Nowy domek dla części SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 04 Maj 2011, 22:22

Cyfron

Witajcie

Temat już się przewijał kilka razy, więc chciałem go wydzielić, aby była większa przejrzystość.

Otóż ja u siebie więcej komputerów prawdopodobnie nie będę mógł wsadzić, jednak drWarlock zadeklarował się, że jeśli wsadzimy kompa w obudowę rackową, to może przyjąć komputer (komputery ?  ::) )

Planowałbym oddanie 1-2 komputerów, które są sprawne i bez problemu liczą, a na ich miejsce przyjąłbym komputery, które już zostały obiecane jako "datki" na SKB@P.

drWarlock - ile komputerów i na jakich warunkach możesz przyjąć? Czy możesz się z nami podzielić z jakiej okazji możesz wsadzić te kompy u siebie? (żebyśmy ani my ani Ty nie mieli przez to niepotrzebnych problemów).

Jeszcze się zastanawiam jak wyglądałaby kwestia systemów operacyjnych, bo teraz tam stoją moje Windowsy 7 na licencji MSDN AA zresztą za dużo tych kompów na tej licencji jest...

Troll81

jestem za przejsciem na linuksy :D

gregre

jeżeli to będzie komplet (chociaż z monitrem ;)) mogę przyjąć do siebie jakąś sztukę i zapewnić działanie 24/7 z wyjątkiem kiedy nikogo nie będzie w domu (1-2 dni w miesiącu? rzadko się zdarza),
jedyne co, to musiałbym dokupić router co by sygnał rozdzielić ale to nie drogi interes

aha i pytanko jakie części składowe mają te pc? żeby się nie okazało że zjadają ponad 1KW/h :P

Rysiu

Linuksy tam załadować  :whip:

apohawk

Cytat: gregre w 04 Maj 2011, 22:58aha i pytanko jakie części składowe mają te pc? żeby się nie okazało że zjadają ponad 1KW/h :P
No właśnie tyle średnio powinieneś liczyć. Wg naszej wiki skb@p3 ma zasilacz 1300W, a 1 i 2 ok. 600W, ale to się pewnie zmieniało od ostatniej aktualizacji tamtego wpisu.
No good deed goes unpunished.

Szopler

Najlepiej znaleźć chętnego co pracuje w energetyce i ma zniżkę na prąd...

gregre

600W jeszcze ok, ale 1300W oj to bym się zastanawiał, mimo iż skuteczność i rzeczywisty pobór to nieco mniej, w razie czego mogę sprawdzić realny pobór watomierzem :P

AiDec

Cytat: Troll81 w 04 Maj 2011, 22:24
jestem za przejsciem na linuksy :D
Cytat: Rysiu w 04 Maj 2011, 23:33
Linuksy tam załadować  :whip:

Ok panowie, jak tylko napiszecie wydajny sterownik obslugujacy CrossfireX to od razu przechodzimy na Lin i mozecie tym zarzadzac zdalnie :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

drWarlock

hm
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=amd_crossfire_linux&num=1
nawet ciekawe lektura 20 sierpień 2008 r. i wygląda, że działa :) Cyfron co to znaczy na jakich warunkach ? zasadniczo serwerownia + szafa :)

Troll81

A może do serwerowni dać kompy pochodzące ze zbiórek części??

Cyfron

nie wiem, czy to jest dobre rozwiązanie...
Do serwerowni bym wstawił kompy mocne i mocno grzejące się - będzie im tam dobrze.
Te zbiórkowe to biorą mniej prądu, więc nie będzie problemu z zasilaniem no i wydaje mi się, że mniej się grzeją (m.in. dlatego, że nie mają liczących grafik :) )

AiDec

Skoro zostalem poinformowany ze ATi pod Lin bedzie liczylo jak nalezy, i jako ze mamy tak wielu zw2olennikow Lin w zespole, to zadaje wazne pytanie:

Kto chetny do zdalnego zarzadzania kompami SKB@P pod Lin?



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Grzes

Mogę się tym zająć :)

Dodam, że preferuje ubuntu-server więc jak jest taka możliwość to będę happy :)

kret

mimo, ze to nie jest super istotne..to jaka dystrybucja jest w planach? :)

bo też bym mógł wspomóc :-[

Cyfron

Wybór dystrybucji odbędzie się później, ale osoba u której bedzie stał ten komp i osoby zarządzające muszą wtedy znać się na linuxie (u mnie są na windowsie, ponieważ nie znam linuxa (jeszcze ;) )


Najpierw załatwmy wysłanie kompa do drWarlocka i niech on tam postawi wszystko co będzie niezbędne i zajmuje się tym kompem pod Linuxem.

Myślę, że można rozpocząć poszukiwanie  -> obudowy RACKowej na jeden z SKB@P

Grzes

Jeśli z instalacją linuksa miałby być problem to mogę krok po kroku przygotować opis instalacji wraz ze screenami instalatora. Osoba instalująca musiała by krok po kroku przeklikać instrukcje :)

kret

czyli jednak nie zdane zarządzanie tylko komp lokalnie?

Cyfron

drWarlock przyjmie kompa lokalnie, ale fajnie by było, jakby nie został sam z ewentualnym zarządzaniem kompa :)

kret

no jasne, nie można tak męczyć ludzi ;) ja chętnie pomogę jak coś, wiedzy nie mam jakoś udokumentowanej, ale sporo z linuxami mam doczynienia hobbystycznie :)

Grzes

Słuchajta ludki, bić się nie będę o dostęp do tej maszyny więc kretu (tak mi jakoś odmiana nicka pasuje ;) ) śmiało możesz się tym zająć  :parrrty:
Generalnie lepiej jakby więcej niż jedna osoba może coś zdziałać bo wtedy można uzupełnić luki na czas nieobecności osobnika.

Jakby była potrzebna pomoc to chętnie pomogę, mogę też podesłać namiary na gg czy tel, tylko ze w pracy będąc może być tak iż nie zdziałam dużo za dużo w danej chwili.
Linuksa wykorzystuję zawodowo oraz jako system na kompie do pracy codzinnej (sru z windowsem ;) ).
Zarys tego czym się zajmujemy znajdziecie na software.sileman.pl.

AiDec

Cytat: Cyfron w 06 Maj 2011, 12:17
(u mnie są na windowsie, ponieważ nie znam linuxa (jeszcze ;) )

I dlatego ze ja nie trawie Lin :). Swoja droga nawet jesli u Cyfrona staloby to na Lin i nawet jesli mialbym zdalny dostep, to nie umialbym udostepnic zdalnego dostepu wiekszej ilosci osob i na pewno nie poradzilbym sobie z grafami pod BOINC na Lin.


Dlatego do tej pory byl Win, dzieki czemu grafy chodza i robia punkty. Jednak skoro jakis komp ma isc do innej osoby, a sa chetni do zarzadzania kompem i BOINC pod linuksem (i znaja sie na tym), to ja nie mam nic przeciwko. Distro wybierzecie sobie miedzy soba (drWarlock + osoby pomagajace), a nam nic do tego. Jedyne co moge zalecic, to minimum jedna osobe wspomagajaca (jak Ja i Rafal dla Cyforna), a czym wiecej tym lepiej. Z doswiadczenia wiem, ze nawet jak sa 3 osoby to sa momenty gdzie zadna z tych trzech nie ma czasu :) i sa tez sytuacje gdzie zadna z trzech nie nie umie sobie z czyms poradzic (wywalanie sie BOINC, wywalanie WU niby bez powodu, stabilna praca graf, OC itp.).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

kret

Twoje zawodowe wykorzystanie linuxa Grzesiu przy moim hobbystycznym powoduje, że lepiej się kompkiem zaopiekujesz :) poza tym do niczego się nie rwę, tylko pomóc chciałem :) więc lepiej niech maszyna trafi do osoby z większym doświadczeniem  :parrrty:

Cyfron

maszyna trafi do drWarlocka, a zdalnie może mieć do niego dostęp kilka osób :)

Grzes

Cytat: kret w 06 Maj 2011, 16:21
poza tym do niczego się nie rwę, tylko pomóc chciałem :)

mam wrażenie, że odebrałeś moje słowa jak jakiś wybuch ;) zapewniam że tak nie było  :parrrty:

Cytat: Cyfron w 06 Maj 2011, 16:55
maszyna trafi do drWarlocka, a zdalnie może mieć do niego dostęp kilka osób :)
i to by było najlepsze rozwiązanie :) niech tylko główny zainteresowany się wypowie czy bedzie potrafił zainstalować linuksa, trzeba przygotować poradnik czy może jednak woli windowsa ;)

Jak pisałem wcześniej, z chęcią pomogę i myśle że razem mozna zdziałać więcej :)

kret

wybuch? no co Ty  %)

współpraca kamracie, zawsze współpraca! :parrrty:

Rysiu

Cytat: AiDec w 05 Maj 2011, 07:10
Ok panowie, jak tylko napiszecie wydajny sterownik obslugujacy CrossfireX to od razu przechodzimy na Lin i mozecie tym zarzadzac zdalnie :).
Równie dobrze można powiedzieć: Ok, jeżeli chcecie Windowsa to zakupcie licencje - z tego co pisał Cyfron już teraz nie jest jak trzeba z licencjami.

drWarlock

zabierzcie im klawiatury bo się pozabijają :)
chłopaki spokojnie :):):)
komputer stanie w szafie w serwerowni, co do systemu - z linuksami chyba sobie poradzę tak samo jak w windowsami. Co do dostępu do komputera, to chyba administracja powinna zadecydować kto ma dostęp bo (AiDec -> zgadza się czasami to i 3 jest za mało) gdzie kucharek 6 tam cycków 12, tym bardziej, że jest to jedno piętro pode mną, opieka nad kompami to niejako mój zawód, to 3 osoby jest to max.
Co do dostępu zdalnego - osoby zainteresowane, wytypowane do zarządzania zdalnego poinformuję o sposobie dostępu :).
Co do licencji windy box - ok 1000 pln (mówimy o win 7) oem około 500 pln.

Cyfron

ja proponuje linuxa, skoro są ludzie, co potrafiąsię nim dobrze zająć :)

Troll81

a trzęsisław pod linuxem odpali?

lolek

Cytat: Troll81 w 07 Maj 2011, 23:08
a trzęsisław pod linuxem odpali?
Trzęsisława można podpiąć pod komputer z Windowsem  :p_arr:

Cyfron

czyli nie da rady pod linuxem QCN liczyć?
Bo właśnie też myślałem, żeby zakupić kolejny czujnik.

Sebastian M. Bobrecki

Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

buninek

W przypadku desktopu, to nie powinno być problemów inaczej się ma to na serwerze.
Aplikacja jest trochę nietypowa. Do poprawnego działania wymagane są zainstalowane i działające X-y plus Qt4.

W Boinc to raczej niestandardowe wymagania za wyjątkiem dodatków w postaci wygaszaczy ekranów.
Można się posiłkować wykorzystaniem virtualnych X-ów (Xvfb).

Druga sprawa to system 64 bitowy = problemy. Konieczne będą wszystkie wymagane biblioteki w wersji 32 bitowej.
Kernel - joystickowe moduły.


Troll81

Ja tylko melduję że linuksowcy zgłaszali zonki. Ale test można zrobić juz dziś. Choćby na jakimś distro live :D

Cyfron

jako, że drWarlock ma przejąć jeden SKB@P (który już na niego czeka gotowy), a nie możemy się dogadać co do spotkania (jednak mieszkamy daleko od siebie - 2 końce polski) to co myślicie o wysyłaniu komputera kurierem z opcją "ostrożnie" zapakowanego i ubezpieczonego?

Tomasz R. Gwiazda

najlepiej z wymontowanymi gpu, zapakowanymi oddzielnie w folie bombelkowa

drWarlock

Tomek
napisałem do Cyfrona taka wiadomość
"płyte+proc+ram do kratonu
cooler osobno
grafy do jakis kartonów zabezpieczonych folia bąbęlkową
wsztsko to ładujesz i zabezpieczas do obudowy rackowej...." :)

AiDec

No i to chyba najlepsza opcja.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Cyfron

no to jeśli jest to ok, to ja jakoś w przyszłym tygodniu (jak będzie czas) postaram się tym zająć i przygotować do wysyłki, a potem pozwole sobie to wysłać kurierem na koszt pieniążków SKB@P

Troll81

ano. Radiator trza zdjąć obowiązkowo. Wszelkie karty do osobnych kartoników.