Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

(Wydzielony) AM2

Zaczęty przez Mchl, 24 Maj 2006, 08:59

Mchl

A ja czekam na [google]AM2[/google]

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek

Cytat: "Mchl"A ja czekam na [google]AM2[/google]
Nie musisz czekać!!!
Biegnij do sklepu.

Mchl

Czekam aż mnie będzie stać się znaczy ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kshonek

Cytat: "Mchl"A ja czekam na [google]AM2[/google]

am2 nic ciekawego sobanie prezentuje, wzrost o 5-10% w stosunku do k8 nie ejst a specjalny, a biorac pod uwage ze plyte glowna z 939 trzeba i tak zmienic, to samo ramy na ddr2, to ja ide do intela ;] core2 duo wymiata, conroe sie aarabiscie kreci, no i przede wszyskim nie ma coldbuga, ma wieksza wydajnosc z mhz od prockow am2, a w dodatku wyzej sie kreci, cena nizsza, tylko czekac. 23 lipca i bedzie jasne, ale 183 $ w dniu premiaery za dwurdzeniowego proca, ktory wydajnoscia bija na głowe wszsytkie athlony toooo... ]:-> juz sie nie moge doczekac conroe....
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]

Mchl

Cytat: "kshonek"a biorac pod uwage ze plyte glowna z 939 trzeba i tak zmienic, to samo ramy na ddr2

Ale ja zmieniam z Socket A ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

czyli wzrost mocy z Socket A będzie nieco wyższy niż z 5-10 % :). Osobiście również wolę AMD, chociażby z sentymentu, a moc to dla mnie obecnie Athlon 64 FX-62...tylko ta cena...:)

AL

Cytat: "kshonek"

am2 nic ciekawego sobanie prezentuje, wzrost o 5-10% w stosunku do k8 nie ejst a specjalny, a biorac pod uwage ze plyte glowna z 939 trzeba i tak zmienic, to samo ramy na ddr2,

Zgadzam się z tym. Dla mnie osobiście jedyne co by mnie zachęciło do jego kupna jest niskie zużycie prądu. Przy dwurdzeniowcach wynosi ono bodajrze 89W w porównaniu do chyba(nie pamiętam dokładnie) 115W w poprzedniku

m2marek

Niskie??? Tak zarąbiście niskie- oszczędny model x2 3800+ bierze 35W, przy zachowanej mocy obliczeniowej. do tego cała platforma (CF3200, DDR2) zużywa też mniej prądu

kshonek

Cytat: "Mchl"
Cytat: "kshonek"a biorac pod uwage ze plyte glowna z 939 trzeba i tak zmienic, to samo ramy na ddr2

Ale ja zmieniam z Socket A ;)

dobra to wzrost bedziesz mial 300%, a na intela, 400% ;)

niestety amd troche sie nie postarało, biorac pod uwage jak energooszczedny jest merom (taaa, 18W (pewien nie jestem) za dwujajowca - az sie nie chce wierzyc) w dodatku sie nie grzeje, a swego czasu robil rekordy swiata - przed pojawianiem sie conroe. Mowiac zelepiej na intela bo pyte i ramy trzeba zmienic, chodzilo mi ze z zadnego dotychczasowego kompa nie zostanie nic co bylo w poprzednim. Ramy i tu i tu ddr2, plyta i tu i tu nowa, malo tego plyty na i975 beda obslugiwały quad core od intela, co by nam wielu sie spodobało. Ja czekam na asusa p5wdh nie-delux, pewnie bedzie zarabiscie drogi po premierze (w tej chwili delux okolo 900 zł, ale po kij komu wiFi i pilot :/ ), poczeka sie troche moze za 600-650 zł sie dostanie, na to jakis celeronek nacedar millu, dobre chlodzenie i cfelek tez pogoni boinca, a jak przyjdzie kasa to conroek, i bedzie wymiatał. Taki moj plan, ale zobaczymy jak to bedzie.

Na amd mnie wkurza SOI (bo to chyba to z tego co pamietam), bo nie mozna zapuscic proca na jakims sub-zero, tak bym pogonił mojego sempronika na 3,5ghz++ i by łądnie liczyl, ale niestety cold bug sie ujawnia i nie ma zabawy, a u intela nic procki sobie nie robia.

No i kolejna rzecz, moj Venice robil 3Ghz na powietrzu, a zdarzaja sie dztuki co maja problemy z 2,5 ghz - u intela az takich jaj nie ma, wiadomo inny krzem, wiec selekty sa, ale nie az taka roznica.
img]http://www.boincstats.com/signature/user_680760.gif[/img]