Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

core_shell_nanoparticle | Spinhenge@home

Zaczęty przez Kret_polny, 29 Kwiecień 2011, 18:49

Kret_polny

Tak do wiadomości - pojawiły się niedawno nowe próbki. IMO świetnie punktują( jak na Spinhenge  %)). Z tego co widzę jest ustalona stała wartość granted - 200.
Dla przykładu: u mnie na Phenomie II x6 1055t próbka się liczy ~5600 sec( claimed ~28), co daje ~130pkt/h na jednym rdzeniu. :)

Troll81


Sergeant

Potwierdzam. Liczy się próbka chyba tyle samo co poprzednie, ale zamiast 16pkt. dają 200. Mocny skok jak na ten projekt.
"Wszyscy żyjemy w rynsztoku, ale niektórzy z nas patrzą w gwiazdy."- Oscar Wilde
www.fantastyka-86.pl

WUPES

Cytat: sergeant w 28 Czerwiec 2011, 19:48
.....  dają 200. Mocny skok jak na ten projekt. 
Niestety jedną próbkę można liczyć baaardzo długo i przekroczyć czas odesłania - wystarczy nie zwrócić uwagi na to, że po wyłączeniu komputera i ponownym włączeniu próbka liczy sie od nowa.

WUPES

Od wczoraj coś się dziwnego podziało: nowe próbki pobierają się w tempie ślimaka lub wcale,  podobnie strona www projektu. Czyżby to wpływ długiego weekendu ?

WUPES

   Dochodzę za kilka dni do 300 tys i się odłączam.
   Uwagi dla chętnych do liczenia w tym projekcie na CPU: punktacja przyzwoita, stała - 200 pkt za 1 WU. Czas obliczeń oczywiście zależny od parametrów komputera - np na Celeronie 2,2GHz jest to około 160 minut przy pracy bez obciążenia zadaniami podstawowymi a na Celeronie 1,6GHz około 230 minut. Dobry projekt do liczenia na komputerze pracującym 24/7 .  Aplikacja ma (moim zdaniem) istotną wadę: nie zachowuje obliczeń po zakończeniu pracy komputera - przepadają obliczenia będęce w trakcie  oraz obliczenia zrealizowane i odesłane ale nie zaraportowane. Jeżeli więc aplikacja liczy na komputerze uruchamianym okresowo, to wypada co jakiś czas kontrolować stan obliczeń a przed wyłączeniem komputera sprawdzić czy nie warto zaczekać jeszcze kilku, kilkunastu minut i zaraportować obliczenia. Nie udało mi się odszukać parametru ustawienia czasu zaraportowania niezwłocznie po wykonaniu 100% obliczeń i kilkakrotnie znaczna ilość godzin poszła sobie ...   Termin ważności próbki jest 14 dni, można się jednak mocno zdziwić jeżeli komputer jest uruchamiany na krótkie okresy - żadnej próbki w ciągu 2-ch tygodni nie przeliczy ponieważ będzie rozpoczynał liczenie za każdym razem od nowa.
   Coś dziwnego dzieje się w czołówce statystyki projektu. Liczydłowy o nicku JEIDLER z Austrii wykręca od 12 dni dziennie ponad 800 tys pkt ( 6 mln pkt tygodniowo !) co oznacza zaraportowanie ponad 4000 WU na dobę i wymaga pracy co najmniej  320 rdzeni liczących poniżej 2 godzin 1 WU. Jakoś nie bardzo widzę mozliwość zaprzęgnięcia do pracy 80 wydajnych czterordzeniowców i czuję tu jakiś kant  :whip:

   

phobos

Może dobrał się do kompów uniwersyteckich... wakacje są ;)

Troll81

Ano. Kiedyś jeden kolo w Seti podpiął 1300 kompów na jakimś uniwerku w USA. W efekcie wyleciał z hukiem z pracy jak przyszedł rachunek za prąd....

norbercik93

czy ktos wie co sie dzieje z projektem od 2miesiecy nie dostałem zadnej probki chyba?