długość próbek cpdn

Zaczęty przez 3891mike, 28 Kwiecień 2011, 18:14

3891mike

http://wuprop.boinc-af.org/results.html stronka jest lekko zdezaktualizowana

jakiś czas temu dostałem próbki "UK Met Office Coupled Model Full Resolution Ocea 6.07" i według tabelki już powinienem skończyć.
W jednej próbce już mam 480godzin i zostało 275 więc sporo a w drugiej  212 przeliczonych i zostało 580 :/

Komputer cały czas liczy i5 2.67GHz i moje pytanie czemu to tak długo trwa czy przypadkiem nie kroi sie jakiś error?


Puma

Mi jak przekracza czas  i jak dalej liczy to usuwam--wydaje mi się chyba jakiś błąd.

simonic

U mnie rekordowa próbka liczyła się prawie 800h :) Błedy w tych jednostkach wywala najczeciej okolo 125 godziny, jesli jest ok to nie spotkalem sie zeby zle bylo. Strasznie dlugie te probki niestety osttatnio sa...


3891mike

no i stało się dostałem próbkę która ma ponad 900 godzin i termin zaraportowania jakiś dziwnie krótki bo do końca czerwca. Mam co prawda spory zapas czasowy ale ubiłem reszte projektów tak na wszelki wypadek :o


simonic

Nowe próbki HadCM3N zostaną użyte w eksperymencie o nazwie RAPIT i musza zostac opracowane do jesieni 2011. Dlatego pojawia się problem z nierealistycznym deadline. Z czysto punktowego spojrzenia, to nie jest problem, bo tak jak w innych modelach tego projektu pomimo odesłania próbki zbyt późno - punkty zostaną przyznane. Tyle dobrego  :)