Komunikat "sterownik przestał działać" podczas pauzowania projektu

Zaczęty przez kret, 18 Maj 2011, 18:29

kret

Od jakiegoś czasu mam taki problem jak w temacie. Kiedy pauzuję projekt wywala mi się sterownik NVIDIA :/ Dostaję potem komunikat z traya systemowego, że "sterownik przestał działać" itd.

System: Windows 7 x64 SP1
Grafika: NVIDIA 9600GT @ 270.61
BOINC: 6.11.7 x64

Spotkaliście się z czymś podobnym?

Agbar

Tak. Regularnie mam to na laptopie. Nieco drażniące :wth:

emik

ja mam tak na nowszych wersjach sterowników, a na wersji 267.76 problem nie występuje


simonic

Ja tak miałem po zbyt mocnym podkręceniu karty. Jak nie dotykałem komputera to działało. Przy próbie nawet pobierania nowych zadań pojawiał się ten komunikat. Pomogło zmniejszenie taktowania minimalnie.
Cytat: emik w 28 Listopad 2011, 05:19
na wersji 267.76 problem nie występuje

Potwierdzam :)


Preszus

Czy koledzy nie używają czasem firefoxa jako przeglądarki? U mnie problem zniknął po przesiadce na Chrome. Znany problem crashy sterownika podczas przeglądania internetu a ogólniej (moim zdaniem) jakiegokolwiek wykorzystania przeglądarki ff.

http://stats.free-dc.org/pgridtag.php?id=108303&theme=1


Troll81


Tomasz R. Gwiazda

ja mialem problem z ATI i youtube

zrobilem update firmware karty i bylo ok.
w innym przypadku, downgrade sterownikow

Preszus

Cytat: Troll81 w 28 Listopad 2011, 14:05
Ja używam cały czas. Nie skarżę się...

No ja też się nie skarżyłem przez parę lat, ale gdy ktoś po przesiadce na nowszą wersję ff lub po zainstalowaniu nowych sterowników ma crashe, to podaję przyczynę tego zjawiska.

http://stats.free-dc.org/pgridtag.php?id=108303&theme=1


emik



PoznanskaPyra

Problem wciąż występuje, karta grafiki Geforce GT430 i najnowsze stery.  :bad:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Wg mojej wiedzy problem dotyczy sterowników w wersji 295.xx. Pomaga downgrade.
Pisali o czymś podobnym na forum primegrid: http://www.primegrid.com/forum_thread.php?id=4122#50618

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Tomek_TB

Odkopie, a co...

Winda 7, enterprise i home premium, w pierwszym NVS4200M, a drugom, HD6850, w obu przy colllatz, pojawia sie ten sam komunikat, na NV sterownik jest 296, a na ati ostatnia stabilna (nie beta).

Ktoś doszedł do jakiegoś sensownego rozwiązania poza zmiana projektu?
Pozdr
Tomek

Troll81


Tomek_TB

POEM od paru miesięcy za#$%# 24/7 i nic... cisza, więcej nie próbowałem odpalać, aaa WCG HCC też śmiga aż miło.
Pozdr
Tomek

Troll81

CytatOriginally posted by cadence:
    Ok I just tried it (the beta client). It works for like 30 seconds, and then crashes with a system error "display driver stopped working" or something like that. A common problem or is it just me?



Hmmm it is working now. Turned out that it has to be run as Administrator and with Windows XP compatibility mode under Vista. But it still crashes when I try to see the visualization Confused
But at least something is finally working for me using ATI Stream Judge

krzyszp

Cytat: Troll81 w 16 Listopad 2012, 20:01
CytatOriginally posted by cadence:
    Ok I just tried it (the beta client). It works for like 30 seconds, and then crashes with a system error "display driver stopped working" or something like that. A common problem or is it just me?



Hmmm it is working now. Turned out that it has to be run as Administrator and with Windows XP compatibility mode under Vista. But it still crashes when I try to see the visualization Confused
But at least something is finally working for me using ATI Stream Judge
Czyli przestaw wygaszacz ;)


Należę do drużyny BOINC@Poland
Moja wizytówka

Tomek_TB

Wygaszaczy generalnie nie używam, jak już coś to od razu wygaszam monitor. Ale z tymi prawami admina to powalczę... Dzięki, dam znać czy coś się udało.
Pozdr
Tomek