Idzie lato myślę o wodzie - teraz czas na POPRAWKI

Zaczęty przez Krzysiak, 02 Maj 2011, 09:27

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

I teraz po dwóch dnia testowania
i7 950 podciągnąłem oc do 4,2GHz przy 1,2V  ;D


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler


Krzysiak

Oj tam oj tam
Grzejnik skręcony na minimum  8)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

Tak się zastanawiam czy dużo zyskam wymieniając chłodnicę

Magicool Ultra 360 (mam takie dwie w układzie jedna poszła by do wymiany)
Specyfikacja:
Materiał: zbiorniki mosiądz, finy miedź
Wymiary: 396x 122x 45mm
Ciężar: 1350g

na chłodnicę

Alphacool NexXxoS Monsta 360
Specyfikacja:
Materiał: zbiorniki mosiądz, finy miedź
Wymiary: 399x124x80mm
Ciężar: 2375g

Czy jest w ogóle sens zawracać sobie głowę  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

gregre

wg mnie do kilka stopni by spadło, ale odpowiednio mocniejsze wentylatory w tym przypadku...

Krzysiak

Czyli prawie 1kg dodatkowego chłodzenia może przynieść jakieś efekty ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomek_TB

Na pewno więcej ciepła zmagazynuje. Ale jeżeli jeszcze używasz wiatraków, to sprawdź czy powierzchnia wymiany ciepła radiatora jest większa. Inaczej po prostu będzie się dłużej nagrzewał.
Pozdr
Tomek

Krzysiak

A może jakąś inna wydajną chłodnicę 3x120 znacie

Obezna działa z 3x120 wiatrakami 800 obr/min


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

gregre

nie wiem jak u Ciebie wygląda całość ale można się pobawić w szybsze wiatraczki, wiatraczki z dwóch stron chłodnicy, zwiększyć pojemność rezerwuaru, i oczywiście jak napisałeś grubszą chłodnicę, jesli pompa pociągnie więcej to może by się zastanowić nad wyciągnięciem jej na zewnątrz budy i dać 6x120mm ?

Troll81

9x120?

http://www.nokaut.pl/chlodzenie-wodne/chlodnica-watercool-radiator-mo-ra3-9x120-pro-jasna.html

necavi

Ilekroć czytam o chłodzeniu wodnym przypomina mi się ten projekt. Moim zdaniem interesujący...

sknd

Cytat: necavi w 07 Czerwiec 2013, 20:00
Ilekroć czytam o chłodzeniu wodnym przypomina mi się ten projekt. Moim zdaniem interesujący...

pomysł ciekawy ale tylko pod warunkiem, że się tą wodę jakoś potem wykorzysta, do podlania ogródka, spłukania klopa, whatever. jeśli nie to strasznie marnotrawtwo  :wth:

krzyszp

Cytat: sknd w 07 Czerwiec 2013, 21:22
Cytat: necavi w 07 Czerwiec 2013, 20:00
Ilekroć czytam o chłodzeniu wodnym przypomina mi się ten projekt. Moim zdaniem interesujący...

pomysł ciekawy ale tylko pod warunkiem, że się tą wodę jakoś potem wykorzysta, do podlania ogródka, spłukania klopa, whatever. jeśli nie to strasznie marnotrawtwo  :wth:
Dokładnie...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Krzysiak

Pomysł moim zdaniem tragiczny
To już lepiej wężownicę w bojler i wodę do umywalki podgrzewać  8)

A tak poważnie gdzieś kiedyś widziałem wężownicę w ziemi zakopaną pomysł fajny tylko za wysoko mieszkam  ;D


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Szopler


Krzysiak

Fajny patent  ;D
https://www.youtube.com/watch?v=w0J3eOn0Jec

Bo tak ostatnio po głowie mi chodzi budowa zewnętrznej wieży z takiej chłodnicy (wymiana dwóch obecnych 2x3x120)
http://angela.pl/p9321,alphacool-nexxxos-ut60-full-copper-560mm.html


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

No i trochę układ przebudowany przy zmianie platformy z I7-950 na I5-4670K
[smg id=9984 type=preview align=center caption="poprawki1"]


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

gregre

tylko nieładnie wyglądają te bąbelki powietrza...

Krzysiak



>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

Dziś lekko modernizowałem układ i pytanko

Co to lub skąd w układzie pojawiło się taki biały proszek - po wyschnięciu jak mąka  :( - nie jest go dużo ale osadza się w układzie
Płyn lałem czysty z bańki do układów chłodnic samochodowych + woda demineralizowana w proporcjach z przewagą płynu chłodniczego   
Słońce na układ nie świeci


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81


gregre

chyba nie masz w układzie elementów z miedzi i aluminium przez które przepływa ciecz ?

Krzysiak

Ta faktycznie ten rezerwuar jest z aluminium
http://angela.pl/p8791,ek-water-blocks-ek-bay-spin-reservoir-acetal-csq.html

Kurde myślałem że jakoś będzie zabezpieczony - chociaż nie było w środku śladów korozji jak go rozebrałem  :dunno: tylko biały proszek jak się płyn odstał i tam gdzie nie wysechł


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Krzysiak

A więc tak po całodniowym dniu walki :

- wywaliłem aluminiowy rezerwuar
- rozebrałem i wypłukałem cały układ
- przy roztworze Borygo z wodą demineralizowaną 1 do 1 i tak pojawiły się glony

Wymieniłem płyn na czyste Borygo ECO
[smg id=10309 type=preview align=center caption="2"]
[smg id=10310 type=preview align=center caption="1"]

i na razie tyle w temacie  :)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: