[Pomysł] Promocja R@H

Zaczęty przez kotfryc, 05 Maj 2011, 12:47

kotfryc

Ponieważ projekt idzie do przodu, może warto by było zastanowić się nad promocją w przyszłości. Także jeśli macie jakieś pomysły to piszcie  śmiało w tym wątku  :)

Mi się na razie umyśliły dwie rzeczy.

- udostępnienie szablonu strony www jako darmowego na stronach typu "free templates" w zamian za zachowanie linku do projektu. Krzyszp pisał że ma prawa autorskie do szablonu generalnie i on nie ma z tym problemu.
Oprócz oczywistych linków pozycjonerskich, można też dać odpowiedni tekst w samej templatce. Skuteczność takiego działania? Nie wiem nie próbowałem nigdy, ale co mamy do stracenia? Korona nam chyba z głowy nie spadnie jeśli się pojawi w sieci trochę podobnych stron.

- rozesłanie listu do uczelni itp. z prośbą o patronat naukowy (nie tylko polskich). Nawet jeśli nie udzielą nam takowego (co mnie absolutnie nie zdziwi), to informacja o R@H dotrze w ten sposób do bardzo porządanej grupy docelowej - trzeba rozesłać wirusa ;)

Tomasz R. Gwiazda

moze do osrodka badan w Swierku tez po ten patronat ? :)

kotfryc

Tomek to na początek ;) 
Trzeba też wysłać do ośrodków w Astralii i Chinach co by nie czuli się pokrzywdzeni ;)  ;D

Troll81

Do PAN słać :D

aha, skrót R@H jest juz zajęty przez rosettę. Może nasz powinien brzmieć RA@H?

krzyszp

Doskonały pomysł :)
Coś w ogóle Kotfryc i Rafał (GRID) się prześcigają  :p_arr:

A wracając do tematu.
Absolutnie nie widzę powodu, aby ograniczać się do polskich ośrodków naukowych, a wręcz przeciwnie, myślę, że prędzej nam odpowiedzą ośrodki zachodnie niż krajowe (niestety), natomiast 1 (słownie "jeden") wystarczy, aby występując jako przykład popchnął nasze nierychliwe instytucje do działania...

Natomiast IMHO ośrodek w Świerku jest chyba najlepszą propozycją i położył bym nacisk na kontakt z nimi (zaraz tam chyba zadzwonię), oni powinni być zainteresowani popularyzowaniem rzetelnych danych...


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

TJM

Proponuję zacząć od ośrodków w japonii %)

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Troll81

#6
http://www.ipj.gov.pl/pl/rob3nasz.php - sins@ipj.gov.pl
Instytut Energii Atomowej POLATOM http://iea.cyf.gov.pl/nowa/index.php
http://www.hitecpoland.eu/hitec.php?strona=onas - sekretariat.zdaj@ipj.gov.pl
http://www.polatom.pl/ - i.chwalinska(at)polatom.pl

apohawk

Cytat: Troll81 w 05 Maj 2011, 12:56aha, skrót R@H jest juz zajęty przez rosettę. Może nasz powinien brzmieć RA@H?
Mnie też się R@H z rosettą kojarzy jak przeglądam wątki tutaj, więc może ten skrót powinien być inny.
No good deed goes unpunished.

Sebastian M. Bobrecki

Ja też do tej pory używałem R@H w odniesieniu do Rosetty. Może więc Rad@h albo po prostu Rad i będzie wiadomo o co chodzi.
Kocham pracę, mogę na nią patrzeć godzinami.

kotfryc

#9
Postanowiłem wykorzystać kupon który dostałem od wujka Google na promocję naszego przedsięwzięcia.

Czasowo kompania zaczęła by się mniej więcej za tydzień, do tego czasu Panowie uczestniczący w projekcie macie czas aby przesłać swoje profile Krzyśkowi (proponuję się zawczasu samemu zatroszczyć o wersję EN). I prośba do GRID-a żeby po rozpoczęciu kampanii nie grzebał już nic w strukturze adresów na stronie.

Parę wstępnych założeń.

Proponowany target:
Japonia - nie muszę komentować
Korea - blisko Japonii, zagrożenie wojną z użyciem atomu
USA - stolica teorii spiskowych
Ukraina
UK ??
Australia ??
Rosja ??
Kraje skandynawskie ??

Frazy: radiacja, radioaktywność, katastrofa atomowa itp...

Ponieważ do tego czasu prototypy raczej nie będą w pełni sprawne, a fundacja jeszcze nie będzie istnieć żeby mogła zbierać datki to kampania będzie miała charakter informacyjny. Napisałbym (nie to żebym komuś odpierał tą przyjemność, ale pewnie chętnych nie będzie) manifest w którym krótko przedstawię założenia projektu i do niego będzie kierowany ruch z kampanii.

Co Wy na to ?

Tomasz R. Gwiazda

ja sadze poki co ze reklama bedzie dla nas antyreklama... bo projekt nie dziala
jak zadziala to tez nie bedzie dzialal dla wszystkich od razu (bo trzeba jednak te czujniki zrobic, wyslac etc)

jesli chodzi o przyszlosc to jak najbardziej

kotfryc

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 11 Maj 2011, 12:58
ja sadze poki co ze reklama bedzie dla nas antyreklama... bo projekt nie dziala
jak zadziala to tez nie bedzie dzialal dla wszystkich od razu (bo trzeba jednak te czujniki zrobic, wyslac etc)

jesli chodzi o przyszlosc to jak najbardziej

Hmmm pewnie masz rację Tomek ...  :facepalm2:

3891mike

Spokojnie zanim zaczniemy cokolwiek zaczynać z promocją to przemyślmy każdy krok x50 razy. Promocja globalna to nie jest to samo co działanie na swoim podwórku. Żeby to miało ręce i nogi należało by od razu z zaproszeniem do udziału w projekcie wysłać też czujniki. Każde zaproszenie w ojczystym języku adresata, najlepiej też w obowiązującej formie. Jeżeli wyślemy do Rosji list po angielsku to może okazać się tak że nas zlekceważą. Rosjanie to dumny naród i w takim przedsięwzięciu należy ich z powagą traktować. Kolejnym państwem zagadką jest USA, żeby się nie okazało że wysyłamy im zaproszenie z miernikiem a za 24 godziny wpadną do nadawcy antyterroryści do domu i zamkną impreze na dobre.

Może najlepszym pomysłem było by nawiązanie współpracy na własnym podwórku właśnie ze Świerkiem. Myślę że mogliby nam służyć pomocą a na pewno jakąś radą co do samego czujnika. Od razu byśmy wiedzieli czy to coś się nadaję, czy od razu na gruz. Pisząc to nie mam zamiaru umniejszyć roli naszych speców. Ja nie wiem czy QCN ma jakieś normy ISO na swoje mierniki? Może jakieś atesty by należało zrobić, a to wszystko są koszty i jeszcze długa droga zanim kampania promocyjna się na dobre zacznie.

Wracając do samej formy wysyłania do różnych zakątków świata to nikt nie będzie miał większej wiedzy niż nasz MSZ. No chyba, że utworzyć całkiem świeżą stronę dotyczącą projektu i łazić po zagranicznych forach i prosić o pomoc w tłumaczeniu tylko wypadało by najpierw jakiś jednolity tekst przynajmniej po angielsku spłodzić.



Szopler

Tylko co tu promować jak jeszcze oprogramowania nawet nie mamy.
Nie mamy tub geigera i nie mogę powysyłać kompletów do zainteresowanych.
Na razie wszystko leży i kwiczy.

kotfryc

Cytat: Szopler w 13 Maj 2011, 11:20
Tylko co tu promować jak jeszcze oprogramowania nawet nie mamy.
Tutaj nie pomogę... Mowa o oprogramowaniu mikrokontrolera, czy klienta boinc?

Cytat: Szopler w 13 Maj 2011, 11:20
Nie mamy tub geigera i nie mogę powysyłać kompletów do zainteresowanych.
moje już lecą, jak mi ich duńska policja nie zatrzyma na granicy ... to prześlę dalej :)

Cytat: Szopler w 13 Maj 2011, 11:20
Na razie wszystko leży i kwiczy.
Prawdę rzeczesz, polej  więcej ...  :parrrty:

Szopler

Ad.1 - jednego i drugiego
Ad.2 - Trzymam kciuki!
Ad.3 - Zabrałem się za przygotowywanie proto do wysyłki...

krzyszp

1. Soft do mikrokontrolera "w zasadzie jest" :), a w każdym razie, jest blisko. Natomiast klient do boinc (mam nadzieję) powstanie b. szybko po dostarczeniu prototypów.
2. "Leży i kwiczy" hmmm, nie sądzę, imho niektóre sprawy po prostu są nie do przeskoczenia (czas potrzebny na dostarczenie tub).

Panowie, to nie jest mały projekt, to jest, biorąc pod uwagę warunki w jakich powstaje, ogromne przedsięwzięcie, polegające na współpracy ludzi mieszkających w całej europie, z których każdy ma także pracę zawodową. To nie pozwala zająć się wyłącznie projektem, ale nie znaczy, że nic się nie dzieje :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

krzyszp

Adrian z Ubucentrum odpowiedział mi na maila. Napisał, że w najbliższym czasie postara się napisać o naszym projekcie.


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Troll81


krzyszp

Jak zapewne część z Was już wie od kilku dni aplikacja testowa projektu już działa (choć nadal wymaga pracy).
Z tego powodu mile widziany byłby banner / grafika lub inna forma graficzna, którą można by było zamieścić na stronie, podpisie na forum itd.

Wszelkie pomysły mile widziane :)

Ps. Wyniki "robocze", czyli wstępne dane uzyskiwane z aplikacji można obejrzeć pod tymi linkami:

http://radioactiveathome.org/boinc/test123.php
http://radioactiveathome.org/boinc/results.php?userid=2

Dzięki za wysyp nowych grafik i pomysłów (wraz z ofertą realizacji) graficznego przedstawienia danych :)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

xelexin

Tak, a propo dzisiaj jadę do świerku (Narodowego Centrum Badań Jądrowych), macie może jakieś sprawy?

Myślałem by nie pogadać by nie używane komputery przeliczały RAD@H, podarować im czujkę, powiesić nasze plakaty.. :)

Piszcie bo będe tam koło 12, więc jeszcze zajrze na forum jeżeli macie jakąś sprawę którą mógłbym tam załatwić :)
 


ryszard.korczyk

To jest instytucja państwowa, więc myślę, że nie ma co się narzucać, spokojnie zasygnalizować, że jest coś takiego jak rad@h. Wtedy będziemy widzieć, jakie mają o nas zdanie. Bo projekt może się im mało podobać, a wtedy jak za mocno ruszymy w ich stronę to mogą wyjść z tego problemy. Może być też tak, że im się spodoba i wtedy od nich wyjdzie chęć drożenia tematu.
Takie jest moje zdanie.

GRID

podesłałem maila do kopalniawiedzy.pl czy by nie chcieli opublikować artykułu o Rad@H. Czekam na wiadomość.

Troll81

#23
 :parrrty: dobry kierunek działania. Trzeba promowac projekt.

xelexin

No więc byłem dzisiaj ;)

Dokładniej byłem w CIS (Centrum Informatyczne Świerk), a ono jest podpięte z Narodowym Centrum Badań Jądrowym, znaczy dokładnie dba o całe IT w kompleksie Świerkowym, a przede wszystkim tworzy moc obliczeniowa :) I tam o RAD@Home nie słyszeli nic...  Szok. Tam osobie, z którą rozmawiałem przybliżyłem z grubsza o co biega, mam nadzieje że poszuka w necie ;)

Jak w wakacje będe tam pracował to trochę bardziej porusze temat..
A tak póki co niech chodzą po nich słuchy ;)
 


Szopler


Svistak

Szkoda, że wcześniej nie przeczytałem - mogłeś pozdrowić dra Marka Rabińskiego z dawnego już IPJ - On akurat zna Nasz projekt, bo jest szefem naukowym wypraw naukowych do "Strefy Zero" - na jesieni ubiegłego roku miałem w nim wsparcie na terenie Prypeci  :)  ...

Niewiele jest na świecie miejsc ciszy i spokoju

www.pripyat.com

xelexin

Ahh... no szkoda.. Może by mi pomógł bym tam pracował w wakacje :P
 


stiven

Jestem po wstępnych rozmowach i udało mi się zainteresować projektem kolegę z instytutu. Bardzo konkretny człowiek ale strasznie zapracowany. Ma kilka pomysłów i zapewne niebawem się zarejestruje na forum.

Pisze o tym dlatego, że pojawiła się szansa na włączenie czujki w program zajęć laboratoryjnych z przedmiotu "Izotopy promieniotwórcze w chemii" i/lub zamontowanie jej w pobliżu akceleratora elektorów oraz komory radiacyjnej. Na razie malutka ale jak pogadamy z dyrekcją to dam znać.   


Troll81


kotfryc

stiven - świetna informacja. Jeśli twój kolega byłby zainteresowany można na jego potrzeby zrobić jakąś wersję zmodyfikowaną czujki np z kilkoma tubami podająca mniej losowe wyniki...  Możliwe są też inne modyfikacje  ::)

Szopler

No to kolejny pomysł...
napisać do poznajatom.pl :)

Troll81

 :p_arr: świetny pomysł...

Troll81

I cos poznajatom odpowiedziało??

Szopler


d_worms

#36
Zaczynam promocje czujek na antypodach!!!
Wraz z Adminem boinc@australia  Dingo za około 2 tyg planujemy zrobić (2tyg)zawody w najprawdopodobniej projekcie Docking@Home a nagroda główna będą 4 czujki zakupione prze zemnie.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Update
1 czujka poszła dzisiaj do Założyciela Boinc@AUSTRALIA dokładnie NSW Albury (jeśli to kogoś interesuje)
i 3 sztuki do Magill South Australia według zaleceń kamrata ryszard.korczyk i krzyszp
Update
Ze względu na mała ilość próbek w Doking projekt został zmieniony na rosetta i skrócony do 1 tygodnia ze wzgledu na obecny projekt zespołu

AL


stiven