Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Ideologias@Home

Zaczęty przez AL, 29 Maj 2011, 20:40

drWarlock


Ufol

Tak szczerze pisząc, to we łbie mi się nie mieści to, jak można matematycznie opisać rozwój idei. Przecież to totalny żywioł, przysłowiowa iskra na proch. Pamiętamy co działo się w Egipcie a przecież nikt, nawet arabiści nie potrafił przewidzieć, jak sytuacja się rozwinie.
Wracając do rzeczy, to atutem projektu są małe wymagania sprzętowe. Minusem jest krótka data zaraportowania. Na przeliczenie pobieranych zadań ma się tylko dobę. Co prawda przeliczają się szybko, ale nie można wyłączyć komputera na długo, bo termin się skończy.
Jeżeli ma ktoś jakieś informacje co do szczegułów tego projektu, to zapodajcie na Wiki. Po prostu chciałbym pojąć jak można liczbami wyrazić coś tak ulotnego i nieokreślonego jak idea i jej społeczny odbiór.

Troll81

jak tylko dadza sensowne materiały :D postaram się zrobić tłumaczenie.

kotfryc

Hmm Ufol z tego co pamiętam u Stanisława Lema jeszcze ciekawsze zjawiska opisywano matematycznie  ;)
A na poważnie, oglądałem kiedyś program o psychologii tłumu nazwałbym, o tym jak się on porusza podczas koncertów itp itd... nie uwierzyłbyś, ale ludzie w dużych skupiskach zaczynają się bezwiednie zachowywać hmm wręcz jak mrówki momentami. Może to nie to samo, co idea. Ale skoro można opisać matematycznie sprzedaż danego produktu, na przedsiębiorczości liznąłem trochę ten temat, a niektóre produkty to nic innego jak pomysł-idea  ;) ...