Tuby Geigera-Mullera - zamówienie (do prototypów)

Zaczęty przez Szopler, 23 Kwiecień 2011, 17:06

Szopler

Prototypy prawie gotowe, ale ciągle nie mamy detektorów. Musimy podjąć decyzję skąd i po ile zamawiamy.
Ostatnio patrzyłem po ebay'u i 10 sztuk lamp kosztuje z przesyłką do Polski ~750 złotych. Tyle, że TJM twierdzi że to 100% drożej niż jeszcze nie dawno. Cóż Fukushima...

krzyszp

Większego wyboru nie mamy...
Jak stoimy z kasą? Ja tam jeszcze jakieś zaskurniaki mam, daj znać jak coś (i ile trzeba).


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

http://cgi.ebay.pl/Russian-Geiger-Counter-SBM-20-NEW-lot-of-100-/400211418255?pt=BI_Security_Fire_Protection&hash=item5d2e759c8f XD

krzyszp

#3
Ty nie  XD, bo za niedługo trzeba będzie myśleć  o ilościach w setki idących, ale na razie postarajmy się te 10 kupić...
Natomiast stanowczo trzeba poszukać jakiegoś dobrego dostawcy na przyszłość...

Edit:

Na dobry początek deklaruję 200pln. Rano wyślę.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kotfryc


krzyszp



Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Szopler

Czy ja się zgodziłem to zamawiać? ;)
Niech ktoś inny ruszy d... i zamówi. Mam z tym roboty i tak sporo... :P
Możecie zamówić na mój adres a ja roześlę kompletne sprzęty...

Program Michała działa i zlicza... muszę trochę dopracować sprzęt jeszcze...

krzyszp

Ja zamówić nie mogę, bo:

1. Podałeś linka dla aukcji, gdzie lot = 100
2. Na moim koncie ebay'a nie mogę podać adresu z poza UK...
3. Już i tak cała gotówka do Ciebie poleciała :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Rysiu

Już chyba nie masz wyboru  :attack:

Cytat: Szopler w 24 Kwiecień 2011, 13:57
Program Michała działa i zlicza... muszę trochę dopracować sprzęt jeszcze...
A na Linuxie to jakoś działa?

Szopler

Program do uP nie na PC. Na PC jeszcze nic nie ma :ph34r:

Cyfron

i jak sprawa z lampami?
może ktoś popodsyłać jakieś konkretne linki co, gdzie, za ile ?

Troll81


kotfryc

Ostatnio miałem problemy z czasem więc nie byłem na bierząco... Dotarły do mnie wieści że nadal mamy problemy z tubami...

Spróbuję w weekend zamówić ze 3 szt na próbę co by przetrzeć szlak reszcie (Szopler wyślij mi swój adres na PW).

i spójrz z TJM na te aukcje:

http://cgi.ebay.com/Russian-GEIGER-TUBE-COUNTER-SBM-20-U-Oty-3-New-/190529864784?pt=BI_Security_Fire_Protection&hash=item2c5c770450
http://cgi.ebay.com/Military-Russian-GEIGER-TUBE-COUNTER-SBM-20-NOSTested-/370505430959?pt=BI_Security_Fire_Protection&hash=item5643d837af

widzę że te tuby się różnią od siebie, jakby co które powinienem zamówić?

Odnośnie trafo wysłałem Ci Szopler ciekawego linka ze schematem na PW - zamiast nawijać transformatorki można by było użyć gotowego dławika... co by ułatwiło nam chyba znacznie życie i obniżyło cenę... spójrz z TJM na to ;)

TJM

O tuby musiałbyś pytać kogoś, kto biegle posługuje się technicznym rosyjskim. PDFy od nich dostępne są w sieci i na tyle na ile mój ruski pozwala mi przeczytać, przede wszystkim rury te różnią się (co prawda nieznacznie) wymiarami, a to od razu rzutuje na inne odczyty (chyba, ze konstrukcja wewnętrzna jest taka sama, a "obudowa" mniejsza).
O ile same odczyty to kwestia kalibracji, mogą być jeszcze inne różnice między lampami z U na końcu i bez. W każdym razie na ruskiej stronie pisze, że nie są one zamienne.

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

gregre

podeślij jakoś te PDF-y po Rosyjsku, albo linki
spróbuję coś swoimi kontaktami jeśli potrzeba

kotfryc

#15
Aktualna sytuacja wygląda następująco:

Zamówienie Tub na początku wziął na siebie Rafał. Niestety zamówił z dość niepewnego źródła jak to określił, wszyscy wyczekują... a czas płynie...
Czyli można podejrzewać wałek, ale może się coś jeszcze w tej materii zmieni, dajmy temu szansę...
Tak czy inaczej Szopler stoi i czeka już właściwie z gotowymi prototypami... a czas płynie... i żadne dodatkowe kroki nie zostały podjęte...

Więc żeby nie marnować  czasu Szoplera i TJM-a  :respect: który mu pomaga swoją wiedzą i doświadczeniem  i w razie gdyby wałek jednak się okazał wałkiem postanowiłem zamówić 3 Tuby na siebie z ebay-a (niestety nie ma opcji jak w amazonie prześlij na czyiś adres). Żeby można było uruchomić prototypy. Jeśli wszystko pójdzie gładko, a te tuby Rafałowe nie dotrą to będzie można u mojego sprzedawcy zamówić więcej, ewe. pogadać z nim o jakimś upuście czy coś. Jeśli te Rafałowe jednak dotrą to tym lepiej.  ;D

Jeśli jakąś istotną informację przeoczyłem, lub coś przeinaczyłem, to z góry przepraszam. Ale dane do tego posta zbierałem na IRC-u gadając z kilkoma osobami  :closedeyes:  i nie mam nic przeciwko IRC-owi i omawianiu na nim różnych problemów dotyczących projektu, ale skoro otworzyliśmy ten wątek i pod forum to zobowiązuje moim zdaniem do tego, żeby naszych kolegów z zespołu informować na bieżąco o postępach i ewe. problemach. Chowanie głowy w piasek jak coś nie pójdzie nie służy niczemu, jeśli projekt ma się rozwinąć.

PS zamówione zostały te wojskowe tuby.... i tylko tymi generalnie się w sieci handluje  :) sprzedawca wygląda mi na ruska co się biegle posługuje angielskim :)

kotfryc

Dla większości członków zespołu którzy nie siedzą na co dzień na IRC-u kopia fragmentu kanału
Cytat<RafalM> dostałęm maila ze pan od tub wysłał tuby do szoplera
* Szopler (~chatzilla@87-205-170-166.adsl.inetia.pl) wchodzi do pokoju #boinc@poland
* TJM daje głos użytkownikowi Szopler
* PNT (~@public98094.xdsl.centertel.pl) wchodzi do pokoju #boinc@poland
* TJM daje głos użytkownikowi PNT
<Michal_> no to trzeba trzymac kciki teraz, zeby a) byla to prawda, b) przesylka doszla :-)
<RafalM>  dokładnie
<RafalM> dobrze że chociaż napisał że wysłał :D

krzyszp

Cytat: kotfryc w 07 Maj 2011, 12:31
Aktualna sytuacja wygląda następująco:

Zamówienie Tub na początku wziął na siebie Rafał. Niestety zamówił z dość niepewnego źródła jak to określił, wszyscy wyczekują... a czas płynie...
Czyli można podejrzewać wałek, ale może się coś jeszcze w tej materii zmieni, dajmy temu szansę...
Tak czy inaczej Szopler stoi i czeka już właściwie z gotowymi prototypami... a czas płynie... i żadne dodatkowe kroki nie zostały podjęte...

Więc żeby nie marnować  czasu Szoplera i TJM-a  :respect: który mu pomaga swoją wiedzą i doświadczeniem  i w razie gdyby wałek jednak się okazał wałkiem postanowiłem zamówić 3 Tuby na siebie z ebay-a (niestety nie ma opcji jak w amazonie prześlij na czyiś adres). Żeby można było uruchomić prototypy. Jeśli wszystko pójdzie gładko, a te tuby Rafałowe nie dotrą to będzie można u mojego sprzedawcy zamówić więcej, ewe. pogadać z nim o jakimś upuście czy coś. Jeśli te Rafałowe jednak dotrą to tym lepiej.  ;D

Jeśli jakąś istotną informację przeoczyłem, lub coś przeinaczyłem, to z góry przepraszam. Ale dane do tego posta zbierałem na IRC-u gadając z kilkoma osobami  :closedeyes:  i nie mam nic przeciwko IRC-owi i omawianiu na nim różnych problemów dotyczących projektu, ale skoro otworzyliśmy ten wątek i pod forum to zobowiązuje moim zdaniem do tego, żeby naszych kolegów z zespołu informować na bieżąco o postępach i ewe. problemach. Chowanie głowy w piasek jak coś nie pójdzie nie służy niczemu, jeśli projekt ma się rozwinąć.

PS zamówione zostały te wojskowe tuby.... i tylko tymi generalnie się w sieci handluje  :) sprzedawca wygląda mi na ruska co się biegle posługuje angielskim :)
No, to obydwaj zamówiliście z niepewnego źródła...
Kłopot w tym, że wybrane tuby (SBM-20) można zamówić tylko z takiego.

Myślę, że nadszedł czas próby określenia ewentualnego stałego dostawcy tub GM, niekoniecznie musi to być ten sam model gdyż dostępność ma tutaj wielkie znaczenie dla powodzenia projektu.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

kotfryc

Cytat: krzyszp w 08 Maj 2011, 02:44
No, to obydwaj zamówiliście z niepewnego źródła...
Kłopot w tym, że wybrane tuby (SBM-20) można zamówić tylko z takiego.
Myślę, że nadszedł czas próby określenia ewentualnego stałego dostawcy tub GM, niekoniecznie musi to być ten sam model gdyż dostępność ma tutaj wielkie znaczenie dla powodzenia projektu.

Koleś u którego zamówiłem ma 100% pozytywów i b.dobre opinie. Oprócz Tub ma na składzie całą masę ciekawych lamp, także raczej wie czym handluje. W mojej opinii jest to może nie najtańsze, ale dość pewne źródło.
Z dostępnością tego nie ma generalnie problemu, można zamówić paki po 100, 1k sztuk jeśli dobrze widziałem, problemem jest cena.
Nie wczytywałem się w parametry innych Tub, ale na 99% trzeba by było przerabiać układ czujnika... plus dochodzą kwestie z kalibracją. Poczekajmy jak dotrą te zamówione, zanim zaczniemy podejmować jakieś decyzje. Od prototypów do produkcji jeszcze daleka droga...
:)

kotfryc

Here's your order update.   
Thanks for shopping on eBay! To help you keep track of your purchases, we're sending you this order update.You can also keep track of all your purchases in My eBay.    
View your updates

Recent updates to your order
Your item(s) has been marked as shipped.
12 maja 2011 23:51

Troll81


Szopler


kotfryc

Mógł czekać aż kasa wpłynie, to moje pierwsze zakupy w eBay ... Mógł też wysłać wcześniej, ale odznaczyć dopiero teraz...
No i zamawiałem 7/05 ... 5 dni to trochę może przydługo, ale trzeba pamiętać że to nie sklep internetowy ... hmmm

krzyszp

No i z dniem dzisiejszym do Szoplera dotarło 8 tub  ;D


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

mimeq



Troll81


kotfryc

#26
:p_arr: :p_arr: :p_arr:
Fajnie, czyli jednak wszystko dobrze poszło. Ja czekam jeszcze na 3 sztuki  :)



Edited by Szopler
Ponieważ tuby do prototypów mamy - zamykam...