Nowy domek dla części SKB@P

Zaczęty przez Cyfron, 04 Maj 2011, 22:22

Ania

Przejechał bezpiecznie ?  Jeszcze pracuje ?

Szopler

Aniu, czy Ty walczysz o tytuł "archeolożki" roku? ;)

Troll81

A przynajmniej o złota łopatę :D

Ania

O nic nie walczę :) ... ale czytam Forum i jak coś ciekawego znajdę to się dopytuję. Dla Was to oczywiste bo to kawałek Waszej historii ... dla mnie to nowe rzeczy.

Troll81

Ty serio zamierzasz przeczytać całe forum??  |-?

Ania

Jak mam chwile to czytam jakiś wątek :)   Mam jeszcze kilkadziesiąt lat ... w więzieniu na lekturę :)

Troll81


Ania

taki drobny żarcik :)  sytuacyjny ...

krzyszp

Na pewno ciekawsze dyskusje się tutaj odbywają niż te na Onecie czy innym pudelku ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Cyfron

Czy ktoś jest zainteresowany przyjęciem pod swój dach jednego z SKB@P?
Jak zapewne łatwo jest się domyślić w grę wchodzą "zaufane" osoby.
Możemy powiedzieć, że to co ten komputer będzie liczył jest do ustalenia przez jego opiekuna, pod warunkiem, że liczy na rzecz SKB@P całą mocą.

MarcinB

Ja chyba mógłbym coś przyjąć tylko musiałbym policzyć czy mnie stać ;) czyli ile to wat ciągnie..

Cyfron

jesteśmy kamraci w stanie określić ile W pobiera jakaś nasza maszynka, czy muszę dobrać się do kompów z jakimś watomierzem?

MarcinB

Starczy orientacyjnie podać co to jest. ;) Ale ja jednak raczej odpadam. Każde nawet dodatkowe 0,5kW*24h to na razie przy moich wydatkach za dużo . Ale zapał miałem ;)

mordi

o jakich rozmiarach maszynie mówimy? :) jeśli normalnych rozmiarów komp, to mógłbym wstawić do pokoju swojego na uczelni :)
Guard well the secret of steel...


ryszard.korczyk

To przeważnie kompy mieszczące się w Midi Tower.

mordi

a jak z poziomem emitowanego hałasu? :) bo niestety sam nie siedzę w pokoju :dunno:
Guard well the secret of steel...


Cyfron

Też raczej na poziomie normalnych komputerów, jednak w cieplejszych pomieszczeniach może trochę bardziej hałasować.
Jednak staramy się dawać duże coolery, aby lepiej się chłodziły części - efekt uboczny - działają ciszej.

mordi

muszę skonsultować to jeszcze czy nie będzie mi problemu nikt robił :)
Guard well the secret of steel...


mordi

oki :) odbyłem konsultacje społeczne ;) nie będzie problemu i jakby co, to jestem w stanie zapewnić miejscówkę dla jednego kompa w moim pokoju na uczelni :)
Guard well the secret of steel...


Cyfron

a jak tam komputer, który poszedł do philozopha ?
Mordi - może się uda, że jak pojadę na seminarium, to Tobie podrzucę jakiegoś kompa :)

Szopler

Komputer u Phil'a stoi i liczy.

mordi

Cytat: Cyfron w 04 Maj 2013, 08:40
Mordi - może się uda, że jak pojadę na seminarium, to Tobie podrzucę jakiegoś kompa :)
oki super jak da rade, to przygarnę go pod swoje skrzydła :) pokój mam w dobrym miejscu, jest tam dosyć chłodno nawet w lato - zalety przedwojennego budownictwa :) jak z kwestią administrowania tym sprzętem?
Guard well the secret of steel...


Cyfron

Zarządzamy nim za pomocą Logmein, albo bezpośrednio na maszynie.


mordi

tak, prosiłbym o sprzęt zamknięty w obudowę - widok bebechów może przestraszyć niektórych ;) ewentualnie kartę wi-fi (chyba że brak, to zamontuję swoją) ponieważ tak mi będzie łatwiej go ustawić kompa :)
Guard well the secret of steel...


Dario666

No i jak się Logmein sprawuje? Jaką wersję używacie (STD czy PRO)? Czy jest on "lepszy" od TeamViewer?

mordi

z tego co pamiętam, to Teamviewer przepuszcza każde połączenie przez swoje servery ale osobiście mam z nim bardzo dobre doświadczenia i cały czas z niego korzystam :) oczywiście na licencji niekomercyjnej :) niestety zauważyłem dwa minusy: jeden minus jest taki, że na hackintoshu nie za działa bo sprawdza licencję systemu ale wtedy przychodzi z pomocą logmein :D a drugi jest taki, że na systemach windows server krzyczy, że korzystasz z komercyjnej wersji i musisz mieć licencję bo inaczej nici z teamviewerowania :(
Guard well the secret of steel...