwery, aplikacje, coś tam liczy bo już obciąża częściowo CPU.

Zakładam, że niedługo wyjdzie z tego ciekawy projekt.

Argento

Cytat: Tobas w 26 Marzec 2013, 11:51
Bo ma białkowe założenia i liczę na to, że teraz testują, uczą się i poprawiają aplikację.
Jak widać coś się dzieje, zmieniają serwery, aplikacje, coś tam liczy bo już obciąża częściowo CPU.

Właśnie, kwestie białkowe zdecydowały.
Co do obciążania CPU, to już inna sprawa. Dostałem na AMD Turion 64 X2 sto WU fightmalaria i kolejną WU od Volpex. Do czasu, gdy liczone były jedynie WU fightmalaria obciążone były dwa rdzenie w 100%. W momencie, gdy go pracy przystąpił Volpex sytuacja się zmieniła. Na jednym rdzeniu cały czas liczy fightmalaria, natomiast drugi nie jest obiążony żadna pracą, tak ze strony malarii jak i Volpex. Menadżer zadań pokazuje, że Volpex nie generuje żadnej pracy, a rdzeń jest cały czas wolny. A pracy z pewnośćia mu nie brakuje...


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

dziubas

na razie nie chodzi o to czy te próbki dają jakieś sensowne wyniki ale o sposób w jaki działają:
CytatWhat is the goal of Volpex?
The state of the art of parallel computing on volunteer nodes is generally limited to applications with "master- slave" or "bag-of-tasks" parallelism (a task does its own portion of the job without communicating with other tasks). The current bag-of-tasks model on BOINC works well. However, many scientific applications are not bag-of-task as they naturally require communication between tasks; therefore, they cannot run with BOINC without significant modifications. Our project aims to remove that limitation, enabling BOINC to work with a larger class of scientific applications so that we can support many more interesting projects that will benefit the world in the future.
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

Argento

Trzeba wierzyć, że nie zaprzestaną w dążeniach do wyeliminowania tych ograniczeń.

Punktacja ciekawa... Przyznawane są one za okres pracy, a nie za zakończone powodzeniem zadanie. Przeliczyłem dwa zadania z błędnym wynikiem, a punkty dostałem. Tym samym zadanie nie musi być zakończone sukcesem, a wypłata będzie...


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

andy101fah

Projekt obudzony.

aktualny adres http://volpexathome.cs.uh.edu/VolPEx/

Rozsyła projekt REMD Protein Folding v1.35. Na I7 2600k nominalny 3,4 GHz liczy się od 6 do 43 minut w zależności od próbki.

Nie zwracać uwagi na przewidywalny czas przeliczenia ponieważ pokazuje 43 godziny  XD
Przeliczam na Linux 3.11.0-18-generic-Ubuntu GNU/Linux

Boinc manager 7.2.42 64 bit


stasieks

Projekt obudzony, ale z problemami. Właśnie zniknęły wszystkie jednostki.

Tasks ready to send   0
Tasks in progress   0

Kilka minut wcześniej było kilkanaście tysięcy "w trakcie".

Troll81

nikt nie mówił ze będzie łatwo :d